Kesenin içinde bebek kaçınci hafta görülür

melekmek

Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2023
340
58
20
Arkadaşlar şuan 4+5 haftalık hamileyim daha hastaneye gitmedim 1 hafta sonra randevum var o zmnda 5+5 oluyorm bebeği kesenin içinde ne zaman görürm bide kalp atışları kaçıncı haftada duyuluyo

Kese ölçümüne göre 4+4 günlük çıktık canım biz kese göründü doktor 10 gün sonra tekrar çağırdı

Arkadaşlar şuan 4+5 haftalık hamileyim daha hastaneye gitmedim 1 hafta sonra randevum var o zmnda 5+5 oluyorm bebeği kesenin içinde ne zaman görürm bide kalp atışları kaçıncı haftada duyuluyo
Doktor ölçümlere göre size ne zaman gelmeniz gerektiğini söyler. 6-7.haftalarda bebek görünür ve kalp atışı duyulur genelde, kalp atışı 8.haftada duyulan da oluyor. Geç döllenme gibi durumlarda daha geç öğrenilebiliyor. Dediğim gibi 7.haftada genelde hepsi görülür, ölçümler haftayla uyumlu ise.

[/QUOTE kalp atışını dinlemeye gittiğin zaman bebeği görürsün ..
Kese yi 5+2 de gördüm bebek ve kalp atisinin 7+1 de ..
Bebek ve kalp atışını genelde 6. Haftada. İtibaren duyur ama bazen 7. De görüldüğü için kesin sonuç iicn 7 olunca gidersen inşallah duyarsin ..

Doktor ölçümlere göre size ne zaman gelmeniz gerektiğini söyler. 6-7.haftalarda bebek görünür ve kalp atışı duyulur genelde, kalp atışı 8.haftada duyulan da oluyor. Geç döllenme gibi durumlarda daha geç öğrenilebiliyor. Dediğim gibi 7.haftada genelde hepsi görülür, ölçümler haftayla uyumlu ise.
Geç döllenme gibi bı durumum yok adetlerim düzenli oldugu için

IMG_20240130_190433.jpg

Lütfen biri beni aydınlatsınn ben 12 Aralık'ta düşük yaptım 10 Ocak regl oldum. Beklenen adet tarihim 7 Şubattı. Ama olmadım. Şubat 29 da test yaptım fakat yine birşey çıkmadı. 7 Mart'ta kan verdim kanda beta HCG yüksekte çıktı dosya eklerim. Daha sonra 8de kadın doğuma gittim kese çok küçük dedi geç döllenme olabilir dedi. 2 şubattan hesaplarız dedi. ( 29 Şubat'ta negatif çıkan test peki) Neyse haftaya gel dedi. Kalp atışı için gittik karından bakıyor yok gibi birşey diyor vajinal bAktı diyor ki kese gelişmemiş boş olabilir o kadar kısa sürede bebek görünüyor mu ya. Dediğine göre o gün 6. Haftalık oldum ama brn Şubat'ta test yaptım üç tane hiç mi birinde çıkmazdı. Lütfen yardımcı olun bebeğimi görecek miyim😭

Eklentiler

• IMG-20240315-WA0064.jpeg
    IMG-20240315-WA0064.jpeg
    73,8 KB · Görüntüleme: 30
Lütfen biri beni aydınlatsınn ben 12 Aralık'ta düşük yaptım 10 Ocak regl oldum. Beklenen adet tarihim 7 Şubattı. Ama olmadım. Şubat 29 da test yaptım fakat yine birşey çıkmadı. 7 Mart'ta kan verdim kanda beta HCG yüksekte çıktı dosya eklerim. Daha sonra 8de kadın doğuma gittim kese çok küçük dedi geç döllenme olabilir dedi. 2 şubattan hesaplarız dedi. ( 29 Şubat'ta negatif çıkan test peki) Neyse haftaya gel dedi. Kalp atışı için gittik karından bakıyor yok gibi birşey diyor vajinal bAktı diyor ki kese gelişmemiş boş olabilir o kadar kısa sürede bebek görünüyor mu ya. Dediğine göre o gün 6. Haftalık oldum ama brn Şubat'ta test yaptım üç tane hiç mi birinde çıkmazdı. Lütfen yardımcı olun bebeğimi görecek miyim😭
Canm ben 5 haftalıkken keseyi gördüm bebeği ve kalp atışında 8 haftada duydum

Canm ben 5 haftalıkken keseyi gördüm bebeği ve kalp atışında 8 haftada duydum
Canım brn 6+3 te gittim doktor dedi ki kese var yolk kesesi de var hücreler oluşmuş ama bebek yok daha ilki düşük oldu ya bende çok korkuyorum ne yapacağımı bilmiyorum. Sonra dedi düşük riskin var içeride kanama alanı var ve benim kanamam yok progesteron verdi onu kullanıyorum. Yolk kesesi oluşmuşsw bebek oluşur değilim mi. Lütfen yardım edin

Yolk kese varsa bebek olusur .
Bence .
cok yeni bi gebelikse normaldir diye dusunuyorum.
kalp atisida zaten 7 haftalikken duyuluyor ben duymustum.

Canım brn 6+3 te gittim doktor dedi ki kese var yolk kesesi de var hücreler oluşmuş ama bebek yok daha ilki düşük oldu ya bende çok korkuyorum ne yapacağımı bilmiyorum. Sonra dedi düşük riskin var içeride kanama alanı var ve benim kanamam yok progesteron verdi onu kullanıyorum. Yolk kesesi oluşmuşsw bebek oluşur değilim mi. Lütfen yardım edin
Yolk kesesi varsa bebekte vardır benimde ilkim dusuk olmuştu bu ikinci gebeliğim kanaman rahminde varmış yani düşük riskin var bebek tutunsun diye vermiştir doktor o ilacı bol bol dinlen ağır şeyler kaldırma

Canim bende seninle ayni durumdayim bugun kese ve yolk gordum ama bebek yok ortada. İki ihtimal var ya bos gebelik yada bir hfta sonra bebegi gorecegiz. Cok uzgunum ama umudum var. Kese boyutum 12mm 6 haftalikla uyumlu gorunuyor ama bebisim yok henuz:KK43: ben kalp atisini bile duymayi dusunuyordum.:KK43:

Eklentiler

• 73C8462D-58F4-431E-8DE7-648A1B8BD5F9.jpeg
    73C8462D-58F4-431E-8DE7-648A1B8BD5F9.jpeg
    98,4 KB · Görüntüleme: 8
X