Gebeliğe Hazırlık Kimyasal gebelik sonrası hamile kalanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Selam kızlar tüp bebek transferi oldum kimyasal gebelik yaşıyorum ilaçları yeni bıraktım henüz adet olmadım ilişki yasağı vardı transferden sonra şimdi kimyasal gebelik yaşıyorum ilişki yasağı devam ediyor mu bu durumu yaşayan varmı

Selam kızlar tüp bebek transferi oldum kimyasal gebelik yaşıyorum ilaçları yeni bıraktım henüz adet olmadım ilişki yasağı vardı transferden sonra şimdi kimyasal gebelik yaşıyorum ilişki yasağı devam ediyor mu bu durumu yaşayan varmı
Canım merhabalar doktorun kimyasal için ne söyledi malesfe bnde kimyasal yaşadım tüp bebekle geçen ay toparlanıyorum ikinci trasnferimi ocakta olucam

Selam kızlar içinden çıkmadığım bir durumum var yardımcı olursanız sevinirim. Eylülün 11 adet oldum diğer adetimden 5 gün kala gebelik testim silik çıktı. Koyulaşacak diye 6 gün boyunca test yaptım ama 6 cı günü daha da silikleşip adetim başladı.adetimden bir hafta sonra kanda baktırdığımda beta 0,3 çıktı alttan muayene ile de kese falan gözükmedi ama psikolojikmi bilmiyorum belimde ağrı kasıklarımda batan bir ağrı ve göğüslerim daha hassas sanki bu ay sorum şuki kasımın 30 da adet olmam gerekiyordu 5 gün geçti hala adet olmadım kimyasal gebelikten sonraki ay sizilerinde adet gecikmeniz oldumu olduysa kaç gün geciktiniz kusura bakmayın biraz uzun oldu cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler

Ben bir hafta oldu kimyasal geçireli adedim yeni bitiyor bu ayı değerlendircez. Kimyasal geçirip diğer ay hamile kalanları okudukça umut oluyor bana inşallah sizde sağlıklı bir şekilde gebelik haberini alırsınız 🙏
Peki bu şekilde adet görmeden gebe kalındığında sağlıklı gebelik olan var mı bilginiz var mı? Ben de kimyasal gebelik geçirdim doktor 45 gün sonra düşünebilirsiniz dedi ama istemsizce korunmasız ilişki oldu bu da beni korkutuyor kimyasal gebelik olur yine diye.

Merhaba umarım herşey yolundadır. Sağlıklı bir gebelik geçirirsin 🙏 kimyasal geçirdiğinde ara sıra kasık ağrın oluyormuydu benim sık tuvalete çıkma ve kaşık ağrım olmuştu acaba kimyasalın belirtisi mi yoksa gebelikte normal mi kasık ağrısı
Kimyasal gebelik normal gebeliğe göre şöyle. Normal gebelikte kasık ağrısı hafif oluyor. Kimyasal gebelikte yani kanamam olmadan değerler düşmeye başladıktan sonraki süreci anlatıyorum. Çok şiddetli kasık ağrım bel ağrım vardı zor oturup kalkıyordum ve benim 1 hafta sonra kanamam gelmişti

Peki bu şekilde adet görmeden gebe kalındığında sağlıklı gebelik olan var mı bilginiz var mı? Ben de kimyasal gebelik geçirdim doktor 45 gün sonra düşünebilirsiniz dedi ama istemsizce korunmasız ilişki oldu bu da beni korkutuyor kimyasal gebelik olur yine diye.
Merhabalar ben doktora gittiğimde hiç ara vermeye gerek olmadığını söyledi. Kimyasal geçirince buradan baya bir araştırdım hemen sonraki ay hamilelik yaşayıp gayet sağlıklı ilerleyenlerin olduğunu gördüm. Bir kaç doktorla da görüştüm düşükten bile sayılmadığı için rahimi dinlendirmeye gerek olmadığını ve korunmayacak gerek olmadığını söylediler

