Kıl dönmeleri ve batıklara çözüm buldum...

merhaba.ben aranıza yeni katıldım.bacaklarımda cok batık ve sivilceler var.ona cözüm ararken sizlerin yazılarını gördüm ve bende kayıt oldum.banada yardımcı olursanz sevinirim kızlarrrrr.differin medacassol ve exocin ilaçlarını aldm buğday yagınıd.a aldım.diger ilaçlarınıda yarın tamamlayacagm.bide bişey sorucam.deniz tuzunu bulamadım.aktarda aynı limon tuzuna benzer himalaya tuzu diye bişey var.acaba omu.lütfenbanada cevap verin .inşallah bende kurtulurum bu sivilce kıl dönmesi batklardan.

Arkadaşlar benim bacaklarim okadar kotuyduki anlatamam lekeler yaralar 1seans lazer epilasyon yaptırdım sonuç mükemmel artık hiç batık olmuyor çok mutluyum 2.seansida yaza girerken yaptırdım bence hicbiseyle uğraşmayın ben herşeyi denemistim çö:nazar:züm sadece lazer ama onuda iyi biryerde yaptırın ben ............. izmirde yaptiriyorum

izmirde nerede yaptırıosun acaba?

bende lazer epilasyona gitmeye karar verdim hatta gec kaldıgımı bile düşünüyorum:)
izmitte Elm lazer e gidicem ramazandan sonra inşallah..
koltuk altı 5 seans 160 tl
tek seans 40 tl
yarım bacak tek seans 90 tl ydi galiba..

kızlar ben çoğu izimi contractubex le geçirdim az birşey kaldı burda yazanlarıda alıcam çünkü sedef hastasıyım ve yazın sedefler geçtiği zaman onunda izi kalıyor ben sizdende şansızım birde onlarla uğraşıyorum konu başlığında ki ilaçarıda alıcam bu alabula lekeler için ve kalan batık lekerli için umarım işe yarar bende inanmıyorum tıbbi ilaçlar dışında ot çöp pek işe yaramıyor yeni izleri geçirebilir ama soymadıktan sonra cildi geçmiyor acnelyse inde çok fazla yararını gördüm ama bütün kış kullandığımı bilirim gidip gidip alırdım acnelyse ucuz ama contractubex de dr a yazdırıdm hep sıkılmadan devam ettim böyle şeyler bi kaç ay kullanıp bırakılmaması gereken şeyler sabredin devamını getirin

merhba kılıcbalıgı bu verdıgın trıfı kullanmak ıstıyorm htta yrın bı eczaneye gdıp alıcm tek tek ama bu gune kdr bırsuru sey denedım bcklrım berbt drumda batıklar izler sınek ıssırıklrı khverengı lekeler ve tum bacagım benek benek bu benekler hıcbırzmn gecmıyor tvuk yolunmus gbı senın bu verdıgın trıf bnm ıcın etkılı olurmu

Dur tahmin edeyim... Beyaz tenlisin ve tüylerin açık renk zayıf... O tüyler çok ince olduğu için tamamen alınmıyor kopuyor sadece bu yüzden 3 gün sonra diken diken oluyor yeniden çözümü yok... Şöyle 3 hafta ipek gibi bacaklarla gezdiğimi hatırlamam maksimum bir hafta sonra gözüme batmaya başlar çok sinir...

kesınlıkle dgru tahmın ve ben cıldrmak uzereyım bır ay snra dugunum vr ve balayına gdıcem nası bıkını gıyıp ınsan ıcıne cıkıcam bu bacaklrla bılmıyorm kılıcbalıgı bu verdıgın trıfı kullanmak ıstıyorm htta yrın bı eczaneye gdıp alıcm tek tek ama bu gune kdr bırsuru sey denedım bcklrım berbt drumda batıklar izler sınek ıssırıklrı khverengı lekeler ve tum bacagım benek benek bu benekler hıcbırzmn gecmıyor tvuk yolunmus gbı senın bu verdıgın trıf bnm ıcın etkılı olurmu

Su an yanlis bilgilendirmeyi yapan sizsiniz. Akne kremlerini ve antibakteriyel kremleri sac uzaması icin veren bir dermatologa su ana kadar hiç rastlamadık:) ampuller ise dogrudan deri altı enjeksiyonlar kullanılır normalde ve yuzeysel kullanildiginda hem sac hem cilt icin yararlıdır ve hormonal bozukluğunuz olmadıgı sürece krem veya ampul ile kıl köklerinin beslenmesi soz konusu olmaz.kisaca sac koku ile kıl kökleri farklı yapidadir eğer aksi olsa e ve b vitamini içeren cilt bakım kremleri sayesinde yüzümüzde sakal olurdu:) Sevgiyle kalin...

