Kayınvalidem yüzünden evliliğim sarsılıyor

HarbiBarbie

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2024
7
-2
26
Kızlar lütfen bana akıl verin, sorun kayınvalidem. Biz 7 ay önce evlendik ve evlendiğimizin 2. Ayı gelip 1 ay bizimle kaldı, daha sonra yine aralıklarla gelip 1’er ay kaldı toplamda 3 ay bizimle kaldı bu durumdan çok rahatsızım, eşimle konuştuğumda; ben ne yapabilirim oda annem sonuçta bi şey dersem küser diyor. Çok tartışıyoruz bu konu yüzünden ve bu sabah kayınvalidem arayıp emrivaki bir şekilde yarın size gelicez dedi. Hiç müsaitsin misiniz işte vay efendim işte biz böyle düşündük size de uygun mu vsvs demedi sadece bunu dedi * yarın size gelicez* ve gerçekten bardağı taşıran son damla benim için. Çok saygısızca bu sadecr bardağın görünen kısmı. Eşimi çok seviyorum ama annesine sınırlarını belli edemeyen biriyle de devam etmek istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

E gidecektim esimi seviyorum gitmedim dediniz ne değişti şimdi
Kayinvalide arayıp size geliyorum deyip pat kapattı mı tekrar arayıp az önce izah edemedim müsait değiliz demeliydiniz
Eşiniz size o süslü lafları edene kadar annesine biraz cekiduzen verseymis ya keşke

Ya bir şey soracağım şimdi görünce aklıma geldi, sayfanın yanında 0 yazıyor yukarı ve aşağı oklar var onlar ne için acaba :) Hep çıkmıyor arada görüyorum :)
Onlar beğendiğiniz veya beğenmediğiniz yorumları puanlama, beğendiyseniz yukarı ok, beğenmediyseniz aşağı ok’u kullanıyorsunuz, bir de altta tik var ona da konunun sizce en iyi yorumu hangisiyse onda kullanıyorsunuz.

Son düzenleme:
Kızlar lütfen bana akıl verin, sorun kayınvalidem. Biz 7 ay önce evlendik ve evlendiğimizin 2. Ayı gelip 1 ay bizimle kaldı, daha sonra yine aralıklarla gelip 1’er ay kaldı toplamda 3 ay bizimle kaldı bu durumdan çok rahatsızım, eşimle konuştuğumda; ben ne yapabilirim oda annem sonuçta bi şey dersem küser diyor. Çok tartışıyoruz bu konu yüzünden ve bu sabah kayınvalidem arayıp emrivaki bir şekilde yarın size gelicez dedi. Hiç müsaitsin misiniz işte vay efendim işte biz böyle düşündük size de uygun mu vsvs demedi sadece bunu dedi * yarın size gelicez* ve gerçekten bardağı taşıran son damla benim için. Çok saygısızca bu sadecr bardağın görünen kısmı. Eşimi çok seviyorum ama annesine sınırlarını belli edemeyen biriyle de devam etmek istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?
7 aydır evlisiniz 3 ay sizde mı kaldı. Eşiniz iyi falan değil bilin istedim

En iyi kayınvalide olmayan kayınvalide 🤷🏼‍♀️ hokus pokusla yokedemezseniz kendiniz kaybolmalısınız ama blöf olarak değil. Bak kardeş bu işler böyle olmaz olursa da ben yoğum bakın demek şart.
Gittiydim de kapıdan tuttuydu da demekle olmaz. Gidersen boşarım demiş mi demiş. Sen de o netlikte aileni bilip kayır demelisin. Yapmıyorsa da 7 aydan fazlasını harcama.
Gençtir kayın validen senin. Daha çok üzülürsün.

Maalesef ki küsme tehdidiyle manipülasyon yapan bir kayınvalideniz var. Özellikle bu davranışına prim vermemeniz lazım, sizin de eşinizin de. Başkalarının duygularını bir yere kadar kontrol edebiliriz. Küsen de küssün artık ne yapalım. Siz saygıyı kaybetmeyin sadece. Eşiniz ya da siz kibar bir şekilde niye kabul edemeyeceğinizi açıklayın. Bana kalırsa eşinizin yapması daha doğru olur. Yoksa siz suçlu konuma düşebilirsiniz.

Maalesef ki küsme tehdidiyle manipülasyon yapan bir kayınvalideniz var. Özellikle bu davranışına prim vermemeniz lazım, sizin de eşinizin de. Başkalarının duygularını bir yere kadar kontrol edebiliriz. Küsen de küssün artık ne yapalım. Siz saygıyı kaybetmeyin sadece. Eşiniz ya da siz kibar bir şekilde niye kabul edemeyeceğinizi açıklayın. Bana kalırsa eşinizin yapması daha doğru olur. Yoksa siz suçlu konuma düşebilirsiniz.
Burda bütün iş esinizde bitiyor siz karismayin

Ha bu arada ben daha sonra birkaç sene küstüm konuşmadım sınır koymamı kaldiramadilar. Baktılar başka yol yok tavırlarını değiştirdiler sizde böyle yapmazsanız baş edemezsiniz. Bu dönemde çocuk yapmayın eşiniz sınava geçerse düşünürsünüz.
Bsy sorabilir miyim onlarda mi ayda bir kalıyordu acaba

Kayinvalidenize bu durumdan hoşlanmadığınızı belli etmeniz lazım, mesela ben bu durumda hizmet etmem , suratım bir karış olurdu ve kv ile muhabbet ,sohbet etmez erkenden odama geçerdim, haaaa anlamıyorsa biseyi bahane eder kavga çıkarırdım, mesela eşine bağır çağır kavga et o da duysun ( kavga konusu önemli değil ) yani kv ye huzurlu bir ortam ve hizmet sunmayın 😅 Eşinize de sınırr çizmeyi ve de hayır demeyi öğrenin gerekirse kavganızı edin ama asla sınır ihlali yaptırmayın...

