Kimsenin benimle “keep in touch” kalmamasi

gebito

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2008
5.936
12.718
Merhaba,

Yine takintim basladi. Dogrusu ne fayda gorebilirim bilmiyorum, dertlesmek icin yaziyorum.

Sorun; kimsenin beni aramamasi. Hic hal hatir soranim, arkadaslik edenim yok. Arkadas var. Ama hep ben ariyorum. Bu herkes icin gecerli. En samimiyetine guvendigim insan bile beni aramaz.

Insanlarin nasil diyalog icinde kaldiklarini anlayamiyorum. Cunku kimse benimle kalmiyor. Ama bakiyorum kendi aralarinda haberlesiyorlar. Beni hic aramayan arkadasim cok alakasiz baska bir arkadas hakkinda bilgi sahibi oluyor, haberlesmis oluyorlar.

Tamam bunu psikologla calisiyoruz. Benim aranma istegime bagliyoruz. Ama gercegi konusmuyoruz. Ben aranmayi bekliyor olabilirim ama kimsenin beni aramamasi hem de bir kisinin bile aramamasi nasil mumkun oluyor.

Gebito bana cok yardim etti, sayesinde cocuklari buyuturken bir suru pratik sey ogrendim diyen insan 2 yilda beni hal hatir sormaya 2 defa aramamistir.

hep goruselim diyen biri var. Hep ben ariyorum. Gecen gorustuk, yine ben program yaptim. Baska bir suru insanla iletişim halinde. Benimle ise yalnizca ben iletisime gectikce yaziyor. 2 hafta once eve davet ettim, planimiz var haftaya goruselim mi dedi, olur dedim, sonra karsilastik ve hic program yapmaktan bahsetmedi.

Dun biriyle görüştüm. O kadar çok hissettim ki ben onu davet ettim diye onun beni karsilik olarak davet ettigini ve bu olayin burada kapandigini bir daha gorusmeyecegimizi. Ben onu davet ederken de o beni davet etsin beklentisiyle davet etmemistim.

Small talkiniz olmayabilir mi? Mesela birisine öylesine komik bir şey atıp 2 dk konuşup kapatmak güzelken, muhabbet gereksiz uzuyorsa bir dahakine öylesine bir şey atmıyorum da sadece uzun muhabbet edeceksem arıyorum. Teklifsiz, girizgahsiz ufaktan bir iki şey atıp, verilen cevaptan sonra da çok uzatmadan hadi canim yürüyüşe çıkıyorum öptüm falan diye 1 2 kere kısa kesseniz belki daha akışkan bir ilişkiniz olur mu bilemedim. Tabi ben kendime birini neden sık sık aramiyorsam kendimden çıkarım yapıyorum.

Ama genel olarak ben de eğlendiğim bazı kişiler ve uzun süredir tanıyıp sevdiğim kişiler dışında kimseyi aramadığım ve haliyle aranmadigim için bilemicem eksiklik olarak gelmiyor bana hiç.

Small talkiniz olmayabilir mi? Mesela birisine öylesine komik bir şey atıp 2 dk konuşup kapatmak güzelken, muhabbet gereksiz uzuyorsa bir dahakine öylesine bir şey atmıyorum da sadece uzun muhabbet edeceksem arıyorum. Teklifsiz, girizgahsiz ufaktan bir iki şey atıp, verilen cevaptan sonra da çok uzatmadan hadi canim yürüyüşe çıkıyorum öptüm falan diye 1 2 kere kısa kesseniz belki daha akışkan bir ilişkiniz olur mu bilemedim. Tabi ben kendime birini neden sık sık aramiyorsam kendimden çıkarım yapıyorum.

Ama genel olarak ben de eğlendiğim bazı kişiler ve uzun süredir tanıyıp sevdiğim kişiler dışında kimseyi aramadığım ve haliyle aranmadigim için bilemicem eksiklik olarak gelmiyor bana hiç.
Gercekten bu konu uzerine 2 yildir kafa yoruyorum ve sorunu bulamıyorum. Hayir sikici bir muhabbetim oldugunu hic dusunmuyorum. Kisa keserim karsi tarafa zaten acinca musait misin diye sorarim. Mesela bazen sadece reel paylasirim. Ama karsilik alamam.

Benim cok cok sevdigim, cok temiz kalpli bir eski komsum var. Samimiyetine cok inanirim. O bile aramaz mesela beni.

Yazınızı okurken kendimi gördüm, insanların sadece işi düştüğünde aradığı kişi olmak can sıkıyor gerçekten. Sanırım çevremizdeki insanlara çok taviz veriyoruz 🫤
Yaa bana kimsenin isi bile dusmuyor. Oysa ki arastiran, bulan, bilen bir insanim. Bir seyi bilmiyorsam da bi googlea bakarim oyle konusurum.

Gercekten bu konu uzerine 2 yildir kafa yoruyorum ve sorunu bulamıyorum. Hayir sikici bir muhabbetim oldugunu hic dusunmuyorum. Kisa keserim karsi tarafa zaten acinca musait misin diye sorarim. Mesela bazen sadece reel paylasirim. Ama karsilik alamam.

Benim cok cok sevdigim, cok temiz kalpli bir eski komsum var. Samimiyetine cok inanirim. O bile aramaz mesela beni.
Yani gerçekten çok ilginç, burda okurken de hoş sohbet duruyorsunuz zaten. Ondan dedim acaba insanlar vakitsizlikten, lafi biraz uzatiyorsaniz ondan mı ufak konuşmalar için aramıyor diye. Yani alınmadan etmeden dürüstçe, güvendiğiniz birkaç kişiye sorsanız mi acaba? Ama tabi açıkça söyleyebilecek birisi olması lazım.

