Kayınvalide adayım hakkında

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok iyi gerçekten eşinizin sizin yanınızda olması.
Şuan sevgilime bazen diyor annesi "hiç aramıyor ona küstüm"vs diye. Ben de umursamıyorum konuyu geçiştiriyorum.
Zaten çalışıcam evlenince sürekli arayıp soran biri olamam dediğim gibi kendi ailemi bile zor arıyorum bazenleri. bir de her gün ne konuşucam Allah aşkına ya?😂😂 Delirir insan
Evlenince her gün konuşacak bir şey buluyorlar merak etme 😂
Bkz;
Oğlum meyvesini yedi mi?
Oğlum şu yemeği çok sever
Bugün ne yediniz?
Neden kahvaltı yapmıyorsunuz?
Kahve içmeyin, kalın giyinin oğluşum hasta olmasın gibi gibi gibi asla kapanmaz o telefon sorguya çekerler 😂

Bkz;
Oğlum meyvesini yedi mi?
Bugün ne yediniz?
Kahve içmeyin, kalın giyinin oğluşum hasta olmasın gibi gibi gibi asla kapanmaz o telefon sorguya çekerler 😂
Gerçekten ömür törpüsü bu insanlar.
Sevgilimin kardeşi sınava girecekti mesela. Ben kardeşine mesaj attım "başarılar" vs diyerek. annesi sevgilime demiş ki "bana yazmadı mesaj,oğluna başarılar" diye demiş ??😂😂
Sevgilim de "kardeşime yazmış anne sana neden yazsın bir daha çok saçma değil mi" demiş. Kız kardeşi de desteklemiş sevgilimi "abime yazdı sana neden yazsın ki " demiş. Ben bunu duyunca güldüm ve sevgilime "aşırı beklentiye giriyor sanırım benimle alakalı ama ben böyle biri değilim biliyorsun " dedim. "Abartıyor evet" dedi, çokta uzatmadim konuyu kapattım 😂😂

Bkz;
Oğlum meyvesini yedi mi?
Bugün ne yediniz?
Bir de sevgilimin yengesi hastalanmisti. Arayıp geçmiş olsun diledim. Çok severim yengesini zaten. Sevgilim annesiyle telefonda konuşuyordu yine.
Annesine diyordu ki "başka hiç bir kız olsa aramaz geçmiş olsun diye,aramiş yengemi" falan diye beni övüyordu🤣🤣🤣 kapıdan duydum hahshah
Yani böyle "arayacaksın, yapacaksın" şeklinde değil de aramama dua eder gibi davranıyor sevgilim.
Sevgilimle benim annem bir kere muhabbet etmişler. Sevgilm anneme "artık kayinvalideler gelin oldu, hiç bir kız ezdirmiyor kendini" falan demiş. Annem o yüzden abarttigimi dusunuyor bunları. Çocuk zaten bilincinde diyor.
Ama ben de kv fobisi başladı sanırım . Ya bir de değişirse sevgilim,ya da annesi çok çok rahatsız ederse diye korkuyorum.

Ben olsam telefonla aramak / aranmak konusundan hiç korkmazdım da 600km uzakta oturuyor diyorsunuz. Evlendiğinizde yatıya gelir uzun uzun da kalır diye korkardım.

Ben olsam telefonla aramak / aranmak konusundan hiç korkmazdım da 600km uzakta oturuyor diyorsunuz. Evlendiğinizde yatıya gelir uzun uzun da kalır diye korkardım.
Valla bu da başka bir korkum benim.
Ama ne yapacağımı bilmiyorum yani sevgilimle çok iyi anlaşiyoruz. Mesleki açidan, kültürel açidan çok iyi anlaşiyoruz. Bunlar yüzünden bu ilişkiyi bitirsem ömür boyu kendimi affedemem ve dahası sevgilime bunlar yüzünden ilişkiyi bitiriyorum desem şok olur sanırım. Biz sevgilimle yurtdisina tatile gitmeyi hayal eden, evlenince evimize PlayStation odası yapalim vs diye hayal kuran bir çiftiz😥
Aynı şehirde otursak sürekli zırt pırt rahatsız ederdi uzakta oturmak iyi diyorum.
Ama bu sefer de gelip çok uzun süre kalmak ister mi diye düşünüyorum. Offof

