Kayınvalidem çok değişti

Düğün stresine girip her işte tek kaldığını hissedip bütün faturayı nazının geçtiği size kesmiş! Olay bundan ibaret bence.
Yapacağınız şey çok basit aslında; ilişkinizi gelin kayınvalide sınırında tutmak.

Hiç anlamam bu anne kız gibiyiz kayınvalidemle olaylarını. Yahun annene bağırıp çağırsan da ertesi gün hiç bir şey olmamış gibi hayatınıza devam edersin. Ama kayınvalideye en ufak bir şey de alınır, küser bir sürü tavır. Aynı şekilde annemiz bize bir laf etse alınsak da unutur geçeriz , kayınvalide dese aramız düzelse de hep aklımızın bir köşesinde kalır o kalp kırıklığı.
İşin özeti herkes yerini bilip saygılı olmalı. Yapmanız gerekenden fazlasını yapıp kendinizi yormayın derim. Ne kadar iyilik yapsanız da bir kere yapmayınca gördüğünüz üzere bütün yaptıklarınız siliniyor karşı tarafın gözünde. Mesafeli durun fazla içli dışlı durmayın.

Yaşlılar hep aynı. Senin kv gibi mesela benim annemde. Her işine koşarım. Sonra mahalleden biri bir faturasını oder bir laf dizer bir laf dizer. Ayyy şöyle iyi ay allah razı olsun. Sanki biz yokuz da millet görüyor işini edası ile. Aynı apartmanda oturuyoruz ona gitmiyoruz diye laf sokuyo. Yahu sen bin asansöre gel ışte. Oda yok.

Madem huyu böyle takma kafana .Benim annemle bazen böyle şeyler yaşarız. Sonra ben ağlaya ağlaya anlatırım daha ne yapayım şunu şunu yapıyorum ne istiyorsun allah aşkına derim. Çıkarım evime giderim. Arar 1 saate kuzuuuum napiyon diye :)

Boşver ne kv ler var oğlunu dolduran yuvada sorun çıkarmaya çalışan.

Benim kv nin ağzından duydum. O duyduğumun farkında değil. Eşimle kolkolayız gulusup egleniyoruz. Gorumcene surda bir karı koca kavgası istermisin gibilerinden. Sonra ayağına dolandı ben duyunca tedbirli davrandım anne oğul kavgası izlemiş oldum. Eşime de hiç söylemedim bunu. Kim inanır yada kabul ederki annesinin bukadar art niyetli olduğunu. Sizinki baya anne kız kavgası gibi zaten. Doldurma kendini düşünüp o yüzden
Tabi ki öyle ne kv deler var gerçekten hep şükrederim herkes de överek bahsederim dediğinizde gibi mesela ben ufak bi anlaşmazlık olunca annemler nasıl tartışıyosam öyle tartışırım konuşurum ama kayınvalideme göre tartışmak saygısızlık her dediğine hehe diycen yada bana bi konuda fikrimi sordu diyelim onun istediği cevabı vermezsem kırılıyor alınıyor herşeye ama herşeye kırılıyor ama kendisi birşey yapınca ben kırılınca biraz kırgın durunca o akşam hasta oluyo gerçekten çok zor... Kalbi kötü bir kadın değil asla fitne fesatlık sokmaz ama kaç kere görümcemle kocamla istemeden aramı açtı oturup konuşunca bizi o hale kv min getirdiğini anladık istemeden çok kırıp döküyor sonra yine kendi küsüyor kendi kırılıyor ama yeni gelin aldığından beri gerçekten bariz bir şekilde havaya girdi çok belli ediyo bunu eşim bile farketmiş bi tuhaf tuhaf tavırlar konuşmalar o kadar çok severdim ki ayaklarına kadar yıkardım keremlerle masaj yapardım kendi annem gibi görüyordum çünkü ama nasıl soğudum anlatamam size

Düğün stresine girip her işte tek kaldığını hissedip bütün faturayı nazının geçtiği size kesmiş! Olay bundan ibaret bence.
Yapacağınız şey çok basit aslında; ilişkinizi gelin kayınvalide sınırında tutmak.

