KAYINVALİDE !

Mavi,
Eşinizin annesi bir nebze dengeleri şaşırmış. buna temel kisilik yapisi da olabilir, yahut psikolojik bir sikinti da... ne yazik ki bizim ulkemizdeki "hastalikli kayyum valide olma sevdasi" yuzunden kisilerin aslinda bir marazi mi var, yoksa bu tamamen "hastalikli kayyum valide olma sevdasi" mi; ayirt edilemiyor.

duygularinizi anlayabiliyorum. ben esimin annesi ile gorusmuyorum, ayri ulkelerde yasiyorum. tek kelime konusmuyorum. buna ragmen bahsettiginiz dilemmalari ben de yuregimde tasiyabiliyorum.

peki ben hayatimi, evliligimi nasil stabil tutuyorum?

size onerebilecegim tek sey hicbir kosulda saygiyi elden birakmamaniz. gerek esinize, gerek de ailesine karsi. siz haklisiniz, siz magdursunuz. evet! ama sizi siz yapan, esinizin gozunde sizi daha da yucelten tek sey bu tavriniz olacaktir. inanin.

esinizin annesi ile iliskisine hicbir sekilde mudahil olmayin. ben dedigim gibi esimin annesi ile kesinlikle gorusmuyorum. buna ragmen esime hatirlatirim anneni ara diye... misal annesi ile gorustu ve morali bozuldu herhangi bir konudan dolayi... sanki esi degilmisim-sanki o moral bozukluguna ozne olmamisim gibi, dostca yaklasir sorarim konusmak ister misin diye...

size de bunlari oneririm. umarim mesafeler hep baki olur gercekte ve mecazda sizin icin.
Öneri çok güzel de koca öküz olunca napcaz ben her yolu denedim ama olmuyor iste anlamıyor adam ennson bi daha gorumuycem ailenle asla dedim ben gitmedim yüzsüz ler onlar cikti geldi offf offf napiim simdi

Öneri çok güzel de koca öküz olunca napcaz ben her yolu denedim ama olmuyor iste anlamıyor adam ennson bi daha gorumuycem ailenle asla dedim ben gitmedim yüzsüz ler onlar cikti geldi offf offf napiim simdi
mahkemeye ver uzaklaştırma kararı çıkart :)

alah yardımcn olsun kocaman kadın yasından basından utanmıyor senı arada bıraktıgı duruma bak ya
mesafe en ıyısı valla...

Pff bu ne ya. Açık açık söylesene sen niye kendini annemle bir tutuyorsun diye

Ben olsam saygimi kaybetmeden gerektigi kadar arar sorarim. Diger laflarini da hayatta kafama takmam. Kendi kendini yiyip dursun. Uc gunluk dunyada dunur kazanmisim, iki ahbap olalim evlatlarimiz sevinsin demiyor da hic yoktan sorun cikariyor. Yani bu onun kendi sorunu bence, sizin degil.

Zaten içinizden gelmiyorsa görüşmek zorunda değilsiniz. Acaba danatlar kv , kp kendileri düşünüp , arıyıp soruyo mu? Yok yapmıyolar . Gelinlerde mecbur değil , canımız isterse , arar sorarız . Ayrıca tabiki herkez kendi annesi cok sever . Ay cok kıskanc

her iliskinin-evliligin ayri bir dinamigi vardir. arzu ederseniz uzunca yazin uygun bir zamaninizda bana mesaj olarak. onun uzerinden de konusuruz. ben mavi arkadasimiz icin yeterli gordum kendi uyguladigim yontemi.

biraz uzun yazıcam şimdiden hakkınızı helal edin okuyup yorum yazan herkese çok teşşkrler...ben 6aylık evliyim..benim kayınvalidem çok alıngan ve herşeyi sorun haline getiriyo.eşim tek çocuk haliyle bende tek gelinim..benden hep ilgi alaka bekliyo..ve en önemlisi bni annemden kıskanıyo..ayrıca annemide kendine rakip görüp annemi de kıskanıyo..mesela internete annemle resmimi koydum,bunu kendisini kıskandrmak ona inat yapmak olarak algıladı eşime söylemiş..bana inat yapıyo beni sevmiyo annesini benden daha çok seviyo keske benide öyle sevse diye dert yanmış(!) ha bi de üstüne eklemiş beni senle görüştürmek istemiyo ben bunu biliyorum hissediyorum demiş....eşim adaletlidir çok şükür sırf annesi diye onu tutmaz,ya da sırf ben eşiyim diye beni tutmaz.haklıya haklı haksıza haksız der..anne o onun annesi tabiki senden daha cok sevcek herkesin annesi kendine özeldir ben seni onun annesiyle kıyaslayamam aynı sey mavi90 içinde geçerli demiş.ve faceboka resim koyması seni ilgilendrmez o o nun annesi sen müdahale edemzsinki böyle bişeye demiş..

