Kim haklı Elti mi siz olsanız ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

KahveCekirdegi7

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2022
2.657
1.082
30
Kızlar merhaba,

kuzenim=ayşe
eşi=ali
eş abisi=ahmet
ahmetin eşi =emel
üçüncü erkek kardeş=mehmet
mehmetin eşi=merve

Daha önce bahsettiğim kuzenim için burda birkaç konu açmıştım. Kendisine üyelik açmasını söyledim ama şimdilik istemedi. Şimdi onun ısrarı üzerine bu konuyu açıyorum. Gerçekten çok merak ediyor sizlerin fikirlerini işin içinden çıkamadı.

Şöyle gireyim konuya. Ayşe geçen sene evlenmişti. Bu sene memleketten bir arsa almaya niyetlendiler oraya müstakil ev yapacaklarmış seneye. Bu yüzden arabalarını satmaya karar verdiler ancak bir süre satamadılar fiyatlar çok yüksekti ve düşük teklif geliyordu parada açıkları kalıyordu. ancak arabalarını geçen sene sıfır aldılar. O yüzden satabildikleri kadar yükseğe satmak istediler. Sonra arsayı alacakları adam demişki aracı biz alalım arsanın bir miktarına sayarız demiş. Böylelikle ayşelerde arsayı alabilecekti.

ahmetin borsada bir miktar parası var. Oda emel araba almayı düşünüyormuş. Çocuğu getirip götürürken oda işe gittiğinde sıkıntı oluyormuş. Önce Ayşe ve ali ahmete bizim arabayı siz alın satamadık diye teklif vermişler fakat Ahmet şuan borsadaki parasını bozmak istemediğini ve bu kader yüksek fiyatlı bir araba şuan bütçesine uyumadığını alırsa küçük birşey alabileceğini söylemiş ve konu kapanmış. Bu süreçte sanırım ayşenin kp i ahmeti arayıp onların aracını siz alsanıza hem temiz yeni falan diyor ahmette bütçem uygun değil diyor sonra kp emeli arayıp işte onların aracını sana alsaya Ahmet falan diyor. Sonra kendine kendine düşünüyor gördükçe üzülür Ayşe ve ali diye.

Tapuya gitmeye iki gün kala Ahmet arıyor ve diyor ki arsa sahibiyle konuşun aracı biz alalım onlara vermeyin. Tamam diyorlar. emelin erkek kardeşinin bir miktar altını varmış bu konu geçince demişki ben sana madem borsadaki parayı bozmak istemiyorsun altın vereyim ama arabayı emelin üstüne yap demiş. Böylelikle arabayı almaya karar vermişler. Bu arada emel sürekli benimde üzerime bir mal olsun diyen birisi. ali arabayı ayşenin üstüne yapınca baya kıskanmış. ahmetin şirketi var aldığı herşeyi şirket üstüne yapıp benzin vs gider gösterdiği için emel bişey yapmıyordu. Her neyse bu alışverişi yaptılar tapuya gidildi aracı ahmetler almış arsa hibine parayı vermişler ve aracıda Ayşe ve emel notere gidip emelin üstüne almışlar.

Herşey burdan sonra başlıyor. Önce emel ve Ahmet sıkıntı yapmayın bizde artık iki araba var ihtiyaç olduğunda alırsınız diyor. İki hafta sonra Antalya’ya bir haftalığına tatile çıkıyorlar ve o haftasonu da ali ve ahmetin teyzesinin oğlunun düğünü var. Ayşe ve alide diyorlarki tatile giderken o hafta arabanın birini bırakır mısınız bize düğün falanda var alinin ahmetin annesi babası ve diğer erkek kardeşiyle eşi gelecek yatılı falan. Tamam diyorlar. Sonra o hafta bir gün Ayşe kardeşini de alıp denize gidiyor bir kaç akşamda eşiyle sahile gidiyor. Elti bunları instadan görüp yüzsüzlükle alakalı bişey paylaşıyor. ayşede bi şüpheleniyor ama çokta anlamıyor. Sonrasında düğünden bir gün önce aileler kalmaya geliyor mehmet olan diğer kardeşleri ahmete diyorki abi emel yengemden araba alma. Neden diyor anlamıyor falan. Meğer emel diğer eltisi olan merveyi arıyor telefonda laf yapıyor mehmet konuştuklarını duyuyor Ayşe hakkında konuşuyorlar. emel diyorki bizde araba aldığımızı anlayamadık. Biz olsak sadece ihtiyacımız için kullanır veririz bunlar gezip tozmuş falan. Bunları Ayşe duyup çok üzülüyor. Siz olsanız ne düşünürsünüz sizce kim haklı ve bundan sonrası için kuzenim nasıl davranmalı?

