Kepçe Kulak Ameliyatı oldum ...

nerdeyse 18 ay oldu hala kalici dikisler disari dogru cikiyor cok sert bir ip cikan once toplu igne basi gibi sonra ip cikiyor ve kulak arkasindaki lenf sisti ayni durumda olan varmi kan tahlillerim yapildi temiz bu disari cikan iplerden herhalde
Merhaba çok geçmiş olsun bende ağustosta oldum kepçe kulak ameliyatı. dün sağ kulağımın arkasında tam derinin birleşme yeribde toplu iğne ucu gibi bir şişlik var sivilce olmasını umuyorum ama dokununca olan acı sivilceye benzemiyor. yatınca batma ve o bölgede ve kulakk arkasına gelen kısımdada de ara ara ağrı var. sizde olduğu gibi ipin ucunun çıkmış olmasından korkuyorum. aynada bakınca birşey göremedim. Kardeşimde bakıp birşey göremedi. kendiside benden bir ay önce oldu böyle bir problemi yok. doktora gitmeden önce bir hafta beklicem belki ve inşallah sivilcedir diye. siz bu durumda nasıl tedavi oldunuz ? teşekkürler

Aşırı derecede anormal bir kulağa olmayan hiç kimse bence bu ameliyatı geçirmesin.Bir daha hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır.Ömür boyu sakınmak zorunda kalacağınız sert ve hiç oynamayan kulaklar...Bir kalıcı ip çıktı mı çıkmadı kı derdi....Bu arada ipsiz ameliyat yok arkadaşlar.keserek yaparken kalıcı ipleri içeri kıkırdağa koyuyor.Kesmeden yaparken iğne yardımıyla ipleri hemen deri altına koyup kulağı geri yatırıyor.Lütfen son dakikaya kadar doğallığınızdan vazgeçmeyin.

Merhaba konuyu uzun zamandır takip ediyorum ameliyatı olanlar ilk günden yazmış herşey olumlu vs bu ameliyat bence zaman geçtikçe olumlu veya olumsuz yorumlanması gereken bir durum...zaten ilk yapıldığı gün kulaklar yapışık olur..

Bende olmayı düşünüyorum izmirde meme dikleştirme oldum tam 1 yıl oldu göğüslerim çok iyi memnunum baya dikkat çekici bu doktorum kepçe kulak estetiği de yapıyor o zaman demişti 1 cm açılma olması normal diye.. 1 cm açılma beklenen bi durum dedi meme estetiğinde de 1 cm düşecek doğal olucak dedi öylede oldu ölçtü 1 cm inmişti ....sizce doktoruma güvenip olmalımıyım burun da olucam büyük ihtimalle kendisi türkiyede yüz germe konusunda uzman biri ama forumda bir iki yerde ismi geçiyor çok kararsızım ayrıca mart da olursam bu iki ameliyat haziranın 8 inde düğünüm var geçermi arkadaki izler mühim değil
Siz hangi doktora ve ne kadara ameliyat oldunuz acaba

Aşırı derecede anormal bir kulağa olmayan hiç kimse bence bu ameliyatı geçirmesin.Bir daha hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır.Ömür boyu sakınmak zorunda kalacağınız sert ve hiç oynamayan kulaklar...Bir kalıcı ip çıktı mı çıkmadı kı derdi....Bu arada ipsiz ameliyat yok arkadaşlar.keserek yaparken kalıcı ipleri içeri kıkırdağa koyuyor.Kesmeden yaparken iğne yardımıyla ipleri hemen deri altına koyup kulağı geri yatırıyor.Lütfen son dakikaya kadar doğallığınızdan vazgeçmeyin.
Kalıcı ipler çok rahatsız ediyo mu şu an ikinci günüm ağrım çok doktorum dokunurken aşırı acıyo bu dokununca acıma ağrı sızı ne zaman geçer sizin ne kadar oldu artık üstüne yatabiliyo musunuz hiç kıvıramıyo musunuz bana da içerden ömür boyu kalıcı dikiş attılar

Merhaba benim bugün beşinci günüm klasik yöntemle ameliyat oldum kıkırdak fazlalığım yokmuş alınmadı törpülendi ve kalıcı iple sabitlendi ağrım pek olmadı ama sızlama çok fazla bide bandajı çıkardığım nadir anlarda kulağım çok geriliyor sanki içerideki kalıcı ipin kulağımı tuttuğunu hissediyorum bu his sizde de oldu mu olduysa ne zaman geçer

selam herkese. bağlığı görünce yazayım istedim :) 6 sene önce ali mezdeğine olmuştum ben de, çok şükür her şey yolunda gitti, çok memnunum. fakat öncesinde başka bir doktora sırf daha az acılı kolay olur diye iple ameliyat saçmalığına girmiştim, aklı olan denemesin :) yani yıllar içerisinde iple ameliyat teknolojisi gelişmediyse eğer, sadece boşa para, kan ter gözyaşı.

son olarak, gerçekten sorunu olan, psikolojisini etkileyen herkes düşünmesin olsun bence, keşke daha önce olsaymışım :)
merhaba, Bende 2019 yılında iple ameliyat oldum ve fazlasıyla başarısızdı. Şimdi tekrar Ali bey aklımda. siz nasılsınız şu an ki durum ne ? memnun musunuz? Ağrı sızı ve iyileşme süreci nasıldı?

