Kendimi beğenmiyorum ve kimse beni sevmiyor

tavananna

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2009
22
0
öncelikle şunu bilin ki ergen değilim.yakında 21 yaşıma basacağım.okuyan ve çalışan sorumluluk sahibi bir insanım.benim sorunum kendimimi beğenmemem ve kimsenin beni sevmemesi.fiziksel olarak kendimi beğenmiyorum dudaklarım çok ince ve küçük.yüzümün estetiğini bozuyor.sonra miyopum bu yaşıma kadar hep gözlük takmaya mahkum kaldım ve daha da kalacağım gibime geliyor.gözlüğün de zaten pek güzel olmayan yüzümü iyice gölgelediğini düşünüyorum.ayaklarımın ise bir kıza göre büyük olduğunu düşünüyorum.zarif ve tatlı ayakkabılar bana hiç olmuyor olsa da yakışmıyor.bazen allah a isyan ediyorum açıkçası.herkese verdiği (belirgin dudak,normal gören gözler,küçük ayaklar) özellikleri bana vermediği için.sanki herkesi özene bezene yarattığını beni ise adil yaratmadığını düşünüyorum.
ha diyebilirsiniz haline şükret eli kolu tutmayan, gözleri görmeyen senden daha beter durumda olan insanlar var diye.ama ben de şöyle düşünüyorum.benden daha iyi yaratılmış insanlar varken ben niye benden kötü durumda olanları örnek alayım ki.herkes kendinden daha iyi durumda olanları örnek almalı değil mi sonuçta? ee öyleyse...

bir başka sorunum da beni hiçbir erkek sevmiyor.çevremdeki kızların peşinden bir sürü erkek koşuyor ama beni şimdiye kadar hiç seven benden hoşlanan olmadı.dediğim gibi ben kendimi bazı yönlerden eksik hissediyorum ve erkeklerde dört dörtlük ve havalı kızları tercih ediyorlar.ama havalı olmak, giderli olmak, aktif ve aşırı konuşkan olmak da benim tabiatıma aykırı.istesem de olamıyorum ne yapayım.işte bu da kendimde beğenmediğim başka bir yönüm özgüvenli olmamak...

makyaj yap, bakımlı ol da diyebilirsiniz ama çok afedersiniz makyajla g.tüm bile güzelleşir.önemli olmayan makyajsız ve duru bir güzelliğe sahip olmak.ona da herkes sahip değil işte.doğuştan makyaja ve bakıma çok gerek duymadan güzel olanlar var.işte ben de onlar gibi olamadığıma isyan ediyorum.
sonunda içimi döktüm ve rahatladım arkadaşlar.en azından şimdi mutlu oldum...

napıcaksın yani böyle mutsuz yaşamaya devammı ediceksin.sen kendini sevmezsen kendine gereken önemi vermezsen kim napsın kim sevsin seni.bence bi an önce kendine gel ve önce kendini sevmekten başla sonra gelir gerisi

öncelikle şunu bilin ki ergen değilim.yakında 21 yaşıma basacağım.okuyan ve çalışan sorumluluk sahibi bir insanım.benim sorunum kendimimi beğenmemem ve kimsenin beni sevmemesi.fiziksel olarak kendimi beğenmiyorum dudaklarım çok ince ve küçük.yüzümün estetiğini bozuyor.sonra miyopum bu yaşıma kadar hep gözlük takmaya mahkum kaldım ve daha da kalacağım gibime geliyor.gözlüğün de zaten pek güzel olmayan yüzümü iyice gölgelediğini düşünüyorum.ayaklarımın ise bir kıza göre büyük olduğunu düşünüyorum.zarif ve tatlı ayakkabılar bana hiç olmuyor olsa da yakışmıyor.bazen allah a isyan ediyorum açıkçası.herkese verdiği (belirgin dudak,normal gören gözler,küçük ayaklar) özellikleri bana vermediği için.sanki herkesi özene bezene yarattığını beni ise adil yaratmadığını düşünüyorum.
ha diyebilirsiniz haline şükret eli kolu tutmayan, gözleri görmeyen senden daha beter durumda olan insanlar var diye.ama ben de şöyle düşünüyorum.benden daha iyi yaratılmış insanlar varken ben niye benden kötü durumda olanları örnek alayım ki.herkes kendinden daha iyi durumda olanları örnek almalı değil mi sonuçta? ee öyleyse...

