Kına Gecesinde Gelinlik Giymek???

Çoğu arkadaşım kına başka şehirde olduğu için kınada önce gelinlik giyio sonra bindallıya geçti. Kına yakılacağına yakın gelinliği çıkartıp bindallo giydi. Tesettür konusuna gelince de önce bindallıya uygun bi tesettür yaptırın sonra bozmadan dikkatlice onu çıkartın sonra gelinlik için bişiy yaptırın. Gelinliği çıkartıp bindallıyı giyince kına için yaptırdığınızı birileri yardım etsin onu takın. Biz kuzenimin çocuklarının sünnet düğününde öyle yapmıştık gece yatarken çıkardık kuzenimin türbanını ertesi gün alayda tekrar taktık. Hatta ben taktım.

Bizim orda sabahtan gelir misafirler. Gündüz abiye giydim. Aksam tekrar kuaföre gittik kına kıyafeti giydim. Ertesi gün sabah 5te tekrar kuaföre gidip gelinlik giydim. Sabah gelin alma oldu . Ayni gün baska şehire geçip düğünü yaptık. Bende buradakiler gelinlikle görmeyecek diyordum ama hem sabah evden çıkarken geldiler hem de düğüne geldiler. Düğün 3 saat uzaktaki şehirde oldu.
Sürekli kuaföre gitmek yorucu oldu. Yorumlardaki gibi sizin çıkarıp takacağınız şekilde yaparlarsa daha iyi olur

Ben giydim, hiç de garip değildi bir sürü arkadaşım aynı şekilde evlendi.
Kınam düğün gibi olacaktı memleketimde, düğün ise sadece nikah.
Çok da iyi oldu emek emek kaç provayla diktirdiğim gelinliğimi 2 saat için giymek zaten içime sinmezdi. İki kez giydim etekleri sökülene kadar😂

Arkadaşlar babamın işi gereği memleketimizden farklı bir şehirdeyiz uzun yıllardır. Çoğu akrabamız da memelekette değil. Yaza düğünüm var inşallah. Kına şuan yaşadığım şehirde olacak ama düğün nişanlımın memleketinde 4 saat uzaklıkta bir şehirde olacak. Ben kına gecemde gelinlik giymek istiyorum çünkü malum korona var yaza ne olacağı belli değil herkes düğüne katılamayabilir. Hem de yaşadığım şehirdeki herks düğüne gelemez. Yaşadığım şehirdekilerin de beni gelinlikle görebilmesini istiyorum. Tesettürlüyüm o yüzden aynı gece de hem bindallı hem gelinlik giymek benim için zor olur. Benim ailem karışmak isteklerime fakat nişanlımın ailesine kına gecesi gelinlik giymek istediğimi söylediğim zaman çok tuhaf akrşıladılar. Kimse "sen nasıl istersen" demedi. "olur mu ki öyle" "bindallı istemezsen abiye alalım" "ikisini de giy". Kendimi kötü hissediyorum. Sizce olmaz mı. Kına yakılırken başıma kırmızı duvak takılıyor zaten. Fikriniz nedir ? Kına gecesinde gelinlik giyen oldu mu? Bu arada kınadan sonraki gün gelin alma ve fotoğraf çekimi. Ertesi günde düğün olacak yan, 3 gün giymiş olacağım gelinliği.

Olur tabiki sen ne istersen o olur
Kina deme 2. dugun de adina
Ama gelinlik carpilacak 2. Bir gelinligimsi elbise alsan daha iyi olur dayanmaz

Benim 2 kere düğünüm oldu. Hem eşimle yaşadığımız şehirde hem de eşimin memleketinde. Bende düğün ile kınayı tek gecede yaptım. Düğünden 1 hafta önce fotoğraf çekimi yaptık, yaşadığım şehirde ilk düğünü yaptık o düğün günü ilk önce gelinlik giydim sonra bindallı giyip kınamı yaktım 1 hafta sonra da eşimin memleketinde düğün yaptık ora da da sadece gelinliği giydim, 1 hafta sonra da balayı. Süreç bu şekildeydi 😊 düğünden sonra kına mı olur, gelinlikten sonra bindallı mı giyilir diyenler oldu ama ben takmadım hiçbirini. Öyle yapmak istedim ve yaptım kimseye hesap vermek zorunda veya kimseyi memnun etmek zorunda değilsiniz. İçinizden nasıl yapmak geliyorsa öyle yapın mutluluklar 🥰

Ben yaptım bu şekilde.
Gelinliği değiştirmedim, üzerine kına yakılırken giyeceğim bir kaftan ayarladım o kadar. Sonra çıkartıp devam ettim.

Düğün sizin, kına sizin. Ne istiyorsanız onu yapın. Kına gecesinde gelinlik giyen çok gördüm bizde gayet normal bir durum.

Daha önce bikaç kez gördüm ama ben beğenmiyorum. O gelinlik kirleniyor, temizlemeye vermeye vakit olmuyor olsa bile tam çıkmıyor.
Herkes sizi gelinlikle görmeseler noluyor ki?

