Saç Rengi ve Saç Boyama Kına,Papatya ve Saçların Rengini Değiştiren Diğer DOĞAL YÖNTEMLER,Tecrübelerimiz

Saçlarımın orijinal rengi simsiyah. Bi kaç kez kına yaktım fakat güneşte birazcık kızıl gibi parlıyor. Yukarıdaki fotodaki renk gibi olsun istiyorum. Kınaya ne katmam lazım. Önceki yaktıgımda soğan suyu narçiçeği suyu falan koydum ama renk kızıl oldu kınayı yıkayınca aktı gitti. Acaba hint kınasından azıcık kızıl falan mı katsam. ne yapsam da tuttursam bu rengi :/

Benim saçlarımda kızıl boya vardı ama son yıllarda saç derimde kaşıntılar ve sivilceler olmaya başladı. Bir anda boyayı bırakıp kınaya karar verdim. Geçtiğimiz günlerde kına yaktım. Tabi önce internetten araştırma yaptım. Kına renginin etkili ve koyu olmasını istiyordum çünkü dipler sürekli beyaz çıkıyor bende. Kınanın asitli bir sıvıyla daha iyi etkileşime geçtiğini okudum internette daha çok limon suyu ya da sirke denilmiş. Hatta bazı yabancı sitelerde hiç su denilmemiş sadece limon suyu denilmiş. Ben bir şişeye yakın ekledim tabi demli çay suyu da ekledim saçlarım yıpranmasın diye. Kına boyanın üstüne tuttu ancak dipler daha açık oldu, şimdi tekrar kına uygulayacağım. Ayda bir iki defa uygulamayı düşünüyorum. Dipler çabuk uzuyor çünkü. Kınalı saçım kuruyken normal yumuşaklıkta ama yıkarken inanılmaz derecede sert ve dolaşık oluyor. Yıkarken neredeyse yarım şişe yumuşatıcı döküyorum yine de yumuşamıyor parmaklarım saçlarıma girmiyor ve tarayamıyorum. Kına yapmadan önce böyle değildi hatta yumuşatıcı bile kullanmıyordum, rahatça tarayarak yıkayabiliyordum. Limon suyu yüzünden böyle olmuş olabilir. Bir daha limon kullanmayacağım.

Kızlar merhaba. Saçlarıma kına yakmak istiyorum art. Zaten seyrek saćlarım var, boyalar ile mahvoluyor gümden güne, yediği kimyasallar da cabası. Beyazlarım kapansın ve saçlarım parlasın diye boyuyordum çikolata kahveye. Vazgeçtim kına yakacağım. Zeytinyağı, yumurta, demli çay, kına ve kına taşı kullanıcam karışımda. Ne kadar ölçülerle, ne kadar sıklıkta yapmalıyım? Bir de yeni boyadım saçlarımı. Bu boya alana dek beklemeli miyim kına yakmak için? Şimdiden teşrkkürler

Merhaba arkadaşlar benim doğal saç rengim koyu kestane siyaha yakın, koyu kumrala boyamak istiyorum sizce saçımın rengi daha çok koyu olur mu? Yoksa boya tutar mı?

Kimyasal ürünler içermeyen bir firma saç boyası çıkarmış içinde hiçbir kimyasal yok,kına özlü
Firma adı veriliyor mu bilmiyorum yazabilirim ismini ?

Naturalive beauty
3 senedir diğer ürünlerini kendime ve çocuklarıma kullandığımı söylemeliyim

Benim saçlarımda kızıl boya vardı ama son yıllarda saç derimde kaşıntılar ve sivilceler olmaya başladı. Bir anda boyayı bırakıp kınaya karar verdim. Geçtiğimiz günlerde kına yaktım. Tabi önce internetten araştırma yaptım. Kına renginin etkili ve koyu olmasını istiyordum çünkü dipler sürekli beyaz çıkıyor bende. Kınanın asitli bir sıvıyla daha iyi etkileşime geçtiğini okudum internette daha çok limon suyu ya da sirke denilmiş. Hatta bazı yabancı sitelerde hiç su denilmemiş sadece limon suyu denilmiş. Ben bir şişeye yakın ekledim tabi demli çay suyu da ekledim saçlarım yıpranmasın diye. Kına boyanın üstüne tuttu ancak dipler daha açık oldu, şimdi tekrar kına uygulayacağım. Ayda bir iki defa uygulamayı düşünüyorum. Dipler çabuk uzuyor çünkü. Kınalı saçım kuruyken normal yumuşaklıkta ama yıkarken inanılmaz derecede sert ve dolaşık oluyor. Yıkarken neredeyse yarım şişe yumuşatıcı döküyorum yine de yumuşamıyor parmaklarım saçlarıma girmiyor ve tarayamıyorum. Kına yapmadan önce böyle değildi hatta yumuşatıcı bile kullanmıyordum, rahatça tarayarak yıkayabiliyordum. Limon suyu yüzünden böyle olmuş olabilir. Bir daha limon kullanmayacağım.
Kardeşimde şarapla kınayı karıştırdı aynı söylediklerinizi yaşadı. Kına saçı saç kremi kullanacak kadar sertleştirip dolandırmaz