Herkese merhaba burda ki konuları okudukça kendi geleceğimden korkmaya basladim 😄😄
Size bir şey danışmak istiyorum.
25 yaşındayım,3.5 senedir sevgilim var. Son 1 senedir birlikte yaşıyoruz. Bu yaz sonunda evlenmeyi düşünüyoruz artık.
Annesi biraz kırılgan. Sevgilimi arasın, sevgilim telefonunu açmasin küsüyor mesela. Sevgilimle annesini bu konu hakkında tartişirken duydum bir kaç kez. Sevgilim işi olduğu için açamadigini vs söylüyordu yüksek sesle.

Sevgilimin kardeşi buraya geldi gezmek icin bir müddet birlikte kaldılar. Onu günde 4-5 kez görüntülü arıyormuş mesela. Napiyorsunuz,nereye gittiniz vs diye. Hatta sevgilimin kardeşi "ne arayıp duruyorsun" diye azarlamis annesini.sevgilim anlattı bunu da bana.

Ve ben bunlardan tirsmaya başladım biraz artık. Sevgilimle bu konuyu konuştum annesinin çok kırılgan olduğunu, evde oturduğu için sürekli aranmak istendiğini, Instagram'a story attığı zaman cevap verilmesinin istendiğini vs söyledi. Ben de "bunlar normal mi peki" dedim. "Bazen ben de çok sıkılıyorum haklısın" şeklinde cevap verdi. Bende evlendigim zaman bu kadar aramayacagimi küsmek isterse de küsmesi gerektigini söyledim. Sevgilim "haklısın, o öyle istiyor arasan mutlu olur ama işin olursa açmazsin, sana bir şey diyemez" şeklinde cevap verdi.
Ben kendi ailemi bile 2 günde 1 arıyorum bazen hiç zamanım olmuyor.
Sevgilim bana hak verirmiş gibi davrandı. Evlendigimizde de 600-700 km uzakta oturacağız ailesiyle. Ama gerçekten korkmaya başladım.

Ben kendi anneannem, babannemden çok çektim bu konuda. Aramadiğim zaman küserlerdi vs. Sevgilime de söyledim, bu tarz mevzularla çok uğraştım daha fazla ugraşamam dedim açık açık. "Sana yapamaz,sana trip atamaz" vs dedi ama inanin ki bilmiyorum...
Sizce korkmam gereken bir durum var mı?

Ekleme: Sevgilimin annesi birlikte yasadigimizi bilmiyor. Sevgilim diyor ki "ben tek yaşıyorum diye bu kadar çok arıyor evlensem arayamaz bu kadar" diyor. Tek yaşıyorum sıkılıyorum diye düşünüyor vs diyor. Ama mesela bazen 1 saat arayla 2-3 kez aradığı oluyor. Ve arama nedeni de "canım sıkıldı muhabbet edelim" yani
Kardesi coktan soylemistir sizin beraber yasadiginizi. Adim kadar eminim. Bastan taviz vermeyin tanisinca.burda cok konu var aramayinca küsen kayinvalide kayinpeder biliyrouz

