Kaynananın sağlık sorunu ve benim sorguladığım vicdanım

İnanın sonrasında yaktın başımı dersiniz.
Şaka bir yana. Böyle durumlarda biraz nabza göre şerbet verip alttan almak gerektiğini düşünüyorum. Tabi sınırları koruyarak.
Doldurma kendini. Sen de huzursuz olursun bu sefer. Baksana taktıkça ucu nefrete kadar gidiyor nerdeyse. Ve mantıklı düşünmeni engelliyor.
Klasik kaynana işte. Kötü niyetli biri değil. He de geç yaptıklarına. Sen mutlu, o mutlu

Bakar zaten ondan yana bir sıkıntı yok ama nasıl anlatsam bilemiyorum ki işte değişik gelen hoşuma gitmeyen şeyler var. Mesela şimdiden benim eve kıyafet yolluyor neymiş en az 40 gün benimle olacakmış. Arada annen gelsin istersin vs diye düşünmek yok. Her seferinde paşama ben bakicam diyip duruyor. (Erkek çocuklarının paşa diye sevilmesinden nefret eden ben oğlumla ilgili kurulan her cümlede bu kelimeye maruz kalıyorum ve alınmasın diye buna bile bişey demiyorum) birikiyor işte daha nasıl anlatabilirim bilmiyorum ki. Bir de ağzı çok bozuk çocuğa da küfür ogretcekmis. Bunun gibi öyle çok detay var ki...
Paşam demesi kötü bir şey değil ki 🥲 Siz sevmediğinizden napsa rahatsız oluyorsunuz bence. Kızlara da prenses diyolar artık insanlar. Ne erkek çocukları ne kız çocukları kraliyet soyundan gelmiyor. Ancak annesi babası nenesi dedesi için paşa, prenses onlar.

Siz de istemediğiniz şeyleri neden söylemiyosunuz? Lohusayken gelmesini istemiyosanız söyleyiverin

Kanser cok cok kotu bir hastalik. Hem hasta hem hasta yakini icin. Kv degil tanimadigim biri bile olsa uzulurum. Siz bir garipsiniz. Kadin belki de neler cekecek, sizin derdiniz huzurumuz bozulmasin. Bir zahmet bozulsun.

Paşam demesi kötü bir şey değil ki 🥲 Siz sevmediğinizden napsa rahatsız oluyorsunuz bence. Kızlara da prenses diyolar artık insanlar. Ne erkek çocukları ne kız çocukları kraliyet soyundan gelmiyor. Ancak annesi babası nenesi dedesi için paşa, prenses onlar.

Siz de istemediğiniz şeyleri neden söylemiyosunuz? Lohusayken gelmesini istemiyosanız söyleyiverin
Paşa demesi erkek takintisindan geliyor o yüzden sevmiyorum o kelimeyi. Erkek oturmalı kadınlar etrafında fır donmeli. Zihniyeti tam olarak bu. Hamileyken ocağın altını kısar mısın zahmet olmazsa şeklinde bir cümleyle eşimi mutfağa gönderdiğim için işten geldi yorgun sen niye gidip kismiyon demisligi var.

Paşa demesi erkek takintisindan geliyor o yüzden sevmiyorum o kelimeyi. Erkek oturmalı kadınlar etrafında fır donmeli. Zihniyeti tam olarak bu. Hamileyken ocağın altını kısar mısın zahmet olmazsa şeklinde bir cümleyle eşimi mutfağa gönderdiğim için işten geldi yorgun sen niye gidip kismiyon demisligi var.
O an kalkacağım varsa da kalkmam yansın yemek aç kalsınlar. 🥴 Her şeyin çözümü var sizi de bir gün öyle böyle kabullenirler çok büyütmeye gerek yok. Bu kadarını anamız da yapıyor.

Lohusayken gelme planları yaptığını söylüyosunuz. Ona neden hayır demiyosunuz diye sordum aslında. Temizlik olayına dönecek bu da. öyle veya böyle sonuç olarak rahatsız oluyosunuz kvden. Kalmaya gelme desenize. Gelip gidip torununu görür ama kalmasına, size bakmasına neden müsaade ediyosunuz ki? Doğumdan sonra kalmana gerek yok dediniz mi?

