Kayınpederiyle benim gibi olan var mı?

didem57572

Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2022
15
-1
Herkese merhaba 🙌🏻 Eğer sonuna kadar dinleyip bana fikir verirseniz çok sevinirim✨🤩 3,5 senelik evlilik birliğim var 1 sene nişanlılık flört dönemi derken yaklaşık 5 senelik birlikteliğimiz var. Yaklaşık 4,5 senedir de eşimin ailesinin içindeyim. Eşimin ailesi hiç bir zaman tam anlamıyla beni istemedi hep sürtüşmeler oldu bunlar düğünle ıvır zıvırla alakalı değil zaten herşeyi eşim ve ben yaptık. Herşey en sadeliğiyle oldu. Eşimin ailesi benden önce halasının kızıyla sözlemişler(doğulular) Eşimin asla haberi yok olduğunda da eğer bozmazsanız ben gelmiyorum demiş(eşim o ara askerde) Sırf buna sebep bana hep mesafeli olduklarını düşündüm fakat sanırım kalpleri kötü 🥹 2 görümcemden çok memnunum saygı sevgi içeresiyindeyiz. Kayınvalideme de bazen gelip gidiyor çözemiyorum 😂 Ama sağolsun kayınpederim ve kaynım yetiyor 😌kaynım çorabıma mı karışmadı 🙄Nerede lüzumsuz saçma sapan şey karışmaya çalıştılar aile içimize bütçemize e haliyle bizde karıştırmayınca düşman kesildi ikisi neden çünkü herşey onlara sorulmak zorunda 😂 Uzun bir süre mesafe koydum gerçekten kalbimi kıran olaylar oldu. Bebeğim doğduktan sonra da dedim ki Her neyse hiçbirşey tek taraflı değildir ben küçüklüğümü yapayım yakın gideyim. 2 ayın 50 günü oradayız her Allah’ın günü bir laf 5 aylık bebeye yok çay verin yok ekmek verin yok şu yok saçını uzatmayın ses çıkarıyorum olmuyor susuyorum susmuyor. Bebeğim şuan 6 aylık 10-11 aylıkken işe girmeyi düşünüyordum maddi açıdan kayınvalideme güveniyorum fakat kayınpederim 🙄Bana tam 3 kez SEN GÖRÜRSÜN SANA DÜŞMAN YETİŞTİRİCEM diyor gülerek sorsan şaka 😂 bende işe girmekten vazgeçtim. Eşim takma böyle biri biz artık kabul ettik boşver takma dese de neden böyle yaptığını bir türlü anlayamıyorum Allah a havale ediyorum.Gerçekten şaka gibi ama gerçek sizce ben mi abartıyorum yoksa gerçekten kötü olduğunu kabul edip mesafe mi koymalıyım artık düşman olarak değil ama çok görüşmemeyi düşünüyorum.

Son düzenleme:
Herkese merhaba 🙌🏻 Eğer sonuna kadar dinleyip bana fikir verirseniz çok sevinirim✨🤩 3,5 senelik evlilik birliğim var 1 sene nişanlılık flört dönemi derken yaklaşık 5 senelik birlikteliğimiz var. Yaklaşık 4,5 senedir de eşimin ailesinin içindeyim. Eşimin ailesi hiç bir zaman tam anlamıyla beni istemedi hep sürtüşmeler oldu bunlar düğünle ıvır zıvırla alakalı değil zaten herşeyi eşim ve ben yaptık. Herşey en sadeliğiyle oldu. Eşimin ailesi benden önce halasının kızıyla sözlemişler(doğulular) Eşimin asla haberi yok olduğunda da eğer bozmazsanız ben gelmiyorum demiş(eşim o ara askerde) Sırf buna sebep bana hep mesafeli olduklarını düşündüm fakat sanırım kalpleri kötü 🥹 2 görümcemden çok memnunum saygı sevgi içeresiyindeyiz. Kayınvalideme de bazen gelip gidiyor çözemiyorum 😂 Ama sağolsun kayınpederim ve kaynım yetiyor 😌kaynım çorabıma mı karışmadı 🙄Nerede lüzumsuz saçma sapan şey karışmaya çalıştılar aile içimize bütçemize e haliyle bizde karıştırmayınca düşman kesildi ikisi neden çünkü herşey onlara sorulmak zorunda 😂 Uzun bir süre mesafe koydum
Eşiniz sadece konu mankeni sanırım. Kendisiyle ilgili hiçbir işte ortada yok. Kayniniz çorabinizla ilgili konuşma cesareti buluyorsa eşinizi gözden geçirmeniz lazım...

Yanımda da söylüyor koruyor ama sanırım yeterli değil ya da artık arada kalmaktan sıkıldı çünkü herşeye küsüyorlar…

Valla doğu ailesi problemi sanırım bu 😂 benim de kayınpederle ilgili açılmış benzer bir konum var 😅 görümcem kaynım kayinvalidemle gayet iyiyim fakat kayınpeder herkesin onu dinlemesine (daha doğrusu he deyip geçmesine) alışkın olduğu için benden haz etmiyor. Ben de karakter olarak alttan alabilen biri değilim. Biri benim çizdiğimiz sınırı geçmeye çalıştığında tırnakları çıkarıyorum 😅 kayınpederle kavga ettik mesela en son. Evimde kedi beslememi istememesine rağmen (hakkı varmış gibi😂) evimde kedi besledigim için zoruna gitmiş ve yanında ne zaman hayvan sevmeye kalksam ona inat yapiyormusum gibi hissedip huzursuzluk çıkarıyor ben de her seferinde karşılığını veriyorum 😅 millet kaynanadan çekiyor biz kayinpederden 😁

Eşinize gıyabında söz mü yapmışlar?
Lütfen şaka deyin ya.