Gerçekten ömür törpüsü bu insanlar.
Sevgilimin kardeşi sınava girecekti mesela. Ben kardeşine mesaj attım "başarılar" vs diyerek. annesi sevgilime demiş ki "bana yazmadı mesaj,oğluna başarılar" diye demiş ??😂😂
Sevgilim de "kardeşime yazmış anne sana neden yazsın bir daha çok saçma değil mi" demiş. Kız kardeşi de desteklemiş sevgilimi "abime yazdı sana neden yazsın ki " demiş. Ben bunu duyunca güldüm ve sevgilime "aşırı beklentiye giriyor sanırım benimle alakalı ama ben böyle biri değilim biliyorsun " dedim. "Abartıyor evet" dedi, çokta uzatmadim konuyu kapattım 😂😂
ay tabi ki kardeşine yazmalısın ne alaka 😂 bizim hikayeleri anlatsam yerlere yatarsın nişanımızda hediyeliği bana niye sormadınız ben kolonya yaptırmak istiyodum diyip ağlama krizlerine girmesii mi dersin aşı olmak istemedim diye kıyametleri kopartıp benim düğünüm bu benim düğünümü mahvedemezsin diyip tüm sülalesine beni aratmasını mı dersin yemek yaparken bana farklı tarif verip eşimin kayınbabamın yanında ben söyledim ama kızım yanlış anlamış demeler mi 😂😂 bizde farklı şehirdeyiz şimdi de yatılı geldiler ramazanı bizimle geçirmek istemiş durup durup evimde eşyalarımın yerini değiştiriyor ben düzenliyorum kendi değiştiriyor inşallah seninki böyle şeyler yapmaz ya

Valla bu da başka bir korkum benim.
Ama ne yapacağımı bilmiyorum yani sevgilimle çok iyi anlaşiyoruz. Mesleki açidan, kültürel açidan çok iyi anlaşiyoruz. Bunlar yüzünden bu ilişkiyi bitirsem ömür boyu kendimi affedemem ve dahası sevgilime bunlar yüzünden ilişkiyi bitiriyorum desem şok olur sanırım. Biz sevgilimle yurtdisina tatile gitmeyi hayal eden, evlenince evimize PlayStation odası yapalim vs diye hayal kuran bir çiftiz😥
Aynı şehirde otursak sürekli zırt pırt rahatsız ederdi uzakta oturmak iyi diyorum.
Ama bu sefer de gelip çok uzun süre kalmak ister mi diye düşünüyorum. Offof
Off ki ne of, al benden de o kadar. Bu el aileleri yüzünden zaten evlilik denen şey zehir zıkkım oluyor. Aynı şehirde olsanız zırt pırt gelme gitme durumları olur belki de ama en azından akşam olunca herkes kendi evine. Bir de çok bunaldınız diyelim ki kaçma imkanınız olur. Ama uzak şehirde olunca mutlaka uzun kalınıyor. Siz de gitseniz, onlar da gelse uzun kalınıyor. Çok bunaltıcı oluyor. Valla ben bu duruma çözüm bulamadım henüz. Bulan varsa bizimle de paylaşsın. Benim de eş ailesi 900km uzakta...
Telefon konusuna gelince, ben pek dert etmiyorum bu durumu. Biz de hergün konuşuyoruz mesela. İşte o gün ne yapmış, ne yemek yemiş, akşama hangi dizi varmış vs bunları anlatıyor, öyle kısa bir sohbet oluyor her gece. Ben bundan rahatsız değilim hatta şükür ediyorum, tabi aynı evde uzun süre misafirlik ve onlara hizmet etme durumuna kıyasla bu harika. Story paylaştı mı hemen yanıt vs gibi mevzular beni de sıkar ve saçmalık bence ama mecbur değilsiniz tabi ki ve o da bir süre sonra alışır.

Hani fragman derler ya o tam da bu işte. Şimdi anneci olmayan o sevgiliniz, eşiniz olduğunda hesap soracak.

Eğer hikaye değilse yazılanlar Burada açılan konulardan!!. Bekarken birbirlerinden haberi olmayan erkekler ve aileleri, oğulcukları evlenince birdenbire oğulcu, oğulcukları da aileci oluyor.

“”Aslında nişanlıyken hiç annesini aramazdı evlenince anneci oldu””” konularıyla dolu bu platform. Takip ediyorsanız illaki denk gelmişsinizdir.

