Kaynana

birkiz80

Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2023
87
20
Merhaba arkadaşlar ben daha öncede anlatmıştım kaynanam bana yapmadığını bırakmadı geçen bayram küstüm zaten yine 2. Günü gittim yüzyüze bakalım sadece diye yüzeysel bi ilişki kurdum onlarla eskisi gibi samimiyet kalmadı aramızda bilmeyenler için özet geçeyim onun bizim hayatımızda çıkardığı sorunlardan dolayı eşimle anlaşmayınca boşanacaksınız seni istemiyorum dedi bana ben ona ilk defa cevap verip sana ne dedim sadece bana saymadığı hakaret kalmadı köpek dedi neler neler daha 2 senedir yapmadığı şey kalmadı
Barışırken eşimle şart koşmuştum bayramda veya herhangi birgün kahvaltıya yemeğe gitmeyeceğiz oraya evde yapıp gideceğiz diye oda söz vermişti şimdi ise ben bayramda annemle babamla köye gidicem fln diyo istemezsen gelme diyo çok sıkıldım eşimin söz verip tutmamasından
İlk bayramdı daha oraya beni yemeğe çağırdılar kahvaltıya 7 de burda ol diye aradığımda daha uyanmamıştı kaynanam kalkmak istemiyormuş peki dedim bende biraz geç gittim 8:30 ta gittiğimde pijamayla oturmuş kahvaltısını bitirmiş beni beklememişti bile üstüne üstlük ben süslenip püslenip gitmişim bayramın ilk günü ev temizletti bana
Bi kaç gün öncesi demiştim bi işin varsa gelip yapayım diye ama hayır demişti ve bayram sabahı ben süslü saç baş yapılı güzel kıyafetlerimle toz alıp yerleri süpürüyordum
Kendisi kaynanasına gitmiyor eşime diyorum gel dedenlere gidelim orda yapalım kahvaltıyı olay çünkü senin ailen benim ailem değil olay annesinden gördüğüm muameleler sonrası oraya gitmek istememem hayır diyor dedeme gitmek istemiyorum kendisi kayınvalidesine gitmezken neden benim gitmem bekleniyor
Eşime yapmadıkları kalmadı 2 gün evet haklısın şöyle böyle bi daha asla olmaz yapmam diyo sonra aynı tas aynı hamam

Merhaba arkadaşlar ben daha öncede anlatmıştım kaynanam bana yapmadığını bırakmadı geçen bayram küstüm zaten yine 2. Günü gittim yüzyüze bakalım sadece diye yüzeysel bi ilişki kurdum onlarla eskisi gibi samimiyet kalmadı aramızda bilmeyenler için özet geçeyim onun bizim hayatımızda çıkardığı sorunlardan dolayı eşimle anlaşmayınca boşanacaksınız seni istemiyorum dedi bana ben ona ilk defa cevap verip sana ne dedim sadece bana saymadığı hakaret kalmadı köpek dedi neler neler daha 2 senedir yapmadığı şey kalmadı
Barışırken eşimle şart koşmuştum bayramda veya herhangi birgün kahvaltıya yemeğe gitmeyeceğiz oraya evde yapıp gideceğiz diye oda söz vermişti şimdi ise ben bayramda annemle babamla köye gidicem fln diyo istemezsen gelme diyo çok sıkıldım eşimin söz verip tutmamasından
İlk bayramdı daha oraya beni yemeğe çağırdılar kahvaltıya 7 de burda ol diye aradığımda daha uyanmamıştı kaynanam kalkmak istemiyormuş peki dedim bende biraz geç gittim 8:30 ta gittiğimde pijamayla oturmuş kahvaltısını bitirmiş beni beklememişti bile üstüne üstlük ben süslenip püslenip gitmişim bayramın ilk günü ev temizletti bana
Bi kaç gün öncesi demiştim bi işin varsa gelip yapayım diye ama hayır demişti ve bayram sabahı ben süslü saç baş yapılı güzel kıyafetlerimle toz alıp yerleri süpürüyordum
Kendisi kaynanasına gitmiyor eşime diyorum gel dedenlere gidelim orda yapalım kahvaltıyı olay çünkü senin ailen benim ailem değil olay annesinden gördüğüm muameleler sonrası oraya gitmek istememem hayır diyor dedeme gitmek istemiyorum kendisi kayınvalidesine gitmezken neden benim gitmem bekleniyor
Eşime yapmadıkları kalmadı 2 gün evet haklısın şöyle böyle bi daha asla olmaz yapmam diyo sonra aynı tas aynı hamam
Eşin söz vermiş tutmamış.Birdaha verdiği sözlere güvenme.

Ay bunlar nasıl kaynanalar valla okuyunca şok oluyorum. Benim kayınvalidem oğluyla kavga etsek oğluna kızar, evimizde 2 bardak çay doldursam üçüncüye ya kendi kalkar ya eşime söyler kalksana biz o bize hizmet etsin diye gelmedik der. Bir gün kötü sözünü duymadım. Evlerinde misafir olsa bizim işimiz olsa sen gelme git gez dolaş der. Valla bence hiç muhatap olmayın sadece eşinizin hatrına bayramlaşıp dönün.

Son düzenleme:
kayınvalidenizin hem size davranışlarından şikayetçi olup hem de evini temizleyip üstüne de arayıp bir ihtiyacın var mı diyorsunuz. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu
2 sene hep sorun çıkmasın olsun diyip geçiştirdim düğünden bir gece önce bana demediğini bırakmadı sabah 5 e kadar ağladım ama hep düzelir diye ümit ederek yaptım son 3 aydır ama bitti bende herşey

Ay bunlar nasıl kaynanalar valla okuyunca şok oluyorum. Benim kayınvalidem oğluyla kavga etsek oğluna kızar, evimizde 2 bardak çay doldurmamış üçüncüye ya kendi kalkar ya eşime söyler kalksana biz o bize hizmet etsin diye gelmedik der. Bir gün kötü sözünü duymadım. Evlerinde misafir olsa bizim işimiz olsa sen gelme git gez dolaş der. Valla bence hiç muhatap olmayın sadece eşinizin hatrına bayramlaşıp dönün.
Eşim oraya gidip kahvaltı yapıp akşama kadar orda duracakmış köyde uzak yalnız gelemem yani gitmemem lazım

Benim kv genç diye bişey diyemiyorum yaşlı olsa belki yapılır ama ben hiç Bir Zaman gidip temizlik yapmadim
Benim kaynanam 45 yaşında benden daha dinç gücü kuvveti yerinde ama illa kaynanalığını yaptıracak tamam yapayım sana sordum 2 gün önce geleyim dedim hayır dedin bayram günü temizlikmi yapılır bizde bayramdan bigün önce herşey yapılır biter duş alınır ertesi gün erkenden erkekler sabah namazına gider kadınlar giyinir süslenir kahvaltı masası kurulur ailecek yenir ama ben gittiğimde o kahvaltısını bitirmiş beni beklememişti davet etmesine rağmen

X