Kayınvalidemi evimde istemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet katkım oldu çalıştığım ve biraz birikimim vardı onuda eşime verdim
Eşine vermedin size verdin eşin nasıl evlenirken eşya takı şu bu sana ve kendine aldıysa sende birikiminini kendine ve eşine verdin evinize yani hani evlendiniz ya.

Aileler yardım etmek zorunda değil. Paranız varsa kendinize güvenip evlenin ailelere değil.

Ödemeyene de zorla ödettirilmez. Memurmuş bide hiç mi birikimi yokmuş eşinizin. Benim kv de her şeyi ben alcam en iyisini pahalısını al diye attı tuttu. Sonuçta o değil biz ödedik buna rağmen ben aldım dedi herkese. Ödemek, almak zorunda değil. İki insan evlenmeye kalkıyorsa bi zahmet eşyalarını da alsın yani

Sorumlu doğurup bırakmatla yurtlara göndermeyle anne olunmuyor

Çocuk doğurduk diye gelinin ayaklarını da yıkayalım. 😏

Doğur büyüt, okut evlendir, yetmez torun bak. İnsanlar yapsa güzel olur, ama bu bir mecburiyet değil. Sizde bunu anlayın.

Çalışıp iş güç sahibi yaptığım çocuğumun evindeki eşyadan sorumlu değilim. Eşya alacak parası yoksa, bana güvenip evlenmesin çocuklarım. Canım ister yaparim, canım istemez yapmam.

Benim deli oğlan geçen bana kızdı. "Ayrı evde yaşayacağım" dedi. " Olur kiranı, faturanı, masraflarını karşıla, istediğin yerde otur" dedim. Yaş 6 😆😆😆

Çocuk doğurduk diye gelinin ayaklarını da yıkayalım. 😏

Doğur büyüt, okut evlendir, yetmez torun bak. İnsanlar yapsa güzel olur, ama bu bir mecburiyet değil. Sizde bunu anlayın.

Çalışıp iş güç sahibi yaptığım çocuğumun evindeki eşyadan sorumlu değilim. Eşya alacak parası yoksa, bana güvenip evlenmesin çocuklarım. Canım ister yaparim, canım istemez yapmam.

Benim deli oğlan geçen bana kızdı. "Ayrı evde yaşayacağım" dedi. " Olur kiranı, faturanı, masraflarını karşıla, istediğin yerde otur" dedim. Yaş 6 😆😆😆
Aa olur mu gelinin gönlünü, istediği harcamayı yapmıyorsan, onun öncesinde çocuğun için harcadığın emeğin, yaptığın fedakarlığın hiçbir anlamı yok. Utanmasalar leylekler getirmiş benim kocamı ailesi de kim diyecekler. Yürümeye başlayınca işe girmiş hepsi zaten. Kendi kendilerine büyümüşler.
Sanki bu kocalar karilariyla var olmus,öncesi önemli değil yani.

Çünkü benim gördüğüm hep böyleydi tanıdıklarımda ve kardeşlerimde hep böyle oldu
ancak şu durumda yapması gerekiyor diyebilirim
eşinizden önce bir çocuğu evlendi ve onun masraflarını karşıladıysalar o zaman size de yapmalılar diye düşünürüm
yoksa onun dışında ZORUNDA DEĞİL!

eşinizden önce bir çocuğu evlendi ve onun masraflarını karşıladıysalar o zaman size de yapmalılar diye düşünürüm
O zaman bile zorunda değil. İnsan yardıma ihtiyacı olan çocuğunu seçebilir. Parasını kime harcayacağı ya da kime harcamayacağı kendi tasarrufundadır.

Kendi kardeşlerinden bahsetmiş sanırım konu sahibi.
Kendi ailesi öyle diye eşinin ailesinden de aynısını bekleme hakkı yok yine.
Etrafında öyle görmüş olması kimsenin problemi değil sonuç olarak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X