Kayınvalide adayım hakkında

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Alingan kırılgan tipler biraz da ilgi manyagi oluyorlar evlenince de oglum yemekte ne yediniz karın ne yapti vs seklinde sizin ev içi durumunuzu da ogrenmeye calisacaktir. Es adayi bu konuda net tavir cizmeyip size ne olacak ne yedigimizi bilse diye de cevap verebilir ilerleyen zamanda. Iliski sınırlarınızı iyi cizin derim

Benim ailem de bilmiyor. Normal karşilamazlar evli değilken birlikte yaşamamizi
Ben ailenizden gizli bunu yapmanızı doğru bulmadım, dillendirmeye korktuğunuz,birilerinin öğrenmesini istemediğiniz şeyleri yaşamayın, kararlarınıza sahip çıkın.Aileniz bunu başkasından öğrense,ya da karşı taraf imalı bir şekilde söylese uğraş dur

Alingan kırılgan tipler biraz da ilgi manyagi oluyorlar evlenince de oglum yemekte ne yediniz karın ne yapti vs seklinde sizin ev içi durumunuzu da ogrenmeye calisacaktir. Es adayi bu konuda net tavir cizmeyip size ne olacak ne yedigimizi bilse diye de cevap verebilir ilerleyen zamanda. Iliski sınırlarınızı iyi cizin derim
Kesinlikle öyle. Hiç aramıyorum zaten şuan yüz yüze tanıştık ama hic o cici gelin rollerine girmedim. Bazen bayramda vs mesaj atıyorum tek

Ben de uzakta çalışıyordum annem sabah akşam öğlen saat başı arardı. Evlenince de öyle olur diye korktum hatta aynı şehre geldim evlendigimde ama korktuğum gibi olmadı. Şimdi evlerimiz çok yakın her gün de konuşuruz sık da görüşürüz ama darlamaz gel demez ara demez, eşimin ailesinin yaşadığı şehre gittiğimizde de bir iki kez bir haftada anca ben ararsam gorusuruz. Yani benim annem değişti. Ama herkes değişir mi bilemem.

Herkese merhaba burda ki konuları okudukça kendi geleceğimden korkmaya basladim 😄😄
Size bir şey danışmak istiyorum.
25 yaşındayım,3.5 senedir sevgilim var. Son 1 senedir birlikte yaşıyoruz. Bu yaz sonunda evlenmeyi düşünüyoruz artık.
Annesi biraz kırılgan. Sevgilimi arasın, sevgilim telefonunu açmasin küsüyor mesela. Sevgilimle annesini bu konu hakkında tartişirken duydum bir kaç kez. Sevgilim işi olduğu için açamadigini vs söylüyordu yüksek sesle.

Sevgilimin kardeşi buraya geldi gezmek icin bir müddet birlikte kaldılar. Onu günde 4-5 kez görüntülü arıyormuş mesela. Napiyorsunuz,nereye gittiniz vs diye. Hatta sevgilimin kardeşi "ne arayıp duruyorsun" diye azarlamis annesini.sevgilim anlattı bunu da bana.

Ve ben bunlardan tirsmaya başladım biraz artık. Sevgilimle bu konuyu konuştum annesinin çok kırılgan olduğunu, evde oturduğu için sürekli aranmak istendiğini, Instagram'a story attığı zaman cevap verilmesinin istendiğini vs söyledi. Ben de "bunlar normal mi peki" dedim. "Bazen ben de çok sıkılıyorum haklısın" şeklinde cevap verdi. Bende evlendigim zaman bu kadar aramayacagimi küsmek isterse de küsmesi gerektigini söyledim. Sevgilim "haklısın, o öyle istiyor arasan mutlu olur ama işin olursa açmazsin, sana bir şey diyemez" şeklinde cevap verdi.
Ben kendi ailemi bile 2 günde 1 arıyorum bazen hiç zamanım olmuyor.
Sevgilim bana hak verirmiş gibi davrandı. Evlendigimizde de 600-700 km uzakta oturacağız ailesiyle. Ama gerçekten korkmaya başladım.

Ben kendi anneannem, babannemden çok çektim bu konuda. Aramadiğim zaman küserlerdi vs. Sevgilime de söyledim, bu tarz mevzularla çok uğraştım daha fazla ugraşamam dedim açık açık. "Sana yapamaz,sana trip atamaz" vs dedi ama inanin ki bilmiyorum...
Sizce korkmam gereken bir durum var mı?

