Kayınvalide sorunsalı

Anneler evliliğinde hayatında sorunlu olan çocuklarla biraz fazla ilgilenirki iyi gecinsin diye. Kayniniz sanırım biraz sorunlu sizin çocuğu bile sorun yapmış bu sebepten siz sevmiyorsunuz. Şimdi yine çocuk bakma meselesi olunca içten içe ayrımcılık için uzulmussuznuz. Kaynanaiz artık ufakda olsa kalkiyorsa gitmeyin bahane bulun az gidin ki kalksın işini yapsin. Kendine güveni varki bakarim diyor. Kendinizi yipratmayin.
Bugün aradı niye gelmiyorsun diye bende herşeyi döktüm ortaya şimdide diyor ki ben bakamam diyemedim o an işte ama bakmam karşısında çocuk varmış gibi beni kandırmaya çalışıyor o kadar soğudum ki ayağa kalkıyor yürüyor ama evin işini yapamıyor tâbi gelinini çağır dedim

Ayrıca o kayınvalide yazsa buraya gelinin annesi hiç bakmadı toruna bana kitlediler bende yaşlıyım sıkıldım bakamıyorum dese onada hak veren çok olur forumda..Anneniz baksın demiyorum bu arada.Diğer oğluna dediklerini de takmayın kafaya.Gelin hamile kalacakda ,doguracakda,kayinvalideniz bakacakda ya nasip bu işler.Bakin hasta olmuş ve yardıma ihtiyaç duymuş.
Benim için bakarım lafını duyunca bitti herşey bu saatten sonra ister baksın ister bakmasın sağlığında kime destek oluyorsan dar gününde garantin onlar dedim aradı bugün

Hayatın gerçekleri acıdır.Duymak istemesekde bir yol bulur.Bazi anneler evlat ayırıyor efendim.Yani bir diğer evladına biraz daha değer veriyor.Yani far görmüş sincap değilsek önce bunu kabul edeceğiz şaşırmadan.Evladin birine bir digerine göre biraz daha fazla değer veren kayinvalideniz(nedenini bilemem vicdan olur o daha küçüktür daha öyledir daha böyledir)demekki o ve çocuğunu çok içsellestirmis.Sizi de çok sevmiyorsa hani anasını sevmeyince danasini sevmezsin hesabı torun olsa bile...olabilir Doğru demiyorum olabilir yani kimsenin doğrusunu duygusunu değiştiremeyiz.Kayinvalideye isteyerek baktiysaniz helal edin geçin derim.Esiniz zorladiysa bilemem.1 yıl bakmış sağolsun der geçerdim tabiki üzülebilirsiniz ama çocuğunuz büyümüştür zaten bundan sonrada eşinize söylersiniz bu durumu kendi bı hal çaresine bakar.Annesine bakar yani
Evet evlat ayrımı var eşim kabul etmese de beni seviyor hesapta hep öyle der beni oğluna kendi gördü beğendi yani istenmeyen gelinde değilim. Kendi isteğimle baktım dardaydi helal ettim tabi ama bu saatten sonra kimse bana güvenmesin dedim birkaç ay sonra diğer bacağından da ameliyat olacak gelini gitsin baksın umrumda değil artık

Valla bana kizacaksiniz sizi haklı buldumda yani ne bileyim ya kadının halinede bı acıdım.Yaslilik zor ya ihtiyaç duymak hasta olunca böyle bakıma muhtaç kalmak .Çocuk gibi oluyor insan .Yani işte bı tarafta diğer oğlunun çocuğunu büyütmüş bı tarafta sizinkine bı yıl olsada bakmış.Neyse siz bana bakmayın annemi düşündüm ben biraz duygulandım.🥲

Bugün aradı niye gelmiyorsun diye bende herşeyi döktüm ortaya şimdide diyor ki ben bakamam diyemedim o an işte ama bakmam karşısında çocuk varmış gibi beni kandırmaya çalışıyor o kadar soğudum ki ayağa kalkıyor yürüyor ama evin işini yapamıyor tâbi gelinini çağır dedim

Ay bu kadarcık mı? O nedi???? Siz ne dediniz??? Sonra o ne dedi??? Detay yazar mısınız lütfen. Merak ediyoruz.