Duygularınız sizde kalsin.
Herkesin duygusu farklidir.
Eşinize belli etmeyin.
Kanser kotu hastalık kimsenin başına vermesin Allah.
Ama insana hayatı dar ediyorsa kaynana gelinlerde birşey hissetmeyebilir.
Sizin durumunuzu bilemiyorum tabi.

Lohusayken gelme planları yaptığını söylüyosunuz. Ona neden hayır demiyosunuz diye sordum aslında. Temizlik olayına dönecek bu da. öyle veya böyle sonuç olarak rahatsız oluyosunuz kvden. Kalmaya gelme desenize. Gelip gidip torununu görür ama kalmasına, size bakmasına neden müsaade ediyosunuz ki?
Çünkü imasinda bile ağlamaya başlıyor. Kendi gelip bakmaktan başka 2.bir seçenek yok onun için. Ha kalma demişsin ha senden nefret ediyorum demişsin onun için hiç ama hiç farkı yok.

Çünkü imasinda bile ağlamaya başlıyor. Kendi gelip bakmaktan başka 2.bir seçenek yok onun için. Ha kalma demişsin ha senden nefret ediyorum demişsin onun için hiç ama hiç farkı yok.
Bu söylediğiniz inandırıcı gelmedi bana. Evini temizliycem diye de kıyameti kopardı yazmıştınız. Ama ben önceki konunuzdan temizliği sizin istediğinize dair mesajı alıntılayıp koydum. He öyle bir tepki veren bir insan olsa bile hayır cevabını duya duya zamanla alışır zaten.

Neyse siz bilirsiniz. Eğer lohusalığınızda da size o bakacaksa kolaylıklar dilerim, daha çok konu açarsınız burda. Bazı konular oluyor bdvde çözümü olmuyor. Ne dersen de konu sahibinin bir diyeceği mutlaka oluyor. Bu da öyle bir konu. Size kolaylıklar dilerim. Sağlıcaklı bebeğinizi kucağınıza alın. Kayınvalidenize de Allah şifa versin 🙏🏻

Ah destek alabilsem daha nelere alcam da elde imkan yok. Çok özetle doğar doğmaz dolandırıcı babası tarafından terkedilmis,sonra yine onun tarafından dolandirilmis,10 yaşında üvey baba şiddetine maruz kalmış ve genel anlamda sadece huzur aramış onuda hayal ettiği şekliyle bulamamış olunca insan benim gibi hissizlesiyor sanırım. Mesela eskiden aşırı sulu gozluydum artık aglayamiyorum bile. kavgam bu hislerle aslında ve bu konuyu açma sebebim olan kaynanaya uzulemedigime bundan dolayı taktım. Derinlerde birşey hala aslında neyin normal neyin normal olmadığının farkında ama farkında olmak yetmiyor. His kalmamış bende.

Ben o hissizligi cok iyi anliyorum. Dunya yansa panjuru kapatip uyurum. Ancak baskalarinin duyarliligini anlamak zor degil. Illa uzuntu hissetmek durumunda degilsiniz. Anlayisli olabilirsiniz, duymayabilirsiniz, birisi sizin icin bisey yapmak istiyosa birakin yapsin. Giysi mi aliyolar? Birakin alsinlar. Giydirmek zorunda degilsiniz. Lohusalikta yardima mi gelecek? O kadin esinizin annesi ve kiymetli. Hissiz olmaniz ayri bir konu, empatiden yoksun olmanız ise apayri bir konu

Ben sizin kayınvalidenize inanın cok üzülüyorum .
Aylarca evinde kaldınız , hamilesiniz diye kadın size baktı. Torununa hediyeler aldı , evinizi temizledi . Daha da yaranamadı .
Siz istiyorsunuz ki lazım olunca gelsin işimi yapsın olmayınca da gitsin.
Yani hem pastam dursun hem karnım doysun . Öyle bir dünya var mı?

Kadın belki de kanser . “Huzurumuz kaçacak.” ne demek ?
Yarın siz de anne olacaksınız , umarım kendiniz gibi bir gelininiz ya da damadınız olmaz.