Kaynanama göre annem beni dolduruşa getiriyo bende ona gerekli sevgiyi bu yüzden vermiyorum onu sevmiyorum diye düşünüyo..yalan yok çok seviyodum..daha sevgiliyken onu aldım başüstü yaptım,sevgimi sıcaklığımı hep hissetti..ama karşılıklı illaki..benden bu sıcaklığı gördüğü için haliyle o da aynı sıcaklıkla yaklaştı..Ama annemle çok ısınamadılar annemi hep kıskandı hepp..ve nişanlılık dönemimde çok skntı oldu haliyle eskisi gibi olamasamda yine de sevgimde saygımda asla kusur etmedim..

kısa bi süre önce ameliyat oldum,ve alınganlığını bildigm için eşimle aradık haber verdik..hemen eşime sordu annesigil geliyomu diye..evet geliyolar dedi..ben mavi90a veriyim onla konus dedi..bana biz de annenlerden sonra geliriz ozaman dedi..tabiki annecim çok mutlu olurum çok isterim nası arzu ederseniz dedim..sonra kapadık..ameliyattn sonra sadece bi kere o da eminmki kynbabamın zoruyla bi 15saniye konustu kapadı..asla aramadı sormadı beni,evime de gelmedi..sebep? ben onu davet etmemişim..ama annemler gelmiş..ben onu sevmiyomusum istemiyomusum.. annemler gelse de ben seni de yanımda isterm dememi beklemiş.ben müneccim miyim ya nerden biliyim düşüncesini.Ben de belki annemle aynı ortamda bulunmak istemezler diye onlar gittkten sonra gelmeleri daha iyii olur diye düsündüm,eşimde aynı şeyi düşündü.Ve en önemlisi emrivaki yapmak istemedim belki gelmek istemez niçin zor durumda bırakıyım diye düşündm..eşimle bu sebepten ötürü tartıştılar,eşime mavi90ın anneside annesi diyip durdu..ben onu nası davet etmezmişim sevmiyomus falan filan..baktıki haksız duruma düşüyo bu sefer mavi90 misafirlerin karsısında bacakbacak üstüne atıyodan tutun telefonun elinden bırakmıyora kadar sacma sapan seyler söyledi.eşimde bunları bana değil mavi90a söyliceksin haksızsın dedi.

şuan huzurum yok çok soğudum ondan..nası yapıcam edicem bilmiyorum..ben ayrı sehirde o ayrı şehirde ama ordan bile yetiyo huzurumu bozmaya..bazen sırf bu yaptıkları ve anlatmadgm daha nicesi yüzünden hiç suçu yokkken eşimden bile soğuyorum..elimde değil.içten içe annesiyle görüşmesni istemiyorum ama bu benm hakkım degil o onun annesi yrn bi gün bnmde oglum olabilir çocugum bni arayp sormasa kahrolurum..Napmam gerektgini bilmiyorum akıl verin fikir verin :KK43:

Canim psikolojik analiz yapmak gerekirse kadın rekabete girmeyi seviyor. Normalde oğlu için seninle rekaber edecekken bir sebepten anneni kendine rakip görmüş. Aslında bu iyi birsey yoksa direk senle uğraşıyor olurdu.

Kadını sık sık ara çiçek falan al. Boşver bu da böyle bir insan.

