Kaynanamla yaşamak istemiyorum diyenler

sinemelek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2011
96
4
Benim sorunum aslında bazılarına göre basit birşey ama benm psikolojimi bozacak kadar önemli, eşim annemi yanımıza alalım biz bakalım hem sen onla çok ii anlaşıyosun diyor ben çalışıyorum çocuqumuda kreşe vericem yani ona bakamam bakması bir yana çıldırırım yani şiddetle istemiyorum bizde kalmasını 2 kızı var ayrıcada ben kaynanayla yaşamak için çok erken yaşım yaa 2 ablası dururken eşimin kaynanamın bana gelip yerleşmek istemesi hakmıdır yaaa eşime bunu nası sölicem bilemiyorum onu kırmadan bi yardım edin nası hallledicem bu konuyu çok mutsuzum:KK43:deliricemmmmmmmmmmmmmm:18::18::18::18::18::18:

Son düzenleme:
Benim sorunum aslında bazılarına göre basit birşey ama benm psikolojimi bozacak kadar önemli, eşim annemi yanımıza alalım biz bakalım hem sen onla çok ii anlaşıyosun diyor ben çalışıyorum çocuqumuda kreşe vericem yani ona bakamam bakması bir yana çıldırırım yani şiddetle istemiyorum bizde kalmasını 2 kızı var ayrıcada ben kaynanayla yaşamak için çok erken yaşım yaa 2 ablası dururken eşimin kaynanamın bana gelip yerleşmek istemesi hakmıdır yaaa eşime bunu nası sölicem bilemiyorum onu kırmadan bi yardım edin nası hallledicem bu konuyu çok mutsuzum:KK43:deliricemmmmmmmmmmmmmm:18::18::18::18::18::18:

hayret ettim kimse yazmamış bu konuya..yaşınız kaç..gerçi yaşıız kaç olursa olun istemeyiz zaten k.valide ile yaşamayı buda en doğal hakkımız..eşinize "çalıştığınızı,işten ayrılmak istemediğinizi,kızlarında kalmasının doğru olacağını,ben aynı evde yapamayabilirim deyin"
güzellikle kırmadan bu şekilde konuşun bakalım tepskisi ne olacak.çünkü er yada geç konuşmak durumundasınız

bu arada kayınvalideniz bakıma muhtaçmı yalnızmı yaşıyor sebebi nedir sizde kalmasının??

tşk cvp için evet ben de şaşırdım cvp yazmamış kimse diye ben 22 yaşındayım 3 yaşındakızım var kaynanam bakıma asla muhtaç deil 3.evliliqi kocasıyla yaşıo yaşadıqı evi beqenmiyor kocasıylada sürekli tartışıyolar gayet doqal bişey eşimide arıo bizi sürekli ben bu evde kalamıyorum artık soquk burası yok çok hastalandım grip oldum yataktan çıkmıyorum falan filan kiraya eve çıkıcakmış arada birde şöle dio eşimin kızı yok babam ölürse sen bu evde kalamassın huzur evine yerleşirsin demiş (güyaa) oda demişki benm çocuklarım var onlar bana bakarlar bunu bize söliyor daha benim bilmediqim şeler işte eşim işteykende arayıp duruyor onu kadının kendi emekli maaaşı var kimseye muhtaçdeil yatalak olsa eyvallah dimi o kadar da vicdansız deiliz ama 2 tane daha kzı var sonuçta eqer o qelirse bizde kalırsa bizim bütün herşeyimiz kısıtlanır gittime geldime gezdime yaptıma herşeye karışır bide ara bozmayıda sevio yani kısacası duygu sömürüsü başkabişi deil çocuqumu kreşe vermek istiyorum dedim amaan arkamdan eşime demiş kendiçocuquna bakamıo yani kafayı yememe ramah kaldı arkadaşım:18:

Cnm bencede eşinle eninde sonunda konuşmalısın....Kaynananı yanına bir kere alırsan geri yollamak zor olur yollasanda çok büyük hengabe çıkar eşinle birbirinize girersiniz...
Hiç gevelemeden kayınvalidenin gelmesini istemedigini, gelirse olabilecekleri anlat, (varsa) bu güne kadar kaynananla aranızda geçen can sıkıcı mevzuları aç mümkün değil de...Şayet alttan alttan yumuşatmak istersen de ben anneni istemediğimden degil... bakıma muhtaç olsa biraz ben, biraz kız kardeşlerin ( kızların varlığını sürekli vurgula), mecburen bakacagız ama şuan düzenimizi bozmaya, onunda düzenini bozmaya gerek yok de...Annen gelir, anlaşamayız geri göndermekte çok ayıp olur de...Senin şuan ona bakmaya ilgilenmeye müsait olmadıgından bahset, bizimde huzurumuz kalmaz fln de...