Merhaba arkadaşlar içimde aşamadiğim bir sıkıntımı paylaşmak istiyorum benim çocuğum küçükken kayınvalidem 1 yil baktı ben çalışıyordum sonra bekar olan kaynimla tartışma oldu o istemediği için cocuga bakmayı bıraktı o dönem kreşlerde bakicilarda idare ettik ben bunları sineye çektim üstünü kapattım sonra bıraktım işi çalışmıyorum kaç yıldır bu arada diğer oğlu boşandı onun çocuğuna bebekliginden beri baktı büyüttü oğlu tekrar evlendi çocuğa kayınvalidem baktı lise çağına geldi şimdi hala yanında neyse şimdi ameliyat oldu hastanede 4 gece kaldım 1 aydır ev yüzü görmedim her gün gidip işini yemeğini yaptım hasta olduğum halde bahanelere siginmadim Allah rızası için yaptım şimdi yapılan anlatılmaz diyeceksiniz haklısınız ama anlatmanın sebebi dün yine gittim işlerini yapıyorum telefonla konuşmasını duyuyorum yan odadan boşanıp tekrar evlenen oğluyla konuşuyor bir tane daha çocuğu olsun diye baskı yapıyor ogluda olursa bakicakmisin dedi (ses hoparlördeydi herşey duyuluyordu) anneside bakarım dedi (taze gelini çok yakın oturmasına rağmen kapısını açmıyor ameliyat olduğundan beri sayılı gittiği) yemin ederim başımdan aşağı kaynar su döktüler sanki bir tek benim çocuğum bunlara ağırlık yapıyormuş salak kafam 1 aydır bu insanlar için kendimi yirtiyordum bacağından ameliyat olduğu için hiçbir işini yapamıyordu yeni yeni toparlanıyor hazmedemiyorum dünden beri çocuğumun okul çıkış saati geldiği için çıkmam gerekti çıktım onlar.hala konuşuyordu telefonda yoksa herşeyi vuracaktim suratına tek tek söyleyemediğim içinde icim içimi yiyor
Sizin çocugunuza bakarken evde bekar biri varmış. Belki s8mava hazırlanıyordu belki başka bişey. Yani ev müsait değilmiş. Şimdi evde bekar yok demekki. Yani kinlenecek bişey yok . Ha siz de her işlerine koşmayın yani . Karsılıklı bu işler

Sizin çocugunuza bakarken evde bekar biri varmış. Belki s8mava hazırlanıyordu belki başka bişey. Yani ev müsait değilmiş. Şimdi evde bekar yok demekki. Yani kinlenecek bişey yok . Ha siz de her işlerine koşmayın yani . Karsılıklı bu işler
Bekar biri vardı ve hala bekar sınava falanda hazırlanmiyordu ne alaka

Ay bu kadarcık mı? O nedi???? Siz ne dediniz??? Sonra o ne dedi??? Detay yazar mısınız lütfen. Merak ediyoruz.
Oğlu yol gidiyormuş kaza falan yaparmış bakmam derse o yüzden diyemedim diyor e bize söylerken sorun yoktu dedim neden evlat torun ayrımı yapıyorsun dedim yok hepsi benim için aynı diyor değil dedim aynı olsa böyle olmazdı şaka gibi birde diyor ki gelinin çocuğunun olup olmayacağı kesin değil (yaşı epey var) daha dur olsa.da hastanede sen kalicaksin sen bakicaksin diyor 😤 dalgamı geciyosun ben kimseye bakamam banane dedim benim doğumunda yanında kimse yoktu şimdi gelininin doğumunu düşünüyor onada ben bakicakmisim kadının gözünde hasta bakıcıyım resmen

