Kayınpederin elektrik borcu üstümüze kaldı.

o degıl de kacak elektrık kullanımına nasıl ızın verdınız ? sahsen benım babam asla o haltı yemez de dıyelım kı akıl tutulması yasadı yaptı kesınlıkle mudahale ederdım 10 yıl kacak kullanmak ne demek o evde yıyıp ıctınız o elektrıkle mıllet bızler oduyoruz parasını :KK43:

Abonelik varmış elektrik odememiş odemeyince abonelik düşmüş kaçak kullaniyor görünmüş evet o odemeli ama yetkililer esimi gorunce kapida ona tutanak tutmuşlar
orada oturmadıgınızı ıspatlarsınız avukatla cozulur bu ıs

o degıl de kacak elektrık kullanımına nasıl ızın verdınız ? sahsen benım babam asla o haltı yemez de dıyelım kı akıl tutulması yasadı yaptı kesınlıkle mudahale ederdım 10 yıl kacak kullanmak ne demek o evde yıyıp ıctınız o elektrıkle mıllet bızler oduyoruz parasını :KK43:
Ah canım dünya 2 ye ayrılıyor biliyorsun demi iyi ve kötü insanlar diye bu hanfendigiller bilip sudanlardan galiba.. bizim üst komşumuz kullanıyormuş bigun aşağıda duman vs gelince anladım tehdit ettim şikayet ederim yaparım dedim ki geldiğim yıldı toplam 2 yıl oturdum ben 2 yıl oturdum 2 yilda topladan 10 ayı elektriği yoktu her ay gidiyordu çünkü kacak kullanamıyordu....

He sikayet ettim cidden ettim de ne oldu adamlar bağlıyor bunlar aciyordu

Merhaba... eşim ve benim adresimiz kayınbabamda görünüyordu sonrasindayeni eve aldırdik kayinbabamin elektrik aboneligi odenmedigi icin kaçak olmuş kacak borcu varmıs geldiklerinde eşime bilgi vermeden tutanak imzalatmislar kayınbabama ziyarete gittigimiz bi anda gelmişlerdi isim soylediler suan evde degil dedik sen kimsin dedi esim ogluyum dedi kimlik istediler anlamadk biz bilmiyorduk bu konuyu imzaladı esim borcu uzerine yıkmışlar napmamiz gerekiyor bizim abone sahibi tapu sahibi biz degiliz evde oturan 3 kisi daha var neden bi gorevlilerle konustuk diye bize devredildi borç avukst menfi tespit davasi acalim dedi
En başta niye okumadığınız bilmediğiniz bişeyi imzaladınız hadi imza atılmış artık borcu sahibindne isteyip ödeyin bence

Ah canım dünya 2 ye ayrılıyor biliyorsun demi iyi ve kötü insanlar diye bu hanfendigiller bilip sudanlardan galiba.. bizim üst komşumuz kullanıyormuş bigun aşağıda duman vs gelince anladım tehdit ettim şikayet ederim yaparım dedim ki geldiğim yıldı toplam 2 yıl oturdum ben 2 yıl oturdum 2 yilda topladan 10 ayı elektriği yoktu her ay gidiyordu çünkü kacak kullanamıyordu....

He sikayet ettim cidden ettim de ne oldu adamlar bağlıyor bunlar aciyordu
Bir arkadaş anlatmıştı. İki zıt görüşten iki kişi ev arkadaşı. İkisi de öğretmen. Kaçak su kullanıyorlar. Biri abdest almak için Su kullanacağı Zaman sayacı aciyormus, diğer zamanlar kacakmis. Diğeri de sosyal esitlikten bahsederken okula gitmediği gunlere ek ders yazdiriyormus. Yine hak hukuk diye sokaklara dökülen bir başka ogretmen arkadaşım da öğrenci evinde sayacla oynayıp fatura bedelini onda bire düşürmüş. Hani "doktrinlerden, ibadetten önce çocuklarınıza ahlaklı olmayı öğretin ki namaz kılan, oruç tutan hırsızlar olmasınlar. Dedikodu yapan, insan öldüren entelektüel olmasinlar" gibi bir laf var ya

10 yıl ödenmemiş fatura değildir o.
Kp muhtemelen bir yer işletiyor ve oraya gelmesi gereken aylık 1.000 tl diyelim ama dükkana 750 tl geliyorsa elektrik kaçırdığını iddia ederek cezaya çarptırılıyorsun.
Evlerin elektrik saatiyle dükkanların elektrik saatleri ortalama ne kadar elektrik harcayacağı bellidir.
Az gelsin diye eğer kaçırdılarsa o tespit edilmiştir.
Benim çalıştığım yerde birinin başına geldi onlara da 46.000 geldi ceza.
Ödüyorlar çünkü kaçakçılıkla suçlanıyorlar.
Tüketici mahkemesine gideceksin, elektrik kaçırmadığını ispatlayacaksın falan filan uzun iş.

