Kayın konusundan sonra bir de görümce konusuyla geldim.Fikirlerinize ihtiyacım var.

Lambayapufde

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2020
1.155
1.675
31
Merhaba hanımlar…

Eski konularımı bilen arkadaşlar var ama bilmeyenler için aşağıya ekledim becerebildim mi bilmiyorum ama 🙈.Kısaca özet geçecek olursam eş kişisi erkek kardeşini sanki kendi memleketlerinde dersane yokmuş gibi bana sormadan kafasına göre bizim yaşadığımız şehirde dersaneye gitmesini ve bizimle kalmasını söylemişti 🙄Ben duyunca büyük problemler çıktı çok sorun yaşadım.Eş kişisi o dönem benim bu durumu istemediğimi kız kardeşine söylemişti.Sen erkek kardeşime söyle buraya gelemeyecek çünkü eşim istemiyor demişti 🙄Kız kardeşte zaten senin idare ettiğin belliydi abi biz biliyorduk da sana söylemiyorduk.Bu senin hayatın biz karışamayız.Zaten buraya geldiğinde de soğuk soğuk oturuyor.Biz her zaman senin arkandayız demiş.Bunu bi şekilde öğrendim eşim direkt kardeşim böyle böyle dedi demedi ama imalar etti bi şekilde öğrendim.Daha sonra erkek kardeş kafasına göre okumamaya bizim bulunduğumuz şehirde çalışmaya başladı senelerce insanların evinde kalmayı ve çalışmayı düşünüyordu ama sonra erkek kuzeni de bu şekilde bizim bulunduğumuz şehire çalışmaya gelince o da başkasının yanında kalmaya başladı sonra insanlar tabi niye bizde kalıyor bunlar diye laf da etmeye başladılar ve sonunda ev tutuldu…Şimdi de kız kardeş yani görümcem anne ve babasıyla yaşadığı köyden buraya kardeşi ve kuzeninin yanına geldi onlara yemek yapacakmış onlarla yaşayacakmış bir süre…Kırgınım ona… benim hakkımda düşündüklerinden dolayı değil isteyen istediğini düşünebilir ama bu düşüncelerini abisine söylemesi sanki boşanmamı bekliyormuş gibi bi hava yarattı belki de ben abartı düşünüyorum bunu bilemiyorum.Bu konuda sizden yardım istiyorum ben mi yanlış düşünüyorum ?

Bu zamana kadar eşimi bi kere bile abi diye ne bayramda arar ne de başka bi zaman…2 sene üniversite okurken eşim göndermiş her ay belirli bir para ama ona rağmen araması sorması yoktur.27 yaşında ve bekar görümce kişisi…Şimdi buraya gelmiş ben nasıl davranmalıyım? Eş kişisi yaşananlardan dolayı ona sinirli olduğumu biliyor belki de bu yüzden kardeşine 2 kez gitti giderken beni çağırmıyor bile gel gidelim diye.Ama ben çok arada kaldım ne yapmalıyım 🤷‍♀️Ya da hiç bişey yapmadan beklemeli miyim🤷‍♀️Kafam çok karışık tecrübeli kk kadınları🤷‍♀️

Hanımlar merhaba.Şuan göz yaşlarıyla yazıyorum buraya daha önce konu açmıştım.Eşim erkek kardeşini memleketlerinde değil bizim yaşadığımız yerde dersaneye yazdırmak istedi bizimle kalmasını istedi ve bunu bana sormadan kendi kendi kendine yapmaya kalktı ve ben buna karşı çıktım ardından erkek kardeşi bizim yaşadığımız şehre çalışmaya geldi bizim yaşadığımız şehirde amcasında kalıyor.Ben çalışıyorum eşim de çalışıyor.4 ay oldu erkek kardeşi bizim yaşadığımız şehre geleli ilk kez dün geldi bize yemeğe ve burada kaldı dün gece ve eşim ona dedi ki yarında kalırsın pazartesi geçersin amcalara dedi haftasonları burada kalırsın dedi.Daha önce dersaneye yazdırmak istediğinde kavga etmemize rağmen Daha ilk gelişinde haftasonları gelir burada kalırsın ne demek ? Bu ailede ve belki başka ailelerde de vardır beraber kalma gibi bir kültür var.Birlikte yaşamak gibi Yani erkek kardeş kafasına göre burada çalışmaya gelebiliyor anası babası memlekette elbet bi yerde kalırım diye düşünüyor.Benim bu aileye ayak uydurmam mümkün değil ben de çalışıyorum benim de bir haftasonum var her haftasonu istemem eşimin erkek kardeşi ile kalmak.Bunu eşime söylediğimde kardeşinin eşyalarını da almış kendi birkaç eşyasını da almış gitmiş evden.Kendimi burada çok yalnız hissediyorum sanki kimsem yokmuş gibi…Sizce ne yapmalıyım