Son düzenleme:
Cnm bencede eşinle eninde sonunda konuşmalısın....Kaynananı yanına bir kere alırsan geri yollamak zor olur yollasanda çok büyük hengabe çıkar eşinle birbirinize girersiniz...
Hiç gevelemeden kayınvalidenin gelmesini istemedigini, gelirse olabilecekleri anlat, (varsa) bu güne kadar kaynananla aranızda geçen can sıkıcı mevzuları aç mümkün değil de...Şayet alttan alttan yumuşatmak istersen de ben anneni istemediğimden degil... bakıma muhtaç olsa biraz ben, biraz kız kardeşlerin ( kızların varlığını sürekli vurgula), mecburen bakacagız ama şuan düzenimizi bozmaya, onunda düzenini bozmaya gerek yok de...Annen gelir, anlaşamayız geri göndermekte çok ayıp olur de...Senin şuan ona bakmaya ilgilenmeye müsait olmadıgından bahset, bizimde huzurumuz kalmaz fln de...

aynen öyle tam düşündüqüm gibi bende düşündüm en mantıklısı böyle olucak yani geri yollamak mümkün deil zatende öle dicem bakıma muhtaç deil düzenini bozmasın bizde bozmayalım dicem olmaz olurmu arkamdan fişfik yapıo dedikodumu yaptıımda bişi yok yani uydurduqu şeler hayalperest bi insan çok teşekkr ederim önerilerin için aynen sölicem bunları son anda sölemeye kalkarsam olmaz çünkü sürekli konuşuolar oqluyla eşim gel anne falan dio demesin yani cesaretimi topladım konuşçam

canım kaynanayla yaşamanın yaşı olmaz ki ve ayrıca ne kadar iyi anlaşabilirsen anlaş bir insan aynı eve girdiğinde muhakak huzursuzluk çıkıyor bunu eşine anlat şuan iyiyiz böyle gitmesini istiyorum benimde daha ilk evlendiğim zaman eşim annemleri bizim siteyemi taşısak aynı ev bile değil şiddetle karşı çıktım dedim ister istemez sorun çıkar ve ben huzurumuzu bozulmasını istemiyorum dedim annesi tek yaşayamıyormu bakıma muhtaçmı bilmiyorum ama eğer öyleyse 1 ay kardeşler arasında dağıtılabilir kalma süreci ama yok gayet sağlıklı dersesniz ozaman güzel bir şekilde eşinizle konuşun istemediğinizi söyleyin

Herkesin eli kolu tuttugu sürece, ne kaynanamla nede annemle yasamak isterim.
Vicik vicik aile iliskilerine karsiyim.
Dikkat edin, uzak olanlar genelde mutlu evlilikleri olanlardir.

bencede canım çok samimiyet tez ayrılık getirir zaten her iki tarafada mesafeli olmak lazım

canım kaynanayla yaşamanın yaşı olmaz ki ve ayrıca ne kadar iyi anlaşabilirsen anlaş bir insan aynı eve girdiğinde muhakak huzursuzluk çıkıyor bunu eşine anlat şuan iyiyiz böyle gitmesini istiyorum benimde daha ilk evlendiğim zaman eşim annemleri bizim siteyemi taşısak aynı ev bile değil şiddetle karşı çıktım dedim ister istemez sorun çıkar ve ben huzurumuzu bozulmasını istemiyorum dedim annesi tek yaşayamıyormu bakıma muhtaçmı bilmiyorum ama eğer öyleyse 1 ay kardeşler arasında dağıtılabilir kalma süreci ama yok gayet sağlıklı dersesniz ozaman güzel bir şekilde eşinizle konuşun istemediğinizi söyleyin