Yine de gidin tabi.

Abonelik varmış elektrik odememiş odemeyince abonelik düşmüş kaçak kullaniyor görünmüş evet o odemeli ama yetkililer esimi gorunce kapida ona tutanak tutmuşlar
Ne fark eder tutanağı babasına gönderecek kocan sizin üzerinize neden kalsın

Kaçak kullananların bedelini diğer insanlar öderken kimsenin içi sizlamiyor ama fatura kendilerine dönünce ah vah...
Borca ağlamak yerine kaç kişinin kul hakkına girdik, bunun altından nasıl kalkariz, nasıl telafi edelim diye ağlamak lazım

(Konu sahibi tabii kp nin kaçak kullandigindan haberiniz vardı da sessiz kaldiysaniz söylüyorum)
Hayir haberim yoktu olsa ben sikayet ederdm zaten biz kullanmadk kp kullandı

Odeyecek durumumuz olsa bu stresi neden cekelim durumumuz yok hic yok insallah kayinbaba alir borcunu ustumuzden insallahh
Eşiniz babasıyla konuşmuyormuş ama siz konuşuyorsunuz, kayınpederinize gideceksiniz, baba kaçak elektrik kullanımı sebebiyle sizin eve yetkililer gelmişti, sen evde yoktun belgeyi biz imzalamıştık, sana ait 55 bin liralık ödeme var bunu ödemen lazım diyeceksiniz.
Ben ödemem vs deyip ödemeyi sizin üzerinize mi yıkmaya çalışıyor, o zaman kaçak elektrik kullanan sensin, bedelini biz ödemeyeceğiz, sana 3 gün mühlet ya ödeme taksitlendirmek vb için elektrik idaresine başvuru da bulunursun ya da seni kaçak elektrik kullanıyor diye ihbar ederim diyeceksiniz.
Elektrik idaresi borcu kimin ödediğiyle ilgilenmez, ödeme yapıldı mı ona bakar, o yüzden tek yolunuz kayınpederinize bizzat gidip ödemeyi yapmasını söylemek, dediğim gibi miktarı duyunca size yıkmaya çalışırsa gözünün yaşına bakmayın ihbar edin, en azından gelirler bir tutanak daha tutarlar, iş dava açmaya kadar gideceğinden mecburi ödeme yoluna gidecek, işte o zaman sizin adınıza tutulan tutanakla belirlenen 55 bin liralık ödemeyi de yapmak zorunda kalır.

Verdiğiniz sürede hiçbir girişim olmuyor mu direkt ihbar edeceksiniz, sayaç no vb alın gidince, zaten kayınpederinizin adı soyadı adresini biliyorsunuz, açık adres isim soyadla ihbar edin, ne siz yükümlüsü olmadığınız bir ödemeyi üstlenin, ne de bizler gibi kimsenin hakkına girmeyen dürüst insanların hakkını yedirin.

Aboneye ait borc kiminse o oder. Yok oyle kapida gordum imzalat hop borc baskasina gecti diye bir sey. Size yalan soylemis birileri.

aramız bozuk o odemez demıssınız de ne alaka
aranız bozuk olsa da borclu o
ha dersekı bu borc sızın borcunuz bana mı kakalamaya calısıyorsunuz derse
ona aıt oldugunun faturası bılgısı aylardan bellı olur zaten

avukatla gorusursunuz
Fatura bizde yok o evde değiliz diye ama bulabilirmiyiz sistemden cikarttirabilirmiyiz avukat cikartir herhalde delil diye

