Kavitasyon yaptıran var mı?

teşekkür ederim, başlamadan önce bu yazı da dahil konuyla ilgili tüm forumları okumuştum, kilo verme değil sıkılaşma beklentisiyle başladım kavitasyona, 5 aydır diyet+spor a rağmen göbek bölgemi inceltemiyorum. bu nedenle spora destek yöntemler arıyorum.

" açıkcası ben 6 hafta boyunca 0 yağ diyeti yapsam zaten göbek falan kalmaz "

bu satırlarınıza ithafen verdim yukarıdaki linki...

tekrar merhaba, bugün ilk seansıma gittim, onların ölçümüne göre 1 cm incelme var ama bence yok...
6 hafta boyunca 0 yağ diyeti, spor ve bol su ile etkisi görülecekmiş, açıkcası ben 6 hafta boyunca 0 yağ diyeti yapsam zaten göbek falan kalmaz :KK1:
bir de aynı anda birsürü kişiye randevu vermişler, 45 dk da çıkacakken beklemelerle 1.5 saatim orada geçti, çok yoğun çalışıyorlar ama yine de güler yüzlü ve ilgili davranmaya çalışıyorlar,
umarım yardımcı olabilmişimdir, başka sorun varsa da yanıtlayabilirim.

çok teşekkür ederim cnm bilgilendirme için:KK16:
benim selülit prob. var, incelmekten ziyade portakal kabuklarının gitmesini istiyorım, daha önce böyle bişey hiç yaptırmadım bakalım inş. işe yarar sende de bende de:KK19:

selam banbini, ilk seansta herhangi bir değişiklik oldu mu? ölçüm yapmış mıydın?

şimdilik sadece sıkılaştığını hissediyorum aslında iyi aklıma getirdin ölçüm yapmamıştım ben şimdi sen diyince ölçtüm hani şöyle basenlerimin görünen en çıkıntılı yerinden tam popo çizgisinin bittiği yerden 100 cm. şuan bakalım nasıl değişiklik olucak bgn ikinci seansıda yaptrdım ben ardından 20 dakika ozon 10 dk da power plate. diğer seansım cuma günü ölçümü tekrar yaparım cuma gününden sonra buraya yazarım :)

kızlar hepınızın yazdıklarını tek tek okudum...
olumlu ve olumsuz yonlerını ogrendık sayılır sayenızde...
mart ayında baslayıp nısan sonunda bıten toplam 10 kavıtasyon + 5 pasıf jım+ 5 poverplate paketınden satın aldım....
bakalım sonucları sızınle hergun buradan payasacagım....

sevgiler:KK64:

