Kendimi beğenmiyorum ve kimse beni sevmiyor

önce özgüven derim kendine güvenin olursa herşeyi daha güzel görürsün..ayrıca makyaj herkesi güzelleştirmez kime yakışıyorsa onda güzel durur bence...

herkes sanki 4-4 lük mü kendine güvenle alakalı bu durum, hem makyajsız da güzel olan bayan sayısı çok azdır emin ol bende kendimi makyajsız hiç beğenmem mesela, birde ayak demişsin ayak insanın boyuna orantılıdır mesela 1,75 boyun varsa 36 numara ayak imkansızdır bende 1,73 boyundayım 39-40 numara ayakkabı giyiyorum kazma gibi ama b oyumla orantılı olduğu için kimsenin koca ayak dediğini duymadım, güzelleşmek insanın elinde makyaj,giyim vs önemli tabi ama en önemlisi kendine güven

Şu doğallıktan kasıt nedir allah aşkına? Bir arkadaşım sırf doğallık uğruna hiç makyaj yapmaz saçıyla uğraşmazdı ve güzel bir kız değildi. Ne anladım ben o doğallıktan. Bir insana doğal hali yakışmıyorsa gitsin saçını yapsın, makyaj yapsın. Öyle doğalım diye bakımsız gezmektense makyaj yapmak, kendine bakmak daha iyi bir şey. Hem şu makyaja öcü gözüyle bakmayın. İmrenerek baktığımız mankenlerin bir makyajlı bir makyajsız haline bakın. Doğal güzelliği olsa bile makyaj yapınca yine de ne kadar değişiyorlar, güzelleşiyorlar. İnsanın kendine bakması şart... Böyle yakınmak yerine kendini keşfetmeye, sana neyin yakışıp yakışmadığına bak.

Güzellik ölçün nedir ?
Mesela güzel olarak kabul edilen kadınların ağzını burnunu ayrı ayrı incelersen,heryerleri tek tek güzel değildir.
Ama bütün olarak güzeldirler.
O yüzden,dudağa takılma derim.Ama dişlerine özen göster ve tabii gülümsemene :)

Makyajsız güzel olarak kimi tanıyorsun ?
Magazinden tanıdığımız ünlülerin makyajsız hallerini görmeni öneririm.
Biz sahneye çıkmıyoruz,onlar kadar ağır makyaj yapmıyoruz.Ama bir allık,bir rimel,bir parlatıcı,herkese hoşluk katar.

Öncelikle gözlük meselesini halledebilirsin.Lens takamıyorsan,çok şık ve tarz gözlükler var.
Boş bir zamanında büyük optiklerden birine gidip,yüzüne yakışan,modern bir çerçeve bulabilirsin.Veya çerçevesiz cam kullanabilirsin.

Erkeklerin ilgi gösterdiği kızları kötülemişsin.Daha fenası onları kötü görüyor ve onlar gibi olmamak adına kendini çekiyorsun.
Konuşmak,sohbet etmek,gülümsemek kötü değil ki...

Sen erkek olsan,suratsız,duvar gibi kıza mı yaklaşırsın ? Gülümseyen,canayakın görünene mi ?

gözlük takmak güzelliğe engel değil yüzüne yakışan çerçeveli gözlükle güzel ve alımlı görünebilirsin
o da olmadı kontakt lens kullanabilirsin
ama senin en büyük sorunun öz güvensizlik bunu kendinde dile getirmişsin
sürekli karamsarlıkla bu sorununu halledemezsin
pozitif ol, her zaman bakımlı ol, kendini sevmeye çalış,
önce insan kendini sevmeli :)

çok negatifsin bu da senin kendini beğenmemene sebep oluyor ve çevreni de etkiliyor..

ne demek makyajla dötüm bile güzel olur....? herkes makyaj güzeli ya da çoğunluk diyelim..

sıfır makyajla çok güzel olan kaç kadın var?

bence sadece hülya avşar var o da istisna..sen istisnaları örnek alırsan kendini beğenmezsin tabii.

kendine gel..

gözlüğü at lens al..

ayaklarına göre ayakkabı seç , her model olmaz napalım yanii..burnu yuvarlak olsun sivri olmasın..babet kullanma..

mutlaka rimel ve göz kalemi sür..

tarz giyinmeye çalış arada modayı takip et..

saçlarına arada fön çektir veeee en önemlisi gülümseeeeeeee..bunlar yeter sana..