Hiç anlamam bu anne kız gibiyiz kayınvalidemle olaylarını. Yahun annene bağırıp çağırsan da ertesi gün hiç bir şey olmamış gibi hayatınıza devam edersin. Ama kayınvalideye en ufak bir şey de alınır, küser bir sürü tavır. Aynı şekilde annemiz bize bir laf etse alınsak da unutur geçeriz , kayınvalide dese aramız düzelse de hep aklımızın bir köşesinde kalır o kalp kırıklığı.
İşin özeti herkes yerini bilip saygılı olmalı. Yapmanız gerekenden fazlasını yapıp kendinizi yormayın derim. Ne kadar iyilik yapsanız da bir kere yapmayınca gördüğünüz üzere bütün yaptıklarınız siliniyor karşı tarafın gözünde. Mesafeli durun fazla içli dışlı durmayın.
Çok teşekkür ederim evet dediğiniz çok doğru hiç bir zaman anne kız gibi olunmaz öyle hissedemezsin ama öyle davranırız yani ben annem gibi kanım canım hissedemem ama annem gibi davranırım o da kızı gibi hissedemez ama kızı gibi davranır sekiz senelik evliyim ama 12 senedir tanıyorum ailemden başka şehire onların yanına geldim onlardan başka hiç kimsem yok onlara sarıldım benimsedim bu yüzden mesafe denen şeyi hiç koymadım bu saatten sonra koyduğumda da alışkın olmadığı için bunu tavır olarak görecek anlamaz asla mesafeden ama ben bildiğimden şaşmayacağım yıllar sonra öğrendim sınırın mesafenin önemini...

Tabi ki öyle ne kv deler var gerçekten hep şükrederim herkes de överek bahsederim dediğinizde gibi mesela ben ufak bi anlaşmazlık olunca annemler nasıl tartışıyosam öyle tartışırım konuşurum ama kayınvalideme göre tartışmak saygısızlık her dediğine hehe diycen yada bana bi konuda fikrimi sordu diyelim onun istediği cevabı vermezsem kırılıyor alınıyor herşeye ama herşeye kırılıyor ama kendisi birşey yapınca ben kırılınca biraz kırgın durunca o akşam hasta oluyo gerçekten çok zor... Kalbi kötü bir kadın değil asla fitne fesatlık sokmaz ama kaç kere görümcemle kocamla istemeden aramı açtı oturup konuşunca bizi o hale kv min getirdiğini anladık istemeden çok kırıp döküyor sonra yine kendi küsüyor kendi kırılıyor ama yeni gelin aldığından beri gerçekten bariz bir şekilde havaya girdi çok belli ediyo bunu eşim bile farketmiş bi tuhaf tuhaf tavırlar konuşmalar o kadar çok severdim ki ayaklarına kadar yıkardım keremlerle masaj yapardım kendi annem gibi görüyordum çünkü ama nasıl soğudum anlatamam size
Soğuma ama tedbirli ol kıyaslamalar yolda. Olduki sana zırt pırt eltini övdü aynen öyle anne harika bir kız de. Kötü birşey derse hakkında ben farketmedim de. Politik olma zamanıdır şimdi. Malesef gelinlerden biri tuzağa düşer böyle kv elinde. Kv ile ilgili eltine ön bilgi falan sakın verme. İkisi de senin iyi niyetini yanlış anlar. Zamana bırak.

Benim bir eltim vardı mesela. Severdim kızı. Ama kv benevlenmeden once kızdan hep kötü bahseder onu hiç sevmediğini hatta igrendigini bile söylerdi. Sürekli kötü pis şeyler olunca onun gibi diye örnekler di. Kız da gerçekten öyle ev işi yemek ev hanımlığı yok bunun farkında ve hiçde bir çabası yoktu.

Yeni gelinim birgün kv ye gittim temizliğe kalkıştı bende tabi yardım etmek zorunda kaldım. Işte normal şeyler. Banyo yerleri hangi bezle silinecek, mutfak yerleri hangi bezle diye soruyorum. Koltuk altı vitrin altı temizliyorum falan. Buda sürekli eltimi gömüyor o olsa yapmaz ona sil diyorum arkamı dönüyorum bakıyorum silmemis sildim diyor. Şöyle pis böyle pis.

Sonra tabi kv baktı ben temizliğe birdaha gitmedim başka sorunlar da oldu. Durup durup eltim için geldi evimi mis gibi temizledi. Mutfak fayanslarim banyo fayanslarim. Çok seviyorum falan diyor. Herkes bana bakıyor yani neden yaptığının bir ben farkında değilim.