ya yaşlanırsın kaynananda yanına gelir bi nebze bakarsın ama gençken olmaz evet bende aynı fikirdeyim tamam anlaşabilirim ama aynı evin içinde kesinlikle huzursuzluk çıkar bencede en doqrusunu yapmışsın aynı sitede bile olmaz tek yaşamıo 3.kocasıyla evli kendi maaşıyla geçinio bakıma muhtaç deil asla öle bile olsa benden önce 2 tane kızı var evet eşimle konuşucam bu akşam tlfda konuştum kaynanamla tam 2 saat bana dioki kocamla tartışıoruz kızıyla tartışıoruz falan filan dedim ne kahrını çekiosun al eşyalarını kiraya çık misgibi kafanda rahat olur keyfine bak oda dioki o zaman oqlum yanıma gelsin eşyaları falan taşısın dedim gelsin yardım etsin arkadaşınıda getirir taşırlar sonrada kıvırıo kocasız kadına ev vermezler o zaman bi eve gir tokiye emeklisin veriolar oda olmazmış yok dışarı çıkıp birinin ona alışveriş yapması lazımmışfalan fistan yani bebek gibi bakıcan ona pışpışlıcan:KK70: dioki diqer kızlarımdada kalamam yani kadın herşeye olmaz olmaz kafayı koymuş artık ama ben gel falan demedim anlamıştır inş:KK70:

kısa ve özbu kadar doqru cevap verilebilirdi ancak vıcık vıcık oldumu zaten olmaz en iisi hem akrabalarından hemde ailelerden uzak olcan en doqrusu bu

ya yaşlanırsın kaynananda yanına gelir bi nebze bakarsın ama gençken olmaz evet bende aynı fikirdeyim tamam anlaşabilirim ama aynı evin içinde kesinlikle huzursuzluk çıkar bencede en doqrusunu yapmışsın aynı sitede bile olmaz tek yaşamıo 3.kocasıyla evli kendi maaşıyla geçinio bakıma muhtaç deil asla öle bile olsa benden önce 2 tane kızı var evet eşimle konuşucam bu akşam tlfda konuştum kaynanamla tam 2 saat bana dioki kocamla tartışıoruz kızıyla tartışıoruz falan filan dedim ne kahrını çekiosun al eşyalarını kiraya çık misgibi kafanda rahat olur keyfine bak oda dioki o zaman oqlum yanıma gelsin eşyaları falan taşısın dedim gelsin yardım etsin arkadaşınıda getirir taşırlar sonrada kıvırıo kocasız kadına ev vermezler o zaman bi eve gir tokiye emeklisin veriolar oda olmazmış yok dışarı çıkıp birinin ona alışveriş yapması lazımmışfalan fistan yani bebek gibi bakıcan ona pışpışlıcan:KK70: dioki diqer kızlarımdada kalamam yani kadın herşeye olmaz olmaz kafayı koymuş artık ama ben gel falan demedim anlamıştır inş:KK70:

Valla hiç anlaşabilirim diye düşünme bu devirde anne, kız anlaşamıyor; ben bir kaç gün üst üste annemleri göreyim ertesi gün kesin bi bozuşuyoruz...Bence seni yoklamış kaynanan bakalım ne diyeceksin diye, umarım anlamıştır istenmediğini.

Valla hiç anlaşabilirim diye düşünme bu devirde anne, kız anlaşamıyor; ben bir kaç gün üst üste annemleri göreyim ertesi gün kesin bi bozuşuyoruz...Bence seni yoklamış kaynanan bakalım ne diyeceksin diye, umarım anlamıştır istenmediğini.

yok canım ya ne anlaşıcam öle bi düşüncem yok allaha yakın bana uzak olsun inşalllahhh anlamıştır cnm ya ama kafaya koymuş o evden ayrılıcak başımakalmaya can atıo

arkadaşlar ben yeni üyeyim ve aynı sorundan müzdaribim:KK43: yaklaşık 50 gün önce kayınpederim vefat etti.40 ı çıkar çıkmaz kayınvalidem yanımıza istanbula yerleşti. aslında kendi çok iyi ve çocukluktan geçirdiği hastalık sebebiyle sağır ve dilsiz:KK43: yani nasıl anlatsam asla kusurlu olduğu için ondan utanmıyorum aksine bazen ona çok acıyorum fakat öyle birşey ki geldiği günden beri kendi evimde kendimi yabancı hissediyorum ewe gidesim gelmiyor. eşime karşıda çok soğudum. kadıncağız köy yaşantısına alışkın eğitilmeye ihtiyacı war ben bu insanla dışarıya çıkmak bile istemiyorum( tekrar söylüyorum kusurlu olduğu için değil) o kadar kaba ki... sadece olay bu değil gerçekten çok çok iyi hiçbirşeye karışmaz doğru düzgün iş yaptırmaz ama ben işten zaten gocunmuyorum. hakkaten dağ üstüne dağ olurmuşta ew üstüne ew olmazmış. bazen kendi annemi düşünüyorum ya o böyle durumda olsa napardım diye. anacığım başımın tacı allah korusun başına bişi gelse organlarımı bile veririm o kadar çok düşkünüm anneme... ama aynı ewde oturma konusuna gelince annemde olsa istemem.. hani altlı üstlü otursak yine bizim kontrolümüzde olur gidilir gelinir ama aynı çatı altında samimi söylüyorum ki olmuyo ruhum daralıo resmen. sizce ne yapmalıyım? böyle giderse eşimle de konuşacam ama beni anlayabilir mi işte onu bilmiyorum. ailesine hiç toz kondurmuyo. ailesi için beni kolaylıkla terkeder. biraz uzatıyorum ama şunuda eklemek istiyorum. kadın geldi geleli dışarıya bile çıkmıyo bn çalışıyorum sabah 8 den akşam 8 e kadar ewde bir başına yol yordam bilmiyor istanbulu tanımıyor. geldiği yerde eşi dostu akrabaları wardı. küçük yer olduğu için komşuluk war insanlık var yani bn onun yerinde olsam patlarım eşim bunların farkında değil mi aklım almıyo. yardımlarınızı bekliyorum