Arkadaşlar babamın işi gereği memleketimizden farklı bir şehirdeyiz uzun yıllardır. Çoğu akrabamız da memelekette değil. Yaza düğünüm var inşallah. Kına şuan yaşadığım şehirde olacak ama düğün nişanlımın memleketinde 4 saat uzaklıkta bir şehirde olacak. Ben kına gecemde gelinlik giymek istiyorum çünkü malum korona var yaza ne olacağı belli değil herkes düğüne katılamayabilir. Hem de yaşadığım şehirdeki herks düğüne gelemez. Yaşadığım şehirdekilerin de beni gelinlikle görebilmesini istiyorum. Tesettürlüyüm o yüzden aynı gece de hem bindallı hem gelinlik giymek benim için zor olur. Benim ailem karışmak isteklerime fakat nişanlımın ailesine kına gecesi gelinlik giymek istediğimi söylediğim zaman çok tuhaf akrşıladılar. Kimse "sen nasıl istersen" demedi. "olur mu ki öyle" "bindallı istemezsen abiye alalım" "ikisini de giy". Kendimi kötü hissediyorum. Sizce olmaz mı. Kına yakılırken başıma kırmızı duvak takılıyor zaten. Fikriniz nedir ? Kına gecesinde gelinlik giyen oldu mu? Bu arada kınadan sonraki gün gelin alma ve fotoğraf çekimi. Ertesi günde düğün olacak yan, 3 gün giymiş olacağım gelinliği.
Nasıl istiyorsanız o şekilde yapacaksınız tabi ki.. Hem neden bu kadar tuhaf karşıladılar onunda anlayamadım sanki ilk kez böyle birşey duymuşlar.. Bunu yapan çok gelin var.. Sizde öyle istiyorsanız öyle yapın. Gelinliğin üzerine kına gecesinde kaftan giyen de gördüm.. Güzel bir seçim yaparsanız çok da güzel oluyor açıkçası.. O şekilde birşey düşünebilirsiniz..

Bende öyle yaptım canım. Eşimle memleketlerimiz farklı olduğu için kına gününde ilk önce gelinlikle çıktım sonradan kına yanacağı zaman bindallı giydim. Ertesi günde eşimin memleketinde tekrar gelinlik giyip gündüz fotoğraf çekimi akşam düğün olmuştu

Bindallı ya da kaftan pek sevmiyorum hani son saat abiye mi giysem diye baktım ama abiyeler de çok sade geldiler gözüme ama gelinlik en rahatı bence
Kız gelinlik giymek mi en rahatı?
Gelinlik çok rahatsız ve ağır bir şey emin ol.
Gitmek istiyorsan tabi giy her şey gönlünce olsun
Ben çekim ve nikahta 2kez giydim ama ölüyordum fenalık geldi

Çok saçma.. Saçma olan düğünüme gelemeyenler beni gelinlikle görsün düşünceniz. Bukadar önemsemeyin lütfen,ben kınada gelinlikli birini hiç görmedim görsem gülerdim.

İyi de bu çok normal zaten. Kaç tane insan giydi tanıdığım. Aynı senin gibi farklı şehirde dugunu olacak Kişiler yapar bunu zaten. Ama ben senin yerinde olsam çekimi kınadan bir gün önce yapardım çünkü kına da gelinliğin kirlenebilir

Garip bir durum değil ki
uzağa evlenen insanların bazıları yakınları gelinlikle göremeyecek diye oldukları yerde kına gecelerini gelinlikli yapıyorlar
nasıl istiyorsanız öyle yapın

Önemli olan sizin ne istediğiniz. Açıkçası ben milletin gelinliğimi çok da merak ettiğini düşünmezdim. Sizin mantiginizi ben elalemcilik olarak buluyorum ben kusura bakmayın. Hevesimi almak istiyorum 3 kez o gelinlik üstümde dursun istiyorum deseydiniz çok başka dusunurdum

Istediginiz gayet normal ,bu sekilde yapiyor cogu insan ,butun gece gelinlikle rahat edemezsiniz ,
Abiye bir kiyafette alin 1 saat sonra degisirsiniz,

ilk başlarda gelinlik giy bence kınayı düğün sonuna doğru ayarlayın, sadece kaftan al onu gelinliğinin üzerine giyersin iç astarını giymek senin için zor olur. Tuhaf karşılanacak bir durumda yok bence, sen nasıl mutlu olacaksan öyle yap kimseyi dinleme.

Gelinlik omru hayatinda kac defa giyiceksin herkese gostermek istiyorsun dogal olarak kinandan once gelinligini giy ama max 1 saat. Hem cok kirlenmez. Sonra mutlaka istedigin tarzda bindalli giy. Sonrasinda kinamda bindalli giymedim diye icinde kalir oyle guzel modeller varki bindallilarda. Ki zaten kina yakilacak konsepte uygun tek secenek abiye degil bindalli. Kimin ne dedigini de onemseme kina evlenen kadina yapilan bi gelenek.

Ben evleneli 1 bucuk sene olacak daha dış cekimi yapamadik nisan mayis gibi yine gelinlikle cikcam evden oh mis gelin gorsunler modundayim olumsuz fikirler sahiplerinde kalsin. :))

X