Kilo sorunu olan PKO hastaları birlikte zayıflıyor!

son cümlenin sonundaa calışacağımm yerineee and içerim dicekmişsin gibi bi cümle gelişmiş sabahları okunan andımız gibii :) :)

bebuku aynı heycann bendede varr biliyormusunnnnn :):) liste hakkındada bende senin benzerini yapıcamm ama seninki çok az değilmii...şimdi bunla başlarsan kilo vermen durduğundaa atak yapman için dahada azaltman gerekecekk bundan azıda seni zorlarr..şimdi ben bu eklediğimle başlıcam bi süre sonra azaltıcamm yavaşş yavaşş..birden kesersem çabuk pes ederim diye korkuyorumm yavaş yavaşş..

Ben seker hapi konusunda destek istiyorum sizlerden cünkü bana yan etki cok yapiyorrrr......ishal bulanti deerken is yerinde bayilacak gibi oluyorummm...bu konu da bana destek olun ;-)

Bu kilolar icin dr akapunktur ne varsa denedim...bu listeyi dr vermisti ilk hafta bunu uygula demisti bende buna deddiginiz gibi biraz biseyler ekleyeyim...

Birbirimize tam destek hep destek ;-)

İlaca yeni mi başladın? Yeni başladıysan ilk bir hafta - on gün bunları yapabiliyormuş.

Anaaaamm super olmus.. Ben bi sure takipte olamam ama en kisa zamanda gelicem.. Hatta kilo bildirimi.yapabilirim. Gelen gidenden diet yapmammmumkun olmuyor..

Pkoluyum.. 176 boyunda 86 kg ile onca tedavinin ustune kendiliginden.gebe kaldim.. Bilenler bilir.. Rabbim tum dileyenlere nasip etsin..
103 kg ile dogum yaptim. 50 gun oldu ve suan 92kgda takildim kaldim.. Asagi inmiyor yukari cikmiyor.. İlk.hedefim 86yi yakalamak. Sonrasinda 75e inmek.. Maalesef ameliyat sonrasi pihti atti bacagima ve drum.acil kilo vermemi ama yavas yavas olmasini soyledi.. Pihti oldukca dagildi.. Ama 6 ay ilac kullanmak zorundayim.. Simdilik.durumlar boyle..

Kilo bildirimi cumalari olsun.. Ya da siz bi gun belirleyin bana da haber edin en azindan bildirimlere katilip kendimi frenliyim..

Hepinizi kucakliyorum sevgiyle.. Cok ozledim canlarim benimmm..

gelecek ay avrupa yakasında aksarayda dr.ayşe büyüköğüt var ona gidicemm ona çok güveniyorumm inşallah anadolu yakasında bi dr a yönlendirir beniii :KK43: herşeyinn hayırlısını diliyorum allahdann...

Dr'a güvenmek çok önemli güven duyabilecegin bir dr la başla tedaviye Kesinlikle..

Inşallah hayirlisiyla gelicek minik mucizeleriniz...

aminnn cecommm benimm aminn....

kızz aynenn nasıll bildinnn :) evet eşim erkek dr yasak koyduu...yanii bende kadına alışamadım erkegede mecbur kalsam tabii giderim ama eşimi burdan anlattıklarımla az bucuk tanıdınn :) sen şu macerayı dinlee :KK1: ilk yılki tedavimdee hsg çekilmemi istedi dr..rahim filmi yanii..randevu aldık gittik özel hastaneydii..drum kadın..ama o filmi çeken kişi adammış..makinayı karnıma koyacak içeri gidecek ve filimleri çekecekk..benim eşim bunu duyuncaa çıldırdııı..ama tabii ogün geçilmesi gerekiyor adet sonrasııı...neyse allem etti gullem etti geldi başhekimden kadın biride varmış onu aratmış 1 saat onu bekledik ve öyle çektirdikk :KK1::KK1::KK1::KK1: napam alıştım artıkk

Amannn bu erkeklerin hepsi böyle sanırım, bende 2 sene bayan dr ları dolaştım..
Okadar cok oyaladilarki beni sonra biri bu dr'umu tavsiye etti eşime gidicem dedim ister kiz ne istersen yap gidicem..
Randevu aldim eşim bi surat bi surat bana görme sinir etti beni sonra takıldı pesime gittik..

