Kendimi yeni çözdüm.

Yaa işte bu yüzden iyi gitmemiş tedaviniz. Bayan mıydı? Araştırıp tavsiye üzerine vs falan mı buldunuz psikologunuzu? Birçok yıldır farklı farklı psikolog ve psikiyatrlarla görüştüm. Antidepresana ihtiyacım olduğunu çok geç anladım. Bunun üzerine bana iyi geleceğine inandığım doktoruma rastladım. Tecrübelerim neticesinde psikologdan ziyade ozellikle psikiyatre gidip ilaç ve terapi alınması gerektiğini düşünüyorum. Ve her hafta ilk dönem evet gidilir 7 ay boyunca her hafta gidiliyorsa ve olumlu bir ilerleme olmuyorsa daha öncesinden bırakmaniz daha sağlıklı olurdu. Ama yaşanmış neticede. Böyle yaşanması gerekiyormuş tecrubelerde olmustur. Yani bir de bunu düşünüp kendinizi yıpratmayın. Uzman psikiyatre gitmeyi deneyin bence. İlk zamanlar biraz süreyi uzun tutarsınız. Kendinizi anlatabilmek sizi taniyabilmesi için. Elimde olsa her hafta 2-3 kez giderdim şimdiye kadar. İmkanım olmadığı için mecburen ayda bir oldu. Ama sonra anladım ki o şekilde sık gitmeninde çok daha zararlı yönleri olabiliyor.
2 kere psikologa gittim ilki kısa sürdü 3 ay gibi sağlık sebebiyle bıraktım... Şimdi ise 7 ay gittim ama bayağı kötü oldum hatta eşimin ailesine baya bağırdım çağırdım tartıştım... Kendi ailemle hatta eşimle bile kavga ettim.... Ben sorunlarımdan kaçıyordum ilk defa yüzleşmeye çalıştım ama o da bayağı ağır geldi....

2 kere psikologa gittim ilki kısa sürdü 3 ay gibi sağlık sebebiyle bıraktım... Şimdi ise 7 ay gittim ama bayağı kötü oldum hatta eşimin ailesine baya bağırdım çağırdım tartıştım... Kendi ailemle hatta eşimle bile kavga ettim.... Ben sorunlarımdan kaçıyordum ilk defa yüzleşmeye çalıştım ama o da bayağı ağır geldi....
Yani aslında ilaç tedavisi gerekiyor demiş olsaydı daha hafif atlatabilirdiniz diye düşünüyorum.

X