Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Tam boyle nefes almaya başlamıştım. Dun ki mesajdan sonra yine stres oldum. Bugun fotolari görünce falan.

Bunu annemlere de soyleyin lutfen. Simdi de benim ustume geliyorlar, yok o cocuk zayıf olacak, hasta olacak, kendine hic bakmıyorsun, yemek yemiyorsun diye 🤭🤭 bi yandan vicdan azabı cekiyorum, bir yandan safaklari gorunce sinir oluyorum. Ah su gunler bir gecseydi.
Benim annemde hep derdi çocuk zayıf olacak diye anneler hep endiselidir zaten 😄 eğer bulantıniz yoksa elinizden geldiği kadar yemek yemeye çalışın ki güçten düşmeyin, tansiyon da önemli bu süreçte. Şafak aklıma geldikçe ben bile sinir oluyorum valla sen ne yapsan yeridir 😄 inşallah geçecek bu günler sabrın sonu selamet derler 🙏

Ben Bankacıyım o a4 kağıdı kimlik yerine geçiyor, kabul etmemeleri mümkün değil. Umarım alabilirsiniz. Düşülen not geçerli değil.

Ben mi kotuyum, icim mi fesat artik bu konuda bilmiyorum ama ben bu kasa acilisi sirasinda bir hile donduruldugunu dusunuyorum. Yani elde kimlik varken o olmaz, not duselim demek bana iyi niyetli gelmedi ama bilemedim bir bankaci şafak icin meslegini tehlikeye atar mi? Etik degil zira.

En baştan kocasıyla arasını bozmamaliydi.kocasi ailesine azda olsa tepki gösterebilen biriyken şimdi geldikleri durum ortada.ulkemizde kadınların yüzde sekseni bayramda kaynana mağduru olur.ya da bayramı eşinin ailesiyle geçirip yine mağdur olur.yani bunlar herkesin yaşadığı şeyler.herkes boşansa evli kalmaz

Mağdur falan olmuyoruz ablacım.
Bunları da herkes yaşamıyor.
Sineye çektiğiniz/affettiğiniz/başka seçeneğiniz olmayan/değer görmediğiniz konular sizi ilgilendirir ve inanın ki doğrusu o değil.

Ortak olacakti ama o an kimlik olmadığı icin, yanlis hatirlamiyorsam gecici kimligi kabul etmediler sanirim A4 te bir sey vermislerdi. Tam emin degilim. Sadece not dusulmustu ortak olacagima dair. Ama sonra da üstüne düşmedim.
Buralara gelecegini bilseydim olaylarin, zaten onun adına asla actirmazdim.
Yarin olsun bakalim. Beni sasirtacaklar mi daha
Burcu mesaj atman eşinin aklında yokken altınlar için aksiyon almasına sebep olur mu acaba?
Önce bir avukata mı danışsan?
Ben mesajına karşılık hımm iyi tamam diyip geleceğini sanmıyorum.

Ben mi kotuyum, icim mi fesat artik bu konuda bilmiyorum ama ben bu kasa acilisi sirasinda bir hile donduruldugunu dusunuyorum. Yani elde kimlik varken o olmaz, not duselim demek bana iyi niyetli gelmedi ama bilemedim bir bankaci şafak icin meslegini tehlikeye atar mi? Etik degil zira.
Hiçbir bankacı buraya not düşelim birlikte girmeleri için demez, böyle bir şey mümkün değil. Kasa müşterek açılabilir bunun için hiçbir engel yok, geçici kimlik belgesini kabul etmeme gibi bir durum da olamaz devletin verdiği belge, biz sisteme bile tarıyorduk. Ya konu fake yada konu sahibi belgeyi yanında taşımadı. Ki balayına giderken uçakla gitse kimlik gerekli arabayla gitse yolda kimlik kontrolü yapılıyor. Otelde yine gerekli kimlik.