Dr çok efendi biridiye hoşuna gitti çıkınca adamın yanından bidaha bundan baska dr'a gitmiceksin dedi busefer..

Anaaaamm super olmus.. Ben bi sure takipte olamam ama en kisa zamanda gelicem.. Hatta kilo bildirimi.yapabilirim. Gelen gidenden diet yapmammmumkun olmuyor..

Pkoluyum.. 176 boyunda 86 kg ile onca tedavinin ustune kendiliginden.gebe kaldim.. Bilenler bilir.. Rabbim tum dileyenlere nasip etsin..
103 kg ile dogum yaptim. 50 gun oldu ve suan 92kgda takildim kaldim.. Asagi inmiyor yukari cikmiyor.. İlk.hedefim 86yi yakalamak. Sonrasinda 75e inmek.. Maalesef ameliyat sonrasi pihti atti bacagima ve drum.acil kilo vermemi ama yavas yavas olmasini soyledi.. Pihti oldukca dagildi.. Ama 6 ay ilac kullanmak zorundayim.. Simdilik.durumlar boyle..

Kilo bildirimi cumalari olsun.. Ya da siz bi gun belirleyin bana da haber edin en azindan bildirimlere katilip kendimi frenliyim..

hoşgeldin canım.. bebişin nasıl öp yerime totosundan hatta ısır:KK9::KK16:
50 gün içinde 92 olman süper canım.
aman süt olsun diye çok yeme bol bol su iç.
esas süt yapan su imiş.
gelebildiğin kadar gelirsin kg bildirimi yaparsın.
bu arada geçmiş olsun inşallah hemen dağılır gider pıhtın.

merhaba arkadaşlar bende kilolu bir pco hastasıyım aynı zamand da şeker hastasıyım ilaç kullanıyorum 4yıllık evliyim ve çocuk istiyoruz.hangi doktora gittiysem hep kilo vermemi söyledi diyet yapmak sanki çok kolaymış gibi :)) oyüzden de bir türlü tedaviye başlamadılar.bir haftadır rejimdeyim 2kilo verdim tabi diyetisyene gittiim.umarım isteyen herkez amaçlarına ulaşır.:KK16:

Selamün Aleyküm kızlarrrrr :KK3:

Yine ben geldim :KK1:
Bugün malum Anneler günü :KK3:
Buradan Tüm Annelerin Anneler gününü kutluyorum :KK71: İnşallah RAbbim bir sonraki senede o özlemi yaşayan tüm Anne adaylarına o güzel duyguyu nasip edecek mucizelerinide bir an önce gönderir ....Aminnnnnnnnnnnn

Ciyaakk :KK70: Aynı benim durumum :KK70: Delirtiyor bildiğin.

Ben de geldim bu arada. Gerçi benim testlerim daha devam ettiği için hiçbir şey yaptırmıyorlar, bitse de kurtulsam, çok sıkıldım yaa

Onun için diyete şimdilik kalkışmıyorum. Spora gelince, ben dans etmeyi severim daha çok onun için dans videoları toparlıyorum şu anda, tavsiye ederim.

Aramıza hoşgeldin sende :KK3:
Bu arada benim adım Banu, 33 yaşında biri 12.5 diğeri 2.5 yaşlarında iki cadının annesiyim :KK1: İstanbul avrupa yakasındayım :KK34:
Ben 1.5 sene evvel sağlıklı beslenme ve sporu hayatıma dahil ederek iyi kötü kilo verdim ama tabi başlangıçım çok yüksek olunca daha yolun yarısına geldim bile diyemem :KK1:
Ama elbirliği ile bu kilolarımızın hepsinden Allahın izniyle kurtulacağız :KK34:

Ben seker hapi konusunda destek istiyorum sizlerden cünkü bana yan etki cok yapiyorrrr......ishal bulanti deerken is yerinde bayilacak gibi oluyorummm...bu konu da bana destek olun ;-)

Bu kilolar icin dr akapunktur ne varsa denedim...bu listeyi dr vermisti ilk hafta bunu uygula demisti bende buna deddiginiz gibi biraz biseyler ekleyeyim...