bir başka sorunum da beni hiçbir erkek sevmiyor.çevremdeki kızların peşinden bir sürü erkek koşuyor ama beni şimdiye kadar hiç seven benden hoşlanan olmadı.dediğim gibi ben kendimi bazı yönlerden eksik hissediyorum ve erkeklerde dört dörtlük ve havalı kızları tercih ediyorlar.ama havalı olmak, giderli olmak, aktif ve aşırı konuşkan olmak da benim tabiatıma aykırı.istesem de olamıyorum ne yapayım.işte bu da kendimde beğenmediğim başka bir yönüm özgüvenli olmamak...

makyaj yap, bakımlı ol da diyebilirsiniz ama çok afedersiniz makyajla g.tüm bile güzelleşir.önemli olmayan makyajsız ve duru bir güzelliğe sahip olmak.ona da herkes sahip değil işte.doğuştan makyaja ve bakıma çok gerek duymadan güzel olanlar var.işte ben de onlar gibi olamadığıma isyan ediyorum.
sonunda içimi döktüm ve rahatladım arkadaşlar.en azından şimdi mutlu oldum...

Bız bayanların az da olsa hafıf evdeyken bıle bı makyaj yapmamız lazım cnku yuzumuz soluk gozukuyor
Acıkcası o duru guzeelıge sahıp ı olan ulkemızzzde cok cok ınsan var. Yanı bu kadar kadın ne yapsın. Sence benım elım yuzum duzgun cok sukur ama takıntım su estetık yaptırmak ıstıorm neden dıyorm sonra vazgecıyorm yaptırmaktan

Neyse bu ınsanın gıyım tarzı konusması arkadas cewresıı ıle alakalı

Sız ne kadar kendınızıden sıkayet edersenız cevrenızdekılerde sıkılır kacar bu tawrınızdan. Bu bır gercek
Mesela lens degerlendır. Ayakların ıcın aklıma bısı gelmedı cunku bu durum boyla alakalı bendede bu vardı ayaklarım boyuma gore ınce ve uzun. Bı gun alıswerı s yaparken cok begendım bı ayakkabınoldu topuklu pnt oranıda yuksek allahım bu kadar guzel duramazdı dedım

Yanı bısılerden bıraz da sen ıyı sonuc cıkartmalısın. Mız mız olamamkla basla kendını degıstır bu konusman olur kulturun olur hafta sonları arkadasların senı davet etmıyosa sen bı yerde bulusalım de yanı care tukenmez kesınlıkle

canım öyle düşünme benimde gözlerim bozuk hemde 3.5 derece miyobum.asırı olmasa fazla kılolarım var ayaklarımda kücük sayılmaz 39 numara ama beni cok sevdiğine inandıgım dunya tatlısı bi sevgilim var saydıgın özellikler kendını sevmene engel degil :) unutma sen kendini sevmezsen kimse seni sevemez karsına doğru insan cıktıgında birbirinizin ufakta olsa kusurlarını bile seveceksin buna emin ol sadece sabret ve olumlu düsün :) hakkında hayırlısı olsun :KK3:

İsyan etmeyi bırak ve yüzüne Allah korusun bir yanma kazası gelse naparsın onu düşün.
Ya da kezzap atılan kadınların suratına bir bak. Onlar napsın?!
İsyan edersen elindekilerden de olursun.

Ayrıca lens tak. Gözlerin lens takmaya uygun değilse bilemem tabi.

Bir de şu erkeklerin ilgisini çekme mevzusuna, aşk ilişkilerine sakın güzelliği katma.
Çünkü alakası yok. Çevremde en dikkat çekmeyen kızların da çok güzel ilişkileri var ve seviliyorlar.

Sen kendini sevmezsen kimse seni sevmez.
Çünkü enerjin düşüyor bu kötü düşüncelerinle birlikte.
Kötü enerji yayan bir kızı istemezler ki.

