Kayınvalidemi evimde istemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sen ne yaptın peki, düğün ve ev eşyalarında ne gibi bir katkın var?Ailenin ysptıklarından bağımsız soruyorum çünkü aileler bu işe ortak olmak zorunda değil.Paşa gönülleri isterse ve imkanları varsa yaparlar.Çalışıyor musun peki?Benim koltuğum da benim kanepem de bir tutturmuşsun gidiyorsun.Altının gramı olmuş 2000 lira,en basit ev eşyası olmuş 20,30 bin lira.Hâlâ daha utanmadan almadı da etmedi de diyebiliyorsun.Yazık bu insanlara,bir düşün yakalarından.Totosuna güvenmeyen evlenmesin yani.Kayınvalidenin tek kusuru gelip bir ay kalması olmuş sadece.

Ay yaş 20 ymiş. Ergenliğiniz bitmeden koşa koşa evlenmişsiniz. Konuşmalara bakılırsa sosyal medyada yeni gelin evi paylaşımları yapmaktan başka bir işiniz de yok. Mesleğiniz yok çalışmıyor para nasıl kazanılır bilmiyorsunuz. Bir de insanların yaptığı yapmadığı şeyi yargılama sorgulama hakkı görmüşsünüz kendinize.

Çocuklar evlenmesin.

Valla ben size katılıyorum ve aynı şekilde düşünüyorum. Ama benimkiler vermedikleri halde en ufak sıkıntılarında maddi manevi bizden beklenti içindeler. O yüzden evet bana yapmadıkları her şey gözüme batıyor. Bardağımdan su içmelerine bile tahammülüm yok.

Benim kaynanam düğünümde tahta hediyelik eşya hediye etti sadece yani sizinki yemek vermiş tv almış benimki hediye gelen paraları çaldı gitti
Ay kusura bakmayın ama gülerken bağırdım resmen sinirden ya ne insanlar var. Evet kimse kimseye yardım etmek zorunda değil ama öksüz yetim gibi de evlendirmemeli ya. O kadar da değil. Çocuğunuz evlenirken aman naparsa yapsın diye düşünebilir misiniz cidden? Bişeylerin ucundan tutup destek olmaz mısınız?

Ay kusura bakmayın ama gülerken bağırdım resmen sinirden ya ne insanlar var. Evet kimse kimseye yardım etmek zorunda değil ama öksüz yetim gibi de evlendirmemeli ya. O kadar da değil. Çocuğunuz evlenirken aman naparsa yapsın diye düşünebilir misiniz cidden? Bişeylerin ucundan tutup destek olmaz mısınız?
İşte insanlık burada devreye giriyor ben kendi çocuklarıma elimden gelenin fazlasını yaparım mesela ama insan olmayana da zorla birsey yaptıramıyorsun zorla güzellik olmuyor

İşte insanlık burada devreye giriyor ben kendi çocuklarıma elimden gelenin fazlasını yaparım mesela ama insan olmayana da zorla birsey yaptıramıyorsun zorla güzellik olmuyor
O zaman misafir gibi devam etsinler hayatlarına. Oğlumun kızımın evi ne istersem yaparım yok yani öyle. Destek olmadılar köstek olmasınlar. Ben kardeşim evlense bırak çocuğumu ona bile koştururum

Yapmak zorunda degiller bizde esimle yaptık herseyi ne guzel simdi evliligimizde söz hakki degiller eşinin ailesi hakkında ne düşünürsen düşman cekersin uzakmissin da evliliğini huzursuz etme gundeme getirip evlenmissin evinde mutlusun annesi sonucta ondan vazgeçecek hali yok esinin olaylari buyutmeyin kimseyle iyiyken kötü olmayin

Koltuğu almadı oturmasın ne demek yahu 😀
Bayılıyorsunuz kendi yaşam alanınızın başkası tarafından kurulmasına. Kayınvalide ağzını açıp bi tavsiye verecek olsa benim hayatımmm!! Diye kendinizi yere atarsınız, mevzu para harcanacağı zaman hemencecik eşimin ailesi oluveriyor :))

Kimse size bişey yapmak zorunda değil bunu kavramadan evlenmeseniz keşke konu sahibi, çok yanlış kafalardasın çook üzülürsün daha.

Çünkü ben onu bileziklerimle geri ödedim
Ailen yaptıklarını da borç olarak yaptı yani :) Ee tencere dibim kara senin ki benden kara durumu olmuş bu. Sizin aileniz de bir şey yapmamış oluyor o zaman...
Ayrıca kimsenin anneliğine de laf etmeyin burada, yok yurda vermişte başka ne yapmış. Okutmuş, memur yapmış, iyi bir evlat yetiştirmiş ve sen de o adamla evlenmişsin. Daha ne yapacaklardı?!

ahahah gerçekten ciddiye alınacak bir düşünce yapınız yok. burda ne yazılsa da siz haklılığınıza çok ikna olmuş durumdasınız

O zaman ben kayinvalidemi boğaz köprüsünden aşağı atmalıyım 1 TL harcamadılar üstüne yemekli düğün yapmalıyım dememize rağmen el alem ne der diye salon masrafına soktu bizi heerseyi eşimle biz yaptık bir çeyreği bile yok 🤯

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X