Valla doğu ailesi problemi sanırım bu 😂 benim de kayınpederle ilgili açılmış benzer bir konum var 😅 görümcem kaynım kayinvalidemle gayet iyiyim fakat kayınpeder herkesin onu dinlemesine (daha doğrusu he deyip geçmesine) alışkın olduğu için benden haz etmiyor. Ben de karakter olarak alttan alabilen biri değilim. Biri benim çizdiğimiz sınırı geçmeye çalıştığında tırnakları çıkarıyorum 😅 kayınpederle kavga ettik mesela en son. Evimde kedi beslememi istememesine rağmen (hakkı varmış gibi😂) evimde kedi besledigim için zoruna gitmiş ve yanında ne zaman hayvan sevmeye kalksam ona inat yapiyormusum gibi hissedip huzursuzluk çıkarıyor ben de her seferinde karşılığını veriyorum 😅 millet kaynanadan çekiyor biz kayinpederden

kayınpederiniz benim kayınpederim olabilir mi?😂😂 Sormayın kayınvalidenin karışmasından daha sıkıntı.Ama işte bu zamana kadar hep tamam dedikleri için aynısını bizden bekliyorlar. Kimse kusura bakmasın:) Sizin kayınpederininzde de şey var mı herşeyi ben bilirim edası geçen gün doktorlar ne biliyorlar ki dedi doktorlara bile bulaşıyor adam😂

kayınpederiniz benim kayınpederim olabilir mi?😂😂 Sormayın kayınvalidenin karışmasından daha sıkıntı.Ama işte bu zamana kadar hep tamam dedikleri için aynısını bizden bekliyorlar. Kimse kusura bakmasın:) Sizin kayınpederininzde de şey var mı herşeyi ben bilirim edası geçen gün doktorlar ne biliyorlar ki dedi doktorlara bile bulaşıyor adam😂
Ay olmaz mı kiiiz siyaset bilir politika bilir ekonomi bilir tıp bilir ilahiyat bilir her alana hakim dhdhdh yok yanlış biliyosun bak Kur'an'da böyle yaziyo desem göstersem yok öyle şey olur mu ya saçmalama der kaslarını catip gider 🤣

Ne güzel mesafeyi bulmuşsunuz zamanında. Çocuk doğunca niye fikriniz değişti?
Sizin bile dile getiremediğiniz ama içten içe o aileden beklediğiniz bir destek ümidi mi vardı?
Yani bir insan bu kadar mesafeli olduğu kişilere, bir anda bütün sınırlarını kaldırmaz.
Bunu bir tek Türkiye yapıyor, bir de siz:)

Ay olmaz mı kiiiz siyaset bilir politika bilir ekonomi bilir tıp bilir ilahiyat bilir her alana hakim dhdhdh yok yanlış biliyosun bak Kur'an'da böyle yaziyo desem göstersem yok öyle şey olur mu ya saçmalama der kaslarını catip gider 🤣
Bizimki 5 vakit namazında yarın umreye gidiyorlar sabah akşam fetva veriyor maşallah 🧿 Ama biz krediye girmek istemiyoruz haram deyince HARAM FALAN DEĞİL diyor 😂 çocuğuma çay içirmem lazım mış yararlıymış mama yerine inek sütü vermem gerekiyormuş yasak diyorum doktorlar mama firmalarını kalkındırmak içinmiş. Sanırım her ay firmalar belirli bir tutar yatırıyorlar doktorlara🥲

Değildik son 2 aydır böyle belki artık düzelmişlerdir dedim ama sonuç yine aynı insanlar değişmez sanırım

Tabi ki değişmez huzursuz hissettiğin yere gitme fazla. Eşin giderse gitsin. Kimseye minnetiniz olmasın. Zaten hiçbir yararları olmamış hürmetleri de yoksa kalsın yani. Çocuk baktırmak bu aileye çok yanlış bir fikir. Kp şaka yaptığını sanıyor fakat çok çirkin.

Ne güzel mesafeyi bulmuşsunuz zamanında. Çocuk doğunca niye fikriniz değişti?
Sizin bile dile getiremediğiniz ama içten içe o aileden beklediğiniz bir destek ümidi mi vardı?
Yani bir insan bu kadar mesafeli olduğu kişilere, bir anda bütün sınırlarını kaldırmaz.
Bunu bir tek Türkiye yapıyor, bir de siz:)
Hehe destek umudumu yaklaşık 3 sene önce kaybettim ben🤑 yakın olma amacım çocuğumun sevgiyle büyükleriyle büyümesiydi fakat yanlış yaptım :)

Bizimki 5 vakit namazında yarın umreye gidiyorlar sabah akşam fetva veriyor maşallah 🧿 Ama biz krediye girmek istemiyoruz haram deyince HARAM FALAN DEĞİL diyor 😂 çocuğuma çay içirmem lazım mış yararlıymış mama yerine inek sütü vermem gerekiyormuş yasak diyorum doktorlar mama firmalarını kalkındırmak içinmiş. Sanırım her ay firmalar belirli bir tutar yatırıyorlar doktorlara🥲
Doğulu kayınpeder problemleri işte 😂 evlenene kadar herkes kayinpederiyle çok iyi anlaşır kayinvalidesiyle çatışır zannederdim😂

X