Kayınvalidemin Toprak Aşkı

haklısınız en başta yine istememiştim abisine satmasını ama kv yabancıya verme abine sat diyip durdu eşimde hayırlı evlat olcam diye yırtındığı için beni değil annesini dinledi malesef
sonra da 10 bini geri aldi.. biraksaydiniz da öldürseydi kendini.. her ailede bir kullanisli aptal oluyor. onun maasini agactan elma gibi topladigini saniyorlar. bana da ver suna da ver surada da ihtiyac var. uc asagi ver bes asagi ver.. sonu yok.

Hayatımızdaki insanların hatalarının onların anası babası danası kayınçosu arkadaşı vs. yüzünden değilde kendi tercihlerinden dolayı olduğunu anladığımız gün başımız göğe erecek..
eşimin hatalarını kabul ediyorum iyi evlat olcam diye diye çabalayıp sömürülmeye müsait hale getiriyor kendini.amma velakin ben kayınvalidenin bir anne olarak oğlunun bu karakterini kullanmasındanda rahatsızım oğlu borç içindeyken bu bencilce sergilenen tavrı anlamıyorum

Siz normal olması gereken anne modelini söylüyorsunuz. Siz belki çocuğunuz için kendi evinizi bile verirsiniz ama kv nizin 4 çocuğu var ve belki de sizin kadar evlatlarına düşkün değil. Nedense her ailede bir kişi böyle seçilmiş kurban gibi olur ve herkes o kişiyi sömürerek işini yürütür. Sizin ailedeki kurban da eşiniz. Annesi oğlunu para konusunda beceriksiz görüyorsa arsa nasıl olsa gidecek bari yabancıya gitmesin ben alayım da ilerde onlara kalır diye düşünmüş olabilir.
beceriksiz gördüğünden değildir ya o arsayı o kadar beğenmişti ki eşime alması için ısrar edende oydu görümceme bile satılmasını istemiyor kendi oturduğu ev 2.kat yaş ilerledikçe merdiven çıkamam düşüncesiyle bizim arsamıza ev yapıp oturmak istiyor.yani elindeki başka mallardan satıp bu arsayı alabilir fakat böylesi işine geliyor eşimin bu saf salak anneci tavırlarından oda faydalanıyor bir güzelce.

Eşiniz o arsayı 110a alıp abisine yarısını 75e, annesine de kalan yarısını 55e satınca 5 bin lira karda sadece. (10 bin geri vermiş ya) Niye aldı niye satıyor?? 150 bine alıcısı varken bunu yapması çok ciddi ahmaklık. Eşiniz ve annesi sizi maddi anlamda zarara sokmaktan başka bişeye yaramamış üzgünüm. Ayrıca annesi çok çakal 500 liraya taksitle arsa almak mi? :işsiz:

Eşiniz o arsayı 110a alıp abisine yarısını 75e, annesine de kalan yarısını 55e satınca 5 bin lira karda sadece. (10 bin geri vermiş ya) Niye aldı niye satıyor?? 150 bine alıcısı varken bunu yapması çok ciddi ahmaklık. Eşiniz ve annesi sizi maddi anlamda zarara sokmaktan başka bişeye yaramamış üzgünüm. Ayrıca annesi çok çakal 500 liraya taksitle arsa almak mi? :işsiz:
kar edicem diye aldığı arsada annesi söz konusu olunca bu kadar ahmak eşim.sormayın ya birde o kadar yumuşak giriş yapıyor ki o konuşmada eşim onu anlamıyor bile sana destek olcaz arsanı kimseye satma anlıyor eşim😀

e kadın tapusu sende olacak demiş. nasıl ayda 500 tl ye sizden almış olacak tarlayı anlamadım.
yani yanlış hatırlamıyorsam daha önce eşim annesine vekalet göndermişti zaten. 1yıl geçerli heralde o vekalet.arsa bizim adımıza kalsa bile kısa süreli kalırdı kaynanam bir şekilde onuda halleder.yani tapusu sizde kalsın derken sadece yumuşatmaya çalışıyor yaptığı bu pazarlığı.

Ben maddi konularda kasaları prensip olarak karıştırmiyorum. Kendi ailemle bile böyle işlere girmem, kaldı ki esimin ailesi ile. Sizin borçlarınız cok. Iyi bir alıcı bulup ona satın.

Ben sizi hatırladım . Esiniz bu gidişe bir dur demeli demiyorsa siz esinize ağır bir şekilde dur demelisiniz. Çok olmaya başlamış eşiniz tam evden atmalık. Eski konunuzda da ayar olmuştum esinize kayınvalide ve kayniniza.

Ben maddi konularda kasaları prensip olarak karıştırmiyorum. Kendi ailemle bile böyle işlere girmem, kaldı ki esimin ailesi ile. Sizin borçlarınız cok. Iyi bir alıcı bulup ona satın.
benimde isteğim
başka alıcı çıkması.dediğiniz gibi bende aile ile bu tür alışverişlere girmek istemem ama eşimin söz konusu annesi olunca bu kadar aptal olmasından kaynaklanıyor

Ben sizi hatırladım . Esiniz bu gidişe bir dur demeli demiyorsa siz esinize ağır bir şekilde dur demelisiniz. Çok olmaya başlamış eşiniz tam evden atmalık. Eski konunuzda da ayar olmuştum esinize kayınvalide ve kayniniza.
ben eşime dur dedim tamam dedi ama kurbanda benden habersiz gene anlaşmaya varırlarsa diye içim içimi yiyor

Bak şimdi fikre bak 😂 kayın valide kişisi 500 500 ödeyiim arsada senin üzerinde kalsın demiş. Siz bunu kabul etmiş gibi yapıp her ay 500'ü alın. 55 bini tamamlayıp arsayı üstüne almak isteyene kadar kim öleee kim kala zaten 😂
Taksitleri hiç aksatmadan 9 yılda ödeyebilir. Önemli olan kvnin yaşı. Şu an gözü toprağa bakıyorsa bu fikir mantıklı, yaşı gençse hiç bulaşmayın.

Taksitleri hiç aksatmadan 9 yılda ödeyebilir. Önemli olan kvnin yaşı. Şu an gözü toprağa bakıyorsa bu fikir mantıklı, yaşı gençse hiç bulaşmayın.
yaşı hemen hemen 60 dayandı ama maşallah ı var beni gömer o.taksitleri ödemezki bir yere kadar öder 9 yıl kv den taksit alcam diye ben daha önce giderim öteki tarafa😀

X