Kayınvalidenin oturduğu apartmandan ev almak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Geçen hafta bir tanıdığımız (erkek) şöyle dedi eşime:

"Biz 7 senedir evliyiz, ama aslında biz 1 senedir evliyiz, meğer dünya varmış ama biz farkında değilmişiz."

Bunu söyleme sebebi adamın kendi ailesi ile geçen seneye kadar aynı sitede oturması.

Kıssadan hisse.
Ayyynennn Aslinda şu konuda cogu kisinin anlatmaya calistigi bu. Kayinvalide melek olsa bile, cok iyi anlasilsa bile kasinlikle evliglin eski mahremiyeti kalmayacak. Kapiyi actigin an duyacaklar, nereye gittigini, nereden geldigini, kacta gittigini bilecekler. Evine kimi aldin ,kimle kac saat oturdun bilecekler. Kendi kardeslerin annen baban birkac kez biraz sık gelse, arkandan haset edecekler. En melek kaynana bile boyle seylere kuduruyo niyeyse. Istiyolar ki tek ailesi biz olalim. Esinle sesini yukseltsen , tartissan her seyi duyacaklar. Ki eski binaymis, burda "komsu gürültüsü" temali kac tane konuda orneklerini gorduk , mesela seks yapsan onu bile duyabilirler affsgddhr. Ya korkunccccccc. Eli kolu dolu gelsen alisveris yapsan, ne aldi diye bakarlar sık sık kargo gelse, parayi car cur ediyor derler. Disari cikarken acik giyinsen ona laf ederler, belki yani. Evinde pisen yemegin kokusu bile gidiyor, ne yediginizden bile haberleri var dusunsene. Insanlik yaptigini zannederler her gun sofraya beklerler. Pazar gunu sabah erkenden kahvaltiya beklerler. Bunlari da lutuf sayarlar. Off off of hangi birini sayim ki. Uc bes kurus para biriktiricem diye boyle bir kotuluk yapar mi insan kendine ya

Büyüğün zararı olmaz yararı olur çocuğunuz da olacakmış ev de uygun hiç düşünmeyin alın

Ben elimden gelse eşimin ailesiyle aynı ülkede yaşamam. Hatta elimden gelse aynı gezegende yaşamam. O yüzden cokta saglikli bi yorum yapamıyorum yani benim kaynanamla ayni apartmanda yaşamak ablanizin dedigi gibi intihar olur. Değil 4+1 bana beyaz saray yaptirsalar gene onlarla aynı çatı altinda yasamak istemem.
Bugüne kadar hic problem yasamamissiniz ama ayni apartmanda hic hosunuza gitmeyecek müdahaleleri, hayatiniza karismasi ve dahil olmaya çalışması vs gibi sorunlar yasayabilirsiniz. Araniz iyiyken kötü olabilir yakinlasinca yüzgöz olunabilir.
Ama illa da yok ben alicam diyorsanız deneyin ama anlaşamadığınız, onlardan uzağa taşınmak istediginiz zaman esiniz sorun çıkarmayacaksa gönlünüzce terkedip gidebilecekseniz deneyin. Sonra oraya mahkum olmayın.

Siz niye görümcelerinizle bölüşüyorsunuz, mirasın muhatabı siz misiniz? Onların istemeyeceğini düşündüğünüz evi siz niye istiyorsunuz? 30 yıllıkmış, eskiymiş, imarlı arsalar daha değerliymiş yazdığınıza göre.

Ayrıca ben de diğerlerine katılıyorum. Benim de kayınvalidem etliye sütlüye karışmayan, sakin sessiz biriydi ama kızım doğduktan sonra canavar çıktı içinden.
Ben bölüşmüyorum :KK70: öyle konuşuluyordu evde hep en başından beri belirttiğim gibi hani kızlar evlenir kocalarının evi vardır ev işlerine yaramaz arsa onların olsun evde oğlana kalsın içinde oturur kızlarda zeytin zeytinyağı ne çıkarsa satarlar ceplerinde paraları olur koca eline mahkum kalmazlar mantığıyla... verilmiş bölüştürülmüş bir miras yok bunlar hep konuşma üzerine bildiklerim. kayınvalidemde kayınbabamda hayatta işinde gücünde çalışan insanlar. belki yarın kötü olacaz bizi mirastan men edecekler bilemem :) ben evi istiyorum ev bizim olsun olmalı demedim dememde kimsenin hakkı kimseye geçmesin yeterki ama 7 yıldır o ailenin içindeyim bunu bu şekilde biliyorum şimdi ev alırsak değişedebilir bu paylaşım. Bakalım çocuk doğduktan sonra daha ok oturur taşlar yerine