Öncelikle kendine güvenmelisin.
Özgüven eksikliği var sende hem de bu nikin gibi tavan yapmış durumda...
Özgüven eksikliğinin altında yatan ana sebep negatif düşüncelerdir.
Çok karamsarsın bi kere.
Doğuştan makyajsız güzellere özeniyorsun isyan ediyorsun.
Rabbim seni öyle yarattı diye sakın isyan edip günaha girme.
Herkesin bi kusuru vardır.
Allah korusun ya bedensel bi kusurun olsa idi o zaman napacaktın.
Lütfen haline şükret.
Ve bi psikologtan destek al.

Bu arada makyaj çirkini güzel yapmaz.
Makyaj yapsam bilmem nerem bile güzel olur lafı züğürt tesellisine benziyor. :KK66:)
Yok öyle bir dünya.
Sen makyajla daha iyi olacaksan yap makyajını.
Makyajı öcü gibi görmeyelim. Hem doğal halinle sev kendini hem de istediğin gibi makyajını yap.
Sevmiyorsan süsü, olduğun gibi kabullen kendini.

Son düzenleme:
derdin özgüvenin olmaması mı yoksa erkeklerin sana bakmıyo olması mı?

bence güzellik biyere kadar..allahın gücüne gitmesin de o kadar çirkin kızlar gördüm ki ne erkeklerle evlenip ne hayatlar yaşıyolar.bu örnekleri gördüğümde allah çirkin şansı versin demeden geçemiyorum.evleneceği kızın özellikle güzel olmamasını isteyen çok erkek tanıyorum.çok çirkin kızların çok yakışıklı erkeklerle gezdiğini görüyorum.

uzun lafın kısası erkek ayartma olayı güzellikle ilgili değil işve cilve yapabilme kapasitenle ilgili bişey.çirkin olabilirsin ama bazen bi bakış bile yeter bi erkeğe..

gelelim özgüven olayına.özgüven güzellikten geçmez, allah sana istediğini vermemiş olabilir.buna isyan etmektense sende olan şeyleri geliştirmeyi dene.mesela çok iyi bi kariyer yap, master doktora falan yap.kariyer düşkünü erkekler de var.40 yaşına geldiğinde güzellik değil bunlar kalıyo elinde.

bunlara kitlenmek seni sadece mutsuz eder..elindekileri kabul edip onlarla devam et yola.

Aza kanaat edemeyen, çoğu hiç bulamaz diye bir söz var...
Ne bu isyan? Seni yüceltir mi zannediyorsun
İsyan edip iyilere özenmekle ele ne geçer? En iyisi olmaya çabalamadıktan sonra

Sen bir şeyler için çabala kendine bak ki güzel olasın
Tekrar baştan yaratılmayacağına ve birden bire duru güzelliğin olmayacağına göre
Bir yerlerden başla bence
Bu şekilde hiç bir yol katedemez sızlanır durursun.

Makyajsız guzel olmak mı? eğer erkeklerin ilgisini cekmek istiyosan makyaj yap derim..
bu arada yakınma bence carelerıne bak suan cok guzel olupta eskı fotolarına baktıgımda sen nasıl degişmişsin dedigim o kadar cok insan var ki.
herkes degisiyo sende degisirsin .
Çirkin erkekler ne yapsın peki hadi sen kızsın kaşını alırsın makyaj yaparsın saclarını degistirirsin birsürü alternatifin var.
.