Hiçbir bankacı buraya not düşelim birlikte girmeleri için demez, böyle bir şey mümkün değil. Kasa müşterek açılabilir bunun için hiçbir engel yok, geçici kimlik belgesini kabul etmeme gibi bir durum da olamaz devletin verdiği belge, biz sisteme bile tarıyorduk. Ya konu fake yada konu sahibi belgeyi yanında taşımadı. Ki balayına giderken uçakla gitse kimlik gerekli arabayla gitse yolda kimlik kontrolü yapılıyor. Otelde yine gerekli kimlik.
Yani bankaci degilim, o yuzden iddiali konusmak istemedigim icin belki "buraya not duselim" kismi olasilik dahilindedir diye dusundum ama dediğin gibi, ucaga/otobuse nasil bindi, otelde nasil kimlik gosterdi?

Peki akraba olmayan bireyler ortak kasa acabiliyor mu?

Yani bankaci degilim, o yuzden iddiali konusmak istemedigim icin belki "buraya not duselim" kismi olasilik dahilindedir diye dusundum ama dediğin gibi, ucaga/otobuse nasil bindi, otelde nasil kimlik gosterdi?

10 yıl bankacılık yaptım mevzuatı çok iyi biliyorum. Evet açabilir. Kasanın 2 anahtarı vardır, isterlerse birlikte isterlerse ayrı ayrı kasayı açabilir diye. Tabi bunu kasa kiralanırken seçerler.

10 yıl bankacılık yaptım mevzuatı çok iyi biliyorum. Evet açabilir. Kasanın 2 anahtarı vardır, isterlerse birlikte isterlerse ayrı ayrı kasayı açabilir diye. Tabi bunu kasa kiralanırken seçerler.

Ha yani mesela dugunden once henuz nisanlilarken gidip ortak kasa acabilirlerdi, oyle mi?

Her şeyi geçtim hiçbir banka yada kamu çalışanı geçici kimlik belgesine geçersiz demez. Buraya not düşelim falan profesyonelce değil.

Ha yani mesela dugunden once henuz nisanlilarken gidip ortak kasa acabilirlerdi, oyle mi?
Evet açabilirlerdi ama kimsenin aklına gelmez önden kasa açmak. Açıkçası biz evlendiğimizde kasayı düğünden sonra benim adıma açtık, eşimin adına olsa da sorun olmazdı insan bunları düşünmez. Evliliğin başlarında bu tür hesaplar yapılmaz. Biz birbirimize güvendik eşimin adına açtık dese normal derim. Mesela ilk evimizi alırken kredi çektiğimiz bankacı kimin adına olsun dedi biz farketmez dedik o konulardan ben anladığım için benim adıma oldu, ev de benim adıma oldu. Sonra sattık şimdiki ev eşimin adına.

biz de nişanlıyken açtık kasayı eşimle. Soyadımız bile aynı değildi. Yalnızca kasa birinin üstüne oluyor o da kasayı ziyaret edebilecek isimleri verebiliyor. Biz eşimin üstüne yaptık, ben de müşterek oldum. İmza attık belgelere ve ben de ziyaret edebiliyorum o olmadan. Hatta düğünden sonra biz de sabahına balayına çıkacağımız için kvyi de ortak yaptık. biz yokken o koydu gidip altınları. Bu arada herhangi birimiz ziyaret edersek hemen sms geliyor telefona. Kasayı şu kişi ziyaret etti diye. Bence bankacının sucu var burada. Hayatımda boyle saçmalık görmedim. İstersen bir arkadasınla bile kasa kiralayabilirsin.

Konu sahibi en baştan beri konunuzu takip ediyorum, yaşananlara çok üzüldüm. Konu nereden nereye geldi. Burda okuduğum bir çok konuda da bunlara şahit oldum. Gerçekten çok üzücü.
Şunu söylemek istiyorum. Kızlar herşey maddiyat değil ama kendinizi garantiye almaktan çekinmeyin. Başkasının size yaşattığı maddi manevi zararı düşünmeden karşılayabilecek durumda değiliz. Karşılaya biliyorsanız ne âlâ fakat. 10 konu okuduysam 8 i zor durumda kalan hanımefendiler.
Konu sahibi keşke sonrasında bankada işlemlerinizi tamamlasaydınız. Süreç böyle ilerlemeyip Allah korusun eşinizin başına birseyde gelebilirdi ve yine erişiminiz olmayacaktı kasaya. Süreç uzar giderdi. Bunlarida düşünmelisiniz. Umarım eşiniz altınları verir ama ben vereceğini düşünmüyorum.