'çok afedersiniz makyajla g.tüm bile güzelleşir' öncelikle bu çok yanlış bi düşünce :) makyaj zaten güzel olan bi kadının güzel hatlarını sadece dahada cok ön plana çıkarır ha estetik dersen anlarım çünkü estetikle dudak dolgunlaştırılır, burun minicik olur vs ama makyaj insanı çok değiştirmez :) sen emin ol bi ton estetikte olsan bi kilo makyajda yapsan kendine gene güvenmezsin o yüzden daha fazla bişey yazmam anlamsız :)

bence de... yazık yaaa... ne insanlar var. teminde bir tanesinin konusu kapatıldı...
hayır ne zevk alıyorlar anlamıyorum.iyi niyetle cevap yazıyor insan bakıyor vaktin çalınmış bir nevi...

böyle insanlara söylemek istediğim bir şey var:insanın başkasını kandırması kolaydır,kandıra bilirsin ,yalan söyleyebilirsin ama kendi vicdanına söylediğin yalanın açtığı kadar kimseyi incitemezsin

Üyelerde veya açılan konularda sorun varsa biz zaten müdahale ediyoruz o yüzden konu dışına çıkmayın lütfen...

Açıkçası gördüğüm o ki sen kendine dert arıyor gibisin..Bu yazdıklarının hepsinin çaresi var....Lens takarsın ya da lazerle gözlerin çizdirirsin...

Makyaja gelince eğer alt yapı iyi değilse pek fazla işe yaramaz makyaj...

Küçük ayak güzel ayak demek değildir....

Herkesin söylediğini tekrar edicem ama aklın yolu bir "Önce kendine güven...."

Kimse mükemmel olmak zorunda değil....Dünya güzeli olmak zorunda değiliz hiç birimiz...Kaldı ki kusursuz insan yok bence..Fiziki açıdan kastediyorum...İnsan kafayı takarsa ve isterse kusur bulur her şekilde zaten....

Kendini sev..............

şu denli konular bana absürd geliyor
lütfen kusura bakmayın

öncelikle şunu bilin ki ergen değilim.yakında 21 yaşıma basacağım.okuyan ve çalışan sorumluluk sahibi bir insanım.benim sorunum kendimimi beğenmemem ve kimsenin beni sevmemesi.fiziksel olarak kendimi beğenmiyorum dudaklarım çok ince ve küçük.yüzümün estetiğini bozuyor.sonra miyopum bu yaşıma kadar hep gözlük takmaya mahkum kaldım ve daha da kalacağım gibime geliyor.gözlüğün de zaten pek güzel olmayan yüzümü iyice gölgelediğini düşünüyorum.ayaklarımın ise bir kıza göre büyük olduğunu düşünüyorum.zarif ve tatlı ayakkabılar bana hiç olmuyor olsa da yakışmıyor.bazen allah a isyan ediyorum açıkçası.herkese verdiği (belirgin dudak,normal gören gözler,küçük ayaklar) özellikleri bana vermediği için.sanki herkesi özene bezene yarattığını beni ise adil yaratmadığını düşünüyorum.
ha diyebilirsiniz haline şükret eli kolu tutmayan, gözleri görmeyen senden daha beter durumda olan insanlar var diye.ama ben de şöyle düşünüyorum.benden daha iyi yaratılmış insanlar varken ben niye benden kötü durumda olanları örnek alayım ki.herkes kendinden daha iyi durumda olanları örnek almalı değil mi sonuçta? ee öyleyse...

bir başka sorunum da beni hiçbir erkek sevmiyor.çevremdeki kızların peşinden bir sürü erkek koşuyor ama beni şimdiye kadar hiç seven benden hoşlanan olmadı.dediğim gibi ben kendimi bazı yönlerden eksik hissediyorum ve erkeklerde dört dörtlük ve havalı kızları tercih ediyorlar.ama havalı olmak, giderli olmak, aktif ve aşırı konuşkan olmak da benim tabiatıma aykırı.istesem de olamıyorum ne yapayım.işte bu da kendimde beğenmediğim başka bir yönüm özgüvenli olmamak...

makyaj yap, bakımlı ol da diyebilirsiniz ama çok afedersiniz makyajla g.tüm bile güzelleşir.önemli olmayan makyajsız ve duru bir güzelliğe sahip olmak.ona da herkes sahip değil işte.doğuştan makyaja ve bakıma çok gerek duymadan güzel olanlar var.işte ben de onlar gibi olamadığıma isyan ediyorum.
sonunda içimi döktüm ve rahatladım arkadaşlar.en azından şimdi mutlu oldum...
ee makyajada karsıysan ne yapalım sımdı bız ?

onu yapmam bunu yapmam ona karsıyım buna karsıyım

eeee ? hıc bır ugras yokken sıhırlı degnek mı degecek ?

son cumlenızdede makyaj yapanlara argo uslubunuzla dokundurmussunuz .

fakat emın olun alt yapı yoksa makyaj da fayda etmez

mısal; yıldız tılbe :KK66:
.

