kedilerle bitmeyen imtihanım

iki günde bir sulamaya gittiğim annemin bahçesinde 3-4 gündür 3 yavru kedi vardı
önünde çalılık arkasında odun olan bi barakanın çok küçük bi açıklığından girip çıkıyolardı çok küçüklerdi ama hareketlenmişlerdi zor da olsa yürüyolardı
önceki gün kızım gördü üç saat uzaktan sevdi anneleri gelmiyo anne alıp bakalım dedi günlerdir dolandıklarına ayaklanacak kadar yaşadıklarına göre anneleri vardır diye düşündüm kızımı yaklaştırmadım
bugün sulama için gittim üçü yere yığılmış ölmüş gibi görünüyolardı bakmak için yaklaştım biri miyavlamaya başladı sadece başını kaldırabiliyor diğerleri gerçekten ölmüş
ne yapacağımı şaşırdım elim ayağıma dolaştı ölenleri nası alıp atıcam yaşayanı nası yaşatıcam kızım gelip görse altı ay bunalıma girecek ömrümden yirmi yıl gitti sırtımdan ter aktı
ölenleri komşunun oğluna aldırdım dayanamadığım için bakmadım ama sanki kurtlanmış gibi geldi
yaşayanı küçük bi kutuya sıcak koyacak şeyler koyup ona yerleştirdim sulandırılmış süt verdim sütü içince bi kaç adım attı kutudan tekrar çıktı tekrar kutuya koydum başında bekledim biraz bir daha çıkmadı
şimdi aklımda deli sorular dün bahçeye gitseydim ölmeden yakalar mıydım
o küçük aralığın içini görmem imkansız orda annesi veya başka kardeşi var mı
kızım çok mu yaklaştı anneleri koku sindi diye gelmedi(kedilerde böyle bi şey var mı bilmiyorum)
ölenlerden kurt murt geçti mi ona da bi gözü de kapalı gibiydi
o içtiği süt kediye yetti mi sabaha kadar bi daha gidemicem
gece üşür mü acıkır mı başka kedi gelip bi şey yapar mı
belediye bakmaz ücretsiz bakan yerlere götürsem bi köşeye atıp ölüme terkederler mi
yaşarsa ben nası bakıcam daha önce baktıklarım hiç bi günden fazla yaşamadıkları için ne yapacağımı bilmiyorum
o kadar küçük ki avucum kadar sadece allahım bu gece uykular haram bana başım çatlıyor ağrıdan vicdan azabından nefes alamıyorum göğsüm daralıyor
inşallah bu gece ölür de kurtulur elimde de heba olacak gibime geliyor kızıma da anneleri alıp gitmiş derim

bi kere bir gözü çıkmış suratının yarısı olmayan topallayan bi kedi bulup getirmişti yine çok geç saatte bulmuştuk dağ başındaydık ertesi gün veterine götüremeden kedi öldü
yine kutu falan yapıp süt vermiştik kedi ölse de kızım anne öldü ama mutlu öldü dimi güvende öldü dimi köpekler saldırmadan aç kalmadan öldü allah senden razı olsun diye bana dua etmişti kulaklarımda çınlıyor şu anda
buna bi şey olduğunu görürse altı ay bunalıma girer kediye mi acıyayım kızıma mı acıyayım kendime mi acıyayım bilemiyorum
1.si yavru kedinin doyduğu karnından anlaşılır belki de tek başına içemeyecek sütü bazen şırınga ile verilmesi gerekir.
2. Sütü içse bile tuvaletini yapabiliyor mu yapamıyorsa yaptırmak gerekir. Yapamazsa zehirlenebilir.
3. Kediyi tek bırakarak hata etmişsiniz. Odalardan birine almanız gerekirdi. Kızınızın görmemesi için kapıyı kitleyebilirdiniz.
4. Yalnız bırakmışsınız. El kadar yavruyu sokakta başka kedi köpek rahat bırakmayabilir üstelik "Ölse de kurtulsa" düşüncesi çok kalpsizce. O yavrunun insan yavrusundan bir farkı yok.
5. Keşke hayvan ambulansını arasaydınız gelip alıyorlardı. En kötü ölse de kurtulsa demekten çok alıp bir veterinere götürseydiniz onlarla ilgilenip sonra da sahiplendiriyorlar. Annesiz yaşayamaz diye bir şey yok. Benim oğlumda annesiz el kadardı evlat edindiğimde

X