Son düzenleme:
canım şunu iyi anla, bu dünyada dış güzellikle herşeye sahip olunabilir gibi bi durum söz konusu değil...onlar palavra...en güzel kadınlardan biriydi hülya avşar...kocası da allahın yarattığına kusur bulunmaz ama yüzüne bakılacak tipte değildi...noldu....hülya avşar bile aldatıldı...
unutma güzellik sadece erkekler için ANLIK bir özelliktir...onlar ilk bakışta güzel kız peişnde koşsalar bile, onlarla ileriyi pek düşünmezler...aklı başında erkek adam akıllı edepli kızları tercih eder...
sen kendini güzellikle ön plana çıkarmaya çalışıyorsun..bu çok yanlış..her insanın muhakkak bi kusur vardır...dört dörtlük sertifikalı onaylı bir güzel yok anlayacağın...
bizim hayranlıkla baktığımız güzelliğiyle erkekleri büyüleyen o ünlüler varya, ne kusurları var bi bilsen..
öncelikle gözlükleri takıntı etmişsin, evet bencede gözlük kullanmak zor ve sinir bozucu..ama çaresiz değilsin...lens kullanabilirsin... ayrıca yaşında lazer olmaya müsait...lazer yaptırabilirsin...lens en ideali senin için...madem gözlüğe bukadar taktın, önce onlardan kurtul...lens al ve kullan çok rahat bende kullanıyorum memnunum....
ayaklarına yapacak bişey yok uçlarından kısaltamayacağına göre şükredip onlarla mutlu olmaya çalışacaksın....
dudaklarına takmana çok güldüm...aksine ince dudak bir bayanı çok hanım hanımcık yapar...koca koca silikon sıkmış gibi patlayacak gibi duran şişik dudaklar bir erkek için tercih sebebi değildir unutma...sadece istisnai erkekler kalın dudağa takıntılıdır...aksi halde ince dudak bir bayanı narin yapar...
unutma sen kendinle mutlu olamazsan karşına da böyle bir negatiflik yayarsın..sen biraz özgüvenli ol gerisi gelicektir inan...

ohooo naaptın be güzelim...herkesin kusurları var sen de yazmışsın kimse dörtlük diyil diye. anladım kafanı çok takmıştın ama olmaz böyle çık bakalım şu kasvetli durumdan.benimde gözlerim bozuk 7 yaşından berri, senin yaşında ameliyat oldum yedi yıl geçti tekrarladı şimdi lens kullanıyorum.ayak parmaklarımı görsen gülmekten ölürsün yamuktur kendileri:)))genç kızken göğüslerimde çok iriydi herkes konuşurdu ilk odak noktasıydı ve bir itiraf daha odun belliydim hala da öyleyim.bazen senin gibi kapanır isyan edesim gelirdi ama boşunaymış.şuan 29 yaşında bir çocuk annesiyim spor yapıyorum sağlıklı besleniyorum en önemlisi kendimi seviyorum.bence sende ilk kendini sevmekle başla işe güzellik gelir geçer ayaklarının üstünde duran olgun birisin(öyle yazmışsın)sakın böyle karamsar olma.bir gün hayat seni seven birini çıkaracak karşına öyle düşün ve kendinden asla taviz verme.seni beğenen böyle beğensin senden farklı biri gibi görünmeni beklerse zaten asla senin değildir unutma..senin gibi kendini sevmeyenlere dediğim birşey daha vardır sakın gülümsemekten vazgeçme..hadi gül bakalım:)) :)) :))

Şimdi burda benim size öyle şey olur mu kolu bacağı olmayan insalar var tüm olan vücudunuzun kıymetini bilin demem lazım.

Ama bu bir kaç gündür forumda olunamayanlara yapılan atıflar beni deli ediyor. Belki siz bu niyetle yapmadınız, ki yapmadıysanız lütfen alınmayın kimseyi kırmak değil niyetim, Makyaj en çirkinleri bile güzelleştirmez, güzel olanı kusursuzlaştırır diye düşünüyorum. Yani sizin Allah esirgesin kezzap atılmış bir yüzünüz, kötü elmacık kemikleriniz, çok uzun bir yüzünüz varsa maalesef isterseniz chanell'ın ürünlerini suratınıza sürün maalesef bir işe yaramaz.

Ayrıca o gördüğünüz havalı kızların havası özgüvenlerinden geliyor. Bana kalırsa yüzünüzdeki kusurları değil, beyninizdeki özgüven eksikliğini giderirseniz, o kızlardan bir farkınız kalmaz :KK34:

Son düzenleme:
Yanlış hatırlamıyorsam sene 2007 idi. Merdivenlerimizden inerken son basamaklara doğru ayağım burkuldu. Kendimi yerde bulmuştum. Kalkmak istedim ancak sağ ayağıma basamaz olmuştum. Olayı anlıyamadım, tekrar tekrar denedim ancak imkansız. Sağ ayak devre dışı. Sol ayağımla sekmeye başladım.