Ekleme: Sevgilimin annesi birlikte yasadigimizi bilmiyor. Sevgilim diyor ki "ben tek yaşıyorum diye bu kadar çok arıyor evlensem arayamaz bu kadar" diyor. Tek yaşıyorum sıkılıyorum diye düşünüyor vs diyor. Ama mesela bazen 1 saat arayla 2-3 kez aradığı oluyor. Ve arama nedeni de "canım sıkıldı muhabbet edelim" yani
Sevgilin anneci mi önemli olan bu , hoş yurdum erkeği evlenene kadar ana , baba , kardeş bilmez evlenince hepsi kıymete biner, sıkıntılı bir durum ...

Sevgilin anneci mi önemli olan bu , hoş yurdum erkeği evlenene kadar ana , baba , kardeş bilmez evlenince hepsi kıymete biner, sıkıntılı bir durum ...
Anneci değil gibi davranıyor. Bir kaç kez annesi arayınca film izlerken kapatıp gitti konuştu bende rahatsız olduğumu söyledim bir daha hiç yapmadı. Dizi-film izliyorsak annesi arıyorsa annesini meşgule atıyor. Ya da 1 dk lık açsam sıkıntı olur mu diye izin istiyor.
AMa unutmuyor mesela annesi aradı ya 5 saat geçse annem aramıştı diye geri arıyor. Annesinin de konuştuğu şey "nasılsın,iyi misin" yani.

Burdaki konuları okuyun yeni bir konu açılmış anne ve kardeşine bağlı diye eşinden boşanan varmı...ona göz atın bir.
Okudum aslında. Sevgilim anneci olduğuna emin olsam kesinlikle ayrilirdim direkt. Ama annesi çok sık arayınca "bunaldım,sıkıldım" diyor ama yine de açıyor telefonunu. O yüzden karar veremiyorum

Birde bir kadın sürekli oğullarını arıyorsa canı sıkıldığı için vs aramıyordır hayatını kontrol etmek için arıyordur, ipleri kaptırmamak için arıyordur, kontrol maksat
Ben kayinvalidelerin iyi olabileceğine inanmıyorum zaten artık.
Kontrol amaçlı aramasa,kendi dediği gibi canı sıkılıp arasa bile kötü ki. O tüm gün evde oturuyor, sevgilimin yoğun bir iş temposu var.
SEvgilim şuan annesi çok sık aradiginda arkasından "sıkılıyorum,bunaliyorum" vs diyor. Bazen açmıyor meşgule atıyor. Ama yine de 2-3 saat sonra arıyor annesini. Ya da bunaliyorum diye diye açıyor. Açmamazlik yapmıyor yani.
ARamiz çok iyi bu sebeplerle ayrilmakta gelmiyor içimden. Tamamen annesine bağlı da diyemiyorum. "Annemdir arayacak" demiyor yani.
Ben "annen ne kadar çok aradı bugün" desem "aynen valla" diyebiliyor yani ama yaptırım yok. Karar veremiyorum çözemiyorum

Evet eşi yaşıyor. Sevgilimden başka oğlu ve kızı daha var.
Sevgilimle aramız iyi,cok iyi anlaşıyoruz aslında. Bu konuyu söylediğimde "istemediğin zaman açma,işin varsa açmazsin" vs de diyor ama burdaki konulari okudukça korkmaya başladım artık.

DOğru söylemiş sankim açmazsın müsait değildim dersin olur biter.

10dkyasa sıkıntı yok bence, oğlunu arar kapatır bana o kadar kötü gelmedi.
10 dk ama işte sık aralıklarla arıyor.
Örneğin sevgilimle dışarı çıkıyoruz. Arıyor, sevgilim "dışarı çıkıyoruz" diyor.
Aradan 1 saat geçiyor tekrar arıyor. "Canım sıkıldı aradım" diye ki dışarda olduğumuzu da biliyor yani. Bunlar bi saçma geliyor ve korkuyorum da bilmiyorum.
Kayınvalide fobisi kaptım.