Bazen çok ince düşünceli olmak başa bela canım.
Bu kadın iyilikten anlamıyor belliki sende eşinin hatrına yuvanın hatrına, kv ye resmi davran. Allah yardımcın olsun

Yorumlara baktım hepsini okudum, baya seni kamçılamış arkadaşlar ,kızım daha yenisin, tek gelinsin bu durumlardan oda mutlu değildir, onunda hevesi kursağında kalmıştır kv acemiliği oda demiştir gelin önce çok iyiydi değişti, biricik oğlumu kaptılar diye korkmuştur ,

Biraz zamana bırakın ,sayğı da küsür etme,Eşin tek çocuk mu, bir evlilik nsl başlarsa ögle devam eder ,kV anneni neden kıskanıyor niye anlamadım

Mavi,
Eşinizin annesi bir nebze dengeleri şaşırmış. buna temel kisilik yapisi da olabilir, yahut psikolojik bir sikinti da... ne yazik ki bizim ulkemizdeki "hastalikli kayyum valide olma sevdasi" yuzunden kisilerin aslinda bir marazi mi var, yoksa bu tamamen "hastalikli kayyum valide olma sevdasi" mi; ayirt edilemiyor.

duygularinizi anlayabiliyorum. ben esimin annesi ile gorusmuyorum, ayri ulkelerde yasiyorum. tek kelime konusmuyorum. buna ragmen bahsettiginiz dilemmalari ben de yuregimde tasiyabiliyorum.

peki ben hayatimi, evliligimi nasil stabil tutuyorum?

size onerebilecegim tek sey hicbir kosulda saygiyi elden birakmamaniz. gerek esinize, gerek de ailesine karsi. siz haklisiniz, siz magdursunuz. evet! ama sizi siz yapan, esinizin gozunde sizi daha da yucelten tek sey bu tavriniz olacaktir. inanin.

esinizin annesi ile iliskisine hicbir sekilde mudahil olmayin. ben dedigim gibi esimin annesi ile kesinlikle gorusmuyorum. buna ragmen esime hatirlatirim anneni ara diye... misal annesi ile gorustu ve morali bozuldu herhangi bir konudan dolayi... sanki esi degilmisim-sanki o moral bozukluguna ozne olmamisim gibi, dostca yaklasir sorarim konusmak ister misin diye...

size de bunlari oneririm. umarim mesafeler hep baki olur gercekte ve mecazda sizin icin.
fikirleriniz için çok teşekkür ederim..çok haklısınız ben de sizin gibi düşünüyorum..kayınvalidem beni anlmıyo ama eşim anlasın eşim bilsn ve bunun yolu da sayıgıyı elden bırakmamak..Allah size de bana da tüm kayınvalide mağdurlarına sabır versin yardım etsin ne diyim..

Yorumlara baktım hepsini okudum, baya seni kamçılamış arkadaşlar ,kızım daha yenisin, tek gelinsin bu durumlardan oda mutlu değildir, onunda hevesi kursağında kalmıştır kv acemiliği oda demiştir gelin önce çok iyiydi değişti, biricik oğlumu kaptılar diye korkmuştur ,

Biraz zamana bırakın ,sayğı da küsür etme,Eşin tek çocuk mu, bir evlilik nsl başlarsa ögle devam eder ,kV anneni neden kıskanıyor niye anlamadım
evet tek çocuk..aynenn öyle diyomuş,önceden çok samimiydi şimdi öyle değil ve buna sebep annesi..annesi dolduruyo onu diyo..oysa ben samimiyet ve içtenliğimden sevgimden saygımdan asla ödün vermedim o yüzden bunlar gitgide zrouma gidiyp ve haksızlığa uğradığımı düşündürüyo..böyle diye diye hal ve hareketleriye gerçekten soğuttu beni kendinden..

kendin demişsin tek çocuk diye. zaten bu durumda onunda ilk gelini oluyorsun. onunda bazı şeyleri anlaması ve alışması için zaman gerekiyor. eşin zaten haklıyı haksızı çok güzel bir şekilde ayırıyor. inşallah zamanla her şey oturur.oturana kadar da sağlığın yerinde kalır inşallah

Yaaa maşallah kız nasıl dedin onu helal olsun :KK70: :KK70:
ev benim evim. beni yok sayanı ben de yok sayarım. başta oğlumun evi sen karışamazsın gelirim dedi. sıkıyorsa gel, geldiğin gün polis çağırır mahkemeye veririm dedim. eşim hık mık etti ama annenle gidebilirsin deyince, eh bir de ben sonuna kadar haklı olunca ses edemedi.

içimi baydı kadının sevmiyo beni demesinden. Bu ne yahuu sevmek zorunda deil kimse kimseyi arada saygı olsun yeter. Bu kadın ileride çok mız mızlanır ben söylim. Bi de tek çocukmuş eşiniz aman Allah'ımmm:KK43:

X