Kese var bebek yok

No123

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2022
185
19
29
Merhaba kızlar adet tarihime göre 7 haftalık gebeyim. Doktorum geç döllenme ihtimalinin de olduğunu söyledi yani 5-6 haftalık da olabilir dedi karından ultrasonla bişey göremedi iki defa alttan baktı sadece kese görünüyor , boş gebelik mi acaba yoksa ilerleyen haftalar da bebek görünür mü :KK43:

Merhaba kızlar adet tarihime göre 7 haftalık gebeyim. Doktorum geç döllenme ihtimalinin de olduğunu söyledi yani 5-6 haftalık da olabilir dedi karından ultrasonla bişey göremedi iki defa alttan baktı sadece kese görünüyor , boş gebelik mi acaba yoksa ilerleyen haftalar da bebek görünür mü :KK43:
8-9. Haftaya kadar bekleyin canım. Hic endişe etme.
Çok normal çoğu kişi bunu yaşıyor.
Sonunda da bebegi orada oluşmuş oluyor.
O sebeple hiç kendini strese sokma.
Dua et.
Gerisi Allah'a kalmış.

Bende boş gebelik yaşadım okadar zor bir durum ki.. İnşallah siz görürsünüz ilerleyen zamanda.. Beta değerleriniz nasış ilerlemişti boş gebelikte iki katına çıkmıyor çünkü benim o şekilde anlaşılmıştı. Bide bebek görülmese bile kesenin içinde bebeği besleyen damarın görülmesi gerekiyormuş bende o damar da gözükmüyodu. 3 4 doktor değiştirdik çok üzüldük ama sonuç değişmedi. Allah kimseye yaşatmasın

Suan bende size benzer bir durum yasiyorum. Acaba sonucunuz noldu?

5+2 haftalık gebeyim doktora gittim karın ultrasyonunyla keseyi gördüler fakat yolk çapı ve bebeği göremediler . Boş gebelik şüphesi yaşıyorum. Beklememi önerdiler buna benzer olupta daha sonra bebeği görenler olmuşmu ilk gebeliğim ve endişeleniyorum.

Döllenme gerçekleşmiş, kese oluşması demek gebelik var demek. Fakat döllenmenin sağlıklı olup olmamasına göre kalp atışını 6 veya 7. Haftalardan itibaren duyabilirsiniz. Sağlıksız gebelikte zaten vücut atmak için hazırlık yapmaya başlıyor. Hatta cihazı iyi olan doktorlar ultrasonda daha erken de söyleyebilir. Geç döllenme ihtimalini uzman olarak doktor belirtmiş. Çok alttan muayene olmayı tavsiye etmiyorlar kanama olur diye ama doktor bakış açısına göre değişiyor. Bir başka doktora da gidebilirsiniz içinize sinmesi için.

5+2 haftalık gebeyim doktora gittim karın ultrasyonunyla keseyi gördüler fakat yolk çapı ve bebeği göremediler . Boş gebelik şüphesi yaşıyorum. Beklememi önerdiler buna benzer olupta daha sonra bebeği görenler olmuşmu ilk gebeliğim ve endişeleniyorum.
5 hafta çok erken bir kaç hafta daha bekleyin bence. Çünkü başta gözükmeyip sonra gözükenler duymuştum. Şuan tekrar hamileyim 4 aylık. Bu seferkinde 6+2de bebeğide kalp atışınıda gördük. Demek istediğim haftaya göreceksiniz belkide 7. 8.haftalarda görenlerde var. Bu arada vajinal muayeneden korkmayın bu riskli bir şey değil her iki hamileliğimde de başlarda hep vajinal muayene oldum çünkü bu haftalarda karından gözükmeyeceği için erken teşhis edilmesi gereken durumlar olabilir.

