Kayınvalidenin oturduğu apartmandan ev almak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

CRASRP

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2022
500
1.174
33
Merhabalar. 3 yıllık evliyim evlendiğimizden beri kirada oturuyoruz ben merkezdeyim annemler ve kaynanamgil merkeze 20 dakika uzakta başka bir ilçede oturuyorlar. kaynanamlar 4 katlı bir binada oturuyorlar alt katta 3 dükkan var 1.katta kaynanamlar üstünde kayınbabamın kuzeni en üst katta da diğer kuzeni oturuyor . aile apartmanı ama çok yakın değiller o sebeple tam aile sayılmaz. en üst kastta oturan adam eşinden ayrıldı kendiside yurt dışında yaşıyor . evi satmayı düşünüyorlarmış aile apartmanı olduğu için yabancıya satamazlar kaynanama söylemişler. şuan bulunduğum bölgede evler 1 milyon civarı kaynanamgilin yaşadığı ilçede 650-700 bine ev var. ev için istedikleri fiyat 380 bin . ben çok heyecanlandım ve çok istiyorum almayı . 200 m2 ev kocaman 4+1 kocaman 1 terası var falan filan işte. haber gönderdik alırız diye şimdi tekrar dönüş bekliyoruz. 1haftadır içimde tutuyordum bugün dayanamadım ablama söyledim afedersiniz ama resmen ağzıma sı.......ı benimki bile bile intiharmış kaynana üstünde oturulmazmış şok ettin beni diyor falan filan resmen 1 saat beni ikna etmekle uğraştı . ben kaynanamı çok seviyorum 3 yıllık evliyim 1 kere bile problem yaşamadım kendisiyle. ben çalışan bir kadınım . her yıl zeytinimi yapar konservemi yapar turşumu yapar. şuana kadar 1 lira istediğini görmedim kocamdan . yani annemlerle evlilik sürecinde kaynanamgilden daha çok problem yaşadım . kayınbabam desen ağzıvar dili yok . 2 görümcem var biri benimle yaşıt evli diğeri benden 6 yaş küçük bekar ama oda çalışıyor. yani evde kalan kimse yok akşama kadar kaynanam kayınbabam görümcem herkes çalışıyor tabiki benle eşimde çalışıyoruz. şuan hamileyim çocuğumu hiçimseyi tanımadığım 8 katlı 36 daireli bir apartmanda büyütmektense 3 katlı aile apartmanında aileyle büyütmek istiyorum . ablam o kadar canımı sıktıki ne yapacağımı bilemedim.. çocuğun doğunca değişirler diyor ablam ne alaka eşimle 4 yıldan sonra evlendik 3 yıldırda evliyiz 7 yıldır 1 kere problem yaşamamışım kadınla neden çocuktan sonra yaşayayım . ne yapacam bilemedim içimi dökmek istedim

Benimde melek gördüğüm kayinvalidemin lohusalık döneminde içinden canavar çıkmıştı. Ben şok olmuş , göklere cikarilmisken kendimi yerlerde bulmuştum .doğum süreci, lohusalık bu dönemler herkes için zor dönemler..yaşamadan bilemezsiniz.
Ablanizi dinleyin derim

Daire söylediginiz rakama cok cok iyi.Sizin istemeniz faktörü önemli nokta burada.Yasayacak olan sizsiniz ve anlattiklarinizdan sorunlu tipler degiller gibi.Abla da gereksiz duyar kasmış.Tamam olumsuz görebilir de bu sekilde de enerji düsürmesinin anlamı yok.
Mantıgınıza ne yatıyorsa onu yapın.

2 taraf da biz aileyiz demeden önce ayrı ayrı aile olduklarının, birbirlerinin sınırlarının olduğunun farkındaysa olur.
Aile apartmanında olup memnun olan da var.
Ama geçindiğiniz eş ailesiyle kötü olma riskiniz de var.

Ev almak çok zor şu an, fırsat olarak görüyorsanız alıp kiraya verebilirsiniz.
Otururuz diyorsanız çok iyi düşünün, çocuk olunca aranızda olan sınırlar da kalkacak muhtemelen, severim geniş aileyi diyorsanız düşünülebilir.
Veya baktınız olmuyor, tekrar taşınma cepte olsun mutlaka.

Benimde melek gördüğüm kayinvalidemin lohusalık döneminde içinden canavar çıkmıştı. Ben şok olmuş , göklere cikarilmisken kendimi yerlerde bulmuştum .doğum süreci, lohusalık bu dönemler herkes için zor dönemler..yaşamadan bilemezsiniz.
Ablanizi dinleyin derim
ablamda öyle diyor benim kaynanam çocuktan sonra çok değişti diyor

Yani büyük kumar. Yatırım için alsan satmaya kalkınca sattırmazlar kiraya vermek istesen verdirmeZler. Sorun çıkınca Elinde patlayacak bir daire. İleride karşına daha iyi bir fırsat çıktığında satıp parasını kullanmak istesen bekle ki aileden biri 3 kuruşuna kıysın da alsın.Ederini de vermezler.
İnşallah sorun yaşamazsın bir mucize olur da

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X