Eşim dedi hayırdır nolmus anneme ne çok seviyormuş gelinini. Keşke gerçekten sevse dedim. Gercektende isterdim. O kızca:ızın daha çok ihtiyacı vardı çünkü anne sevgisine.yani tam olarak aynı olmasada böyle seylerlede karşılaşabilirsin soğuk kanlı ol

Çok teşekkür ederim evet dediğiniz çok doğru hiç bir zaman anne kız gibi olunmaz öyle hissedemezsin ama öyle davranırız yani ben annem gibi kanım canım hissedemem ama annem gibi davranırım o da kızı gibi hissedemez ama kızı gibi davranır sekiz senelik evliyim ama 12 senedir tanıyorum ailemden başka şehire onların yanına geldim onlardan başka hiç kimsem yok onlara sarıldım benimsedim bu yüzden mesafe denen şeyi hiç koymadım bu saatten sonra koyduğumda da alışkın olmadığı için bunu tavır olarak görecek anlamaz asla mesafeden ama ben bildiğimden şaşmayacağım yıllar sonra öğrendim sınırın mesafenin önemini...

Eğer kayınvalideniz size bu sekilde sert çıkmasaydı siz kırılmaz aynı şekilde devam ederdiniz , anneniz gibi görüp her işine koşardınız. Ama bu olayda olmasa başka bir konuda sıkıntı yaşayacaktınız belki de . Çünkü ne kadar iyi de olsa asla kendi kızı gibi görmüyordur sizi , eninde sonunda size bunu belli edici bir davranışı olurdu. Mesafe koyma fikriniz çok doğru bir karar ancak bunu yaparken karşı tarafa hissettirmeden yapın. Hani hastayım yada benim misafirim var yada çocuğunuzla ilgili işleriniz varmış gibi mazeret bahane göstererek yapın ki dediğiniz gibi tavır yaptığınızı düşünecek duruma gelmesin. Gerçi yediği haltı bilen her insan direk anlar karşı tarafın mesafe koyacağını , o yüzden her türlü bir sitemde bulunacaktır kayınvalideniz. Siz kendinizi üzen her şeyden uzak durun kim alınıp gücenirse de gücensin. Nasılsa iyi de kötü de davransanız yaranılmamış açığınızı aramışlar.

Okudum sinirlerim bozuldu. Bazi insanlara gercekten iyilik yaramiyo. Her zaman iyilik yap, bi kere yapma senden kotusu yok.
Kayinvalideniz hangi hakla size hesap soruyor anlamiyorum. İyi dayanmissiniz, ben olsam bayramlik agzimi acardim ...

Ger
Eğer kayınvalideniz size bu sekilde sert çıkmasaydı siz kırılmaz aynı şekilde devam ederdiniz , anneniz gibi görüp her işine koşardınız. Ama bu olayda olmasa başka bir konuda sıkıntı yaşayacaktınız belki de . Çünkü ne kadar iyi de olsa asla kendi kızı gibi görmüyordur sizi , eninde sonunda size bunu belli edici bir davranışı olurdu. Mesafe koyma fikriniz çok doğru bir karar ancak bunu yaparken karşı tarafa hissettirmeden yapın. Hani hastayım yada benim misafirim var yada çocuğunuzla ilgili işleriniz varmış gibi mazeret bahane göstererek yapın ki dediğiniz gibi tavır yaptığınızı düşünecek duruma gelmesin. Gerçi yediği haltı bilen her insan direk anlar karşı tarafın mesafe koyacağını , o yüzden her türlü bir sitemde bulunacaktır kayınvalideniz. Siz kendinizi üzen her şeyden uzak durun kim alınıp gücenirse de gücensin. Nasılsa iyi de kötü de davransanız yaranılmamış açığınızı aramışlar.
Gerçekten çok haklısınız artık bu benim için bir milat olacak herkese karşı mesafe en iyisi gerçekten çok kırıldım çok üzüldüm kayınvalidem yeni gelin aldı diye çocuk gibi mutlu zannediyor ki onunla çok iyi olacak eltimi az buçuk tanıdım çok tatlı iyi bir kız ama herkesle güzel bir mesafesi var bunu seviyorum kayınvalidem ise bir kaç zaman sonra o mesafeyi sevmeyecek o oğluna da aşırı düşkündür dahada da üzülecek o zaman benim kıymetimi anlayacak ama bende herşeyi bitti resmenn bıçak gibi soğudum herkesle iyi olsun bana uzak olsun

Ç
Soğuma ama tedbirli ol kıyaslamalar yolda. Olduki sana zırt pırt eltini övdü aynen öyle anne harika bir kız de. Kötü birşey derse hakkında ben farketmedim de. Politik olma zamanıdır şimdi. Malesef gelinlerden biri tuzağa düşer böyle kv elinde. Kv ile ilgili eltine ön bilgi falan sakın verme. İkisi de senin iyi niyetini yanlış anlar. Zamana bırak.

