Kepçe Kulak Ameliyatı oldum ...

bakın burdada ameliyattan sonra 6.günüm ödemli şiş ve alerjilerimin olduğu hali malesef alerjik bünyem olduğu için kabuklanma sarı su falan oldu biraz ama hemen toparlandı size yardımcı olmak için bazı rersimlerimi örnek atıyorum bu ödemli haliydi şimdi eser yokkk
Kime yaptırdın ve ne kadar yaptırdın çok merak ediyorum. Agrın sızın var mu bilmiyorum ama bence güzel yapılmış .

Kime yaptırdın ve ne kadar yaptırdın çok merak ediyorum. Agrın sızın var mu bilmiyorum ama bence güzel yapılmış .
bursada plastik cerrah aydan ay beye yaptırdım çok iyi ilgili bi doktor muaynehanesine gittim ben medicanayı tercih ettim hastahanede 6000 tl ye oldum daha sonraki pansuman kontrol vs hiç ücret ödemedim hepsi içindeydi ve şuana kdr 3 kez muayneye gittim haftaya tekrar gidicem kontrole çağırdı tekrar doktorum belirliyor süreleri kontrollerin oldu bitti başından sağma yok yani dikişler ne durumda arkada bir problem varmı diye kendi çağırıp bakıyor bugün 47.günüm çok şükür doktor çok önemli iyi doktor seçin arkadaşlar

bence zor değil yine olsa yine yaptırırım bende açılma olmadi ilk ameliyatimda doktor tek kulağımı az yapistirmisti 2. Ameliyatı olmak zorunda kaldım 2. Ameliyatta iğne daha çok acitmisti ben sekil olarak memnunum ama eskisi gibi esnek bi kulagim yok ama olsun zaten yaptırmadan önce yüzüne bakmıyordum kulaklarımın sacla örterdim kabus
Sizde gerilme oluyor muydu acaba, içerdeki ipleri hissediyorum nerdeyse, tek kulağım rahat ama sol kulağımda sürekli gerginlik var ipler geriliyor

kime oldun
Arkadaşlar merhaba,
16 temmuz 2019 da kepçe kulak ameliyatı oldum. 41 yaşımdayım, bu zamana kadar hep istiyordum, ama cesaret edemiyordum. sonunda cesaretimi topladım ve oldum. iki çocuğum var eşim de çok karşı çıktı ama kimseyi dinlemedim. ilk günler çok iyiydi, çok mutluydum ama şu anda 38. gün ve sol kulağım tamamen açıldı, ki sol kulağım çok az açıktı, yani kepçe bile sayılmazdı, saçlarımı da topluyordum. çok büyük bir sıkıntım yoktu, ama sağ kulağımı beğenmiyordum ve ikisi eşit olsun diye ikisini de ameliyat ettirdim. Ankarada yaşıyorum ve ameliyat için izmir e gittim. şu anda inanın çok pişmanım. sol kulağım ameliyat öncesinde nasılsa şu anda öyle. tamemen açıldı. üstelik artık bir de dikiş izlerim var. çocuklarıma doğru düzgün sarılamıyorum. kulaklarım çok acıyor. duş alırken saçlarımı tararken veya oldu ya elim çarptı azıcık diyelim o kadar acıyor ki... keşke hiç yaptırmasaydım. hem maddi manevi çok kötü hissediyorum. eğer çok büyük bir sıkıntınız yoksa doğal kulaklarınızdan vazgeçmeyin. ama eğer artık kesinlikle saçlarımı toplamak istiyorum diyorsanız açılamayacağına dair garanti alıp bu sürece girin. unutmayın ki ameliyat olmakla herşey bitmiyor. sonrasındaki süreç çok sıkıntılı. 1 ay yan dönüp yatamıyorsunuz. hatta hala tam olarak yatamıyorum. çevrenizdekiler sarılırken falan çarpacaklar diye korkuyorsunuz. kuaför işi zorlaşıyor. saç tarama banyo yapma zorlaşıyor. çocuğuma rahatça sarılmayı özledim. sürekli çarpacak diye korkuyorum. tamam, eğer açılma olmayacaksa katlanırsınız, ama açıldı düşünün bi ne kadar can sıkıcı bir durum. çıldırmamak elde değil. hepsini göze almanızı öneririm.
siz hangi doktora oldunuz acaba, ben de düşünüyorum, ankaradayım. benim kafamda iki doktor var İhsan KUZUCU ve Can Öztekin, ama ihsan kuzucu ağır basıyor.