offf benimki geldi bile nasıl göndereceğim bilemiyorum

arkadaşlar ben yeni üyeyim ve aynı sorundan müzdaribim:KK43: yaklaşık 50 gün önce kayınpederim vefat etti.40 ı çıkar çıkmaz kayınvalidem yanımıza istanbula yerleşti. aslında kendi çok iyi ve çocukluktan geçirdiği hastalık sebebiyle sağır ve dilsiz:KK43: yani nasıl anlatsam asla kusurlu olduğu için ondan utanmıyorum aksine bazen ona çok acıyorum fakat öyle birşey ki geldiği günden beri kendi evimde kendimi yabancı hissediyorum ewe gidesim gelmiyor. eşime karşıda çok soğudum. kadıncağız köy yaşantısına alışkın eğitilmeye ihtiyacı war ben bu insanla dışarıya çıkmak bile istemiyorum( tekrar söylüyorum kusurlu olduğu için değil) o kadar kaba ki... sadece olay bu değil gerçekten çok çok iyi hiçbirşeye karışmaz doğru düzgün iş yaptırmaz ama ben işten zaten gocunmuyorum. hakkaten dağ üstüne dağ olurmuşta ew üstüne ew olmazmış. bazen kendi annemi düşünüyorum ya o böyle durumda olsa napardım diye. anacığım başımın tacı allah korusun başına bişi gelse organlarımı bile veririm o kadar çok düşkünüm anneme... ama aynı ewde oturma konusuna gelince annemde olsa istemem.. hani altlı üstlü otursak yine bizim kontrolümüzde olur gidilir gelinir ama aynı çatı altında samimi söylüyorum ki olmuyo ruhum daralıo resmen. sizce ne yapmalıyım? böyle giderse eşimle de konuşacam ama beni anlayabilir mi işte onu bilmiyorum. ailesine hiç toz kondurmuyo. ailesi için beni kolaylıkla terkeder. biraz uzatıyorum ama şunuda eklemek istiyorum. kadın geldi geleli dışarıya bile çıkmıyo bn çalışıyorum sabah 8 den akşam 8 e kadar ewde bir başına yol yordam bilmiyor istanbulu tanımıyor. geldiği yerde eşi dostu akrabaları wardı. küçük yer olduğu için komşuluk war insanlık var yani bn onun yerinde olsam patlarım eşim bunların farkında değil mi aklım almıyo. yardımlarınızı bekliyorum

Kayınvaliden niye sizin yanınıza geldi yalnız kalamıyor mu?

Bende evlendiğim ilk zamanlarda eşim askerde olması sebebiyle 5 ay kadar kayınvalidem ve kayınpederimle yaşadım.Eşim askerden gelmeden evimizi hazırladım ve gelir gelmez kendi evimize geçtik.Yok daha gitmeyin , az para biriktirin , oğlanı ne kaçıyorsun bir sürü şeyler dediler ama dinlemedim.
Eşim tek çocuk ve kayınvalidem oldukça problemli.Ben anlaşıyorum evet ama uzaktan uzağa.Oğluyla aramı bozmaya bayılıyor.Bizim eve gelmeye kalmaya yerleşmeye meyilli.Bana büyük eve geçelim beraber yaşayalım bile dedi.Ama ben daha çok erken ben hazır değilim, şuan kaldıramam dedim.Olay açık olmakta saklı.Eşime karşıda açığım, karşı tarafa da.
Ev ev üstüne olmaz.Her zaman mesafeli ve uzak olmakta fayda var.