Son düzenleme:
Kusura bakmayin ama bu nasil bir düsünce yapisi ALLAH'a isyan etmek?
Yazdiklarinizi okurken sizin dis güzelliginize degilde düsünce yapiniza birsey ögrenmemis olmaniza acidim vede saglikli normal bir insan gibi yasayabildiginiz icin sükretmemenize..
Ne yani güzellik varsa herseyimi elde ediyorsunuz? sizin niyetiniz sadece erkeklermi?
Size sadece güzelliginiz icin bakan bir erkekten size hayir gelmez bilmis olun.
Okadar insan varki bacagini kaybetmis vs. engelli hasta yada baska dertleri var güzellik onlarin umrundami saniyorsunuz? o gibi
insanlar bile nefes aldiklarina sükrediyor.. siz ise dudaklarin söyle böyle cidden yazik..
Herkesin bir kusuru hosnut olmadigi birsy vardir ya kendisinde ya hayatinda huyunda ama kabullenmeli bunu kimse 4-4lük dogmaz anasindan.
Böyle sükretmediginiz düsüncenizi degistirmediginiz sürece mutsuz olmaya devam etceksiniz..
Rabbim herkesi ayri güzellikte yaratmisdir bunu görmekte size kalmis.

ee makyajada karsıysan ne yapalım sımdı bız ?

onu yapmam bunu yapmam ona karsıyım buna karsıyım

eeee ? hıc bır ugras yokken sıhırlı degnek mı degecek ?

son cumlenızdede makyaj yapanlara argo uslubunuzla dokundurmussunuz .

fakat emın olun alt yapı yoksa makyaj da fayda etmez

mısal; yıldız tılbe :KK66:
.

konu sahibesi diyorki sihirli degnegi olan varsa bana versin ltf :KK51:

$3173.jpg
$7101.jpg
$992.jpg
$1381.jpg
$1557.jpg

Bir şeyler istiyorsan Harekete geçeceksin, sızlanarak eline ne geçecek çok merak ediyorum..

öncelikle kaç yaşındasın çirkin kadın yoktur bence müdahalesiz kadın vardır :) şimdi devlet hastanelerinnde bile güzelleşebiliyosun burnuna estetik yaptırabilirsin bi miktar parayla dudak dolgusu yeni saçlar kıyafetler vs. Sen yeterki iste dünyanın en güzel kadını olursun :)

Surasini anlamadim g.tüne makyajmi yapiyorsunki, orasi bile güzellesir demissin.
Vallahi bunu yapanida söyleyenide ilk duydum...:KK53:

erkeklerin senin peşinden koşmamasının başka nedenleri var. önce bunu aklından çıkar. benim bi arkadaşım var. çok güzel bi kız ama sürekli melankolik takıldığı için şu ana kadar hiç sevgilisi olmadı. sen de sevgilinin olmamasını dış görünüşüne bağlama.

ince dudak, gözlük ve ayakların dışında sorunun yok galiba, yazmadığına göre. yani burnun güzel, tenin güzel. gözlükten kurtulabilirsin ilerde. çalıştığına göre para biriktirip de ameliyat olabilirsin. 10 dk sürüyo zaten lazer, sonrasında hayatına devam ediyosun gözlüksüz bi şekilde :)

makyajlı güzel olmak da büyük avantaj bence. çünkü herkes makyajla güzel olamaz. bunu değerlendir bence. makyajlı güzel oluyosan makyaj yap, kendine güvenin artsın.

bu kadar olumsuz bakarsan ve isyan edersen elindekileri de kaybedersin, dikkat et.

Bence sen kendini iyi hissetmek için bişeyler yap.. mesela alışveriş yap öyle çok pahalı şeyler almana da gerek yok . Saç rengini kaş biçimini değiştir. çalışıyordum da diyorsun kenara biraz para koy ve dudak estetiği ol . bende olacağım mesela. benim de kendimde hiç beğenmediğim şeyler var. Saçım kel olacak derecede az dudaklarım çok ince burnumu mesela hiç sevmiyorum ama para biriktiriyorum baştan aşağı yenileyeceğim kendimi sende böyle yapabilirsin bir de düzgün seni yönlendirecek arkdaşlıklar edin hem zaten bu sene kaba ayakkabılar moda benim ayaklarım 39 ama bacaklarım çalı gibi bende kalın olsun isterdim yani sana demem isyan edersen böyle düşünürsen sadece kendini üzersin bir kozmetikçiye git ve ne lazımsa al en doğallarından :) kendini iyi hissetmek için ne gerekiyorsa yap uzun çizme tayt uzun kazak ve deri ceket :) bu kombini tamamlamaya çalış eminim üzerinde çok güzel duracak :) ve her zaman başın dik gülümse bırak da neden güldüğünü merak etsinler :) sana da hiç bir faydası olmyacak insanları görüp kendini yargılayarak üzme :)

X