inanın kavitasyon (eğer cihazı iyi değilse) tek başına hiç bir işe yaramaz. bunu iki ayrı yerde ve iki ayrı kavitasyon aleti ile seans yaptırdığım için biliyorum. Ayrıca 0 yağ diyeti gerekmiyor. Bana seansları hep bir doktor uyguladı. Ama şöyle bir sorun var, eğer arkasından spor yapmazsanız veya radyofrekans yaptırmazsanız, vücudunuz inanılmaz sarkıyor, ayrıca her gün mutlaka çok düzenli olarak su içmeseniz, kola, kaffein ve teeinden uzak durmazsanız yine işe yaramiyor ve en kötüsü bu sefer vücudunuzdan atılmayan yağlar aynen başka bir yere yerleşiyor. en iyi yöntem önce mezoterapi arkasından paralel olarak hem kavitasyon hemde mutlaka radyofrekans ve spor uygulamasıdır. öyle yaptırdığınızda inanılmaz işe yarıyor. ben metabolizma hastasıyın ve ne yaparsam yapayım asla kilo veremiyorum. ama bu yöntemler sayesinde (ancak hepsi bir arada inanılmaz çok pahalı) her 12 seanstan sonra istediğim şey oluyor. çok kilo veremiyorum ancak inanılmaz inceliyorum ve sellüitler en aza iniyor. hatta basende 0' a iniyor. fakat şöyle bir durum var, (özellikle benim için geçerli) eğer çok çok dikkat etmezseniz ve arada mutlaka hatırlatma seansları (ilk ayda bir, sonra 2 ayda bir, sonra 3 ayda bir mutlaka doktorun tavsiyesi üzerine) yatrımazsanız inanın aynen yine eski hale çok hızla dönlüyorsunuz ve tekrar borç yapıp seans almak durumunda kalıyorsunuz. ayrıca bazı rahatsızlıklarınız varsa zaten de yaptırmayınız diyorlar. ancak maalesef ülkemizde (özelliklde de istanbul' da) hiç ehli olmayan insanlar bile, gayet rahat makinaları alıyor ve size uygulama yapıyorlar. ve bu uygulmamaları yanlış yapmak an meselesidir. bence sadece doktorlar ve hemşireler bu uygulamaları yapabiliyor olması gerek. çünkü anatomiyi sadece onlar bilir. bir arkadaşım kavistasyon sonrası depresyona girdi çünkü 3 ay hasbel kader bir kursa katılan vatandaş bu uygulamaları yaptı ve vücudu mahvoldu. şimdi ise daha çok para harcamalı ve bir türlü eskiye dahi gelemiyor. :KK53::KK53:(maaselef kuaforler, güzellik merkezleri ve kesinlikle bu tip makinaları; özelliklede lazerleri asla eline almaması gereken insanların ellerinde ekmek peynir gibi bu makinalar). (hele ki lazerler çok çok tehlikeli, öyle aman iki atış herkes yapar ne olur asla sakın arkadaşlar. evet yaptırıp belki iyi gitmiştir ama inanın sonradan çıkar marazları..........):KK47::KK47:zaten bir şey pazara düştümü kaç kaçabiliyorsan. o halde yine en iyi yöntem bildiğin iptidai dediğin yöntemdir. ben kendimi bir doktor hariç, veya bu işi gerçekten uzman olarak ve yıllarca olarak yapmayan bir insanın eline bırakmak istemem ve kesinlikle grupfoni, grupanya türü yerlerden asla bu tip seansları satın almayın. hem inanılmaz derece pis oluyorlar, hem de müşteriyi sırf ucuz aldılar diye hiçmiş gibi kabul ediyorlar ve sizi deneme tahtası haline çevirip, rastgele yapıyorlar. lütfen şikayetleri okuyun ve ayrıca iyisini gördükten sonra zaten hiç kimseye güveniniz kalmıyor. biraz daha fazla para ödeyin ama sağlığınızdan ve bedenizden olmayın. bence muhakkak bir doktora yaptırın. ayrıca powerplate in üzerine bir çok rahtsızlık varsa (bel fıtığı, boyun fıtığı - bu konuyu daha yeni noroloğumla görüştüm) asla ve asla binmemek gerekiyormuş, her nekadarda tüm ilanlarda fıtık varsa onları yok eder vs. dense de. uyanık olun hanımlar, paranızdan ve sağlığınızdan olmayın. herkese güvenmeyin ve çok seçici olun. kötüler (ki kıyamet kadar çoğaldılar) ayıklansın ve para kanazamasınlar. bence bu çok büyük bir haksızlık. herşey gönlünüzce olsun...........................:KK1:

ben kavitasyon yaptırdım fakat öyle dendiği gibi incelme olmadı malesef. 8 seanslık ve kavitasyonun hemen bitiminde lazer uygulamsı için parayı peşin aldılar. fakat 4. seansta kavitasyonun bir faydasını görmediğimi bırakmak istediğimi söyledim. lazerdende vazgeçtiğimi belirttim. almadığım hizmetlerin parasının geri ödenmesini talep ettim. ama ne paramı alabildim nede inceldim. kötü bir tecrübe yaşadım. arkadaşlar siz siz olun en azından iyice araştırın.