Kızlar merhaba. Eski konulardan bilenler bilir kaynana çok zor bi karakter. Hamileyim,doğuma 1.5 ay falan kaldı ve özellikle doğumdan sonra herşeye çok karisacagindan adım gibi eminim. Şimdiden yok artık yalnız kalamazsin yok bilmem ne diye yeterince darliyor. Allah biliyor özellikle çocuk doğduktan sonra bi şekilde benden uzak olsun diye çok geçirdim içimden. Gel gelelim 2 gün önce göğsünde sertlik farketmiş doktora gitmiş ve mamografi çekilmiş. Sonucunda kitle tespit edilmiş şimdi ne olduğu araştırılacak. Aynı şeyi bundan 2 yıl önce kardeşi yaşamıştı ve kanser teşhisi kondu tedavisi hala devam ediyor. Bu aşamada bildiğiniz vicdan sorgulaması yaşıyorum. Ağlayarak sadece bana anlattı,ben daha paşamı büyütmek istiyorum vs dedi ama gelin görün ki üzülebildim mi hayır. Sevindim mi ona da hayır. Eşime ve gorumceme durumu ne olduğu kesinleşince soyleyecekmis. Sanada soylemicektim ama soyliyim dedim diyo ki o da tuhaf geldi. Şimdi eşime soylediginde bilmiyor gibi saçma sapan rol yapmak zorunda kalcam. Zaten uzulemedigim için de ilk duyunca bi tepki vermek zor oldu. Üzülemediğim için kötü bir insan mıyım sorgulaması yaşıyorum ama birlikte yaşamak zorunda kaldığımız süreç itibariyle gerçekten çok bunalttı beni ve kafa yapilarimiz gram uymuyor. Sadece eşimden dolayı alttan alıyorum. Şu anda bile kötü bişey tespit edilirse eşim üzülecek tadımız kaçacak endişesi hissediyorum sadece ve sonra kendime kızıyorum. Bu normal gelmeyen ama aşamadığım duyguyla ne yapicam ben. Gerçekten gaddar,ruhsuz falan mı oldum 😞
Normalde sorgusuz sualsiz kimseye yargısız infaz ağır eleştiride bulunmam ama konunuz yeterince açık olmus. Kusura bakmayın ama bana çok bencilce geldiniz. İnsan tanımadığı birinin bile hastalıkla savaştığını gördüğünde üzülür ki en azından vicdanı olan içi acır. Bu kadar kötü niyetli nasıl olunabiliyor. Eşinizin annesi çocuğunuzun babaannesi. Kanser olursa huzurumuz kaçar.. inanilmazsiniz . Demiyorsunuz ki Allah sagiik versin inşallah düzelir diye ama tek derdiniz ucu size dokunmasın. Yazık. Kalbinize iyilik diliyorum.

Kayınvalidesinden çekenler arasında hatrı sayılır bir sıralamam olabilir.
Yani benim derdim öyle kuralları olması falan da değildi yani.
Yalanlar, iftiralar her şeyi yaşadım.
Yine de kanser olsa üzülürüm annemden biliyorum çok zor bir süreç.

Eşim üzülecek, tadımız kaçacak nasıl bir düşüncedir ya? Konu sahibi sizin için söyleyebileceğim tek şey karşınıza umarım hep kendiniz gibi kişiler denk gelir.

Ah destek alabilsem daha nelere alcam da elde imkan yok. Çok özetle doğar doğmaz dolandırıcı babası tarafından terkedilmis,sonra yine onun tarafından dolandirilmis,10 yaşında üvey baba şiddetine maruz kalmış ve genel anlamda sadece huzur aramış onuda hayal ettiği şekliyle bulamamış olunca insan benim gibi hissizlesiyor sanırım. Mesela eskiden aşırı sulu gozluydum artık aglayamiyorum bile. kavgam bu hislerle aslında ve bu konuyu açma sebebim olan kaynanaya uzulemedigime bundan dolayı taktım. Derinlerde birşey hala aslında neyin normal neyin normal olmadığının farkında ama farkında olmak yetmiyor. His kalmamış bende.
Şu yorumunuzu görmeden üstteki yorumumu yaptım. Biraz sert bir üslup olunca içime sinmedi üstteki yorumum kusura bakmayın. Siz de zor şeyler yaşamışsınız ama madem kv ye üzülemeyecek kadar hatta eşiniz öğrenince keyfiniz kaçar diye endişe edecek kadar uzaksanız o halde mümkün olduğunca temizlik veya diğer şeyleri de kendiniz yapsaydınız keşke..

X