dip no: daha önce mehmet arabayı Merve'nin ali de ayşenin üstüne yaptığı için emel zaten bunları aşırı kıskanıyor ve diğer elti doktor Ayşe mühendis bunlar çalışıyor emelin mesleği yok ev hanımı bunuda kıskanıyor. ekstra olarak eşlerinin aileleri bu düğün için kalmaya gelecekleri ve emelin bilinçli olarak tatili o güne ayarladığını düşünüyor Ayşe. emeller tatilden düğünden bir önceki gece döndüğü için tüm aile diğer erkek kardeş eşi ve 2 çocuğu herkes ayşelerde kaldı onlarda yedi içti. Ayşe bunları emelin bilinçli yaptığını düşündüğü içinde rahatsız oldu.

Son düzenleme:
Yani birine x falan diyeydiniz ne bileyim Ayşe diyeydiniz hikayede zaten kuzeni zor oturtmuşken kuzenin kuzenleri çıktı geldi orda koptu olay. Arsa ne oldu peki alındı mı. Basit bir kıskanç elti hikayesi miydi bunca okuduğum şey.

Kızlar merhaba,

Daha önce bahsettiğim kuzenim için burda birkaç konu açmıştım. Kendisine üyelik açmasını söyledim ama şimdilik istemedi. Şimdi onun ısrarı üzerine bu konuyu açıyorum. Gerçekten çok merak ediyor sizlerin fikirlerini işin içinden çıkamadı.

Şöyle gireyim konuya. Kuzenim geçen sene evlenmişti. Bu sene memleketten bir arsa almaya niyetlendiler oraya müstakil ev yapacaklarmış seneye. Bu yüzden arabalarını satmaya karar verdiler ancak bir süre satamadılar fiyatlar çok yüksekti ve düşük teklif geliyordu parada açıkları kalıyordu. ancak arabalarını geçen sene sıfır aldılar. O yüzden satabildikleri kadar yükseğe satmak istediler. Sonra arsayı alacakları adam demişki aracı biz alalım arsanın bir miktarına sayarız demiş. Böylelikle kuzenimde arsayı alabilecekti.

Kuzenimin eşinin abisinin borsada bir miktar parası var. Oda eşine araba almayı düşünüyormuş. Çocuğu getirip götürürken oda işe gittiğinde sıkıntı oluyormuş. Önce kuzenim ve eşi abisine bizim arabayı siz alın satamadık diye teklif vermişler fakat eşinin abisi şuan borsadaki parasını bozmak istemediğini ve bu kader yüksek fiyatlı bir araba şuan bütçesine uyumadığını alırsa küçük birşey alabileceğini söylemiş ve konu kapanmış. Bu süreçte sanırım kuzenimin kp i eşinin abisini arayıp onların aracını siz alsanıza hem temiz yeni falan diyor abisinde bütçem uygun değil diyor sonra kp eltiyide arayıp işte onların aracını sana almasa ya eşin falan diyor. Sonra kendine kendine düşünüyor gördükçe üzülür kuzenim ve eşi diye.

Tapuya gitmeye iki gün kala kuzenimin eşinin abisi arıyor ve diyor ki arsa sahibiyle konuşun aracı biz alalım onlara vermeyin. Tamam diyorlar. Bu etkinin erkek kardeşinin bir miktar altını varmış bu konu geçince demişki ben sana madem borsadaki parayı bozmak istemiyorsun altın vereyim ama arabayı ablamın üstüne yap demiş. Böylelikle arabayı almaya karar vermişler. Bu arada kuzenimin eltisi sürekli benimde üzerime bir mal olsun diyen birisi. Eşi arabayı kuzenimin üstüne yapınca baya kıskanmış. Kendi eşinin şirketi var aldığı herşeyi şirket üstüne yapıp benzin vs gider gösterdiği için kadına bişey yapmıyordu. Her neyse bu alışverişi yaptılar tapuya gidildi aracı eşinin abisi almış arsahibine parayı vermişler ve aracıda kuzenimle eltisi notere gidip devri yapmışlar.