Paranız fazla mı geliyor?
Kavitasyon: Yağlı bölgeye yoğunluğu düşürülmüş ultrasonik ses dalgaları gönderilerek yağların parçalanmasını ve söz konusu bölgede incelme sağlayan yönteme denir.
Uygulandığı hastalarında cilt yanıkları ve cilt altı kanlanma yoğun olarak görülmektedir. Kavitasyon ile verilen ultrason bir enerjidir ve dokularda yaşlanmaya neden olan oksidan maddelerin büyük miktarlarda açığa çıkmasına neden olur. Bu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Antiageing (Yaşlanmayı geciktirme) tedavisinin esasının oksidanlarla mücadele olduğunu düşünürsek bu istenmeyen bir durumdur. Ayrıca yapılan araştırmalara göre Kavitasyon cihazı tiroit, yumurtalıklar ve testislerde sorunlar doğurmaktadır. Bu hormon salgılayan bezlerde zararlı DNA değişikleri meydana gelebiliyor.
En son yapılan kavitasyon testlerindeki yağ sorunu çok az kişide ufak tefek sonuçlar elde edilmiş ama diğerlerinde hiçbir fark bulunmamıştır.
Milyonlarca yıldır yaşayan insanoğlunun biyolojik yapısı bellidir ve günümüz insanıyla, bilimsel kanıtlarıyla ispatlanmış ve milyonlarca yıl önce yaşamış insanların genleri aynıdır.İnsan yağı tüm bedenden alır ama bel, basen ve göbeğe daha fazla yağ yığar.Yağları verirken de ancak tüm bedenden yağ verebilir.Yani bölgesel yağ verme gibi bir şey ancak masallarda veya liposuctionla olur ki o da dengeli bir şekilde olmaz.Yani kişi zayıflamak ve formunu korumak istiyorsa yapılacak bilimsel şey şudur: Doğru bir şekilde beslenmek ve doğru bir şekilde spor yapmak…

Benim de var varislerim, sorun olmaz dedi bana da, o duydugunuz cinlama sesi yuksekse yaglarinizin patladigina isaret, yag hucreleri sisirilip patlatilutor bu yontemde biliyorsunuz cinlama yuksekse yaglar gitti demek, tabii komple gitmesi icin gunde 2-2,5 litre su icmelisiniz ama bir uyari, 2,5 litreden fazla icmeyin bosa bobreklerinizi yorarsiniz ben sordum oyle dediler gunde ben ort 1,5 litre icerim sen iki litreyi gecme o zaman dediler idrar su renginde cikmaya baslarsa gelen su aynen atiliyor demekmis bobreklerimizi sevelim bosa mesai yapmasinlar :KK66: bir de ben ilik icsem daha iyi olur mu dedim elbette dediler suyu ilik icerseniz yaglar daha rahat atilabilir zaten mesele idrara cikmak siklikla cikiyorsaniz gayet iyi zaten atiyorsunuz yaglari :) geri gelmesinler de ins.
:KK66:)

Merhaba yanıtınızı yeni okuyabildim.
Bir alçalıyor bir yükseliyor çınlama sesi. İnşaallah kilolarımızdan,yağlarımızdan kurtuluruz.
Normalde de çok su içiyorum. Tabi ki herşeyin fazlası zarar.
Bugün 3. seansa gittim.
Yanıtınız için teşekkür ederim.:nazar:

Son düzenleme:
bugün bende 3. seansı yaptırdım şuana kadar 1 cm bir incelme oldu. ve ovulasyon döneminde olduğum için vücudumda hafif bir ödem olmaya başladı bunun için ölçüm ne kadar doğrudur bilmiyorum. ama içime sinmeyen birşeyler var nedenini bilmediğim. bakalım seanslar bitince görücez sonucu buaradaa ben bundan önce de haftanın 4 günü yarım saat yürüyüş yapan biriyim kavitasyon yaparkende bırakmdm tabi bunu sadece su içimini fazlalaştırdım.

kızlar hepınızın yazdıklarını tek tek okudum...
olumlu ve olumsuz yonlerını ogrendık sayılır sayenızde...
mart ayında baslayıp nısan sonunda bıten toplam 10 kavıtasyon + 5 pasıf jım+ 5 poverplate paketınden satın aldım....
bakalım sonucları sızınle hergun buradan payasacagım....

sevgiler:KK64:

bakalım senin gelişmlerr nasıl olucak pamati :)