Benim bir eltim vardı mesela. Severdim kızı. Ama kv benevlenmeden once kızdan hep kötü bahseder onu hiç sevmediğini hatta igrendigini bile söylerdi. Sürekli kötü pis şeyler olunca onun gibi diye örnekler di. Kız da gerçekten öyle ev işi yemek ev hanımlığı yok bunun farkında ve hiçde bir çabası yoktu.

Yeni gelinim birgün kv ye gittim temizliğe kalkıştı bende tabi yardım etmek zorunda kaldım. Işte normal şeyler. Banyo yerleri hangi bezle silinecek, mutfak yerleri hangi bezle diye soruyorum. Koltuk altı vitrin altı temizliyorum falan. Buda sürekli eltimi gömüyor o olsa yapmaz ona sil diyorum arkamı dönüyorum bakıyorum silmemis sildim diyor. Şöyle pis böyle pis.

Sonra tabi kv baktı ben temizliğe birdaha gitmedim başka sorunlar da oldu. Durup durup eltim için geldi evimi mis gibi temizledi. Mutfak fayanslarim banyo fayanslarim. Çok seviyorum falan diyor. Herkes bana bakıyor yani neden yaptığının bir ben farkında değilim.

Eşim dedi hayırdır nolmus anneme ne çok seviyormuş gelinini. Keşke gerçekten sevse dedim. Gercektende isterdim. O kızca:ızın daha çok ihtiyacı vardı çünkü anne sevgisine.yani tam olarak aynı olmasada böyle seylerlede karşılaşabilirsin soğuk kanlı ol
Çok haklısınız bu konuda ablam beni sağolsun en başından uyarmıştı sakın ha sakın bi gaflete gelip de eltin ile ilgili kayınvalidene kötü bişey deme o derse de bilmiyorum ben falan de aynı şekilde eltine de kayınvalidenle ilgili deme demişti bu kulağıma küpe oldu yapımda da yok öyle kötülemek falan sevmem öyle şeyleri ama insanlık hali işte böyle uyarılmak güzel... Teşekkür ederim :) genelde kayınvalideler bi gelini diğerine diğerini diğer geline sen iyiysen kötüler sen kötüysen över çok gördüm bunu aman benim kayınvalidem yapmaz derdim hep ama anladım ki en alasını yapacak gibi duruyor

Okudum sinirlerim bozuldu. Bazi insanlara gercekten iyilik yaramiyo. Her zaman iyilik yap, bi kere yapma senden kotusu yok.
Kayinvalideniz hangi hakla size hesap soruyor anlamiyorum. İyi dayanmissiniz, ben olsam bayramlik agzimi acardim ...

Araya mesafemi koyabilmek için şimdilik sessiz kalıyorum tartışıp onları sevindirmeyeyim

O mesafeyi zamaninda koymaliydiniz. Konunuzu okurken kendimi gordum sanki. Benim gibi olmayin lutfen ...
Haklısınız işte koyamadım ailemden uzağa başka şehirde geldim onlardan başka kimsem arkadaşım bi tanıdık yoktu Allah için onlarda bana hep iyi davrandılar onlardan gördüğüm iyilik ve samimiyet karşısında tek olmanında verdiği bir duyguyla mesafeyle işim olmadı ara ara kırgınlıklar oldu ufak şeylerden hiç uzatmadık konuyu kapattık tutun ki ufak bi mesafe koymaya kalksam örneğin bu gerçi özellikle yaptığım birşey değil kızım çok hasta oldu beş gün hastanede yattık bağışıklık sistemi çökmüştü bi vürüsten dolayı taburcu olurken üç ayrı doktora geldi ve eşimle bana çocuğun bağışıklığı düşük olduğu için toparlanana kadar eve asla kimseyi almıyorsunuz evde maskeyle gezin ellerinizi saat başı yıkayın halıları kaldırın oyuncakları sirkeli suyla yıkayın gibi kesin talimatlar verdiler biz eve geldik kayınvalidem yinede kırılmasın diye anne sen gel sadece ellerini yıka uzaktan sev bişey olmaz özlersin sen dayanamazsın dedik ama başka kimseyi alamıyoruz dedik. Bize alttan alttan işte amcası gelsin yabancı değil o gelsin yabancı değil uzakta durur şöyle olur falan diyo eşim dedi anne hiç bişey çocuğumun sağlığından önemli değil bir ay böyle olacak mecburen diyo ona alınıp surat asıyo çatladı resmen bir ay evimize kimse gelmedi diye surat asıp durdu düşünün yani bırakın mesafeyi sağlık sö konusuyken bile dayanamıyo mesafeye

