Kimsenin benimle “keep in touch” kalmamasi

Zaten diyorum annesinin sohbet etmediğiyle kim etsin.
Bence sorun burda. Bilinçaltınıza bu şekilde kodlanmış ve bir sekilde bunu hayatiniza çekiyorsunuz.
Bilinçaltı konusunda çok bir bilgim yok ama bu dusunce akliniza geldiğinde bu cümle yerine 'annem konusmayı sevmeyebilir ama ben insanlarla konuşmayı seviyorum, onlarda benimle konuşmayı seviyor ' gibi olumlu olarak dile getirirseniz eminim birseyler değişir.
Bu konuyu isterseniz araştırın.

Bence sorun burda. Bilinçaltınıza bu şekilde kodlanmış ve bir sekilde bunu hayatiniza çekiyorsunuz.
Bilinçaltı konusunda çok bir bilgim yok ama bu dusunce akliniza geldiğinde bu cümle yerine 'annem konusmayı sevmeyebilir ama ben insanlarla konuşmayı seviyorum, onlarda benimle konuşmayı seviyor ' gibi olumlu olarak dile getirirseniz eminim birseyler değişir.
Keep in touch noluyo bilmediğim için soruyorum.

O kadar çok video izledim ki bu konuda. Anne ile bağ kesme kayıtları dinledim. Hayta bir “yaşam koçu” ile bile iletişime geçtim:) ama aşamadım. 4 psikolog ile denedim. Yaklaşık 10 seanstır da bir psikolog ile ilerliyorum. Oluyor mu bilmiyorum. Nasıl sonlanacak onu da bilemiyorum.

Evet bu Türk aile yapısında çok var maalesef evlenince bir birey sayılıyorsun
İnsanlar da koşa koşa bu yüzden evleniyor sonra bir sürü sorun acele edilirse vs
Bunu ilke defa siz yazınca öğrendim biliyor musunuz. Benden başka kız çocukları da var mı annesinin evlenene kadar sohbet etmediği. 29 yaşımda evlendim öyle genç de değil. Benden 5-7 yaş büyük bir komşu vardı mesela, o benden daha kıymetliydi annemin gözünde. Ben hiç bir zaman annemin kıymetlisi olmadım.

Iyı kı konuyu actınız.Benimde benzer durumum var ve bazı tespitler o kadar isabetli ki kendimi farketmemi sağladı.
Annemle benim de ilişkim problemliydi..Spontan olmadığımı ve herşeyi, iletişimde dahil planlayarak özenerek yaptığımı farkettim. Kul olma hakkımı kullanıyorum şimdi.Çok özenmiyorum..İletişim için karşımdaki kadar derinleşiyorum.Yüzeysel konuşmalarla da doymayı öğrendim.
Konuyu takipteyim.Çok güzel pratik öneriler var💕

İki hafta öncesine kadar beni meşgul eden bir konuydu. Oturdum tek tek ne hissettigimi (yanlız ve ilgisiz, özellikle arkadaşlar tarafından) sebebinin ne olabilecegini (sıkmış olabilirim, ilgilerini artık çekmiyorum, farklılık/hareketlik yok) ve ne yaparsam/ neler olursa memnun olabilecegimi not aldım ( azda olsa sürekliliğini kaybetmeyen iletişim, buluşmalar, bunun için dikkat çekmem gerekebilir).

İlk başta yapmacık gelmişti bana, bunu buradan açıklarken garip geliyor ama sahte bir instagram hesabı acip farklı günlerde 2 defa güya bu kişiyle kahveye buluştugumuzla ilgili story paylastim. hesabin sahibi güya iş arkadasim :) yaninada instagram hesabi sözde olmayan iki kisiyi # ile etiketledim, diger is arkadaslarimmis gibi çünkü kullanmayan iş arkadaslarim var.sonrasında kitap kahve ikilisini sevdigimden o hafta çok güzel bir cafeden foto storyme attım, gelen ilgiye sasirdim:) bunu deneyip tecrübelerinizi paylaşırsanız okumak isterim, bence olumlu yönde gelişmeler olabilir.

Ben de aksine yanimda birileri olsa da tek basima foto cektirir koyarim, etiket yapmam kimseyi, baskalariyla cekilmis fotoyu post atmiyorum. Sadece eşimle fotograflarim var bir kaç tane. Eşimle foto atinca millet daha cok ilgileniyor begeni atiyor niyeyse. Cok garip... 🤨

Bunu ilke defa siz yazınca öğrendim biliyor musunuz. Benden başka kız çocukları da var mı annesinin evlenene kadar sohbet etmediği. 29 yaşımda evlendim öyle genç de değil. Benden 5-7 yaş büyük bir komşu vardı mesela, o benden daha kıymetliydi annemin gözünde. Ben hiç bir zaman annemin kıymetlisi olmadım.
Anlıyorum seni ama annesi olmayanlar, geçmişte çocuğunu köye bırakıp Almanya’ya işçi gidenler, 40 günlük doğum izninin ardından köy okulunda akşama kadar çalışan öğretmenler, tarlaya beşik çıkaran işçi kadınlar … bizde bunlardan çok var. Ülkece asosyal olmamız gerekmiyor mu…

Var maalesef genç arkadaşım bile 23 yaşında evlenince kendinin bir birey olduğunu saygı gördüğünü normal olduğunu söylemişti , ben o dönem bekar olduğum için 😀

Genel kafa bu
Bekarda yaşı 30 olsun yetişkin olduğunu zor idrak ediyor insanlar

Anlıyorum seni ama annesi olmayanlar, geçmişte çocuğunu köye bırakıp Almanya’ya işçi gidenler, 40 günlük doğum izninin ardından köy okulunda akşama kadar çalışan öğretmenler, tarlaya beşik çıkaran işçi kadınlar … bizde bunlardan çok var. Ülkece asosyal olmamız gerekmiyor mu…
Benim de annem mesaili çalışırdı gece 12 ye kadar falan ama özellikle ergenlik sonrası sohbet etmeye özen gösterdi benimle. Yani konu sahibinin durumu annesinin imkanı varken kendisi ile iletişime geçilmemiş. Diğer bahsettiğiniz durumdaki kadınlar imkanları olmadığı için yeterli ilgiyi görememiş ve emin olun birlikte geçirdikleri belki haftada bir günde bile açığı kapatmış olabilirler, konu sahibinin açığı 29 sene kapatılmamış.

X