Herşey burdan sonra başlıyor. Önce eltisi ve eşinin abisi sıkıntı yapmayın bizde artık iki araba var ihtiyaç olduğunda alırsınız diyor. İki hafta sonra Antalya’ya bir haftalığına tatile çıkıyorlar ve o haftasonu da kuzenlerinin düğünü var. Kuzenim ve eşide diyorlar tatile giderken o hafta arabanın birini bırakır mısınız bize düğün falanda var aileleri gelecek yatılı falan. Tamam diyorlar. Sonra o hafta bir gün kuzenim kardeşini de alıp denize gidiyor bir kaç akşamda eşiyle sahile gidiyor. Elti bunları instadan görüp yüzsüzlükle alakalı bişey paylaşıyor. Kuzenimde bi şüpheleniyor ama çokta anlamıyor. Sonrasında düğünden bir gün önce aileler kalmaya geliyor kuzenimin eşi üç erkek kardeş o diğer erkek kardeşler ve eşi geliyor. diğer kardeşleri kuzenimin eşine diyorki abi yengemden araba alma. Neden diyor anlamıyor falan. Meğer yenge diğer eltisi arıyor kuzenim hakkında konuşuyor. Diyorki bizde araba aldığımızı anlayamadım. Biz olsak sadece ihtiyacımız için kullanır veririz bunlar gezip tozmuş falan. Bunları kuzenim duyup çok üzülüyor. Siz olsanız be düşünürsünüz sizce kim haklı ve bundan sonrası için kuzenim nasıl davranmalı
Kim kimin gorumcesi kim kimin kardesi beynim döndü ama sanırım eltiler birbirini kıskanıyor herhalde saç baş girisemeyeceklerine göre susup oturacak kimse kimseye birşey vermesin ne saçma sapan ilişkileriniz var hiç mi işiniz gucunuz yok o onu dedi bu bunu dedi valla iyyy yaa 🤮

Son paragrafı yazsanız yeterdi yahu ne gerek var bu kadar arsaydı tapuydu devirdi, dava dilekçesi gibi olmuş resmen. ben de bişey var son anda cayıp arabayı almadılar sizi mağdur edecekler filan sandım. Eğer kuzeniniz mizaç olarak herşeyi bu kadar didikleyen ayrıntıcı bi tipse (öyle görünüyor) bence elti haklı yani.

Arabayı kimin üstüne yaptıklarını anlamadım. Ama öyle yada böyle satmışlar, kendisi aynı şeye izin verirmiydi onu dusunsun. Birde paranın tamamını aldilar mi bunu da anlamadim
Başkasına satsalar gidip kullanmak için isteyeceklermiydi? Hayır 5 dk dokunamazlardi. Vermeleri bile büyük birsey bence vermemeleri lazim

Çok karmaşık yazmışsınız bence kuzeniniz adına siz yazın ben eltimle böyle böyle oldu diyerek , böyle konu aşırı karşılık kuzenim eşi etlisi abisi …

Hem arabayı satıp o parayla arsa alıyorlar hem de arabayı da hala kullanmaya devam ediyorlar istedikleri gibi. Elti o kadar haklı ki tam bedavacı sizin kuzeniniz. Bir de kadına gelip yok kendi üstünde mal olsun isteyen biri falan yazmışsınız. Mal düşkünü olan elti değil bence. Kuzeniniz bir zahmet acil durum olmadıkça keyfi için arabayı almasın

Elti eltiyi çekemez. Kuzeninin yerinde ben olsam arabayı kırk kat yabancıya satardım da böyle bir kadına arabamı satmazdım. Gözü götürmemiş eltisinin. Bir daha da asla iğnesini dahi istemesin. Arabasını da alsın bi tarafına... Gıcık oldum ya. Kardeş karısı olmak bu kadar mı zor. Ne var almış işte arabayı zaten isterse fizana gitsin. Ödünç almış mı almış daha ne fesatlanıyor. Kuzenin akıllı olsun ve bu süreci kendi lehine çevirsin. He he yok yok böyle insanlarla.

Kuzeniniz kendine bir üyelik alsın5 dakikasını verecek alt tarafı. Konuda kuzenim, eltisi, kaynı, kardeşi derken detaylar insanı yoruyor. Önceki tüm detayları da neden yazdığını anlamadım zira hiç önemi yok. Araba artık Satılmış kuzeninizin değil. Arabanın yeni sahibi var. İhtiyaç anında alın demişler deniz keyfi yapmak ihtiyaç değil. Arabayı kendilerinin sanmayı bırakmalı kuzeniniz ben eltiye hak verdim.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X