Bende martin sonunda ali mezdegiye ameliyat olmaya karar verdim. Henüz randevumu almadim ama alip gittigimde buraya herseyi paylasmak istiyorum. Deliler gibi forumlari okudum kac kere doktor kararimi degistirdim ama kararimi verdim. Randevumu almak kaldi. Bu arada ben almanyada oturdugum icin ilk önce muayene olmaya gidip doktorla yüz yüze konusamiyorum maalesef. Suan sadece lokal anestezi ve genel anestezi arasinda kaldim. Benim canim cok tatlidir ufacik bi yerimde kan görsem bayiliyorum, o yüzden cok arada kaldim :110: 1-2 güne randevumu alacagim, belki birisi yardimci olabilir bana bu konu hakkinda.. deneyimlerinizi benimle paylasirsaniz coook sevinirim:KK68:

merhaba,
7,5 yasındakı oglum op.dr.mert demirel'e kepçe kulak ameliyatı oldu. bugün tam 40 gün oldu. dr un muayenehanesı bagdat caddesınde.
lokal anestezi ile çamlıca medicana hastanesinde yapıldı. operasyon sırasında çizgi film izledi :)
operasyon sonrası yaklaşık 3 saat civarı hastanede kaldık ve eve döndük.
kendini iyi hissettiğini söyledi ama eve döndükten bir süre sonra çok ağrısı oldu ve çok ağladı.
ağrı kesicilerin etkisi geçmeye başlayınca tepki verdi tabi. hatta korktuk biraz ve yeniden dr a gittik, açıp baktılar anormal bir durum yoktu. ağrı kesici şurupları vermeye başladık ve ağrı azaldı. yok denecek kadar...
şurupları sadece 2 gun kullandık cunku ağrısı olmadı. yalnızca antıbıyotık 1 hafta kullanıldı.
ilk 15 gün gece-gündüz ve sonraki 15 gün ise sadece gece saç bandı taktı.
aurafix in kepçe kulak bandını alın mutlaka. cok memnun kaldık. ve size önerim ; kulaklar ve saçlar terlediği için serin havalarda daha tercih edilebilir bir operasyon gibi geldi bana. geceleri decathlondan aldığımız ince siyah bir saç bandı taktı. fakat gunduz aurafıx ın bandını kullandı herhangı bır darbe alır vs korkusuyla en guvenlı olanı sectık.
acıkcası operasyondan tam 1 hafta sonra arkadakı dıkıslerı saymazsak ınsan ıcıne cıkılabılır duruma gelmıstı.
genel anlamda çok memnun kaldık. doktorumuzdan, ekıpte yer alan hemsırelerden ( sevgı hn ve ecem hn ). hepsı çok guleryuzlu ve yardımseverdı. hatta bu yazıyı da ozellıkle operasyon ıcın bılgılendırme amaclı ve tesekkur amaclı yazıyorum.
bence ozellıkle cocukların bu konudakı farkındalıgı artmadan bu operasyon bır an once yapılmalı.
ozellıkle ergenlık oncesı mutlaka halledılmelı.
danıstıgımız psıkologlar da aynı seyı savundu.
bu arada kulak kıvrımları cok ama cok dogal oldu.
umarım acılma olmaz. çok ozenlı sekılde korumaya calısıyoruz. okulda arkadaslarına ogretmenlerıne herkese bılgı verdık.
oncesı ve sonras fotograf eklıyorum. operasyon sonrası cekılen 9.günkü hali.
20200113_184727-1-1.jpg
20200124_121858-1.jpg

sevgıler

Merhaba Kızlar ben bu ameliyatı tam 1 ay önce oldum, sol kulağımdan kıkırdak alındı, sağ kulağım yapıştırıldı. Sağ kulağımım ağrısı asla ama asla dinmiyor. Özellikle bandanayı çıkardığkmda daha baskın. Bu durumu yaşayan var mı. Başka şehirde oldum ameliyatı, şu an yaşadığım yerdeki doktora da gösterdim bir sorun yok ama geçmesi gerekirdi diyor ama asla geçmiyor artık çok yoruldum. Dümdüz yatıyorum, kulağımı çok iyi koruyorum. Ama asla geçmiyor ve artık geçmeyeceğini düşünmeye başladım bı şekilde yaşamak istemiyorum lütfen böyle yaşayıp geçen varsa paylaşıp içimi rahatlatabilir mi çünkü kimi görsem kimi duysam ağrıları 2 haftaya geçiyordu. Ben ise dokunmadığım halde dinmiyo