Merhaba
Urun dediginiz gibi degil. Hassas ve alerjik bir cildim oldugu icin biraz pimpirikliyim saglik konusunda.Almadan once arastirdim baya. Bu bantlar Amerikadan ithal edilen medikal bantlar. Turkiyede uretilen bir urun degil. Kullanimi da kolay. Arkadan belli olmuyorlar ve 2-3 gun cikarmadan kullanilabiliniyor. Denemeye değer kesinlikle.
Sevgiler
Canım ürün link yeniler misin ve memnun musun acil

Uzun süredir kepçe kulak estetiği yaptırmak istiyorum fakat normal ameliyat olmak istemiyorum, hem iyileşme süresi gündelik yaşamımı etkileyeceği için hem de hiç iyi olmayan deneyimler okuyorum. EARFOLD yaptırmak istiyorum ama araştırdım Türkiye'de bunu yapan bir yer bulamadım, sizin duyduğunuz/bildiğiniz bu implantı yapan yer var mı Türkiye'de?

Uzun süredir kepçe kulak estetiği yaptırmak istiyorum fakat normal ameliyat olmak istemiyorum, hem iyileşme süresi gündelik yaşamımı etkileyeceği için hem de hiç iyi olmayan deneyimler okuyorum. EARFOLD yaptırmak istiyorum ama araştırdım Türkiye'de bunu yapan bir yer bulamadım, sizin duyduğunuz/bildiğiniz bu implantı yapan yer var mı Türkiye'de?

Flep tekniği ile yaptırmayı düşünüyorum Ercan cihandideye ne diyorsunuz ?
Ben görüşmeye gittim bana verdiği otoplasti fiyatı 52 Bin TL özel teknik kullanıyormuş.Eğer revizyon otoplasti ise fiyatı 78 Bin TL bu fiyatlara gerçekten değer mi bilmiyorum ekstra sizden 1000 TL muayane ücreti alınıyor.İşlem yapılırsa da düşülüyormuş fiyattan bla blaa

Merhaba ben 1 hafta önce kepçe kulak ameliyatı oldum, üst taraflar uyuşuk altlarda his var bunun normal oldugunu okumuştum doktorda söyledi uyuşuk olabilir diye tamamen yapışık, arkada dikiş var ve sargılarım açıldıgından beri 5 gündür saç bandı takıyorum hemde gece gündüz ve toplam 3 hafta takacakmısım çok zorluyor beni sizler kullandınız mı saç bandı? Ne kadar süre kullandınız, baskı yapıyor arada bi çıkarıp hava aldırıyorum rahatlıyorum ne kadar süre sonra yan yatabilmiştniz doktor bana sadece 1 hafta yan yatma dedi klasik yöntemle oldum kıkırdağın bir kısmı çıkarıldı bu arada her görende çok beğendi ama bant olayı çok zorluyor

Merhaba ben 1 hafta önce kepçe kulak ameliyatı oldum, üst taraflar uyuşuk altlarda his var bunun normal oldugunu okumuştum doktorda söyledi uyuşuk olabilir diye tamamen yapışık, arkada dikiş var ve sargılarım açıldıgından beri 5 gündür saç bandı takıyorum hemde gece gündüz ve toplam 3 hafta takacakmısım çok zorluyor beni sizler kullandınız mı saç bandı? Ne kadar süre kullandınız, baskı yapıyor arada bi çıkarıp hava aldırıyorum rahatlıyorum ne kadar süre sonra yan yatabilmiştniz doktor bana sadece 1 hafta yan yatma dedi klasik yöntemle oldum kıkırdağın bir kısmı çıkarıldı bu arada her görende çok beğendi ama bant olayı çok zorluyor
ne kadara oldunuz acaba

Merhabalar. Neredeyse bütün konuyu okuyup geldim. Bende 1 nisan tarihinde antalyada özel bir doktor kliniğinde ameliyat olacağım. Lokal anesteziyle olacak. 1,5-2 saat arası sürüyor operasyon. Sonrasında 14 gün bandana takmamı istedi doktorum gece gündüz. 1 ay boyunca da sadece geceleri. Kıkırdağım çok sert ve açılı olduğu için kıkırdak alınması gerekiyor. Sorunsuz ve güzel geçeceğine inanıyorum. Tek korkum açılma olması çünkü ameliyat ücreti 30.000tl. Deli fiyatlar deyip tekrar o sürece girmek istemem. Ameliyat sonrasında yine buraya tüm süreci yazacağım. Bana dua edin lütfen :KK43:

Merhabalar. Neredeyse bütün konuyu okuyup geldim. Bende 1 nisan tarihinde antalyada özel bir doktor kliniğinde ameliyat olacağım. Lokal anesteziyle olacak. 1,5-2 saat arası sürüyor operasyon. Sonrasında 14 gün bandana takmamı istedi doktorum gece gündüz. 1 ay boyunca da sadece geceleri. Kıkırdağım çok sert ve açılı olduğu için kıkırdak alınması gerekiyor. Sorunsuz ve güzel geçeceğine inanıyorum. Tek korkum açılma olması çünkü ameliyat ücreti 30.000tl. Deli fiyatlar deyip tekrar o sürece girmek istemem. Ameliyat sonrasında yine buraya tüm süreci yazacağım. Bana dua edin lütfen :KK43:
Merhabalar 14 gün değil 6 hafta takın bence. 3 hafta gece gündüz 3 hafta sadece gece . Eğer imkanınız varsa 6 ay gece takın uyurken çok sıcak bir memlekette yaşamıyorsanız.

X