Haklısınız işte koyamadım ailemden uzağa başka şehirde geldim onlardan başka kimsem arkadaşım bi tanıdık yoktu Allah için onlarda bana hep iyi davrandılar onlardan gördüğüm iyilik ve samimiyet karşısında tek olmanında verdiği bir duyguyla mesafeyle işim olmadı ara ara kırgınlıklar oldu ufak şeylerden hiç uzatmadık konuyu kapattık tutun ki ufak bi mesafe koymaya kalksam örneğin bu gerçi özellikle yaptığım birşey değil kızım çok hasta oldu beş gün hastanede yattık bağışıklık sistemi çökmüştü bi vürüsten dolayı taburcu olurken üç ayrı doktora geldi ve eşimle bana çocuğun bağışıklığı düşük olduğu için toparlanana kadar eve asla kimseyi almıyorsunuz evde maskeyle gezin ellerinizi saat başı yıkayın halıları kaldırın oyuncakları sirkeli suyla yıkayın gibi kesin talimatlar verdiler biz eve geldik kayınvalidem yinede kırılmasın diye anne sen gel sadece ellerini yıka uzaktan sev bişey olmaz özlersin sen dayanamazsın dedik ama başka kimseyi alamıyoruz dedik. Bize alttan alttan işte amcası gelsin yabancı değil o gelsin yabancı değil uzakta durur şöyle olur falan diyo eşim dedi anne hiç bişey çocuğumun sağlığından önemli değil bir ay böyle olacak mecburen diyo ona alınıp surat asıyo çatladı resmen bir ay evimize kimse gelmedi diye surat asıp durdu düşünün yani bırakın mesafeyi sağlık sö konusuyken bile dayanamıyo mesafeye
İstediyi her seyi yaptirdigi icin size karşi iyiydi. Soylediyinizden anladigim kadariyla kaynananiz cok israrci, kendi bildiyini okuyan, istediyi olmadiginda küsen bit tip. Konunuzdan anladigim kadariyla da sivri dilli, atarli, sert biri. Anlattiginiz iyi kaynanayi goremedim malesef.
Sizin kv benim kv-den bin kat iyidir, o kesin )))

İstediyi her seyi yaptirdigi icin size karşi iyiydi. Soylediyinizden anladigim kadariyla kaynananiz cok israrci, kendi bildiyini okuyan, istediyi olmadiginda küsen bit tip. Konunuzdan anladigim kadariyla da sivri dilli, atarli, sert biri. Anlattiginiz iyi kaynanayi goremedim malesef.
Sizin kv benim kv-den bin kat iyidir, o kesin )))
Hepsi dediğinizde gibi ama sert biri değil alttan alttan kırılarak ağlayarak dediğini yaptırmaya çalışıyo bunu yapmazsanız çok kırılırım gibilerinden özünde öyle kötü biri değil fitne fesat bir kadın değil ama her dediği olsun istiyo yapılmayınca da kırılıyor küsüyor ve dediklerinizi açıklamanızı çok dinlemiyo yapılan bütün iyilikleri de unutuyo diyebilirim evlatlarına çok düşkün hep ilgi odağı olmak istiyo herkes onun dediğini yapsın istiyo ve çok özentili bir kadın herşey onun gelinlerinde oğullarında olsun istiyo aman annem canım annem sen ne dersen doğru annem dememizi bekliyo mesela yeni evlenen oğlu gelini düğün ertesi günü ona gelmiş bir iki saat oturmuşlar yemeğe kalmamışlar gelin demiş annemler yemeğe bekliyo diye bunu kendisi söylemiyo ama kayınpederim söyledi onun yanında alındı bizimki falan diye güldü adam yüzü düştü morali bozuldu falan belli etti gerçekten kırıldığını