Merhaba Kızlar ben bu ameliyatı tam 1 ay önce oldum, sol kulağımdan kıkırdak alındı, sağ kulağım yapıştırıldı. Sağ kulağımım ağrısı asla ama asla dinmiyor. Özellikle bandanayı çıkardığkmda daha baskın. Bu durumu yaşayan var mı. Başka şehirde oldum ameliyatı, şu an yaşadığım yerdeki doktora da gösterdim bir sorun yok ama geçmesi gerekirdi diyor ama asla geçmiyor artık çok yoruldum. Dümdüz yatıyorum, kulağımı çok iyi koruyorum. Ama asla geçmiyor ve artık geçmeyeceğini düşünmeye başladım bı şekilde yaşamak istemiyorum lütfen böyle yaşayıp geçen varsa paylaşıp içimi rahatlatabilir mi çünkü kimi görsem kimi duysam ağrıları 2 haftaya geçiyordu. Ben ise dokunmadığım halde dinmiyo
sinire falan denk geldiyse dikiş ağrır kulakta sinir var mi bilmiyorum ama doktoruna gitmen gerekli acip dikişi düzeltmesi lazim bende 1 ay ağrı olmadi can acıtacak düzeyde zaten ağrı olmaz sızlama olur dikişten dolayı

Merhaba, 19 ağustos çarşamba doktor Salih aydına kepçe kulak ameliyatı oldum. Sargıyı cumartesiye kadar tutarsan iyi olur , tutamazsan cuma aç dedi. Niyetim tutmaktı fakat çok kaşındım ve yüzüm, boynum şişmeye başladığı, boynum tahriş olduğu için cumartesis açtım. şişmenin yatma tarzımdan kaynaklanmış olabileceğini söyledi. kafamı ve vücüdumu yükseltip yüzüstü yatmıştım, başka türlü uyuyamadığım için ondan vazgeçtim.
Yüzüm cumarteside şişmeye devam ettiği için bi haftalık antibiyotiği cumartesiden itibaren kestirdi ve alerji hapı verdi.Kulaklarımda morluk yoktu açtığımda sadece şişlerdi ve ağrım çok hafif olduğu için ağrı kesici almadım hiç. Sargıyı açtığımdan beri sabah akşam pomad sürüyorum ve alerji hapı kullanıyorum Ancak şöyle bir sorunum var. kulaklarımdan cuma dan beri hiç durmadan sarı bir sıvı geliyor su gibi. Doktor enfeksiyon olmadığını , zo r bir kulak olduğunu kıkırdakta çok uğraştıklarını bu sebepten olduğunu söyledi. Buna benzer bir durum yaşayan var mı? alerjik bir bünyem ve hassas bir cildim var sebebi bu olabilir mi? akan sıvı kulakta kuruduğu için hem tahriş yapıyor hemde pomad sürmeyi sorlaştırıyor gün aşırı banyo yapıyorum.Bide benim sol kulağım daha hissiz ve ağır geliyordu bana doktor oraya ikinci bir müdahalede bulundu simetriyi kontrol ettikten sonra, kulaklarıma olduğunca dokunmamaya çalışsamda annem saçımı toplarken bir anlığına parmağının ucu sağ kulağın içine girdi. Çok acımadı o zman sadece kaşındı azcık ama şimdi sanki kulağımın o kısmı ve sağ kulak ağırlaşmıi gib geliyor. Acaba psikolojik midir? biraz takıntılıyımdırda :KK70: Özellikle sarı sıvı hakkında yardımcı olaabilirseniz çok sevinirım

Araştırmalarım sonucunda Dr. Ali Mezdeği’ne ameliyat oldum. Çok hassas olduğum ve korktuğum için klinikte lokal anesteziyle ameliyat olmak yerine, hastanede sedasyon ile ameliyat oldum. Doktor bey ameliyat öncesi gayet ilgili davrandı. Ameliyata almadan önce hemşire sakinleştirici verdi, sonrasını hatırlamıyorum :KK48: ameliyat yani hiç korktuğum gibi olmadı, ne tam baygındım ne de uyanık. Bittikten sonra kulaklarımı gösterdiler, tabii o halimle çok bir şey hatırlamıyorum:KK33: pansuman ile bandajı taktılar ve kendime geldikten sonra hastaneden taburcu oldum. Narkozun etkisi geçtikten sonra ağrılarım başladı. Ağrı kesicilere rağmen baya ağrım oldu. İlk gece az çok uyudum ama ikinci gece ağrıdan uyuyamadım. Bir an önce sabah olmasını ve bandajın çıkmasını diledim. Doktor beyin asistanı aynı şekilde çok ilgili davrandı. Bandajlar çıktıktan sonra tabii ki hemen ağrılarım kesilmedi ama hafifledi. Akşamında duş alabildim. Kulaklarım şiş olmasına rağmen çok beğenmiştim. Daha yapışık duruyordu ama doktor bey açılacağını söylemişti.
Sonraki günler ağrılarım dayanılcak düzeydeydi. Bandajı artık sadece gece yatarken 14 gün boyunca takıyorum.
Şu an 14. günüm ve normal hayatıma devam ediyorum. Saçlarımı hep topluyorum:KK71:
Üstüne yatarken hala çok hafif ağrı hissediyorum ama beni çok rahatsız etmiyor.