Aboneye ait borc kiminse o oder. Yok oyle kapida gordum imzalat hop borc baskasina gecti diye bir sey. Size yalan soylemis birileri.
Iste enerjisaya itiraz ettigimizde red ediyorlar borcu almak icin cabaliyorlwr oglu oldugu icin bayanda demisti onceki mesajlarda ogluyum diyince ayni evdedirler diyip borcu onun uzerine gecirmislerdir diyor insallah su isten sağ salim kurtuluruz kayınbabam oglunu sevmiyor konusmuyorlsr annesini aldatmis baska kadinla yasiyor 1 tl para vermiyor onlara biz kaynanamada bakmak zorundayız evde gecindiriyoruz 43bin borcumuz var zaten asgari ucretle nasl yspilir bilemiyoruz is bulmak cok zor is bulunmuyor ki ise girim dua edin bize sizlerden baska birsey isteyemem bende sizi dua edecem yorum yapan herkese inanin ediyorum da sizde edin tanımadığımız kisilerden aldigimiz dua col hayirlidir

Iste enerjisaya itiraz ettigimizde red ediyorlar borcu almak icin cabaliyorlwr oglu oldugu icin bayanda demisti onceki mesajlarda ogluyum diyince ayni evdedirler diyip borcu onun uzerine gecirmislerdir diyor insallah su isten sağ salim kurtuluruz kayınbabam oglunu sevmiyor konusmuyorlsr annesini aldatmis baska kadinla yasiyor 1 tl para vermiyor onlara biz kaynanamada bakmak zorundayız evde gecindiriyoruz 43bin borcumuz var zaten asgari ucretle nasl yspilir bilemiyoruz is bulmak cok zor is bulunmuyor ki ise girim dua edin bize sizlerden baska birsey isteyemem bende sizi dua edecem yorum yapan herkese inanin ediyorum da sizde edin tanımadığımız kisilerden aldigimiz dua col hayirlidir
Kayınbabaniz baska evde oturuyor ve orada kacak elektrik kullaniyorsa o zaman adres yanlış demis olabilirler bu mesajınıza bakarak bu aklima.geldi
Size de adres yanlış denmişti
Zaten gelen kisi de siz de evde oturuyorsunuz diye dusunerek yazmistir o tutanagi ama bence önce enerjisa ile görüşün telefonda degil mümkünse birebir bir subesine gidin
Olmadi bir avukata danisin
Muhatap siz değilsiniz tutanak esiniz adina diye borç onun degildir altina ben ödeyeceğim diye taahhutte bulunmadiysa.

Eşiniz babasıyla konuşmuyormuş ama siz konuşuyorsunuz, kayınpederinize gideceksiniz, baba kaçak elektrik kullanımı sebebiyle sizin eve yetkililer gelmişti, sen evde yoktun belgeyi biz imzalamıştık, sana ait 55 bin liralık ödeme var bunu ödemen lazım diyeceksiniz.
Ben ödemem vs deyip ödemeyi sizin üzerinize mi yıkmaya çalışıyor, o zaman kaçak elektrik kullanan sensin, bedelini biz ödemeyeceğiz, sana 3 gün mühlet ya ödeme taksitlendirmek vb için elektrik idaresine başvuru da bulunursun ya da seni kaçak elektrik kullanıyor diye ihbar ederim diyeceksiniz.
Elektrik idaresi borcu kimin ödediğiyle ilgilenmez, ödeme yapıldı mı ona bakar, o yüzden tek yolunuz kayınpederinize bizzat gidip ödemeyi yapmasını söylemek, dediğim gibi miktarı duyunca size yıkmaya çalışırsa gözünün yaşına bakmayın ihbar edin, en azından gelirler bir tutanak daha tutarlar, iş dava açmaya kadar gideceğinden mecburi ödeme yoluna gidecek, işte o zaman sizin adınıza tutulan tutanakla belirlenen 55 bin liralık ödemeyi de yapmak zorunda kalır.

Verdiğiniz sürede hiçbir girişim olmuyor mu direkt ihbar edeceksiniz, sayaç no vb alın gidince, zaten kayınpederinizin adı soyadı adresini biliyorsunuz, açık adres isim soyadla ihbar edin, ne siz yükümlüsü olmadığınız bir ödemeyi üstlenin, ne de bizler gibi kimsenin hakkına girmeyen dürüst insanların hakkını yedirin.
Kayinbabam kayinvalidemi aldatıyor esim askerdeyken birakiyor alt eve baska kadin getiriyor kaynanama eziyet ediyor 1 tl para vermiyor ac susuz kalıyor kaynanam esim askerde oldugu icin esim askerden geliyor 20 yasinda bi dukkanda calismaya basliyor annesine bakiyor ev gecindiriyor 3 sene nisanli kalıyoruz 1 kere bile gelipte ziyaret etmiyor dugun tarihi icin gelmiyor bizde eşimle yaptık beraber düğünü oyzden 43bin borc bu yuzden konusmuyorlar onun baska cocuklari var onlara bakiyor bizimle muhttap bile olmaz ama gider yine evinin isini yaparım yeni karisiylada ayrildi hala konusmuyor esimle cok kinci nerdeyse nefret ediyor borc onun kullanim onun ev onun abonelik onun ama ode dedigimizde banane senin uzerine tutanak iste borc senin ode der icinden cikilmaz bi durumdayiz bize dua edin bende size ediyorum lutfen tanımadık birinin duasi cok hayirlidir