Kızlar merhaba. Saçlarıma kına yakmak istiyorum art. Zaten seyrek saćlarım var, boyalar ile mahvoluyor gümden güne, yediği kimyasallar da cabası. Beyazlarım kapansın ve saçlarım parlasın diye boyuyordum çikolata kahveye. Vazgeçtim kına yakacağım. Zeytinyağı, yumurta, demli çay, kına ve kına taşı kullanıcam karışımda. Ne kadar ölçülerle, ne kadar sıklıkta yapmalıyım? Bir de yeni boyadım saçlarımı. Bu boya alana dek beklemeli miyim kına yakmak için? Şimdiden teşrkkürler
Merhaba şimdi gördüm mesajınızı ama cevap vereyim. Kına taşını saçınızda fazla bekletmeyin aynı boya gibi kısa sürede saçınızı koyuaştırır dikkatli kullanın uzun süre kalırsa saçınız simsiyah olur. Ben kına taşının saça zarar verdiğini düşünüyorum. Kına taşını eldivenle kullanın ellerinize ve lavaboya bulaşıyor. Az birşey eklemeniz yeterli toz halindr 1 tatlı kaşığı yada 1 çay kaşığı yeterli olur. Bu arada bende aynı dertten muzdaribim. Bu zaman zarfında sorununuzu çözebildiyseniz önerilere açığım

saçlarımı papatya suyuyla açtırdıktan sonra perma yaptırabilir miyim bilgisi olan var mı?

kınayı 2-3 saat bekletince iyi tutuyor mu yani benim bildiğim 1 gün boyunca bekletilirse daha iyi sonuç verdiği

saçım koyu kumral acaba güneşte açabileceğim doğal bir yöntem var mı :S

Bal ve zeytinyağı surup beklettim
Ertesi gün de önceden demledigim ıhlamuru sürüp beklettim sonuç negatif ikisi de koyu kahve saçlarımın rengini acmadi

Ya bişey sorucam papatya suyuyla saçınız ne kadar açıldı ben 1 gun arayla 2 kere uyguladım ve sadece çok az bir kısmı sarımsı oldu örünce bi tarafi kumral bi tarafi sari duruyor

bende önce papatya suyunu denedim haftada 3 kez yaptım ama saçım kızıllaştı, sonra loreal sunkiis jel denedim ama yine de memnun kalmadım o da kızıllığı bakır yaptı şimdi uçlarını açıp laciverte boyamak istiyorum

Kınadan kurtulmak için ne yapmalıyız biri söylesin yaa. Kulaklarimdan taa omuzlarimin asagisina kadar kinali saclarim. Tepeden kulağa kadarda kendi saclarim. Biri kestirmenin dışında şu veya bu kınadan kurtariyo desin. Boya da olabilir

Kınadan kurtulmak için ne yapmalıyız biri söylesin yaa. Kulaklarimdan taa omuzlarimin asagisina kadar kinali saclarim. Tepeden kulağa kadarda kendi saclarim. Biri kestirmenin dışında şu veya bu kınadan kurtariyo desin. Boya da olabilir
Boyayla kurtulabilirsiniz..

Kinanin üzerine boya tutmuyorki kurtulayım
Tutuyor valla..annem yapti..
Soyle soyliyim..
Annemin sacinda ilk boya vardi, sonra kina yakmaya basladi 1 yil kadar hep kina yakti 2 ayda bir sonra yine boyadi..
Belli belirsiz de degil boyayinca sacinin rengi baya degisti..
Kinayla Meryem Uzerlininki gibi oluyordu saci..
Boyadi simdi kizil kahve ile visne kizili arasinda bir renk oldu.

X