Canım Egedeniz arkadaşımızında dediği gibi ilk başladığında bir müddet o yan etkiler olabilir hatta bende ilk başladığımda 3 gün sürmüştü :KK34: madem çalışıyorsun bence cuma öğleden sonra başla o ilaça ( tabi haftasonu çalışmıyorsan ) en azından pazartesiye kadar bünye biraz daha alışmış olur :KK34:
Kendi kendime bırakmıştım ilaçı ama bende yarından itibaren yine başlıyorum :KK34: ( doktorum kilo sorunu bitene kadar devam edeceksin demişti ama işte ilaç içmeyi sevmediğimden birakmıştım ) Belki biraz bir iki gün yan etkileri sayesinde su atarım :KK1:

Sende aramıza hoşgeldin :KK3:
İnşallah en kısa zamanda işlerini ayarlar sende düzenli olarak bizlerle birlikte paylaşımda bulunursunda şu kilolarımızdan kurtuluruz :KK34:
Bu arada Allah kuzucuğunu Analı babalı büyütsün...Aminnnnnnnnnnnnn
İlk anneler günün kutlu olsun :KK71:
Umarım pıhtılaşma sorununda bir an önce geçer :KK34:

merhaba arkadaşlar bende kilolu bir pco hastasıyım aynı zamand da şeker hastasıyım ilaç kullanıyorum 4yıllık evliyim ve çocuk istiyoruz.hangi doktora gittiysem hep kilo vermemi söyledi diyet yapmak sanki çok kolaymış gibi :)) oyüzden de bir türlü tedaviye başlamadılar.bir haftadır rejimdeyim 2kilo verdim tabi diyetisyene gittiim.umarım isteyen herkez amaçlarına ulaşır.:KK16:

SEnde aramıza hoşgeldin :KK3:
Rabbim inşallah sağlıklı bir şekilde kilolarımızdan kurtulduktan sonra sanada o çok istediğin mucizeyi nasip eder ....Aminnnnnnnnnn

arkadaşlar 7 yıldır kilo problemi olan ve 3 aşılama 1 tüp bebeğe rağmen hamile kalamayan ben karatay diyetine göre beslenmeye başladıktan sonra 82.5den 75,5 e kadar düştüm. ve bu ay allahın izniyle kendiliğimden hamile kaldım.

canı gönülden tavsiye ediyorum herkese. zaten biz pkoluların en büyük sorunu şeker ve sağlıksız karbonhidratlar. bunları kesince metabolizmamız düzene girmeye başlıyor allahın izniyle.

karatay diyeti deneyimlerimiz diye bir topik var bakarsanız daha iyi anlarsınız.

tüm annelerin anneler günü kutlu olsun..

kızlar bugün 3 aydır görmediğim bi arkadaşımı gördüm resmen şok geçirdim çünkü evrim geçirmiş bas baya:KK43:
28 kilocuk vermiş görüşmeyeli, ne yaptın dedim dukan diyeti yaptım dedi+ sporda yaptım dedi tavsiye ederim sende yap dedi:)

kitabı var al oku yap dedi bölüm bölüm dedi..
ay hala gözlerime inanamıyorum ya nasıl vermiş öyle..
al işte gelde girme depresyona şimcik:KK43:(

merhaba bende pkoluyum 1.58 booyum kilom 85 90 kiloydum bir yada beş kilo verdim . sadece ekmeği sabah 2 dilim yedim başka yemedim. evde ne tür sebze yeşillik varsa yedim salata da sınır koymadım bol yaptım yedim . platesle beraer verdim . soğan kürü hem zayıflatıyor hemde pkoya birebir ben 10 e kadar balayacağım regl olmamı bekliyorum.

hepp destekk tamm destekk şekerimm...bak ne dicemm..günde 1 taneyle başlaa..bol su içç..ve cuma başla çalışıyorsann cecom da demiş zatii...cumartesi pazar alışırsınn..bak eğer hiç fire vermeden içersenn 1 haftaya alışıyorsunn ama arada bırakır yine içersen etkiler aynı oluyorrr...ben uzun zamandır kullanıyorum 3sene oldu..devamlı içtiğimde bi süre sonra gabızlık oluyor bende 2 gün bırakıyorum içmeyii...sonra yine içiyorum bağırsaklarr canlanıyorr yinee :) :)

Ne yapacaksın be güzelim kıskanç adam :KK1:

