Kayınvalidemi evimde istemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunlar ne kadar sığ düşünceler sırf eşinizin anne-babası diye düğün masraflarını ödemek zorunda mı birilerine güvenerek mi evlendiniz. Ayrıca sizin evinizde misafir olmak için sizin eşyalarınızı ödemek ya da buzdolabınıza alışveriş yapmak zorunda mı insanlar . Gerçekten insanlar uzaya çıktı siz hala koltuğumu ödemedi neden koltuğumda oturuyo diye mi düşünüyosunuz ?

Bugünde birileri için utandık çok şükür!

Yani düğün yapmak köyündeki arkadaşlarına karşı övünç kaynağı olan kadının dediği tek lafa bile takılmam zaten de, senin hiçbir şey yapmadılar evimdeki eşyalara elini sürmesine bile sinir oluyorum şeklindeki itici cümlelerin seni haksız yapıyo hala. Yeni evli çifte 1 ay kalmaya gelmesi dışında olayda sorun yok bence. Kendi evlenen yetişkin insanlar maddi manevi sorumluluk almak zorunda zaten

Benim kv beni bi akrabalarinin dugunune goturdu ama cok yakin degildi galiba bilmiyorum yillar oldu. Neyse illa gel birlikte gidelim dedim iyi geleyim. Neyse gittik oturduk gelinim filan diue tanistiriyor millete. Işte konu acildi nerede oturuyorsunuz filan soruyorlar işte. Kv demez mi biz birlikte yasiyoruz aslinda evi ayri ama cogu zaman onlarda kaliyorum birlikteyiz diye uydurdu resmen. 😄😄😄😄
Bir şey demedim o an. Dugunden cikinca dedim neden yalan soyledin?
Onlarin geleneklerinde kucuk erkek ailesiyle kalirmiş, ayri yasadigimi duysalar gelinle yaşayamadi derlermiş. 😄 Yani kendilerince hava atmaya calisiyorlar.

Onlarin geleneklerinde kucuk erkek ailesiyle kalirmiş, ayri yasadigimi duysalar gelinle yaşayamadi derlermiş. 😄 Yani kendilerince hava atmaya calisiyorlar.
aa memleket neresi acaba ilk defa duyuyorum
Gerçekten insanlar uzaya çıktı
konudan alakasız ama görünce yazayım dedim kk olarak 55 milyon dolar uzay masrafımı karşılasanız bende uçarım aya 😂

Uzaya çıkmak için sadece 55 milyon dolar yeterli olmuyor ama yinede siz bilirsiniz .
Evet biliyorum:) ama üçüncü dördüncü ülkeler bile 50-60 sene önce tecrübe edinmiş bir şeyle de hava atamıyorum bir vatandaş olarak.Kendi imkanlarımızla kendi yardımcı pilotlarımızla kendi uzaydaki istasyonumuza, ve Türkiye’den kaldırmak isterdim 🚀

Bu arada uzay turizmi denen şey var;zengin ve parası olan herkes gidebiliyor.

Son düzenleme:
Evet biliyorum:) ama üçüncü dördüncü ülkeler bile 50-60 sene önce tecrübe edinmiş bir şeyle de hava atamıyorum bir vatandaş olarak.Kendi imkanlarımızla kendi yardımcı pilotlarımızla kendi uzaydaki istasyonumuza, ve Türkiye’den kaldırmak isterdim 🚀

Bu arada uzay turizmi denen şey var;zengin ve parası olan herkes gidebiliyor.
Umarım en yakın zamanda kendi pilotlarımızla kendi istasyonumuza gideriz bu dediğinize katılıyorum ama yinede şuan bu durumla gurur duyuyorum sevgiler

Benimde sadece düğünde yemeği verdiler aslında başında benimde gözüme batmıyodu sonradan kayınvalidemin davranışları konuşması düğünü de iyi sorunsuz hallettik çok da güzel yaptık diye konuşmasından dolayı aalında bu düşünceler başladı

Başlarda takılmıyodum ama düğünü yaptık bütün köye adımızı duyurduk demesi böbürlenmesi aslında beni bu düşüncelere getirdi

Düğününüz köyde ve yemekli olmuş. Kayınvalideniz de düğün yemeğini vermiş. Kadının söylediklerinde bir yanlış yok ki. Köy düğününde düğün yemeği vermek basit bir şey değil ki. 1- 2 aşçı tutuluyor, masalar kuruluyor. Her gelen misafir tek tek karşılanıyor vs vs.

Kadın da misafirlerini güzelce karşılayıp, güler yüzle gönderebildiği için sevinmiş.

Çünkü benim gördüğüm hep böyleydi tanıdıklarımda ve kardeşlerimde hep böyle oldu
Adamın annesi olması evine gelmesi için yeterli değil mi ? Ha sık gelir, yüz yüze bakılmayacak bir olay yaşanır anlarım vs de adam annesini mi silsin koltuğu ödemedi diye. Kusura bakmayın ama hiç normal gözükmüyorsunuz. Kendi aileniz yapamasaydı masraf, geldiklerinde buzdolabınıza dokununca içiniz mi gidecekti ???

Son düzenleme:
20 yasinda cocuk kostur kostur koca pesine dusuyor, kaynanam koltugumu almadi diye agliyor. Ne kocaya ne kvye gıkı çıkmıyor ve anca tripleniyor. Allahim sen keçilerime mukayet ol. Benim oglum gidecek 20 yasinda cahil cocukla evlencem diyecek ben de hic birseyine karismazdim çok biliyon kendiniz yapin derdim.

Biz borç içinde yüzüyorduk bir ara.Eşimin ailesinin durumu çok çok iyi babasına da vardı borcumuz,üstüne gelip 3 ay bende kaldılar.Aklıma gelmemişti hiç böyle düşünceler 🤣

O kadar dert edecek sey varken millet bosluktan neyi dert edinecegini şaşırmış 🤷‍♀️ adlı bdv konusu...
Gereksiz takintilar ve kendini doldurmalar diyebilriim sadece yani somut bir sorun bile yok ortada

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X