Güncelleme :
Kardeşe ev tutuldu sonunda.🙏
Öncelikle buraya ilk kez yazıyorum.Acemiyim.Fikirlerinize ihtiyacım var çünkü çok bunaldım.
Eşim ile ben İstanbulda öğretmeniz.2 yıllık evliyiz.Ben tek çocuğum eşimin bir kız kardeşi bir de erkek kardeşi var.Ben ilçe merkezinde büyümüş biriyim.Eşim köyde büyümüş.Bunları yazıyorum ki daha net anlatmış olayım.Eşimin ailesi ile uyum sağlamakta çok zorlanıyorum.Çünkü köy yaşantısı ile uzaktan yakından alakam yok.Zaten yılda 5 gün flan kalıyoruz onların yanında ama ona bile zorlanıyorum.Geçen yaz Erkek kardeşi üniversite sınavını kazanamadı.Eşimde onu dersaneye yazdırmak istemiş.Normalde köyün bulunduğu ilde dersaneler mevcutken.Eşimde o ilde yurtta kalarak dersaneye gitmiş biri olmasına rağmen.Bana asla sormadan danışmadan erkek kardeşine İstanbul’da seni dersaneye yazdırayım benim kontrolümde olursun daha iyi olur demiş.Bizim evde kalmasını istemiş kardeşi de tamam demiş.Ama benim haberim yok.Bana danışmadı.Ben de kıyameti kopardım.Tesettürlü biriyim.Ama tesettürlü olmasam da farketmezdi eşimin erkek kardeşi ile kalmak istemediğimi söyledim.Çok kavga ettik.1 sene idare edilebilinirdi ama ben şöyle düşündüm sınavı kazanamazsa İstanbul’da çalışmak isteyecek ve sürekli benimle kalacak diye düşünüp hiç istemedim.Bir de yeni evliyiz neden evde 3.bir kişiyi üstelik erkek birini isteyim ki..Bulunduğu yerde dersane varken..Neyse biz bu konuda kavga ettikten sonra ayrılma noktasına kadar geldik.Ama sonrasında bi şekilde normale döndük.Bu olaydan 3 ay sonra bu sefer kardeşi kimseye sormadan danışmadan İstanbul’a çalışmaya geldi.okumayacakmış çalışacakmış artık..

Bir de mesaj da bahsetmemişim normalde görümcenin köyde yaşaması yani yaşıtlarının olmadığı bi yerde yaşaması sanki onu üzüyormuş gibi gelmişti bu olay yaşanmadan önce eş kişisine biraz kız kardeşin bize gelsin onu gezdirelim flan gibi önerilerde de bulunmuştum.Ben onunla ilgili böyle şeyler düşünürken görümcenin benimle ilgili abisine söyledikleri sözler beni daha da kırdı aslında.O yüzden içimden bişey yapmak gelmiyor ona karşı 🤷‍♀️

Evet böyle bi konunuzu hatırlıyorum. Kimse anne babada olsa hastalığı olmadığı sürece evinde uzun süre misafirliğe katlanmak zorunda değil. Bi kere rahat olamıyorsun senin evin gibi olmuyor orası. Eşiniz bencil. Ben olsam şahsen evden gitmiyorsa kendi isteğiyle bende anne babamın varsa kardeşimin evine giderim eşime de derim geçinin geçinebiliyorsanız :KK70: Cidden erkekler anlamıyor ders vermediğin sürece hayat toz pembe onlar için. Başkalarının ne düşündüğünü bu konuda önemsemem zira o insanlar zaten mantıklı kişiler olsa aile bireylerinden birinin sizin evinizde uzun süre kalmalarına karşı olurdu. Kimse size danışmıyor ki. Ben kardeş gibi büyüdüğüm kız kuzenimi kabul etmiştim onunla bile anlaşamaz olmuştum, rahat edemiyordum. Hepte erkek tarafı sorunlu oluyor valla soğudum şu erkeklerden :KK70: Bence hiç kasıntı yapmayın nasıl davranmak istiyorsanız o şekilde davranın. Ben dayımın çocuklarını kabul etmedim 2 sene bizde istediler okul için onlar bile tepki gösterir gibi oldu küsmediler tabi böyle şeyler zorla olmaz.