inanın kavitasyon (eğer cihazı iyi değilse) tek başına hiç bir işe yaramaz. bunu iki ayrı yerde ve iki ayrı kavitasyon aleti ile seans yaptırdığım için biliyorum. Ayrıca 0 yağ diyeti gerekmiyor. Bana seansları hep bir doktor uyguladı. Ama şöyle bir sorun var, eğer arkasından spor yapmazsanız veya radyofrekans yaptırmazsanız, vücudunuz inanılmaz sarkıyor, ayrıca her gün mutlaka çok düzenli olarak su içmeseniz, kola, kaffein ve teeinden uzak durmazsanız yine işe yaramiyor ve en kötüsü bu sefer vücudunuzdan atılmayan yağlar aynen başka bir yere yerleşiyor. en iyi yöntem önce mezoterapi arkasından paralel olarak hem kavitasyon hemde mutlaka radyofrekans ve spor uygulamasıdır. öyle yaptırdığınızda inanılmaz işe yarıyor. ben metabolizma hastasıyın ve ne yaparsam yapayım asla kilo veremiyorum. ama bu yöntemler sayesinde (ancak hepsi bir arada inanılmaz çok pahalı) her 12 seanstan sonra istediğim şey oluyor. çok kilo veremiyorum ancak inanılmaz inceliyorum ve sellüitler en aza iniyor. hatta basende 0' a iniyor. fakat şöyle bir durum var, (özellikle benim için geçerli) eğer çok çok dikkat etmezseniz ve arada mutlaka hatırlatma seansları (ilk ayda bir, sonra 2 ayda bir, sonra 3 ayda bir mutlaka doktorun tavsiyesi üzerine) yatrımazsanız inanın aynen yine eski hale çok hızla dönlüyorsunuz ve tekrar borç yapıp seans almak durumunda kalıyorsunuz. ayrıca bazı rahatsızlıklarınız varsa zaten de yaptırmayınız diyorlar. ancak maalesef ülkemizde (özelliklde de istanbul' da) hiç ehli olmayan insanlar bile, gayet rahat makinaları alıyor ve size uygulama yapıyorlar. ve bu uygulmamaları yanlış yapmak an meselesidir. bence sadece doktorlar ve hemşireler bu uygulamaları yapabiliyor olması gerek. çünkü anatomiyi sadece onlar bilir. bir arkadaşım kavistasyon sonrası depresyona girdi çünkü 3 ay hasbel kader bir kursa katılan vatandaş bu uygulamaları yaptı ve vücudu mahvoldu. şimdi ise daha çok para harcamalı ve bir türlü eskiye dahi gelemiyor. :KK53::KK53:(maaselef kuaforler, güzellik merkezleri ve kesinlikle bu tip makinaları; özelliklede lazerleri asla eline almaması gereken insanların ellerinde ekmek peynir gibi bu makinalar). (hele ki lazerler çok çok tehlikeli, öyle aman iki atış herkes yapar ne olur asla sakın arkadaşlar. evet yaptırıp belki iyi gitmiştir ama inanın sonradan çıkar marazları..........):KK47::KK47:zaten bir şey pazara düştümü kaç kaçabiliyorsan. o halde yine en iyi yöntem bildiğin iptidai dediğin yöntemdir. ben kendimi bir doktor hariç, veya bu işi gerçekten uzman olarak ve yıllarca olarak yapmayan bir insanın eline bırakmak istemem ve kesinlikle grupfoni, grupanya türü yerlerden asla bu tip seansları satın almayın. hem inanılmaz derece pis oluyorlar, hem de müşteriyi sırf ucuz aldılar diye hiçmiş gibi kabul ediyorlar ve sizi deneme tahtası haline çevirip, rastgele yapıyorlar. lütfen şikayetleri okuyun ve ayrıca iyisini gördükten sonra zaten hiç kimseye güveniniz kalmıyor. biraz daha fazla para ödeyin ama sağlığınızdan ve bedenizden olmayın. bence muhakkak bir doktora yaptırın. ayrıca powerplate in üzerine bir çok rahtsızlık varsa (bel fıtığı, boyun fıtığı - bu konuyu daha yeni noroloğumla görüştüm) asla ve asla binmemek gerekiyormuş, her nekadarda tüm ilanlarda fıtık varsa onları yok eder vs. dense de. uyanık olun hanımlar, paranızdan ve sağlığınızdan olmayın. herkese güvenmeyin ve çok seçici olun. kötüler (ki kıyamet kadar çoğaldılar) ayıklansın ve para kanazamasınlar. bence bu çok büyük bir haksızlık. herşey gönlünüzce olsun...........................:KK1:

Çok güzel anlatmışsın, zaten lazer ve lazer epilasyonun güzellik merkezlerinde uygulanması yasaklandı, bundan böyle sadece tıp merkezlerinde ve sağlık merkezlerinde yapılabilecek umarım ki kavitasyon ve radyofrekans gibi uygulamalarda yakında tıpkı lazer gibi yasaklanır çünkü seninde yazdığın gibi 30 saatlik kurs ile kendini bu işin tillahı sanan insanların bu uygulamaları yapması son derece yanlış.