Selam hanımlar bu benim ilk postum yorumlarınızı merakla bekliyorum

Konuya şurdan başlayayım 8 senelik evliyim ilk gelinim kayınvaşidemle aramız çok şükür iyiydi anne kız gibiydik herkes imrenerek bakardı herzaman Hee türlü yanındaydım. Kayınvalidem ise şöyle böyle yine yanımda olan birisiydi. Bir sene önce babamı kaybettim annem ara ara bize gelir kalır ben başka şehirdeyim annem başka şehirde eşimde bende bu durumdan çok memnunuz kayınvalidem de öyle neyse bir kaç ay önce kayın biraderim nişanlandı eltim çok iyi bir kız inşallah hep öyle olur kısa zaman öncede evlendi. Kayınvalidem çok değişti herşey de bi suç arıyor ve bunu çekinmeden annemin yanında söylüyor ve konuşmaları çok dik anne ne olursa olsun burada misafir olduğu için kendini kötü hissediyor yanında tartışmamızdan en son olan olay düğüne babama vekaleten babam gibi olan amcam ailesiyle birlikte geldi tabi amcam kayınpederim dışında kimseyi tanımıyor öyşe sohpeti yok farklı şehirlerde de yaşıyoruz buda etken tabii neyse amcam düğüne geldi sadece kapıda hoşgeldin dediler sonra düğün sonuna kadar bir kere amcamın yanına gelen olmadı diğer şehir dışından gelenlerin masasında oturdular hep durumu farkettim üzüldüm ama kötü düşünmedim fırsat olmadı herhalde dedim hiç bir şekilde söylemedim kimseye düğün boyunca ayaklarım çok ağrıdı acıdan ağladım bile kızım durmadı sürekli ağladı ona rağmen bütün masaları gezdim hoşgeldiniz dedim oyun oynanırken kayınvalidemin tarafı hiç oynamazlar sırf kız tarafı oynadı bende mümkün olduğunca yanlarında durup alkış falan yaptım bizden birileri oynayınca karşılıklı oynadım falan üstüme düşeni yaptım. Kız tarafının erkekleri oynarken onlarla karşılıklı oynamaya çekindim bizden kimse yoktu çünkü neyse ben güya düğünde hiç oynamamışım patronu gelmiş ona hoşgeldin dememişim çok durgunmuşum eşim yanımda anlatıyorum anne yapma gözünü seveyim kızım durmadı ayaklarımın acısından öldüm bizden kimse pistte yoktu oynamadığım zamanlarda bile ayakta aşkış yaptım patronunu görmedim diyorum yok diyo eşim de benim dediklerimi diyo kabul etmiyo sonra ben düğünden sonra onlara gitmemişim yemek servisi yapıp yardımcı olmamışım diyorum anne benimde misafirim vardı amcam evime düğün sebebiyle ilk kez geldi yola çıkacaklar ne yapsaydım siz gidin ben millete servis mi edeyim deseydim diyorum yok nolcak öyle deseydin diyo millet dediğim de yabancı değil evde sadece yiğenleri vardı yani benim misafirim önemli değil amcam kendini lrndine gitsin ama ben orda millete hizmet edeyim bu arada ne zaman misafiri gelse koşarım yemeği servisi bulaşıkları canım çıkar ama diyo ki ben hep yalnız yaptım kimse yardım etmedi yani şöyle bir huyu var bu hep yıllarca vardı herşeyi yaparsın yaparsın ama bir kere yapmayınca hiç yapmamış olursun ararsın ararsın o hiç aramaz bir iki gün aramayınca beni hiç aramıyorsun der dün beni çok ağlattı gerçekten yüreğim koptu özellikle yeni gelin alınca değişti korkuyorum kızla da aramı açar diye böyle birşey olmasını asla istemem hem kız iyi bir kız hemde eşlerimiz birbirlerine çok düşkün çok üzülürler çok uzun oldu kusura bakmayın içim çok dolmuş
Alıştırmışsın işini yapmaya ne bekliyorsun ki Kvnin işini yapmadan samimi olabiliyorsan ol yoksa mesafe koy üzülmezsin

Kadinlari gelinleri hizmetci olarak gordukleri icin onlarin misafirleri de onemsiz goruluyo hic kusura bakmsin kimse evinde misafir varken onun derdine dusemezsin sqna mi guvenmis

Ya demin biri konu açmış, eltim düğünümü mahfetti hiç oynamadı falan diye. O elti siz değilsinizdir İnşallah:deli:
Yok mümkün değil eltimle aram çok iyi maşallah ayrıca sadece kayınvalidem öyle düşünüyo kimse öyle düşünmüyor eltim çok olgun aklı başında ağır başlı bi kızdır öyle saçma şeyleri hiç aklına getirmez :)

X