Şuan taniştik mesela annesiyle. 2-3 kez görüştük. Aramıyorum hiç, o bazen diyormuş hiç aramıyor diye. Sevgilim de ne biliyim niye aramıyor diye geçiştiriyor yanımda da duydum bir kaç kez. Ama bana ara demedi hiç sadece "arasan sevinir" dedi bende "arayamam" dedim bir şey demedi 😂😂😂konu kapandı öyle.

Eskiden daha sık gorusuyorlardi aslında sevgilime rahatsız olduğumu biraz belli ettim artık uzun konuşacaksa ben annemlerle konuşurken arıyor o da annesini. Ya da ben duştayken,tuvaletteyken vs.
Ama onun harici annesi aradığında açıyor "iyiyim disardayim vs " deyip kapatıyor 1-2 dk sürmüyor. Ama sık yaşaniyor bu tekrarlar.
Hmmm anlattiklariniz cok arada olaylar. Her yone evrilebilir. Bence nisan suresini biraz uzun tutun ve birkac tane yem atın. Kotu bir benzetme ama uygun usturuplu tabir bulamadim. Arasan sevinir diyebilir tabi ama once sen ne zaman icinden gelirse o zaman ara, bu konuda senin mutlulugun ve bizim mutlulugumuz onemli alt metnini verebiliyorsa. Diger kisimda cabasi takdir edilebilir ama.evlenince iste cidden hersey carpi bin. Hele de annesi baskinin dozunu artirip ayilip bayilmaya tansiyonlari oynamaya baslarsa o zaman arasan eksilir misine donme, annemle iliskime karisamazsin canim anama donme riski yuksek. Bunu ongorebilmek icin nisan surecini uzatip her deneme firsatini sinamak lazim.

Hmmm anlattiklariniz cok arada olaylar. Her yone evrilebilir. Bence nisan suresini biraz uzun tutun ve birkac tane yem atın. Kotu bir benzetme ama uygun usturuplu tabir bulamadim. Arasan sevinir diyebilir tabi ama once sen ne zaman icinden gelirse o zaman ara, bu konuda senin mutlulugun ve bizim mutlulugumuz onemli alt metnini verebiliyorsa. Diger kisimda cabasi takdir edilebilir ama.evlenince iste cidden hersey carpi bin. Hele de annesi baskinin dozunu artirip ayilip bayilmaya tansiyonlari oynamaya baslarsa o zaman arasan eksilir misine donme, annemle iliskime karisamazsin canim anama donme riski yuksek. Bunu ongorebilmek icin nisan surecini uzatip her deneme firsatini sinamak lazim.
Aynen öyle dediğiniz gibi çok arada kaldım bende. Bu yüzden iyi kötü bir şey yapamıyorum.
Nişanlılık sürecini uzun tutup görücem bakalım.
Yem atma olayını da "eşyalarımızı almaya sadece ikimiz gidelim" şeklinde yaptım. Ona da "tamam tek gidelim, zaten gelseler bile kariştirmam" dedi. Eşyaları zatwn kendimiz ödüycez o yüzden karişsalar bile dinlemem vs dedim haklısın dedi. Yani anlam veremiyorum 😂

Büyük ihtimalle sizi de arayacak sizden de bekleyecek beklediğini alamayınca da oğlunu arayıp küstüğünü sıkıldığı için aradığını ama sizin açmadığınızı geri dönmediğinizi vs söyleyecek.

Burada önemli olan eş adayınız tavrı olacak. Kendisi sıkıldım bunaldım dese de açıyormuş. Anladığım kadarıyla da açtığında rahatsız olduğunu belirten cümleler kurmuyor.

Mesela dışarı çıktığımızı bile bile 1 saat sonra tekrar aradı demişsiniz. Sevgiliniz "anne dışarıdayım bilmiyor musun daha az önce konuştuk canın sıkıldı diye aranır mı nasıl konuşayım" mı diyor yoksa annesi bile bile aradığı halde konuşmayı kesmiyor mu? Sanırım cevap ikincisi.

Bu ileride size "aman bi kere konuşsan ne olur, kadının gönlü olur, alınıyor, üzülmesin vs" şeklinde dönebilir anlattığını profil bana böyle gözüktü. Öyleyse geçmiş olsun.