Kimyasal gebelik normal gebeliğe göre şöyle. Normal gebelikte kasık ağrısı hafif oluyor. Kimyasal gebelikte yani kanamam olmadan değerler düşmeye başladıktan sonraki süreci anlatıyorum. Çok şiddetli kasık ağrım bel ağrım vardı zor oturup kalkıyordum ve benim 1 hafta sonra kanamam gelmişti
Ben gebeliğimi reglim bir gün geçince öğrendim çok erkendi zaten öğrendikten sonra iki gün ara sıra gelen 15 20 sn süren ağrılarım oldu sonra kesildi kesildikten hemen sonra zaten kanamam oldu. Normal mi kimyasal olduğu için mi oldu bilemiyorum. Şuan reglime 4 gün var bekliyorum bakalım ☺️

Merhabalar ben doktora gittiğimde hiç ara vermeye gerek olmadığını söyledi. Kimyasal geçirince buradan baya bir araştırdım hemen sonraki ay hamilelik yaşayıp gayet sağlıklı ilerleyenlerin olduğunu gördüm. Bir kaç doktorla da görüştüm düşükten bile sayılmadığı için rahimi dinlendirmeye gerek olmadığını ve korunmayacak gerek olmadığını söylediler
Yaa çok teşekkür ederim gerçekten içimi ferahlattınız. Kaç gündür araştırıyorum bi çözüme kavuşamamıştım doğru düzgün. İnşallah hamilesindir sağlikli bir şekilde 💕

Ben gebeliğimi reglim bir gün geçince öğrendim çok erkendi zaten öğrendikten sonra iki gün ara sıra gelen 15 20 sn süren ağrılarım oldu sonra kesildi kesildikten hemen sonra zaten kanamam oldu. Normal mi kimyasal olduğu için mi oldu bilemiyorum. Şuan reglime 4 gün var bekliyorum bakalım ☺️
Erken gebelik testi almış mıydın ben bi öncekini o şekilde öğrenmiştim silik çıkmıştı reglden 1 gün öncesi falandı

Erken gebelik testi almış mıydın ben bi öncekini o şekilde öğrenmiştim silik çıkmıştı reglden 1 gün öncesi falandı
Geçen sefer bende erken gebelik ile tam adet günümde öğrendim ama bu sefer almadım bilerek yine pozitifi görüp kimyasal olur diye korkuyorum bir hafta kadar geçmesini bekliyorum. İnşallah sende sağlıklı bir gebelik elde edersin 🙏

Geçen sefer bende erken gebelik ile tam adet günümde öğrendim ama bu sefer almadım bilerek yine pozitifi görüp kimyasal olur diye korkuyorum bir hafta kadar geçmesini bekliyorum. İnşallah sende sağlıklı bir gebelik elde edersin 🙏
Amin inşallah 💕 aynı korkuları paylaşıyoruz

Benim kimyasal olanda adet olacak gibi ağrılarım olmuştu gebelik belirtisi olarak sonra bir anda geçti bir kaç gün sonra kanamam başladı zaten. Sizde olmuşmuşmuydu böyle belirtiler
Benimde öyleydi. Günüm geldiğinde hafif hafif ağrım vardı. Cenazemiz vardı ben o yüzden geçiktim sanıyordum. Bir hafta geçti hala olmamıştım ama ağrım vardı yine. Sonra test yaptım çıktı ama ağrılarım hiç geçmedi. Sonra iki gün iyiydim ağrı yoktu üçüncü gün kanamam başladı.

Değeriniz kaçtı acaba sizin birde kanamanız oldu mu
Bende geçen ay kimyasal yaşadım 21 şubat regl günümdü olmayınca kan verdim beta 53 tü 3 gün sonra 106 oldu 5.gün 60 a düştü şok oldum üzüldüm ama yapacak bişey yoktu. 25inde ufak leke geldi ama yerleşme kanaması diye düşündüm 60ı bir gün sonra görünce az az kanama başladı ama asıl kanama olmam gereken regl gününden 7 gün sonra başladı ben o günü saydım ama doktor ilk kanamayı say dedi. Benim yumurtlamam benim saydığım güne göre oldu ama kendini takip etmek gerekiyor. Bu ay sadece yum. Gününde ilişki oldu ondada gebelik olmadı bakalım diğer aya denicez

X