Eşim o 9 ay boyunca doktorumu benden çok sevdi :KK60: hatta geçen gittiğimizde ( rutin kontrol birde regl olmamam gerektiği halde az kanamam var diye ) adam önce eşimle uzun uzun sohbet etti sonra kızlarımla :KK1: en son sıra bana geldi :KK1:

Doğumada çok istemiştim eşimde girsin diye sonuçta sırtını dönüp sadece bana destek olacaktı ama doktor izin verdiği halde başhekimlik izin vermemişti :KK60: neymiş adamın nevri dönerde doktora girişirse korkusu :KK60:
Geçen gittiğimizde dedim yanarım yanarım bir tek ona yarım diye :KK1: nasıl gülüyor doktorla eşim :KK1: dedim neee yalanmı şimdi fotografcılar bile giriyor o zaman izin vermemiştiniz diye :KK60: artık 3.cüye demezmi :KK60:

cecooo kızz ver kilocuklarıı sende yaparsınn üçüncüyüde bizimleee :):) reniştede girer resimm çeker işdee :KK1::KK1: sen bizimle doğurursun bidenede işte ne güzelll...

Ciyaakk :KK70: Aynı benim durumum :KK70: Delirtiyor bildiğin.

Ben de geldim bu arada. Gerçi benim testlerim daha devam ettiği için hiçbir şey yaptırmıyorlar, bitse de kurtulsam, çok sıkıldım yaa

Onun için diyete şimdilik kalkışmıyorum. Spora gelince, ben dans etmeyi severim daha çok onun için dans videoları toparlıyorum şu anda, tavsiye ederim.

ne testeri arkadaşımm???bide kaç kiloydnn senn??hadi bakalımm aksiliklerr kalksın sende başlaa hem diyete hem dansaa...valla iyi olurr bende alırım senden dans videolarının linkinii..valla bişiden sıkılırsam diğerine başlarımm...

tuncssssssss canımmm nerelerdesinn sen yaaaaa....napıyorr bizimm tırtıllll...kızz öp onu bizimm içinn lütfenn...çok geçmiş olsun maşallah yok yok sende bide pıhtımı çıktıı...gel kuzumm ben emziren annelerede araştırcam diyett birlikte verelim şu kilolarııı....tamamm cumaları uygunsa cumaları yapalımm bildirimleriii..hadi bakalımm ben yarın kesin start veriyorum inşallahh...

Dr'a güvenmek çok önemli güven duyabilecegin bir dr la başla tedaviye Kesinlikle..

Inşallah hayirlisiyla gelicek minik mucizeleriniz...

inşallahhh.....dualarınızda unutmayınn biziidee....

tüm annelerin anneler günü kutlu olsun..

kızlar bugün 3 aydır görmediğim bi arkadaşımı gördüm resmen şok geçirdim çünkü evrim geçirmiş bas baya:KK43:
28 kilocuk vermiş görüşmeyeli, ne yaptın dedim dukan diyeti yaptım dedi+ sporda yaptım dedi tavsiye ederim sende yap dedi:)

kitabı var al oku yap dedi bölüm bölüm dedi..
ay hala gözlerime inanamıyorum ya nasıl vermiş öyle..
al işte gelde girme depresyona şimcik:KK43:(

canımmm dukan iyi güzelde ömür boyu onu devam ettirmen gerekirr..eğer yapabilirim diyorsann başlaa..ben yapamam bi süre sonra bırakırımm ozamanda hoppp geri gelir kilolarr..ice araştır bak görücenn...bence evinde düzenin neyse onlarda yap ufak tefek değişikliklerrr...düzenimizi sağlıklıya çevirelimm...veeeeeeeeeeeeee 3 ayyy sonraaaa o arkadaşınn senii gördüğünde o girsin depresyonaaaaaaaa :KK1::KK1::KK1:

hepp destekk tamm destekk şekerimm...bak ne dicemm..günde 1 taneyle başlaa..bol su içç..ve cuma başla çalışıyorsann cecom da demiş zatii...cumartesi pazar alışırsınn..bak eğer hiç fire vermeden içersenn 1 haftaya alışıyorsunn ama arada bırakır yine içersen etkiler aynı oluyorrr...ben uzun zamandır kullanıyorum 3sene oldu..devamlı içtiğimde bi süre sonra gabızlık oluyor bende 2 gün bırakıyorum içmeyii...sonra yine içiyorum bağırsaklarr canlanıyorr yinee :) :)

cecooo kızz ver kilocuklarıı sende yaparsınn üçüncüyüde bizimleee :):) reniştede girer resimm çeker işdee :KK1::KK1: sen bizimle doğurursun bidenede işte ne güzelll...