Bu gün aynısını yaptım, inanın eşyalarımı topladım gidiyordum, tam eşim işten geldi ve gitmeme izin vermedi; gidersen geri dönülmez bi yola gireriz kime ne açıklayacağız bunun anlamı ayrılık dedi ve bende gitmedim maalesef. Eşimi seviyorum ve gerçek anlamda bu sebepten dolayı boşanmak istemiyorum
İzin vermedi ne demek yahu , bağladı mi sizi , çık git işte bırak o düşünsün...

Bunu yapacaktım bu gün, eşim asla bırakmadı
Yahu sizin aklınız yok mu , bırakmadı nedir 😅 Hey Allahim , sen gitmek istemiyorsun bırakmadı diye bisey yok, korkma bu kadar kocanız kalmaktan, akıllı ol şimdi durduramazsan asla sınır koyamazsın, seviyorum falan geç bu işleri, birkaç sene sonra nefret edersin bu halle , acilen dur de bu işe, çocuk falan da yapma sakın bu isler yoluna girmeden..

En başından çok mu mesafesiz durdunuz ? Eğer en başından mesafeli,sınırları olan ,kendisine uymadiginda "hayır" diyebilen gelin adaylari ileride böyle bir sorun asla yaşamaz.Sonradan mesafe koyanın adı da " sen çok degiştin " e çıkar.Bu aşamada çok geç olmadan ,eşinize bunu yansıtmadan, kv niz " biz geleceğiz " dediğinde; " biz uygun değiliz, bazı işlerimiz var maalesef ,daha sonra inşallah " demelisiniz artık ve bunları yaparken de öfke kontrolünüzü elden birakmamalisiniz. Eşinize iyi davranın ve ailesini şikayet etmeyin.Fakat mesafeyi siz koyacaksınız.Bunun tek yolu budur 26 yıllık evliyim bu arada .

Yahu sizin aklınız yok mu , bırakmadı nedir 😅 Hey Allahim , sen gitmek istemiyorsun bırakmadı diye bisey yok, korkma bu kadar kocanız kalmaktan, akıllı ol şimdi durduramazsan asla sınır koyamazsın, seviyorum falan geç bu işleri, birkaç sene sonra nefret edersin bu halle , acilen dur de bu işe, çocuk falan da yapma sakın bu isler yoluna girmeden..
Gelır Haftaya hamileyim dıye

Valla şurda okumuştum “oğlumu doğururken pipisiyle benim vajinam birbirine değdi çok hoşuma gidiyor” demiş bi kaynana. Ben artık bu kadınların çocuklarına cinsel haz duyduğunu düşünüyorum.
İki oğlum var asla kendime bağımlı salak saçma yetiştirmeyeceğim. Hayatımda böyle salaklık görmedim.
Ha ha şaka mı ya bu nedir yaaa

7 sene olacak evleneli ne benim ailem ne kocamın ailesi hiçbir zaman bizde kalmadı ya,haa kızkardeşim kalıyor bi süredir bende bazen de erkek kardeşimlerde kalıyor, ama çok mecburi ailevi sebeplerden sorunlardan dolayı ve erkek kardeşimle aramızda bi düzen oturtana kadar kalcak kızkardeşim benimle ama kızkardeşim 14 yaşında daha çocuk . Koca koca kazık kadar insanların sokakta evsiz kalmadıkları sürece gelip bizimle tamamen keyfine kalmaları bana saçma geliyor

Sizde onu sarsın hayır demek sizi kötü bir insan yapmaz

Annesi de oğlundan ayrılamıyorsa evlendirmeyecekti. Oglu da annesini birakamiyorsa evlenmeyecekti. Sen tepkini koy annesine. Musait değiliz. Şuraya gideceğiz. Bu isimiz var diyerek her seferinde bahane uydur bence. Bir noktada anlayacaklardir.
Ki evden gitmeye kalkışıp, tabiri caizse tükürdüğünü yalamışsın. Bir sonraki sefere gözünü korkutacaksan tam korkut bence. O madem gidersen boyle olur diyebiliyor. Sende onlar gelmeye devam ederse biteri onun beynine sokacaksın.

Son düzenleme:
Evliliginizi zora sokan kayinvalideniz degil esiniz olacak adam! Evinizin sınırlarını o koruyamiyorsa siz koruyun ben 3 gunden fazla yatili insan sevmem annene de ayda bir gelmemesi konusunda konuşabilirsin diyebilirsiniz bir de anne bir daha bana sormadan musait misiniz demeden gelmeyin ben musait degilim istersen oglun otele götürür dersiniz. Esinize de annene sınır cizmeyeceksen sen de onunla git diyebilirsiniz. Tamam gemileri yakmamak lazim da evlenince adama annelik anasina da bakicilik yapmak zorunda degilsiniz hic mi diyaloğunuz yok esinizle de sınır çekemiyorsunuz?

X