Erkek arkadaşınız "ben tek yaşıyorum diye bu kadar çok arıyor evlensem arayamaz bu kadar" diyor şuan.
Ama size kötü haberim var erkek arkadaşınız müstakbel eşiniz olduğunda "O benim annem tabiki arayacak,arayacağım." diyecek.
Anne de sürekli o benim oğluşum dilediğim zaman ararım konuşurum kafasına girecek.
Siz tepki gösterdiğinizde ise kötü gelin olacaksınız.
Aksini daha önce ne duydum ne gördüm.
Birbirine aşırı derece bağımlı aile bağları evlilikte katlanarak artıyor ne yazikki...

Konuya kimin tarafından baksam bilemedim ve evlenmeden önce bu durumu görüp araştırıyor olma bilincinizi de aşırı takdir ediyorum

Evlendikten sonra annenin arama sıklıgı azalabilir de aksine çoğalabilir de bunu evlenmeden anlayamayacaksınız gibi görünüyor
Bir yandan da anneye biracık haksızlık mı ediliyor diyorum bağırarak ? kendi çocuklarının bagırmak çok kötü birşey bir anne için . Hele ki çok sık aradıgı için bağırmak : /
Bir yandan da evlendikten sonra müstakbel eşiniz 180 derece değişir ve kv yatak odanıza kadar karışır mı evinize gelip aylarca sizde kalır mı diye düşünmeden de edemiyorum
Herşey olabilirmiş ve hiçbirşey olmayabilirmiş gibi

Ya burada aramak bence sadece bir gösterge. Belli bir davranış kalıbının, düşünce yapısının göstergesi. Biz iki aileden de uzakta yaşıyoruz. Eşimin ailesi ne öğrenciyken ne devamında günde 3-4 kere aramayı geçtim her gün bile aramazdı. Benim ailem de aynı. Çocuğumuz olunca biraz daha sıklaştı aramalar. Özellikle benim annem neredeyse hergün arar.
Benim annem telefon açılmazsa mesaj atar, sonra bi daha arar vs vs
Eşimin annesi tam tersi. Kadın her anlamda sınırlara saygılı. Benim talebimle olmuş bir şey değil kendi tarzi böyle. Tatilde ne kadar nerde kaldığımızla ilgili asla yorum yapmaz. Gelin gidin demez. Bayram seyran asla duygu sömürüsüne girmez. Çünkü biliyor hayat tarzımızı. Eşim zaten eve geldi yemek yedi derken oğlumla geçireceği vakit kısıtlı anlayış gösterir. Çocuk uyuduktan sonra da zaten vakit geç olur. Her akşam arayalım gibi bir beklentisi yoktur. Ya da eşimin yıllık izini zaten öyle bol bol değil. Kısıtlı bir vakitte hem ona hem tatile vakit ayırmaya çalistiğımızın farkında.
AdChoi​
Benim aileme ilişkilere gelince ben eşimi beklemeden iznimi vaktimi ayarlayıp gidip görüşüyorum veya eşim gelmeden telefonda konuşuyorum. Aman eşim de illa konuşsun illa gitsin ziyaret etsin gibi bir beklentim yok.
Biri çok yoğun, ikisi de çalışan evli çocuklu bir çift için evet telefondaki 10 dakika da önemlidir. Senede birkaç günlük izin de önemlidir. Sevgililikteki gibi bol lay lay lom vakitler yoktur. Buna anlayış göstermek, saygı duymak, onlar aile içinde mutlu olsunlar diyip bir adım geride durmak olgunluk göstergesi bence.
Ortalama/ortama üstü yoğunlukta çalışan bir insanı mesai saatlerinde ebeveynin araması bana aşırı saçma geliyor örneğin. Gün içinde ölüm kalım yoksa ben eşimi aramam, annesi de aramaz. Bu arada bir yıldan fazla da ayrı yaşadık yani. Öyle aynı evdeyken falan değil.

Şu an sevgilinize sorduğunuz sorular ve aldığınız cevaplar bence çok anlam ifade etmiyor. Sevgiliniz elbette ki istemezsen açma, senin istediğin gibi olacak vs vs der. Bu sözlerden ziyade davranışlara odaklanın derim. Kv adayının başka çocuğu olmasa, ya da eşi vefat etmiş olsa hayatta bir oğlu var onu da arayiversin desek durum o da değil. Meraklı ve kontrolü gibi geldi bana. Sizin için beni hiç aramıyor demesi yine insanı bi huylandırıyor. İyi analiz etmek gerek.

Sevgilinizin memleketi neresi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X