Öncelikle deneyimlerini paylaştığın için çok teşekkürler, zira ben de yıllardır aynı sorunla mücadele ediyorum ve uyguladığım hiçbir yöntemle kesin çözüm sağlayamadım. Akşam iş çıkışı mutlaka tüm kremleri alacağım :) ben de bir soru sormak istiyordum, nemlendirici olarak bebak'ın kremini kullanıyorum, karışıma bu kremi eklesem olur mu? Bir de, en son 2 hafta önce ağda yapmıştım, şimdiden krem karışımını uygulasam, yine sonuç alırım değil mi, bir ay sonra düğünüm var çünkü, vakit kaybetmeden az da olsa o iyileşmeyi görmek istiyorum :KK31: şimdiden teşekkürler

kılıçbalığı banada moral verirmisin ya.benimde bacaklar çok kötü kıl dönmesi sonucu oluşun izler sivilceler kahverengi lekeler var.benimkide gecer dimi ya.seninkiler nasıldı nekadar zamanda gecti.hala kullanıyomusun sen.

kılıçbalığı deniz tuzu bulamadm aktarda nerden alıcam.himalaya tuzu diye bisey gösterdi omu acaba limon tuzuna benziyor aynı....

benim kıl dönmelerim kasıklarda genelde sivilceyle beraber oluyor ona kesede yapamam ne yapmam lazım acaba o kremlerin hepsini kullanmalımıyım aynı zamanda batıklarımda var

geçenlerde cildiyeye yüzümdeki lekeler için gittim bana bu kremı verdi ama nereye baksam kıl dönmesi ile ilgili bir şeyler yazıyor. kremi kullansam mı kullanmasam mı bilmiyorum. bu konuda fikri ya da bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim...

Son düzenleme:
Lütfen kese,ponza taşı, duş eldiveni denedim geçti tarzı paylaşımlarınızı burada yapmayın çünkü zaten hepimiz bu yollardan daha evvel geçtik ama sonuç alamadık!!!

Çoğu hanımın sorunu kıl dönmeleri,batıklar ciltte oluşan lekeler ve epilasyondan sonra ortaya çıkan siyah kıl kökleri...Yıllarca aynı sorunlarla bende uğraştım fakat ne jilet,ne ağda ne sir bunlardan kurtulmamı sağlamadı yıllarca tavuk gerisi gibi bir görünümle dolaştım ve etek giyerken bile çok zorlandım ne yazıkki ...sonunda yaptığım araştırmalarla kendimce bir çıkış yolu buldum...

1- Haftada en az 1 kere deniz tuzu ile herhangi bir peeling karıştırılarak bacaklar sertçe ovulacak, işi abartıp ek olarak kese kullanabilirsiniz,acıtmanızın mahsuru yok işiniz bitince bacaklarınız pırıl pırıl olacak

2- Gündüz kullanım için bol nemlendiricili krem kullanmak gerek

3- Epilasyon aletlerinden uzak durulacak ve sir yada normal ağda kullanılacak

4-Her epilasyondan 1 gün evvel muhakkak peeling yapılacak

5-Epilasyon sonrası cildi siler silmez önce limon suyu sürülecek, kuruduktan sonra yeniden yıkayıp Kerasal Fort krem süreceksiniz(2 gece)

6- Geceleri yatmadan bir kaç saat evvel altta tarifini verdiğim kremi temizlenmiş bacaklarınıza az miktarda sürüp yedirmelisiniz bu hem tedavi edici hemde besleyici bir kremdir...

Krem tarifi
Herhangi bir vucut kremi ben dove kullanıyorum daha katı
Medicasol Merhem 1 tüp (bepanthen denemeyin tüyleri besliyor)
Differin Jel 1 tüp
Expigment %4 yarım tüp
Kerasal Forte yarım tüp (evde varsa fucidinde olur ama ben kerasal tavsiye ederim)
10 damla buğday yağı bütün bunları verdiğim oranda birbirine karıştırın...

ısteyen ek olarak
B vitamini bemix iğne
E vitamini evigen iğne
K vitamini Libavit iğne
C vitamini Epargriseovit alarak karışıma ekleyebilir ama maaliyeti arttırıyor o yüzden teklif var ısrar yok :)

bu karışımı yapın ve her gece sürün...
7- Bacaklarında batıklara bağlı delikler oluşmuşsa 6 maddeden sonra kulak çubuğu yardımı ile tretin sürün...

Ben bütün bunları yaparak 1 ay içinde bütün leke,batık, delik vslerden kurtuldum şimdi çok mutluyum şu anda kapatıcıları sadece bacaklarımı bronzlaştırmak için kullanıyorum hepsi bu :)

Dip not: Bacaklarınız normale döndükten sonra yalnızca ilk 5 maddeyi uygulayın ve gecede bol bol nemlendirici sürün...Haydi bakalım umarım hepiniz benim gibi kurtulursunuz bu dertten...:1hug:

Kızlar, lütfen özel mesajla değil, konu başlığında sorun sorularınız ki bizimle aynı durumda olan herkesi bilgilendirebileyim...