Bu yazıyı yazdım ama paylaşmaya fırsatım olmadı:oops: ameliyatımın üstünden 1 ay geçti ve kulaklarım final halini aldı. Ben çok memnunum kulaklarımla. Ağrım yok ama kulağımın arka kısmına elleyemiyorum korkudan:KK48:
Bu yazıyı benim gibi çok araştıranlar için yazıyorum, ben çok forum okudum her doktoru araştırdım ama bu reklam yapanlara denk geldikten sonra güvenemedim :110:
Yapmak isteyen herkese şiddetle tavsiye ederim, hayatım pozitif anlamda değişti :KK71:
Sorularınız vs. olursa bana yazabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olmaya calışacam

Merhaba bende dün kulak ameliyatı oldum.ilk gece zor geçti.ağrım oldu.hatta pişmalık yaşadım.ya bu ağrılar devam ederse diye.bugün pansumana gidicem.sorun yoksa duş alıcam.ama şugeceler çok zor geçiyor yan yatamama😞ne zaman yan yatabilirim

benim daha fena kulaklarım minicik ne yapsam bilmiyorum aynı zamanda ameliyattan korkuyorum

Bugün kulak ameliyatımın 3. Günü ağrım çok az.hafif kaşıntı başladı.kulaklarım çık şiş rengi mor ve arkaya yapışık.şu hali kötü ama doktorum 1 ay sonra yapışıklık düzelicek.şişlikler inşcek dedi.bekliyorum..

bakın burdada ameliyattan sonra 6.günüm ödemli şiş ve alerjilerimin olduğu hali malesef alerjik bünyem olduğu için kabuklanma sarı su falan oldu biraz ama hemen toparlandı size yardımcı olmak için bazı rersimlerimi örnek atıyorum bu ödemli haliydi şimdi eser yokkk
Merhaba bende 1 hafta önce ameliyat oldum.kulaklarım sanki benim değil gibi uyuşuk ve baskı var.yan yatamıyorum.bu sorunlar ne zaman biticek.birde açılma oldumu sizde

Merhaba arkadaslar,
Ben de son 1 yildir buradaki yuzler yorumu tek tek okumus bir kepceydim:) gecen persembe ameliyat oldum ve tecrubemi sizlerle paylasmak isterim. Bunun ne kadar onemli oldugunu biliyorum.
4 yasinda bir oglum ve 3,5 aylik bir bebegim var ve 35 yasimdayim. Son 1 senedir dogum izninde bu operasyonu yaptirmakla ilgili dusunce vardi kafamda. Cok fazla arastirmadan sonra dr.erdem guven’e acibadem maslak hastanesinde ameliyat oldum 2 gun once. Lokal anesteziyle ama sedasyon alarak ameliyat oldum cunku bir anini bile hatirlamak istemedim. Giderken moralim yuksekti cikinca da cok neseli uyandim sezaryenlerimin aksine:) hatta doktor pamuk gibi uyandi dediginde esim sasirmis. Yaklasik 5-6 saat hastanede kaldim. Cikmadan tekrar damardan agri kesici verdiler parol. Ancak aksam 6 gibi agrim basladi. Bu zaten bekledigim
Birseydi o yuZden cok kafama takmadim. Uykusuzluk da problem olmadi cunku zaten emzirmeye kalkiyorum her gece kac kere.
gece hafif agrim olduysa da iyi kotu uyudum ve sabah daha iyi uyandim. Agri kesici ks gevsetici filan derken aksam oldu saat 6 gibi tekrar agrim basladi. Gene geralgine icip allaha dua ettim😃😃 aksam agrim cok olmasina ragmen gece misil misil uyudum ve sabah da cok iyi uyandim. Bugun agrim belki %10 filandir o da ara ara. Sabah doktor bandajimi acti. Tabi kulaklarim kepce degil ama su anbaya buyuk odemden dolayi 😃 bu da bekledigim birseydi. Ayrica boynum ve suratim da hafif odemli tabii ki. Bol bol su iciyorum. 4 gun sonra kulagimin icindeki antibiyotikli bant da cikacak ve sacimi yikayabilecegim. Bugun normal banta gectim. Kalan kisimlar herkesin bildigi gibi zaten. Ama sunu soylemek icin geldim aslinda, agri asla dayanilmaz derecede olmadi. Sadece ara ara dis sıktıran seviyede oldu evet ama sezaryen yaninda bence hicbirsey degil.
Burda kendizi kafaolarak hazirlamis olmaniz daonemli bence. Evet bir ameliyat oluyorum vebir miktar agrim olacak diye dusunmelisiniz bence. Tabii kisiye gore de degisen birseydir illa ki ve yapan doktora da. Ilerleyen zamanlarda yinepaylasimlar yapacagim nasil ilerledigine dair ancak pismanlik filan duymadim bazi arkadaslarin dedigi gibi. Mutluyum. Sonhaline geldiginde daha da mutlu olacagima eminim.
Sorulariniz olursa seve seve yanitlarim.
Herkese guzel gunler dilerim..