ne testeri arkadaşımm???bide kaç kiloydnn senn??hadi bakalımm aksiliklerr kalksın sende başlaa hem diyete hem dansaa...valla iyi olurr bende alırım senden dans videolarının linkinii..valla bişiden sıkılırsam diğerine başlarımm...

eB]tuncssssssss canımmm nerelerdesinn sen yaaaaa....napıyorr bizimm tırtıllll...kızz öp onu bizimm içinn lütfenn...çok geçmiş olsun maşallah yok yok sende bide pıhtımı çıktıı...gel kuzumm ben emziren annelerede araştırcam diyett birlikte verelim şu kilolarııı....tamamm cumaları uygunsa cumaları yapalımm bildirimleriii..hadi bakalımm ben yarın kesin start veriyorum inşallahh...[/B]

inşallahhh.....dualarınızda unutmayınn biziidee....

canımmm dukan iyi güzelde ömür boyu onu devam ettirmen gerekirr..eğer yapabilirim diyorsann başlaa..ben yapamam bi süre sonra bırakırımm ozamanda hoppp geri gelir kilolarr..ice araştır bak görücenn...bence evinde düzenin neyse onlarda yap ufak tefek değişikliklerrr...düzenimizi sağlıklıya çevirelimm...veeeeeeeeeeeeee 3 ayyy sonraaaa o arkadaşınn senii gördüğünde o girsin depresyonaaaaaaaa :KK1::KK1::KK1:
hep dua ediyorum canım bizim gibilere.. rabbim kimsenin kucağını boş koymasin insallah...anammmm ömür boyumu yapamam ben öyle okaaaa..
Arkidis dediki bana 4 aşamaymis ıstediğin kiloya inince sadece haftanın bir Gunu perşembe günleri dukan yapicaksin dedi...

Yanliz çok su içmek kazınmış yoksa böbreklere zarar veriyor dedi..

Bide ben et, tavuk, balik çok severim tam senlik dedi...

Ay bilmiyorum şu karatayida arastirayim bir bunuda onagore karar vereyim ne yapicama....

hoşgeldinn arkadaşımmm...zor evet kiloo vermek ama böyle destekle motive oluncaa birazz kolaylaşıyorr..inatlaa çoşkuyla bişiler yapmaya çalışıyoruzzz....bende 4 yıllık evliyimmm bendede daha yokk bebekk..şuan 82...83 gibiyimm...şuan sen kaç kilosunnn...??

arkadaşlar 7 yıldır kilo problemi olan ve 3 aşılama 1 tüp bebeğe rağmen hamile kalamayan ben karatay diyetine göre beslenmeye başladıktan sonra 82.5den 75,5 e kadar düştüm. ve bu ay allahın izniyle kendiliğimden hamile kaldım.

canı gönülden tavsiye ediyorum herkese. zaten biz pkoluların en büyük sorunu şeker ve sağlıksız karbonhidratlar. bunları kesince metabolizmamız düzene girmeye başlıyor allahın izniyle.

karatay diyeti deneyimlerimiz diye bir topik var bakarsanız daha iyi anlarsınız.

ayyy arkadaşımm hayırlıı olsunnn senin yazdıklarınn beni nasıll sevindirdiiii...bişi sorucammm inşallah görürsün msjıı..aşılama ve tüp bebek denediğinde kaç kilodaydınn???

merhaba bende pkoluyum 1.58 booyum kilom 85 90 kiloydum bir yada beş kilo verdim . sadece ekmeği sabah 2 dilim yedim başka yemedim. evde ne tür sebze yeşillik varsa yedim salata da sınır koymadım bol yaptım yedim . platesle beraer verdim . soğan kürü hem zayıflatıyor hemde pkoya birebir ben 10 e kadar balayacağım regl olmamı bekliyorum.

arkadaşımm hoşgeldinnn...valla güzel vermişsinn kiloyuu...hadi bakalımm devammm...evlimisinn??bebek düşünüyormusun sendee??