ya böyle diyorsunda ponza bende çok işe yaradı şuan hiççç batık kalmadı bacaklarımda hergün delik deşik ederken onları mucize gbi geldi valla.2. si epilasyondan snra bi karışım sürün demişsin bunu mantıklı bulmadım çnkü susam yağı ve bemix cildi besler aldığımız tüyler dha çabuk çıkar.3. sü ağda kullananalım demişsin ben haftada 1 alıyorum tüylerimi minik minik yeni çkıyo oluyorlar ağda bnları almıyor maalesef epilasyon aleti ya da jiletten başka çaremiz yok.ama dersenki tüylerini ayda bir alanlara söyledim o zman uzar ağdada gzel bir şekilde alır tbi.çok zahmetli ve gereksiz zahmet dediğim gbi karşım alınan tüyleri hemencecik çıkaracak açık gözeneklere solan susam yağı ve bemiks kılı güçlendirir bile.bnm bacaklarımın heryeri batıktı öyle bir iki tane değil bana bile ponza taşı iyi geldiyse herkese gelir diye düşünüyorum.birde ben yumurta akına şeker karıştırıp onla peeling yapıyorum tbi epilasyon işleminden önce o zmanda pürüzsüz ve yumuşacık yapıyor bacakları

bu akne kremleri saçı mı besliyor muş ben mi yanlış anladım :)

akne creamlerı degıl ampullerden bahsedılıor :)) bazı forumlarda dıkatınızı cekmısse cogu hanımlar sınamekıyle bu amupllerı karısırıp sac uzaması ve canlanması ıcın kullanıyorlarr

Lütfen kese,ponza taşı, duş eldiveni denedim geçti tarzı paylaşımlarınızı burada yapmayın çünkü zaten hepimiz bu yollardan daha evvel geçtik ama sonuç alamadık!!!

Çoğu hanımın sorunu kıl dönmeleri,batıklar ciltte oluşan lekeler ve epilasyondan sonra ortaya çıkan siyah kıl kökleri...Yıllarca aynı sorunlarla bende uğraştım fakat ne jilet,ne ağda ne sir bunlardan kurtulmamı sağlamadı yıllarca tavuk gerisi gibi bir görünümle dolaştım ve etek giyerken bile çok zorlandım ne yazıkki ...sonunda yaptığım araştırmalarla kendimce bir çıkış yolu buldum...

1- Haftada en az 1 kere deniz tuzu ile herhangi bir peeling karıştırılarak bacaklar sertçe ovulacak, işi abartıp ek olarak kese kullanabilirsiniz,acıtmanızın mahsuru yok işiniz bitince bacaklarınız pırıl pırıl olacak

2- Gündüz kullanım için bol nemlendiricili krem kullanmak gerek

3- Epilasyon aletlerinden uzak durulacak ve sir yada normal ağda kullanılacak

4-Her epilasyondan 1 gün evvel muhakkak peeling yapılacak

5-Epilasyon sonrası cildi siler silmez önce limon suyu sürülecek, kuruduktan sonra yeniden yıkayıp Kerasal Fort krem süreceksiniz(2 gece)

6- Geceleri yatmadan bir kaç saat evvel altta tarifini verdiğim kremi temizlenmiş bacaklarınıza az miktarda sürüp yedirmelisiniz bu hem tedavi edici hemde besleyici bir kremdir...

Krem tarifi
Herhangi bir vucut kremi ben dove kullanıyorum daha katı
Medicasol Merhem 1 tüp (bepanthen denemeyin tüyleri besliyor)
Differin Jel 1 tüp
Expigment %4 yarım tüp
Kerasal Forte yarım tüp (evde varsa fucidinde olur ama ben kerasal tavsiye ederim)
10 damla buğday yağı bütün bunları verdiğim oranda birbirine karıştırın...

ısteyen ek olarak
B vitamini bemix iğne
E vitamini evigen iğne
K vitamini Libavit iğne
C vitamini Epargriseovit alarak karışıma ekleyebilir ama maaliyeti arttırıyor o yüzden teklif var ısrar yok :)

bu karışımı yapın ve her gece sürün...
7- Bacaklarında batıklara bağlı delikler oluşmuşsa 6 maddeden sonra kulak çubuğu yardımı ile tretin sürün...

Ben bütün bunları yaparak 1 ay içinde bütün leke,batık, delik vslerden kurtuldum şimdi çok mutluyum şu anda kapatıcıları sadece bacaklarımı bronzlaştırmak için kullanıyorum hepsi bu :)

Dip not: Bacaklarınız normale döndükten sonra yalnızca ilk 5 maddeyi uygulayın ve gecede bol bol nemlendirici sürün...Haydi bakalım umarım hepiniz benim gibi kurtulursunuz bu dertten...:1hug:

Kızlar, lütfen özel mesajla değil, konu başlığında sorun sorularınız ki bizimle aynı durumda olan herkesi bilgilendirebileyim...
canım ya bu formulü yazalı çok olmuş internette gördüm hemen üye oldum şimdi bacakların nasıl gerçekten iyi bir sonuç aldınmı ben bunu öğrenmek istiyorum. doktora gittim ürederm verdi bide karşım bi ilaç sivilce ilacı olduğunu söyledi baya etkiliymiş şimdi onu kullanıyorum o geçirmezse bu formülü kullanmayı düşünüyorum bacaklarım aşırı kötü ne ararsan var diyebilirim bu konuda bana yardım et lütfen

Son düzenleme:
X