En kısa zaman da eşinle konuşmanı tavsiye ederim.

Arkadaşım inan çok zor bulunduğun durum.Eşinle yumuşak bir dille konuş ve anlat.Özel hayatınız kalmadığını,rahat edemediğini,bize yazdıklarını aç kendini yumuşak bir dille paylaş.

bende kayınvalıdemle yaşıyorum EŞİM TEK ÇOCUK BASKA ÇOCUGU YOK.
2 yıldır beraber yasıyoruz cok ters ve yasanılası bi tarafı yok.
maaşıda yok evi var sadece.kendini bize adamış..bilerek ve kabul ederek gittim fakat cok pişmanım.
ayrıcada kendıme ev aldım napıyım ben şimdi?

arkadaslar bende yenı üyeyim 1,5 senedir evliyim ve evlendiğimden beri kaynanamla yaşıyorum kayınpederim eşim küçükken ölmüş sonra hep eşimle annesi yaşamışlar 6 kardeşler 4 erkek en küçük benim eşim ve biz yaşıyoruz ben hem titizim hemde evimde rahat olmayı severim ama kaynanam yaşlı ve binim elime bakıyor herşeyi kısaca anlatmam gerekirse biz evlendik ve bir hafta eşimle yalnız kalabildik evde kaynanam o kadar çocuğu olmasına rağmen bir hafta sonra eve geldi zaten o günden sonra evlilikle ilgili hayallerim yıkıldı dediğim gibi titizm ve kaynanam değil o yetmezmiş gibi her hafta sonu bize sormadan eşimin kardeşleri eve geliolar ben evde yokken geliolar eve geldiğimde ev hep pis oluyo ilk 6 ay hiç sesimi çıkartmadım ama hep eşimle saçma şeylerden dolayı kavgalar ediyoduk 8 aydan sonra artık ben belli etmeye başladım istemediğime dair ama eşim annesine çok düşkün olduğu içinde annenenle olmuyo diyemedim burada mecbur kısa yazıyorum aralrda hep laf sokmalar oluyodu hem eşimin kardeşleri kaynanamdan bende artık kendımı belli ettim onlar nasıl laf arasın laf sokuyosa bende konusmaların içinde bazı şeyleri kabullenmediğimi yapmak zorunda olmadığımı duyurmaya başladım bisene olmuştu ve artık eşime hep ağlıyodum bu evden taşınmak istiyorum diye ama biz taşınınca annesinin yanına kimse gelmiceği için eşim kabul etmedi ve bende hep evden kaçmaya çalıyodum kendi evim olarak hiç biir zaman benimseyemedim ama cok gitcek yerimde yok ben güngörendeyim ailem ümraniyede istediğin an gidemiyosun bu seferde taşınma kavgaları başladı ailesi benım tasınmak ıstedıgımı ogrendı ama kimse siz tasının biz annemle oturuz demedı öyle kaldı daha sonra ben işe girdim 5 aydır calısıyorum kaynanama 2 ay önce böbrek kanseri teşşhisi koydular ne kadar yaşayacağı belli değil allah da şifa versin ama ben o evden taşınmak istiyorum kaynanamın hastalıgı cıktıgında heran ölür diye bize göndermediler 2 aydır evde yalnızız ve ben mutluyum ama şimdi olayın tazeliği bitti kardeşleri yine annlerini gönderiyorlar ben haftaiçi çalışıyorm haftasonu genelde aileme gidiyorum aynı döngü yine başlıcak ve ben evde yokken bu seferde annem hasta bahanesiyle sürekli gelip gitcekler ilk baslarda sesimi çıkartmak istemiyodum kira vermeyiz diye ama çalışıyorum rahatça çıkabilirim ama bi taraftan atık çocuk düşünmeye başladım bunları düşündükçe çok moralim bozuluyor haftaya kaynanam gelicekmiş beni neler beklediğini düşündükçe o eve gitmek istemiyorum bugün eşimi hiç aramadım çünkü tepkim ona beni o evde yaşamaya mecbur bırakmasına tahammül edemiyorum kaç defa kavgalarımızda boşanma eşiğine geldik ama birbirimiz seviyoruz şuan aklıma gelmeyen ailesinin yaptığı çok olaylar oldu ama yazmakalada bitmez bana yardımcı olun arkadaşlar düşüncelerinizi paylaşın................

X