Oğlu yol gidiyormuş kaza falan yaparmış bakmam derse o yüzden diyemedim diyor e bize söylerken sorun yoktu dedim neden evlat torun ayrımı yapıyorsun dedim yok hepsi benim için aynı diyor değil dedim aynı olsa böyle olmazdı şaka gibi birde diyor ki gelinin çocuğunun olup olmayacağı kesin değil (yaşı epey var) daha dur olsa.da hastanede sen kalicaksin sen bakicaksin diyor 😤 dalgamı geciyosun ben kimseye bakamam banane dedim benim doğumunda yanında kimse yoktu şimdi gelininin doğumunu düşünüyor onada ben bakicakmisim kadının gözünde hasta bakıcıyım resmen

Tamam artık. Siz misyonunuzı tamamlamışsınız. Bundan sonras sıra çok sevdiği çekindiği değer verdiği gelinciğinde. Acımak yok. Maalesef hayat böyle.

Yani oteki cocugun basinda anne yok baba zaten varda yok belli .benimde bir sexim sansim olsa oteki cocugu tercih ederdim simdi vicdanli konusmak lazim .Baba anneyle nosanmis anne cocugu almamis hem oksuz hem yetim gibi ,bende onu tervih ederdim .litfen kalbinizi karartmayin .

Merhaba arkadaşlar içimde aşamadiğim bir sıkıntımı paylaşmak istiyorum benim çocuğum küçükken kayınvalidem 1 yil baktı ben çalışıyordum sonra bekar olan kaynimla tartışma oldu o istemediği için cocuga bakmayı bıraktı o dönem kreşlerde bakicilarda idare ettik ben bunları sineye çektim üstünü kapattım sonra bıraktım işi çalışmıyorum kaç yıldır bu arada diğer oğlu boşandı onun çocuğuna bebekliginden beri baktı büyüttü oğlu tekrar evlendi çocuğa kayınvalidem baktı lise çağına geldi şimdi hala yanında neyse şimdi ameliyat oldu hastanede 4 gece kaldım 1 aydır ev yüzü görmedim her gün gidip işini yemeğini yaptım hasta olduğum halde bahanelere siginmadim Allah rızası için yaptım şimdi yapılan anlatılmaz diyeceksiniz haklısınız ama anlatmanın sebebi dün yine gittim işlerini yapıyorum telefonla konuşmasını duyuyorum yan odadan boşanıp tekrar evlenen oğluyla konuşuyor bir tane daha çocuğu olsun diye baskı yapıyor ogluda olursa bakicakmisin dedi (ses hoparlördeydi herşey duyuluyordu) anneside bakarım dedi (taze gelini çok yakın oturmasına rağmen kapısını açmıyor ameliyat olduğundan beri sayılı gittiği) yemin ederim başımdan aşağı kaynar su döktüler sanki bir tek benim çocuğum bunlara ağırlık yapıyormuş salak kafam 1 aydır bu insanlar için kendimi yirtiyordum bacağından ameliyat olduğu için hiçbir işini yapamıyordu yeni yeni toparlanıyor hazmedemiyorum dünden beri çocuğumun okul çıkış saati geldiği için çıkmam gerekti çıktım onlar.hala konuşuyordu telefonda yoksa herşeyi vuracaktim suratına tek tek söyleyemediğim içinde icim içimi yiyor
Ne kadar kolay söyleyip geçiyorsunuz. Çocuğunuza koca 1 yıl bakmış kadın. Siz de o hastayken 1 ay baktınız diye hemen pişman oluyorsunuz. Yapılan iyilikler böyle görev haline geliyor işte.

tabıkı hepsı oyle gelip yapan olduktan sonra yapmazlar ama ayaga kalkarlar. o yuzden bazen ulasılmaz olun.

X