kizlaaar butun pilates malzemelerimi aldiktan 1 hafta sonra birde ne goreyim annem internetteki su firsat sitelerini gazetedemi ne gormus cok guvenmis ben haftalardir ikna edemedim bi gazete haberi edivermis. dun hemen aldik 6 seans kavitasyo 6 seans radyo frekans 6 seans lenf drenaj paketini la derma diye bakirkoyde biyer. isin kotu tarafi ben hep spora diyete basladim simdiye kadar en falza 1 hafta yapabildim boyle kolay yola basvurunca utandim kendimden :-) ama anne kiz gidicez cok umutluyuz burdakileride okudum bilgilendim oyle 10 dakika yapip yollayamazlaar hihi :-) fırsatı dün aldım ama hala randevu almadım akşam annemle ikimizinde boş olduğu zamana denk getirmek için birlikte alıcaz çok yığılma oluyormu öyle 2 ay sonraya düşmesin sonra :KK70:

bide kızlar son bi sorum olucak benim boyum 168 kilom 55 yani göbek yok ama basenlerim ve selülitlerim çok (onlarda genetik diyorlar) daha çok annem için gidicem yani bu tedavide az kilolu olanlar cevap alabiliyormu?

merhaba...yaklaşık 5 seans oldu göbek bölgem için kavitasyon yaptırıyorum...p.tesi günü 6. seansa girdim ve bir süredir devam eden bel ağrım bugün tavan yaptı:KK43:((belimden kasıklarıma vuran bir ağrı var böyle birşeyle karşılaşan varmı aranızda...belki tesadüf üşütme ama ben korkumdan kavitasyona bağlıyorum:KK43:(((

Ya üşenmeden okudum bütün yazılanları ama hala aklımda sorular var :KK43:( Biz de arkadaşlarımla grupfoniden iki paket aldık biri bağdat caddesinde biri de üsküdar'da bi güzellik merkezi. İçinde bir sürü şey var ama ben oradan oraya koşturmasınlar diye seçelim istedim. sizce lenf drenaj mı radyo frekans mı kavitasyon üzerine daha yararlı olur? Üzerine kesinlikle powerplate yaptırıcaz, bu spor yerine geçer mi? Ben iç baldır, göbek ve kol bölgesine uygulatmak istiyorum, bu bölgelere kavitasyon kaçar dakika uygulanmalı? Bize 10 dk demişler ama ben şikayet edip grupfoniye durumu düzeltebilir myiim diye kara kara düşünüyorum:KK43: Güzellik uğruna haftada iki gün etilerden buralara gidecem düştüğüm duruma gel:KK43: Umarım hepimiz zayıflarız bktm artk "biraz zayıflasan çok güzel olucaksın" lafını duymaktan yaa:2: Şimdiden cevap için teşekkürler kızlar...:KK69:

Ya Kızlar Bende Yaptırmak İstiyorum ama NEreye Yaptırsam O Kadar Para Vericez Bi İşe Yarasın Sonuç Alamazsam Ne Olucak İstanbul Avrupa Yakasında yım Beşiktaşta cosmo park diye bi yer var ama işe yarar bi yermi eximia Kullanıyolar parasını hiç sormadım acaba aranızda yaptıran varmı yada gerçekten işe yarayan varmı gittiği yerden memnun olan varsa söylesin

aynı sorunu bende yaşadım hemde 1.seanstan sonra.belim ikiye ayrılacakmış gibi oldu,o akşam bütün koltuklar rahatsızdı bana ve yattığım yatak..kasıklarımda ağrıdı hemde fena halde..evet kavitasyona bağlayabilirsin..

bel ağrısımı yapıyor yaa..
zaten bende bel fıtığı var ve yoğun ağrıların var.. 6aydan beri daha da fazla ağrım var..
daha da artarsa ne olur bilmiyorum.

umarım yapmıyordur..

kişiden kişiye değişebilir..ama bende gerçekten inanılmaz yan etki yaptı,hemde sağlık problemim olmamasına rağmen..zaten 1.seanstan sonrada bıraktım..

kızlar ben de izmirdeki fırsatlardan yararlandım ve kavitasyon fırsatından aldım.675 yerine 45 tl olan . 26 marta gün verdiler.alsancaktaki yere giden var mı ne kadar sürer ve etkisi nasıl ayrıca ne giymek gerekir

kızlar bir aradım bana 5 ay sonraya randevu vermezmi! iptal ettim hemen.. yeni bi fırsat aliyimmi önerirmisiniz?

X