Gelip sizde kalmaya çalışmadığına göre derdin nedir tam olarak? Koyduğun mesafe işe yaramış, görümce kız diye mahzur görmeyebilirlerdi o da sizde kalsın isteyebilirlerdi. Yüzleri tutmamış bu sefer neyse ki.
Bu sefer kızın bi amacı var ama iki bekar erkeğe yemek yapacak çamaşır bulaşıklarını halledecek 🤷‍♀️
Ben nasıl davranmam gerekir diye soruyorum yani benimle ilgili söylediklerinden sonra elbet bi yerde karşılaşacağız ya da ne bileyim belki bize de gelmek ister kalmaya değil de oturmaya diye düşündüm emin değilim mesafenin ayarından bu sefer 🤷‍♀️

Evet böyle bi konunuzu hatırlıyorum. Kimse anne babada olsa hastalığı olmadığı sürece evinde uzun süre misafirliğe katlanmak zorunda değil. Bi kere rahat olamıyorsun senin evin gibi olmuyor orası. Eşiniz bencil. Ben olsam şahsen evden gitmiyorsa kendi isteğiyle bende anne babamın varsa kardeşimin evine giderim eşime de derim geçinin geçinebiliyorsanız :KK70: Cidden erkekler anlamıyor ders vermediğin sürece hayat toz pembe onlar için. Başkalarının ne düşündüğünü bu konuda önemsemem zira o insanlar zaten mantıklı kişiler olsa aile bireylerinden birinin sizin evinizde uzun süre kalmalarına karşı olurdu. Kimse size danışmıyor ki. Ben kardeş gibi büyüdüğüm kız kuzenimi kabul etmiştim onunla bile anlaşamaz olmuştum, rahat edemiyordum. Hepte erkek tarafı sorunlu oluyor valla soğudum şu erkeklerden :KK70: Bence hiç kasıntı yapmayın nasıl davranmak istiyorsanız o şekilde davranın. Ben dayımın çocuklarını kabul etmedim 2 sene bizde istediler okul için onlar bile tepki gösterir gibi oldu küsmediler tabi böyle şeyler zorla olmaz.
Görümceye nasıl davranmalıyım konusundan çok emin değilim açıkçası..Hakkımda düşündüklerini biliyorum ama uzaktan uzağa da bi problem olsun istemiyorum küs olmak ya da hiç konuşmamak değil istedim.Ne istiyorum ben de bilmiyorum galiba 🤷‍♀️

Bir de mesaj da bahsetmemişim normalde görümcenin köyde yaşaması yani yaşıtlarının olmadığı bi yerde yaşaması sanki onu üzüyormuş gibi gelmişti bu olay yaşanmadan önce eş kişisine biraz kız kardeşin bize gelsin onu gezdirelim flan gibi önerilerde de bulunmuştum.Ben onunla ilgili böyle şeyler düşünürken görümcenin benimle ilgili abisine söyledikleri sözler beni daha da kırdı aslında.O yüzden içimden bişey yapmak gelmiyor ona karşı 🤷‍♀️
Soguk soguk oturuyor demenin nesi kotu?Bence hakaret vs degil abartmayin ya.Ben de soguk bi insanimdir.Mesafeliyimdir.Sanki ana avrat duz gitmis kadin gibi tribe niye girdiniz ki?
Hadi onu da gectim,gelmis kardesinin evine yemek yapmaya,sizinle ne baglantiisi var konun da ne yapayim nasil davranayim diyorsunuz?