Şu zamanda böyle uygun fiyata ev bulmuşken kaçırmayın. Ayrıca illa herkes kayivalidesi ile problem yaşayacak diye birşey yok. Ablanızın dediklerini bir kenara bırakın. Fırsatı kaçırmayın. Hayırlı uğurlu olsun.

Her ailede sorun olacak diye bir kanun yok, çevremde kaynanasının evinden çıkmayan, hoplaya zıplaya kaynasına giden gelinler de gördüm. Evi siz almazsanız başkası alacak, siz bu sefer de onu dert edeceksiniz, keşke alsaydım diye içinizde kalacak. Ben olsam alırdım. Hem burada komşusuyla sorun yaşayan da çok, bu işler belli olmuyor ki. Allah gönlünüze göre versin.

Merhabalar. 3 yıllık evliyim evlendiğimizden beri kirada oturuyoruz ben merkezdeyim annemler ve kaynanamgil merkeze 20 dakika uzakta başka bir ilçede oturuyorlar. kaynanamlar 4 katlı bir binada oturuyorlar alt katta 3 dükkan var 1.katta kaynanamlar üstünde kayınbabamın kuzeni en üst katta da diğer kuzeni oturuyor . aile apartmanı ama çok yakın değiller o sebeple tam aile sayılmaz. en üst kastta oturan adam eşinden ayrıldı kendiside yurt dışında yaşıyor . evi satmayı düşünüyorlarmış aile apartmanı olduğu için yabancıya satamazlar kaynanama söylemişler. şuan bulunduğum bölgede evler 1 milyon civarı kaynanamgilin yaşadığı ilçede 650-700 bine ev var. ev için istedikleri fiyat 380 bin . ben çok heyecanlandım ve çok istiyorum almayı . 200 m2 ev kocaman 4+1 kocaman 1 terası var falan filan işte. haber gönderdik alırız diye şimdi tekrar dönüş bekliyoruz. 1haftadır içimde tutuyordum bugün dayanamadım ablama söyledim afedersiniz ama resmen ağzıma sı.......ı benimki bile bile intiharmış kaynana üstünde oturulmazmış şok ettin beni diyor falan filan resmen 1 saat beni ikna etmekle uğraştı . ben kaynanamı çok seviyorum 3 yıllık evliyim 1 kere bile problem yaşamadım kendisiyle. ben çalışan bir kadınım . her yıl zeytinimi yapar konservemi yapar turşumu yapar. şuana kadar 1 lira istediğini görmedim kocamdan . yani annemlerle evlilik sürecinde kaynanamgilden daha çok problem yaşadım . kayınbabam desen ağzıvar dili yok . 2 görümcem var biri benimle yaşıt evli diğeri benden 6 yaş küçük bekar ama oda çalışıyor. yani evde kalan kimse yok akşama kadar kaynanam kayınbabam görümcem herkes çalışıyor tabiki benle eşimde çalışıyoruz. şuan hamileyim çocuğumu hiçimseyi tanımadığım 8 katlı 36 daireli bir apartmanda büyütmektense 3 katlı aile apartmanında aileyle büyütmek istiyorum . ablam o kadar canımı sıktıki ne yapacağımı bilemedim.. çocuğun doğunca değişirler diyor ablam ne alaka eşimle 4 yıldan sonra evlendik 3 yıldırda evliyiz 7 yıldır 1 kere problem yaşamamışım kadınla neden çocuktan sonra yaşayayım . ne yapacam bilemedim içimi dökmek istedim
Kesinlikle alın ev çok uygun..anlaşamazsanız kiraya verme başka bi akrabaya satma bir yolunu bulursunuz