Kayınbabaniz baska evde oturuyor ve orada kacak elektrik kullaniyorsa o zaman adres yanlış demis olabilirler bu mesajınıza bakarak bu aklima.geldi
Size de adres yanlış denmişti
Zaten gelen kisi de siz de evde oturuyorsunuz diye dusunerek yazmistir o tutanagi ama bence önce enerjisa ile görüşün telefonda degil mümkünse birebir bir subesine gidin
Olmadi bir avukata danisin
Muhatap siz değilsiniz tutanak esiniz adina diye borç onun degildir altina ben ödeyeceğim diye taahhutte bulunmadiysa.
Konusmuyoruz kayinbabamla asla onun borcunu ustlenmez enerjisa gittik birebir yuzyuze görüstuk ordaki bayan dava acin hakkinizi savunun dedi red verdiler ordan

Kayinbabam kayinvalidemi aldatıyor esim askerdeyken birakiyor alt eve baska kadin getiriyor kaynanama eziyet ediyor 1 tl para vermiyor ac susuz kalıyor kaynanam esim askerde oldugu icin esim askerden geliyor 20 yasinda bi dukkanda calismaya basliyor annesine bakiyor ev gecindiriyor 3 sene nisanli kalıyoruz 1 kere bile gelipte ziyaret etmiyor dugun tarihi icin gelmiyor bizde eşimle yaptık beraber düğünü oyzden 43bin borc bu yuzden konusmuyorlar onun baska cocuklari var onlara bakiyor bizimle muhttap bile olmaz ama gider yine evinin isini yaparım yeni karisiylada ayrildi hala konusmuyor esimle cok kinci nerdeyse nefret ediyor borc onun kullanim onun ev onun abonelik onun ama ode dedigimizde banane senin uzerine tutanak iste borc senin ode der icinden cikilmaz bi durumdayiz bize dua edin bende size ediyorum lutfen tanımadık birinin duasi cok hayirlidir
Elbette dua ederim Allah yardımcınız olsun ama tutanak senin üstüne bana ne ödemem diye bir şey yok, biraz cesaretli olun ve kayınpederinize gidip borcu ödemesini söyleyin, ödemem ne haliniz varsa görün mü dedi, direkt Alo 186'yı arayıp kayınpederinizin isim soyad ve adresiyle ihbar edin, kaçak elektrik tespiti için tekrar geleceklerdir, anladığım kadarıyla kayınpederiniz birkaç tane elektrik faturasını ödememiş, ödeme olmayınca elektriği kesmişler, kayınpederinizde borcunu ödemek yerine sayacın mührünü kırıp kaçak kullanmaya başlamış, tespit edilince tutanak hazırlanmış ve siz evdeyken gelen yetkililer tutanağa eşinizin bilgilerini girmiş ama borçlu abone kayınpeder.
Gerekirse yakasına yapışın, ihbar edin ödesin, bana kalsa ben çoktan kayınpederin kapısına dayanmıştım, bana bana ne diyecek he sayacını bile sökerim de ödetirim o borcu ona, lütfen sessiz kalmayın yoksa ezeniniz çok olur.

Konusmuyoruz kayinbabamla asla onun borcunu ustlenmez enerjisa gittik birebir yuzyuze görüstuk ordaki bayan dava acin hakkinizi savunun dedi red verdiler ordan
Yani borç size kaldı.. Bence hakkınızı savunun eşiniz hiç mi dememiş nedir ne değildir diye

Valla ben bilmediklerine inanmıyorum zira beraber yaşamışlar şu an ayrı eve geçmişler. Kaçak kullanırken kimse ben kul hakkı yiyorum demez borca gelince ah vah:sinirli: Kaçak kullananlar yüzünden olan bizlere oluyor. Haberlerde görüyorum adamlar yanında polisle askerle gidiyor elektrik kesmek için ama adamlara sopayla taşla saldırıyorlar. Bunlara hakkımı helal etmiyorum.

X