Saç Rengi ve Saç Boyama Kına,Papatya ve Saçların Rengini Değiştiren Diğer DOĞAL YÖNTEMLER,Tecrübelerimiz

Ben hep sarı saç isterdim, çok papatya kullandım, hiç bir şekilde açmıyor, ayrıca saç rengim açık kumraldır benim. Bu rengi bile açmıyor. En iyisi kuaföre gitmek. Oksijenli su daha çok açıyor. Sağlıklı sağlıksız tartışılır, boyalardaki açıcılardan iyidir bence. Ama 10 yıldır oksijen de kullanmıyorum. 5 yıldırsa hiç boya bile sürmedim. Kendi renginde şu anda. En iyisi insanın doğal saç rengiymiş.

Kızlar benim saçlarımın uçlarında boya var diplerin ise siyah ve beyazlarım var boyadan dolayı çok döküldü saçlarım kına sürsem çok mu kötü olur saçlarım o_O

Benim saçlarımda kızıl boya vardı ama son yıllarda saç derimde kaşıntılar ve sivilceler olmaya başladı. Bir anda boyayı bırakıp kınaya karar verdim. Geçtiğimiz günlerde kına yaktım. Tabi önce internetten araştırma yaptım. Kına renginin etkili ve koyu olmasını istiyordum çünkü dipler sürekli beyaz çıkıyor bende. Kınanın asitli bir sıvıyla daha iyi etkileşime geçtiğini okudum internette daha çok limon suyu ya da sirke denilmiş. Hatta bazı yabancı sitelerde hiç su denilmemiş sadece limon suyu denilmiş. Ben bir şişeye yakın ekledim tabi demli çay suyu da ekledim saçlarım yıpranmasın diye. Kına boyanın üstüne tuttu ancak dipler daha açık oldu, şimdi tekrar kına uygulayacağım. Ayda bir iki defa uygulamayı düşünüyorum. Dipler çabuk uzuyor çünkü. Kınalı saçım kuruyken normal yumuşaklıkta ama yıkarken inanılmaz derecede sert ve dolaşık oluyor. Yıkarken neredeyse yarım şişe yumuşatıcı döküyorum yine de yumuşamıyor parmaklarım saçlarıma girmiyor ve tarayamıyorum. Kına yapmadan önce böyle değildi hatta yumuşatıcı bile kullanmıyordum, rahatça tarayarak yıkayabiliyordum. Limon suyu yüzünden böyle olmuş olabilir. Bir daha limon kullanmayacağım.
Bence limon suyu yüzünden olmuş

image.jpeg Bugün kına yaptım saçıma

zerdeçal ıhlamur suyu Hindistan cevizi yağı bal fakat kendi ana saçıma sürdüm ve doğal saçımda kızıl renktir belki o yüzden böyle bir renk çıktı

Bende internetten aldığım tarifle yaptım ama gerçekten aşırı parlak oldu özellikle güneş vurduğu Zaman çok parlak görünüyor

Bende internetten aldığım tarifle yaptım ama gerçekten aşırı parlak oldu özellikle güneş vurduğu Zaman çok parlak görünüyor
Ay bende yapmak istiyorum ben çok beğendim saçınızı gerçekten güle güle kullanın bence 1 ay sonra tekrar kına yakın

Çok teşekkür ederim Can'ım bundan sonra hep kına yakıcam saçlarıma bende olumlu etki yarattı çünkü örneğin saçım daha parlak yumuşak ve sağlıklı göründü hemen ama bence zeminde boya olup olmaması önemli

Çok teşekkür ederim Can'ım bundan sonra hep kına yakıcam saçlarıma bende olumlu etki yarattı çünkü örneğin saçım daha parlak yumuşak ve sağlıklı göründü hemen ama bence zeminde boya olup olmaması önemli
Evet benim boyalar uçlarda kaldı şimdilik sığır iliği kürü yapıyorum ondan sonra uçları kestirip size gönderdiğim tarifi uygulayacağım saçlarıma

Sığır iliği kürü Nasıl bir şey
Benim saçlarım boya ve röfleden çok döküldü kasapdan sıgır kemiği aldım içindeki iliği çıkardım ve erittim hatta şuan saçlarımda dip boya sürer gibi sürdüm 3 saat sonra yıkıcam burada uygulayan arkadaşlar var bir bakın topikte

Anladım benim saçlarımdada boya vardı üstelik ama o kadar yıpranmıştıki yoluk gibi duruyordu bende uzun bir süredir boyamayı bıraktım ve neredeyse bir buçuk ayda bir kestirdim tamamen boyalardan kurtulana kadar nihayetinde uzun bir süre ne boya ne fön kısa küt saçlarla dolaştıktan sonra artık kendi doğal saçımın daha güzel görünmesini istediğim için bugün yaptım ama kesmekten başka yolu yok galiba en azından benim için öyleydi

X