Merhaba arkadaslar,
Ben de son 1 yildir buradaki yuzler yorumu tek tek okumus bir kepceydim:) gecen persembe ameliyat oldum ve tecrubemi sizlerle paylasmak isterim. Bunun ne kadar onemli oldugunu biliyorum.
4 yasinda bir oglum ve 3,5 aylik bir bebegim var ve 35 yasimdayim. Son 1 senedir dogum izninde bu operasyonu yaptirmakla ilgili dusunce vardi kafamda. Cok fazla arastirmadan sonra dr.erdem guven’e acibadem maslak hastanesinde ameliyat oldum 2 gun once. Lokal anesteziyle ama sedasyon alarak ameliyat oldum cunku bir anini bile hatirlamak istemedim. Giderken moralim yuksekti cikinca da cok neseli uyandim sezaryenlerimin aksine:) hatta doktor pamuk gibi uyandi dediginde esim sasirmis. Yaklasik 5-6 saat hastanede kaldim. Cikmadan tekrar damardan agri kesici verdiler parol. Ancak aksam 6 gibi agrim basladi. Bu zaten bekledigim
Birseydi o yuZden cok kafama takmadim. Uykusuzluk da problem olmadi cunku zaten emzirmeye kalkiyorum her gece kac kere.
gece hafif agrim olduysa da iyi kotu uyudum ve sabah daha iyi uyandim. Agri kesici ks gevsetici filan derken aksam oldu saat 6 gibi tekrar agrim basladi. Gene geralgine icip allaha dua ettim😃😃 aksam agrim cok olmasina ragmen gece misil misil uyudum ve sabah da cok iyi uyandim. Bugun agrim belki %10 filandir o da ara ara. Sabah doktor bandajimi acti. Tabi kulaklarim kepce degil ama su anbaya buyuk odemden dolayi 😃 bu da bekledigim birseydi. Ayrica boynum ve suratim da hafif odemli tabii ki. Bol bol su iciyorum. 4 gun sonra kulagimin icindeki antibiyotikli bant da cikacak ve sacimi yikayabilecegim. Bugun normal banta gectim. Kalan kisimlar herkesin bildigi gibi zaten. Ama sunu soylemek icin geldim aslinda, agri asla dayanilmaz derecede olmadi. Sadece ara ara dis sıktıran seviyede oldu evet ama sezaryen yaninda bence hicbirsey degil.
Burda kendizi kafaolarak hazirlamis olmaniz daonemli bence. Evet bir ameliyat oluyorum vebir miktar agrim olacak diye dusunmelisiniz bence. Tabii kisiye gore de degisen birseydir illa ki ve yapan doktora da. Ilerleyen zamanlarda yinepaylasimlar yapacagim nasil ilerledigine dair ancak pismanlik filan duymadim bazi arkadaslarin dedigi gibi. Mutluyum. Sonhaline geldiginde daha da mutlu olacagima eminim.
Sorulariniz olursa seve seve yanitlarim.
Herkese guzel gunler dilerim..
Ameliyat fiyatı nekar acaba

X