Iyi ki bozulmuş. Benim ki koca değilmiş onu gördüm. Siz her seye tamam diyebilirsiniz. Agzinizin tadi bozulmasin.
Oglunu birakamiyorsa evlendirmeyecek kimse.
Ben bayramı kendi ailemle de onun ailesi ile de gecirmek zorunda degilim.
Kocam tum bayramlarını gecirebilir artık annesiyle.
Biliyormusun bende kavga ettim bayramda eşimle ve onu korumaya çalışan annesiyle.bayramin 3 günü eşim arabasını temizledi ve ben patladım sonunda.sonra anneme gittim bayram tatili gezemeden sona erdi.evimize geldik ve herşey unutuldu şimdi.demem o ki evliliklerin çoğu böyle.keske böyle olmasa hatta eşin ailesini yılda bir falan görsek.ama burası Ortadoğu burası Türkiye.sanirim sen özgür yetişmiş bir bireysin o yüzden bunlar senin için kabul edilemez.ne diyin hayırlısı senin için.tek başına çocuk büyütmek Zor olacak

Biliyormusun bende kavga ettim bayramda eşimle ve onu korumaya çalışan annesiyle.bayramin 3 günü eşim arabasını temizledi ve ben patladım sonunda.sonra anneme gittim bayram tatili gezemeden sona erdi.evimize geldik ve herşey unutuldu şimdi.demem o ki evliliklerin çoğu böyle.keske böyle olmasa hatta eşin ailesini yılda bir falan görsek.ama burası Ortadoğu burası Türkiye.sanirim sen özgür yetişmiş bir bireysin o yüzden bunlar senin için kabul edilemez.ne diyin hayırlısı senin için.tek başına çocuk büyütmek Zor olacak
Neden kavga ettiniz

Bende bu kasa işinde bişeyler döndüğünü düşünüyorum. Daha kimliğim yoktu bayram girmişti araya kızlık soyadını olduğu kimlikle işlem yapıp paranted içi yeni soyadımı yazmışlardı. Müşterek olsa bile ya ikiniz birlikte olmadan girilmiyor ya da tek tek girebiliyorsunuz.seçiyosunuz işte. Eşim sadece kasayı açarken gelmişti o kadar. Ayrıca o A4 kapıdı geçici kimlik belgesi kimlik kartın yerine geçer. İşlem yapılmalıydı. Az çirkefleşirim diyosan bu kasa konusunda o gişe memurunun bile burnundan getirebilirsin. Ama bence de bu işte bi iş var. Şimdi anahtar sende ya. Eşin olmadan giremiyor musun daha önce girdin mi o olmadan? Bankacılar nerden bilcek ayrı olduğunu eşin bişey yapmazsa. Daha önce gittiysen yalnız girdiysen git al o altınları.

Bende bu kasa işinde bişeyler döndüğünü düşünüyorum. Daha kimliğim yoktu bayram girmişti araya kızlık soyadını olduğu kimlikle işlem yapıp paranted içi yeni soyadımı yazmışlardı. Müşterek olsa bile ya ikiniz birlikte olmadan girilmiyor ya da tek tek girebiliyorsunuz.seçiyosunuz işte. Eşim sadece kasayı açarken gelmişti o kadar. Ayrıca o A4 kapıdı geçici kimlik belgesi kimlik kartın yerine geçer. İşlem yapılmalıydı. Az çirkefleşirim diyosan bu kasa konusunda o gişe memurunun bile burnundan getirebilirsin. Ama bence de bu işte bi iş var. Şimdi anahtar sende ya. Eşin olmadan giremiyor musun daha önce girdin mi o olmadan? Bankacılar nerden bilcek ayrı olduğunu eşin bişey yapmazsa. Daha önce gittiysen yalnız girdiysen git al o altınları.
Yetkisi yok muhtemelen. Sokmazlar bence.

Ölüm tehditi kimse için kabul edilemez.

Ablacım kadın hamile, riskli bi hamilelik geçiriyor. Katılır veya katılmazsınız ama, lütfen insanlık namına daha yapıcı yorumlar yapın.
Zaten hassas ve riskli bi süreç.

X