5 hafta çok erken bir kaç hafta daha bekleyin bence. Çünkü başta gözükmeyip sonra gözükenler duymuştum. Şuan tekrar hamileyim 4 aylık. Bu seferkinde 6+2de bebeğide kalp atışınıda gördük. Demek istediğim haftaya göreceksiniz belkide 7. 8.haftalarda görenlerde var. Bu arada vajinal muayeneden korkmayın bu riskli bir şey değil her iki hamileliğimde de başlarda hep vajinal muayene oldum çünkü bu haftalarda karından gözükmeyeceği için erken teşhis edilmesi gereken durumlar olabilir.
Teşekkür ediyorum. Haftaya inşllah güzel haberlerle gelirim . 🧚🏻‍♀️

Ben de son adet tarihime göre 7-8. Haftalarda olduğumu düşünüp, gebeliğimi öğrenir öğrenmez doktora gitmiştim. 2 hafta kontrole gittiğimizde kese göründü bebek görünmedi, ama sonraki Hafta kalp atışlarını duymuştuk:) Geç döllenme olabilir. Beklemenizi öneririm. Güzel haberlerinizi bekliyoruz:)

Ben de son adet tarihime göre 7-8. Haftalarda olduğumu düşünüp, gebeliğimi öğrenir öğrenmez doktora gitmiştim. 2 hafta kontrole gittiğimizde kese göründü bebek görünmedi, ama sonraki Hafta kalp atışlarını duymuştuk:) Geç döllenme olabilir. Beklemenizi öneririm. Güzel haberlerinizi bekliyoruz:)

Çok şükür ki bebeğimi kesede gördük ve kalp atışını dinledik . 5 .hafta bazen çok erken olabiliyormuş o yüzden tavsiyemdir lütfen 7 . Haftalara doğru gidin bebeğinizi görmeye artk karşıdakinin duygularını hiç öenmsemiyor doktorlar .

Bende boş gebelik yaşadım okadar zor bir durum ki.. İnşallah siz görürsünüz ilerleyen zamanda.. Beta değerleriniz nasış ilerlemişti boş gebelikte iki katına çıkmıyor çünkü benim o şekilde anlaşılmıştı. Bide bebek görülmese bile kesenin içinde bebeği besleyen damarın görülmesi gerekiyormuş bende o damar da gözükmüyodu. 3 4 doktor değiştirdik çok üzüldük ama sonuç değişmedi. Allah kimseye yaşatmasın
Beta artışı nasıl oluyor iki katı değil daha az mı

Beta artışı nasıl oluyor iki katı değil daha az mı
Merhaba. İki katı değil daha az oluyor. En büyük belirtisi buymuş zaten daha muayene olmadam gittiğim bir doktor betaya göre direl kürtaj dedi şoka uğradık ne heyecanlarla gitmişiz pat diye söyledi. 3 doktor değiştirdik ama sonuç değişmedi. Benim sonuçlarım şöyleydi 1296
1829
2241
3314
4269

Lütfen biri beni aydınlatsınn ben 12 Aralık'ta düşük yaptım 10 Ocak regl oldum. Beklenen adet tarihim 7 Şubattı. Ama olmadım. Şubat 29 da test yaptım fakat yine birşey çıkmadı. 7 Mart'ta kan verdim kanda beta HCG yüksekte çıktı dosya eklerim. Daha sonra 8de kadın doğuma gittim kese çok küçük dedi geç döllenme olabilir dedi. 2 şubattan hesaplarız dedi. ( 29 Şubat'ta negatif çıkan test peki) Neyse haftaya gel dedi. Kalp atışı için gittik karından bakıyor yok gibi birşey diyor vajinal bAktı diyor ki kese gelişmemiş boş olabilir o kadar kısa sürede bebek görünüyor mu ya. Dediğine göre o gün 6. Haftalık oldum ama brn Şubat'ta test yaptım üç tane hiç mi birinde çıkmazdı. Lütfen yardımcı olun bebeğimi görecek miyim😭

Eklentiler

• IMG-20240315-WA0064.jpeg
    IMG-20240315-WA0064.jpeg
    73,8 KB · Görüntüleme: 15
X