Yani artık zaman da biraz değişti tabi, gün içinde ofiste ya da kursta falan sohbet ihtiyacını gideriyorsa insan, akşam eşi ailesi falan yetiyor çünkü elinde hep sosyal medya. Eskiden çok arardım arkadaş ortamı sosyallik ama hem belli bir yaştan sonra yetiyor insana hem de sosyal medya elimin altında, kimseyi merak etmiyorum çünkü biliyorum kim ne yapıyor.

Buraya bunu daha önce de yazmıştım.
Neden bilmiyorum ama insanlar rahat rahat dert tasa paylaştıkları veya akıl aldıkları kişileri normal zamanda aramıyorlar gerçekten. Belki de o zor zamanları hatırlıyorlardır bilmiyorum ya da o akıl danıştıkları kişiler aileden çok sanki bir "aile büyüğü" , "aile dostu" görevi görüyor. Yani, ne zaman arasam zaten orada olur algısı oluyor.
Size tavsiyem bunun için uğraşmamanız. Kimseyi gerçekten aramayın başka çözümü yok.

okurken '' aa benim gibi başkaları da varmış '' dedim. ama ben de beni aramayanı aramıyorum sonra hepten yapayalnız kalıyorum kısır bir döngü. kalabalık grupları olan yıllarca arkadaş kalabilen insanların sırrı nedir çözemedim.
Evet. Tamamen ayni durumumuz. Aramayince tamamen hayatimdan cikmis kimse kalmamis oluyor. Onu cikar bunu cikar :KK43:

Yani gerçekten çok ilginç, burda okurken de hoş sohbet duruyorsunuz zaten. Ondan dedim acaba insanlar vakitsizlikten, lafi biraz uzatiyorsaniz ondan mı ufak konuşmalar için aramıyor diye. Yani alınmadan etmeden dürüstçe, güvendiğiniz birkaç kişiye sorsanız mi acaba? Ama tabi açıkça söyleyebilecek birisi olması lazım.

Yani artık zaman da biraz değişti tabi, gün içinde ofiste ya da kursta falan sohbet ihtiyacını gideriyorsa insan, akşam eşi ailesi falan yetiyor çünkü elinde hep sosyal medya. Eskiden çok arardım arkadaş ortamı sosyallik ama hem belli bir yaştan sonra yetiyor insana hem de sosyal medya elimin altında, kimseyi merak etmiyorum çünkü biliyorum kim ne yapıyor.
Sordum. Sorunca onlari da kaybettim. Cunku gozlerinde degersizlestim. Bu guvendigim komşuma soruyorum samimiyetiyle bir sey yok sende sacmalama diyor.

Mesela o komsu ile yasadigimiz sitede herkes beni cok severdi ama yine kimse beni aramazdi.

Neredeyse tum cevrem ev hanimi. Cocuklari okula gidiyor.

Ben de böyle hissediyordum. 2 ay önce instagramı dondurdum sağ olsun sadece bir arkadaşım noldu,iyi misin? diye arayıp sordu. Bu saatten sonra ben de iyi günümde, kötü günümde yanımda olan az sayıda insanı arıyorum. Gereksiz insanları hayatımızdan atalım dedik insan kalmadı😂🤷🏻‍♀️

Telefon, sosyal medya icad edildi mertlik bozuldu.

okurken '' aa benim gibi başkaları da varmış '' dedim. ama ben de beni aramayanı aramıyorum sonra hepten yapayalnız kalıyorum kısır bir döngü. kalabalık grupları olan yıllarca arkadaş kalabilen insanların sırrı nedir çözemedim.
Onların genelde wp grupları oluyor günlük konuşuyorlar. Benim de lise,üniversite, yurt grubum var ama her gün konuşmam. Bizim gruptaki kızlar da her gün konuşmuyor zaten🤷🏻‍♀️

Bende öyleyim bu sıralar şehir değiştirdiğim için.
Bence insanlar çok kendi kabuğunda ya.
Buluşması vakit geçirmesi çok kolay insanlarla vakit geçirmeyi tercih ediyor olabilirler.
Birde buradan bakınca gayet muhabbet edilesi biri duruyorsunuz bazı insanlar sizinle sohbet ederken yetersiz hissediyordur belki bilemiyorum.
Yaş aldıkça da herkesin çevresinde bikac kişi oluyor galiba onun dışında pek sosyallik falan da aramıyor millet geçim sıkıntısından filan sanıyorum.

Ben de böyle hissediyordum. 2 ay önce instagramı dondurdum sağ olsun sadece bir arkadaşım noldu,iyi misin? diye arayıp sordu. Bu saatten sonra ben de iyi günümde, kötü günümde yanımda olan az sayıda insanı arıyorum. Gereksiz insanları hayatımızdan atalım dedik insan kalmadı😂🤷🏻‍♀️
Ayni sokakta buyudugumuz birine soyle bir mesaj atmistim 2019da cevap bile vermedi. “x merhaba, nasilsin? sayfamda ara sira seni gormeye alismisim cok zamandir gormeyince hersey yolunda umarim demek istedim. sevgiler.”

Onların genelde wp grupları oluyor günlük konuşuyorlar. Benim de lise,üniversite, yurt grubum var ama her gün konuşmam. Bizim gruptaki kızlar da her gün konuşmuyor zaten🤷🏻‍♀️
Hayir oldugum kurdugum gruplarda da kimse bir sey yazmoyor.

Gecen ay 4 kisilik bir grup kurup bir etkinlik katilimi sordum. Cevap vermeyen oldu.

X