Çocuk doğunca bir iki problem yaşanacak olsa bile çocuğunuzun babaanne ve dedeye çok yakın yaşamasının değeri paha biçilemez. Taa liseye gelene kadar, eve geldi mı, ac mı geldi, sabah hasta gibiydi diye düşünüyorsunuz. Ama alt katta dede ile ninenin ona sıcacık kucak açmaya hazır, güvenilir sekilde beklediğini bilmek ❤
Benim arkadaşım, bayram önceleri yıllık izninden 2 gün izin alır kayınvalidenin evinin tertemiz siler süpürürdü. " Çocuğuma gül gibi bakıyorlar, gözün hiç arkada kalmıyor, iki çam silmişim çok mu?" derdi. Her yönüyle düşünün. Kayınvalide aynı zamanda babaanne demektir

Her ailede sorun olacak diye bir kanun yok, çevremde kaynanasının evinden çıkmayan, hoplaya zıplaya kaynasına giden gelinler de gördüm. Evi siz almazsanız başkası alacak, siz bu sefer de onu dert edeceksiniz, keşke alsaydım diye içinizde kalacak. Ben olsam alırdım. Hem burada komşusuyla sorun yaşayan da çok, bu işler belli olmuyor ki. Allah gönlünüze göre versin.
ya gerçekten. Burda annem yaşında komsum yıllardır bana ve benimle yaşıt evinde yerinde yaşayıp giden herkese takmis durumda. Kızını zengin diye bir müteahhit biriyle evlendirdi k7sa sürede boşandılar. Belki annelik içgüdüsü belki kalp kötulügü, sürekli biseyler ucat eder balkonlardan bağırır çağırır beni yaşlı kadınla uğraşıyor durumuna düşürmek için elinden ne gelirse yapar. Çöp dökmeye çıkarken onun uykuda olduğu saatleri kolluyorum o derece

ablamda öyle dedi . kaynanam etliye sütlüye karışmaz mesela her yıl tatile gideriz bizi güle oynaya gönderir gezin tabi gençsiniz der hep. tatildeyken arar mesela paraya ihtiyacınız varmı diye benim annem daha çok laf ede oturun ne her yıl tatilmi olur muş bu gidişle zor ev alırsınız kenara koyun der de der yani benim annem kaynanamdan daha boğucu ama bilemedim ev sahibimiz kirayı neredeyse 2 katına çıkardı seneye ne yapar bilinmez kira fiyatları almış başını gitmiş
ya 300 000 cok bi para değil, alın, en kötü ihtimalle çocuklarınıza kalır.

Çocuk doğunca bir iki problem yaşanacak olsa bile çocuğunuzun babaanne ve dedeye çok yakın yaşamasının değeri paha biçilemez. Taa liseye gelene kadar, eve geldi mı, ac mı geldi, sabah hasta gibiydi diye düşünüyorsunuz. Ama alt katta dede ile ninenin ona sıcacık kucak açmaya hazır, güvenilir sekilde beklediğini bilmek ❤
Benim arkadaşım, bayram önceleri yıllık izninden 2 gün izin alır kayınvalidenin evinin tertemiz siler süpürürdü. " Çocuğuma gül gibi bakıyorlar, gözün hiç arkada kalmıyor, iki çam silmişim çok mu?" derdi. Her yönüyle düşünün. Kayınvalide aynı zamanda babaanne demektir
Teşekkür ederim :) 2 ablamında küçük çocukları var ve bırakacak kişi konusunda 2 side çok problem yaşıyorlar ben öyle olmak istemiyorum. kaynanamda çalışıyor yani çocuğuma bakar diye düşünmüyorum ama en azından kira derdim olmayacağı için işten çıkma durumum olabilir diye düşünmştüm. Ama malesef evi satmaktan vazgeçtiler :olamaz:

evi satmaktan vazgeçtiler sadece satmak istersek alan olur mu diye denediler galiba bizi bizde atladık hemen :KK70: Mune Mune konuyu kapatabilir misin rica etsem cevap veren bütün arkadaşlara çok teşekkür ederim:dua:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X