Arada kalmışlik derken?
Ne olmasini istiyor yada bekliyorsunuz?
Ev tutmuşlar, kayinda görümce de evinize gelmiyor,
eşiniz kendisi gidiyor, size de gel demiyor,
İstediğiniz bu değil mi?
Eşiniz gel dese gidecek misiniz?
Benim en başından beri istediğim şey ev tutmalarında zaten ama ben eşin kardeşleriyle küs olmayı da istemiyorum galiba evet bi mesafe olsun ama büyük bir mesafe değil.Eş kişisi kız kardeşim gelmiş ben onun yanına geçiyorum sen de gelir misin diye sorsaydı giderdim sanırım 🤷‍♀️

Bu sefer kızın bi amacı var ama iki bekar erkeğe yemek yapacak çamaşır bulaşıklarını halledecek 🤷‍♀️
Ben nasıl davranmam gerekir diye soruyorum yani benimle ilgili söylediklerinden sonra elbet bi yerde karşılaşacağız ya da ne bileyim belki bize de gelmek ister kalmaya değil de oturmaya diye düşündüm emin değilim mesafenin ayarından bu sefer 🤷‍♀️
Bunun cevabı gayet basit, size direkt söylediği bir laf yok, sizinle kavgası gürültüsü yok, bir yerde karşılaşırsanız veya size oturmaya gelirse, hoşgeldin nasılsın diye konuşacaksınız olacak bitecek.

Soguk soguk oturuyor demenin nesi kotu?Bence hakaret vs degil abartmayin ya.Ben de soguk bi insanimdir.Mesafeliyimdir.Sanki ana avrat duz gitmis kadin gibi tribe niye girdiniz ki?
Hadi onu da gectim,gelmis kardesinin evine yemek yapmaya,sizinle ne baglantiisi var konun da ne yapayim nasil davranayim diyorsunuz?
Kırıldım dedim bunun neresi kötü olabilir 🤷‍♀️Sizin bir insana kırılmanız için illa küfür mü yemeniz lazım 🤷‍♀️

İlla bi yerde karşılaşacağız karşılaşırken ne yapmam lazım sizce diye sordum 🤷‍♀️

Bunun cevabı gayet basit, size direkt söylediği bir laf yok, sizinle kavgası gürültüsü yok, bir yerde karşılaşırsanız veya size oturmaya gelirse, hoşgeldin nasılsın diye konuşacaksınız olacak bitecek.
Yüzüme söyleseydi bu kadar kırılmazdım.Arkamdan konuşması beni o dönem çok üzmüştü..
Ben çağırmasam bana oturmaya geleceğini zannetmiyorum 🤷‍♀️Bunun için bi adım ben mi atmalıyım yani onu çağırmalı mıyım o konuda da kafam karışık 🤷‍♀️

Erkek kardeşinin sizinle yaşama meselesinde haklıydınız ama kız kardeşi konusunda ortada bir mesele yok bence. Belli ki görümce size baştan ısınamamış soğuk bulmuş sadece bu da çok normal o soğukluğu ben bile aldım köy vs yaşantısına ve eşinizin ailesine karşı soğuksunuz belli, bu da olabilir normaldir. Yani görüşmeniz şart değil görümceyle zaten frekanslar tutmamış. Sizin hakkınızda ağır bir laf da etmemiş boşanmanızı beklediğine vs nerden vardınız orayı çözemedim. Abisine demiş zaten abi senin hayatın biz karışamayız diye. Yani sizi soğuk bulduğu için yok abisini bayramlarda aramaz, yok eş kişisi para yolladı ona yine de arayıp sormaz vs bu detayların da konuyla alakasını çözemedim size ne abinin kardeşe yolladığı paradan aralarındaki iletişimin sıklığından kardeş onlar