Hastahanede; boş bulundum. Ve düşünmeye başladım. O anı hiç unutmuyorum. Ayağıma baktım, morarmış ve şişmişti. Ne kadar acizdim. Hiç birşey yapamıyorum. Elim kolum bağlı. Sadece bakakalmıştım ayağıma. Ve ayağımın eski haline dönmesini okadar çok istemiştim ki. Kafamı allak bullak etmesine istemedende olsa izin verdiğim sorunlar o an beni hiç ilgilendirmiyordu artık. Ben ayağımın sıhhatıne kavuşmasını istiyordum.

İki şey varki insanlar onun kıymetini bilmezlermiş; Sıhhat ve vakit.

Elhamdülillah her halimize :)

Son düzenleme:
Öyle bir gün gelir ki az gördüğün gözlerini, ince dudaklarını ve kaba ayaklarını ararsın.

Hayatta kimsenin başına ne geleceği belli olmaz. Şimdi kendinden güzel olduğunu düşündüklerinin bir gün senden daha kötü duruma düşmeyeceklerini kimse garanti edemez.

Allah'a isyan etme.

Az gördüğün gözlerin hiç görmez,
İnce diye hoşnut olmadığın dudakların hiç kıpırdamaz,
Kaba diye sevmediğin ayakların da hiç tutmaz olursa;

Allahım gözlerim görseydi de yine miyop olsaydım,
Allahım konuşabilseydim de yine ince olsaydı dudaklarım,
Allahım yürüyebilseydim de yine kaba olsaydı ayaklarım dersin.

Haline şükret.
Gözlük kullanmak yerine lens tak.
Sevdiğin tarzdaki ayakkabıları satın almak yerine bir ayakkabıcıya modelini göster senin ayaklarına göre olanını yapsın.
Dudaklarını da kalıcı makyajla olduğundan biraz daha kalın gösterebilirsin.

Şu anda dünyayı karanlık görenler, küçük bir ışık görmek için bile dua ediyor,
Trafik kazasında dudaklarının yarısı giden biri, dudaklarım tam olsun da ince olsun diye dua ediyor,
Hiç yürüyemeyen biri de yeter ki bir adım atabileyim ayaklarımın şekli hiç önemli değil diye dua ediyor olabilir.

Öyle bir gün gelir ki az gördüğün gözlerini, ince dudaklarını ve kaba ayaklarını ararsın.

Hayatta kimsenin başına ne geleceği belli olmaz. Şimdi kendinden güzel olduğunu düşündüklerinin bir gün senden daha kötü duruma düşmeyeceklerini kimse garanti edemez.

Allah'a isyan etme.

Az gördüğün gözlerin hiç görmez,
İnce diye hoşnut olmadığın dudakların hiç kıpırdamaz,
Kaba diye sevmediğin ayakların da hiç tutmaz olursa;

Allahım gözlerim görseydi de yine miyop olsaydım,
Allahım konuşabilseydim de yine ince olsaydı dudaklarım,
Allahım yürüyebilseydim de yine kaba olsaydı ayaklarım dersin.

Haline şükret.
Gözlük kullanmak yerine lens tak.
Sevdiğin tarzdaki ayakkabıları satın almak yerine bir ayakkabıcıya modelini göster senin ayaklarına göre olanını yapsın.
Dudaklarını da kalıcı makyajla olduğundan biraz daha kalın gösterebilirsin.

Şu anda dünyayı karanlık görenler, küçük bir ışık görmek için bile dua ediyor,
Trafik kazasında dudaklarının yarısı giden biri, dudaklarım tam olsun da ince olsun diye dua ediyor,
Hiç yürüyemeyen biri de yeter ki bir adım atabileyim ayaklarımın şekli hiç önemli değil diye dua ediyor olabilir.

Cadı hep böyle güzel yorum yapmaya mecbur musun sen :13:

Allah herkesi ayrı güzellikte yaratmıştır.. isyan etmek bizlere yakışmaz. elimiz, kolumuz vs. olduğu için şükretmemiz lazım. kendinizde iyi olan yönderinize bakın. karamsar olmayın. her şeyin bir nedeni vardır. kimseyle kendinizi kıyaslamayın lütfen.. herşeyin bi zamanı vardır bekleyin.. Allah bir yol gösterecek elbet. psikolojik olarak kendinizi motive edin. aynaya bakın güzel olan yönünüzü bulun ve hep onu görün..

X