WAWcım hayırlı uğurlu olsun topicin , bir pko mağduresi olarak bende buralardayım , inşAllahh istediğimiz kilolara ulaşıp bebişlerimizi kucaklarımıza alırızz :KK34::KK34:

hep dua ediyorum canım bizim gibilere.. rabbim kimsenin kucağını boş koymasin insallah...anammmm ömür boyumu yapamam ben öyle okaaaa..
Arkidis dediki bana 4 aşamaymis ıstediğin kiloya inince sadece haftanın bir Gunu perşembe günleri dukan yapicaksin dedi...

Yanliz çok su içmek kazınmış yoksa böbreklere zarar veriyor dedi..

Bide ben et, tavuk, balik çok severim tam senlik dedi...

Ay bilmiyorum şu karatayida arastirayim bir bunuda onagore karar vereyim ne yapicama....

benim fikrim ne biliyormusunn..hepsinii güzelce okuu...dukanı...karatayıı...normal diyetleriii...kafana uygunolanlarıı all...sen emziriyordun bide galiba dimi onunla ilgili diyetlerede bakk ama çabukk karar verr :KK1: :KK1: yarınn sabahh başlıyoruzz inşallahhh......

benim fikrim ne biliyormusunn..hepsinii güzelce okuu...dukanı...karatayıı...normal diyetleriii...kafana uygunolanlarıı all...sen emziriyordun bide galiba dimi onunla ilgili diyetlerede bakk ama çabukk karar verr :KK1: :KK1: yarınn sabahh başlıyoruzz inşallahhh......

Yok Canim nerde bebek bıraktı memeyi kasiga geçince...

Ben Yarin normal diyete başlayayım diğerlerine suan birden karar vermem zor tabi...

Ben çok diyet yaptım aslinda çok güzelde kilolar verdim ama bırakmaya gelmiyor hemen geri alıyorsun bide fazlasıyla..
Sanırım yaşam tarzımızi değiştirmemiz lazim da onu nasıl basaricaz orası önemli bence...
Heleki ben bu pis bogazcigimla nasıl basederim düşünmüyorda değilim hani...

Neyse helebi kilolar gitmeye başlasin o hevesle o modada gireriz evelallah...

canım benim kaç kilosun boyun kaç ki doktorlar tedaviye başlamadılar.
benim doktorum da zayıflamalısın demişti ama hapla tedaviye başlarız dedi.

ayyy arkadaşımm hayırlıı olsunnn senin yazdıklarınn beni nasıll sevindirdiiii...bişi sorucammm inşallah görürsün msjıı..aşılama ve tüp bebek denediğinde kaç kilodaydınn???

hepsinde de 80 in üzerindeydim. tüp bebekte 84 kiloydum.bu yıllar da aralıklarla hep diyetisyene gittim ama bir kibrit kutusu peynir , ara öğün tarzı dietler işime yaramadı. verdiysem de hemen aynısını geri aldım. karatayı keşfettikten sonra yaşam tarzımda değişiklikler yaptım. hem diyette değilmiş gibi yedim hem de hızla verdim. üstelik geri almadım. şu an 75.5 kiloyum

arkadaşımm hoşgeldinnn.valla güzel vermişsinn kiloyuu...hadi bakalımm devammm...evlimisinn??bebek düşünüyormusun sendee??

evet verdim ama verdikten sonra durdu kilom canım on un için uzman desteği şart her zaman . evliyim canım 6 yıllık. 6 yıldır korunmuyorum bebek hep düşündüm düşünüyorum şuan tedavi aşamasndayım iki gündür sol kasığımda kıramp mı desem sancı mı desem gelip duruyor reglime 7 gün var bekliyorum bakalım hayırlısı hakkımızda Allah olmayan herkese nasip etsin o duyguyu tatmak kadar güzel bişrey olduğunu sanmıyorum. :KK9:inşalllah en kısa zaamnda bebişlerimiz olur inşallah brinci olursa 2. sinde koruunmayacağım hemen yapacağım 2.yi de şimdi diyeceksiniz kibiri olmadan 2. yi dşünüyor düşünmem lazım ne zrluklarla oluuyor artık gebe kalmak. onun içi n.

X