Merhaba hanımlar…

Eski konularımı bilen arkadaşlar var ama bilmeyenler için aşağıya ekledim becerebildim mi bilmiyorum ama 🙈.Kısaca özet geçecek olursam eş kişisi erkek kardeşini sanki kendi memleketlerinde dersane yokmuş gibi bana sormadan kafasına göre bizim yaşadığımız şehirde dersaneye gitmesini ve bizimle kalmasını söylemişti 🙄Ben duyunca büyük problemler çıktı çok sorun yaşadım.Eş kişisi o dönem benim bu durumu istemediğimi kız kardeşine söylemişti.Sen erkek kardeşime söyle buraya gelemeyecek çünkü eşim istemiyor demişti 🙄Kız kardeşte zaten senin idare ettiğin belliydi abi biz biliyorduk da sana söylemiyorduk.Bu senin hayatın biz karışamayız.Zaten buraya geldiğinde de soğuk soğuk oturuyor.Biz her zaman senin arkandayız demiş.Bunu bi şekilde öğrendim eşim direkt kardeşim böyle böyle dedi demedi ama imalar etti bi şekilde öğrendim.Daha sonra erkek kardeş kafasına göre okumamaya bizim bulunduğumuz şehirde çalışmaya başladı senelerce insanların evinde kalmayı ve çalışmayı düşünüyordu ama sonra erkek kuzeni de bu şekilde bizim bulunduğumuz şehire çalışmaya gelince o da başkasının yanında kalmaya başladı sonra insanlar tabi niye bizde kalıyor bunlar diye laf da etmeye başladılar ve sonunda ev tutuldu…Şimdi de kız kardeş yani görümcem anne ve babasıyla yaşadığı köyden buraya kardeşi ve kuzeninin yanına geldi onlara yemek yapacakmış onlarla yaşayacakmış bir süre…Kırgınım ona… benim hakkımda düşündüklerinden dolayı değil isteyen istediğini düşünebilir ama bu düşüncelerini abisine söylemesi sanki boşanmamı bekliyormuş gibi bi hava yarattı belki de ben abartı düşünüyorum bunu bilemiyorum.Bu konuda sizden yardım istiyorum ben mi yanlış düşünüyorum ?

Bu zamana kadar eşimi bi kere bile abi diye ne bayramda arar ne de başka bi zaman…2 sene üniversite okurken eşim göndermiş her ay belirli bir para ama ona rağmen araması sorması yoktur.27 yaşında ve bekar görümce kişisi…Şimdi buraya gelmiş ben nasıl davranmalıyım? Eş kişisi yaşananlardan dolayı ona sinirli olduğumu biliyor belki de bu yüzden kardeşine 2 kez gitti giderken beni çağırmıyor bile gel gidelim diye.Ama ben çok arada kaldım ne yapmalıyım 🤷‍♀️Ya da hiç bişey yapmadan beklemeli miyim🤷‍♀️Kafam çok karışık tecrübeli kk kadınları🤷‍♀️
Bence çağırma. Cidden sakın evine çağırma. Bu süreçte o gidene kadar bir kurs gibi bir şeye yazıldığını bahane et, işim var diye muhattap olma.
Ne demek biz arkandayız ne kadar ayıp ya..

Erkek kardeşinizin sizinle yaşama meselesinde haklıydınız ama kız kardeşi konusunda ortada bir mesele yok bence. Belli ki görümce size baştan ısınamamış soğuk bulmuş sadece bu da çok normal o soğukluğu ben bile aldım köy vs yaşantısına ve eşinizin ailesine karşı soğuksunuz belli, bu da olabilir normaldir. Yani görüşmeniz şart değil görümceyle zaten frekanslar tutmamış. Sizin hakkınızda ağır bir laf da etmemiş boşanmanızı beklediğine vs nerden vardınız orayı çözemedim. Abisine demiş zaten abi senin hayatın biz karışamayız diye. Yani sizi soğuk bulduğu için yok abisini bayramlarda aramaz, yok eş kişisi para yolladı ona yine de arayıp sormaz vs bu detayların da konuyla alakasını çözemedim size ne abinin kardeşe yolladığı paradan aralarındaki iletişimin sıklığından kardeş onlar
Evet beni ilgilendirmez aralarındaki iletişim sadece konu iyi anlaşılsın diye o detayları verdim hani bazı abi kardeşler olur bir biriyle aşırı vakit geçirir sürekli arar konuşurlar ama eş ve kız kardeş arasında daha seviyeli ve bence mesafeli bi ilişki var diye anlatmak istedim ve detaylandırdım.

Kırıldım dedim bunun neresi kötü olabilir 🤷‍♀️Sizin bir insana kırılmanız için illa küfür mü yemeniz lazım 🤷‍♀️

İlla bi yerde karşılaşacağız karşılaşırken ne yapmam lazım sizce diye sordum 🤷‍♀️
Kimseyle kirilacak kadar samimi degilim valla.Anam degil babam degil.2 tane gorumcem var,merhaba merhabayiz.
Hosgeldin nasilsin dersiniz bitti gittti.

Bişey yapmayacaksın. Merhaba merhaba. Nasılsın iyi misin? Daha daha nasılsın? Güle güle.

X