Kardesi coktan soylemistir sizin beraber yasadiginizi. Adim kadar eminim. Bastan taviz vermeyin tanisinca.burda cok konu var aramayinca küsen kayinvalide kayinpeder biliyrouz
Kardeşi birlikte yaşadigimizi bilmiyor. Ben yoktum geldiginde zaten o abisiyle, abisinin evinde kaldılar
Ama annesi tahmin ediyor bence birlikte yaşadgimizi. İkimiz de ailelerimizden uzak bir şehirde ayrı ayrı yaşamamiz imkansız yani anlamıyorlarsa bir tuhaflık var,kimse yüksek sesle söylemiyor kısacası gibi hissediyorum😂😂
Tanıştım zaten ailesiyle. O da benim ailemle tanisti. Aramıyorum da hiç bir şekilde zaten şuanda da özel günlerde mesaj atıyorum sadece. Evlendikten sonra ekstra beklentiye girerse de girdiği ile kalır yani...

Eğer hikaye değilse yazılanlar Burada açılan konulardan!!. Bekarken birbirlerinden haberi olmayan erkekler ve aileleri, oğulcukları evlenince birdenbire oğulcu, oğulcukları da aileci oluyor.

“”Aslında nişanlıyken hiç annesini aramazdı evlenince anneci oldu””” konularıyla dolu bu platform. Takip ediyorsanız illaki denk gelmişsinizdir.
Yani o zaman kimseyle evlenmemek gerek sanırım..
Annesinin aramalarına "çok arıyor,sıkılıyorum bunaliyorum" diyor sevgilim.
Bazen aradığını benden gizlediği bile oldu. annesi çok sık aradığı zaman utanıyor mesela sanirim. Annesi aramıştı yine gördüm bir kez, "banka ariyor" dedi ama görmüştüm,telefonu ters çevirdi direkt. Açmadı,meşgule attı.
Sevgilim böyle davranirken ayrılmak mı lazım bilmiyorum .
Annesinin tam bir kayınvalide olduğu belli de , sevgilimin tavırlarını tartamiyorum açıkçası

Herkese merhaba burda ki konuları okudukça kendi geleceğimden korkmaya basladim 😄😄
25 yaşındayım,3.5 senedir sevgilim var. Son 1 senedir birlikte yaşıyoruz. Bu yaz sonunda evlenmeyi düşünüyoruz artık.
Annesi biraz kırılgan. Sevgilimi arasın, sevgilim telefonunu açmasin küsüyor mesela. Sevgilimle annesini bu konu hakkında tartişirken duydum bir kaç kez. Sevgilim işi olduğu için açamadigini vs söylüyordu yüksek sesle.

Sevgilimin kardeşi buraya geldi gezmek icin bir müddet birlikte kaldılar. Onu günde 4-5 kez görüntülü arıyormuş mesela. Napiyorsunuz,nereye gittiniz vs diye. Hatta sevgilimin kardeşi "ne arayıp duruyorsun" diye azarlamis annesini.sevgilim anlattı bunu da bana.

Ve ben bunlardan tirsmaya başladım biraz artık. Sevgilimle bu konuyu konuştum annesinin çok kırılgan olduğunu, evde oturduğu için sürekli aranmak istendiğini, Instagram'a story attığı zaman cevap verilmesinin istendiğini vs söyledi. Ben de "bunlar normal mi peki" dedim. "Bazen ben de çok sıkılıyorum haklısın" şeklinde cevap verdi. Bende evlendigim zaman bu kadar aramayacagimi küsmek isterse de küsmesi gerektigini söyledim. Sevgilim "haklısın, o öyle istiyor arasan mutlu olur ama işin olursa açmazsin, sana bir şey diyemez" şeklinde cevap verdi.
Sevgilim bana hak verirmiş gibi davrandı. Evlendigimizde de 600-700 km uzakta oturacağız ailesiyle. Ama gerçekten korkmaya başladım.

Ben kendi anneannem, babannemden çok çektim bu konuda. Aramadiğim zaman küserlerdi vs. Sevgilime de söyledim, bu tarz mevzularla çok uğraştım daha fazla ugraşamam dedim açık açık. "Sana yapamaz,sana trip atamaz" vs dedi ama inanin ki bilmiyorum...

Ekleme: Sevgilimin annesi birlikte yasadigimizi bilmiyor. Sevgilim diyor ki "ben tek yaşıyorum diye bu kadar çok arıyor evlensem arayamaz bu kadar" diyor. Tek yaşıyorum sıkılıyorum diye düşünüyor vs diyor. Ama mesela bazen 1 saat arayla 2-3 kez aradığı oluyor. Ve arama nedeni de "canım sıkıldı muhabbet edelim" yani
Emin olun bu aramalar daha da sıklaşacak. Hatta üstüne siz de rahatsız edileceksiniz. Dua edin yine oğlunu arasın size bulaşmasın.
Buradaki tavsiyeleri de dikkate alın naçizane. Sevgilinize de çok güvenmeyin. Benim eşim de 10 günde bir konuşurdu evlenmeden önce. Ne zamanki nişan, isteme durumları oldu sardılar. Hatta o kadar bunalıyordum ki saatlerce süren konuşmalarda buluyordum kendimi.
Benim sizin aksine kayınpederim alıngandı daha tanışma olmuştu milleti darlıyordu bana ne zaman baba diyecek diye.
Eşim de konuşmayı seven biri değildi hasta olsa söyleme zırt pırt arayacaklar şimdi diyordu. Beni o kadar arıyorlardıki tacize dönmüştü artık o ailesine karşı mesafeli olan eşim ağzını açıp da tek laf edemiyordu hevesliler diye.
Zor bela 1 senenin sonunda artık cinnet geçirince ağzını açabildi bu sefer de her gün kendisi konuşmaya başladı. Erkeklerde evlenince annesini babasını sokağa atıyormuşuz gibi bir his uyanıyor sanırım bi anda değişik bi karaktere bürünebiliyorlar.
Kesinlikle duruşunuzu koruyun, sınırlarınızın ihlal edilmesine kesinlikle izin vermeyin. Alışılmış cümle kalıplarıyla karşılaşabilirsiniz.
“Hevesliler, kötü niyetleri yok, anne babama nasıl aramayın diyeyim, azcık idare et “ vs.
Sakın duygusal davranmayın. Maalesef toplum olarak sınırdan bi haberiz. Hele de erkek tarafıysa mesafesini bilen çok nadirdir.

Bu biraz doğru olabilir aslında. Eşimle kısa süreli ayrılıklarımız olduğunda eşimin annesi çok sık arıyor onu. mesela ben iş için bir yerdeysem şuan olduğu gibi kendi ailemin yanındaysam. Çok sık arıyorlar eşimde yeter azıcık dinleyeneyim diye çıkışıyor insanlara. Çünkü eve geldin mi yemek mi yapacaksın diye arayıp yemekten sonra tekrar nasılsın falan diye arıyorlarmış eşimi :KK70: Ama ben evdeysem hiç öyle yapmaz günde bir kez akşam araşırız mutlaka nasılsınız falan diye sonra ikinciye hiç aramaz, çünkü rahatsız etmek istemez. Ama sizden de aradığında açmanızı bekleyebilir, bu arada aradığında açmasan bile mesaj atıp ertesi gün falan aramamak bence ayıp. Ben açamazsam ya mesaj atıyorum, anne müsait değilim sonra konuşalım diye ya da ertesi gün falan arıyorum.

Bazen cok mu abartiyor gelin adaylari ya. Benim kayinvalide de en basta beni cok ariyordu. Her defasinda acmadim, mesgulum vs dedim. Simdi ozel bir sey yoksa aramaz. Ama esimi arar, hem de fazlasiyla. Hic karismam. Oglu, arayacak tabi ki. Bazen nazlanir da aradiginda acilmazsa. Hakkidir bence. Esimi ben durterim annen aramisti, aramasina don diye. Bugun varlar yarin yoklar. Benim annemin son aramasi cevapsiz kaldi. Icimde yaradir. Geri donmedim aramasina dersteydim, nasil olsa ertesi gun yanina gidecegim diye de ihmal ettim. Ama cenazesine gittim.

Bu kadar korkmayin. Sizi sık ararsa bir sekilde azaltmasini saglarsiniz. Ama oglunu aramasina karisamazsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X