Kırgınım hem anneme hem eşime hem hayata...

eşin eger o anne babasına tavır almayıp sana tavır yapıosa bosan formasyonunu al atan ogullarının caresıne de onlar baksınlar bı zahmet

Anneme kırıldım çünkü resmen yalancısınız vericektiniz verin filan gibi laflar etti.E biliyor yok keyfimden yiyipte vermemezlik etmiyorum.Eşim bi ek iş yapmaya başladı eğer güzel giderse iyi para var.Annemlerin arabayı kullanıyor.Araba var ama eşimden başka kullanabilen yok o da onları gezdiriyordu filn arada da bize lazım oldukça kullanıyordu ki.O sebeple kârından annenlere de ayrı vericem filan dedi.Annem birden bu lafları etmeye başladı.
Doktora gitmeyi bende istiyorum bakalım.Devlet hastanesşi filan araştırıcam inşallah.
Canım istanbuldaysan kadın aile sağlığı merkezlerinde 11 seans ücretsiz terapi veriliyor bilgin olsun. Bence de çalışmalısın ,parası da sense dursun. Formasyon paranı biriktir,pazat paran olsun,kendi ihtiyacını al. Çocuk da yok henüz en mantıklısı bu. Bir de senin yerinde olsam o kayınvalide ve k.pedere içimi boşaltıp rahat ederdim. Zaten bi hayırları yok bari için rahat etsin.

Bu ne be aç kaliyorsun ama iş begenmiyorsun sonrada ulkede issizlik var olmaz mi ???
Eger elin borcunu odemek agir geliyorsa esine destek olmayip boyle kostek olcaksan niye evlisin ki boşansaydın.
Yok sıkıntı düşünmekten iş yapamiyormuş bilmem ne olmuyormus o adamin keyfi cok yerinde oldugundan ise gidip bide ek iş yapiyor sanki.Soylenen laflara o kadar gurur yapip yok evde aç dururum demeyi biliyorsun ama ustune basina,evine ekmegi aldirana kadar calisayim diyemiyorsun.
Hadiii ordannn hadiiiii caliscam ben diyene iş çok. Zor durumda olan armudun sapi ,uzzumun copu demez

Haklısın ne diyeyim ki dışardan öyle görünüyor. Çalışamam yapamam denedim belki kaç yere girdim çıktım yapamıyorum elimde değil en ufak birşey olsa gözümden yaşlar süzülüyor biri bişi dese yanlış anlıyorum çünkü ciddi anlamda öyle güçlü bi insan değilim, çok içime attım böyle oldu Dışardan gören öyle der yapar eder ama içimde yaşadıklarımı ben bilirim.Daha önce belediyede staj yaptım hayret ediyorum nasıl çalışmışım diye.
Nese yine de teşekkür ederim sana da dışardan gören bi göz benim için faydalı.

O kadar şeyin içinde annene de kırılmışsın ya helal olsun...hadi sen evlatlarısın el oğluna daha ne kadar bakmalarını istiyordun..kırıldığınız birisi varsa o da size borç odettirip kovalayan sevgili kayın ailen olmalı..eminim ki kocan hala goruşuyordur ailesiyle.

Annemin söylediği laflar kırdı yalancısınız yalancı diye bağırması zoruma gitti halbuki ödeme zamanı hakkında konuşulmuştu zaten. Ama ne annem dayanabilir ayrı durmaya ne de ben.Elbet düzelicek aramız.
Annemin babamın eşimle bi dertleri yok galiba nazı bana geçiyor durumu hasıloldu diyelim.
Eşim ailesiiyle aradıkları zaman konuşuyor tabi ki ama gitmiyor. Onlar ararsa telefonu açıyor okadar.

canım üzüldüm ama ikinizinde saglığınız yerinde ya annene kırılma annelerin yüregi pamukseker gıbıdır bence annen üzülüyodur durumuna ama sunu sakın unutma durumun duzeldığınde sakın kayınvaliderin oradan uzak dur cunku genelde erkekler parayı görünce ailesine kosar bu gunlarde gececek emin ol herkes gulluk gulıstanlık değil

İnşallah öyle olmaz. Kv şimdilik kendisi uzak bana gerek kalmıyor bundan sonra da ben evime sokmam zaten. Eşim de şimdilik bu tavırda gelip gitme yok bitti onlar diyor ama insanoğlu zaman ne getirir bilemeyiz.

Şuan için en başta yapacağınız şey iş bulmak
Buna odaklanın pes etmeyin
Hem işe başlayıp para kazanmaya başlayınca hem kafanız dağılır moreliniz düzelir
Böylece psikoloğada gitmek zorunda kalmazsınız

Dün geceden beri bi kaç yere başvuru yaptım bakalım artık bugünde devam edeceğim iş bakmaya.

Bu arada kimse evliliğinde bir başkasının borcunu odemek zorunda değil.
Neden çalışmak istemediğinizi anlayabiliyorum.
3 sene dile kolay. İnsan bu süre zarfında ev alır ve büyük bir kısmını öder. Araba alır ya da.
Ama madem boşanmıyorsunuz. Böyle yola devam ediyorsunuz bu yolda yıpranmanın hiçbir mantığı yok.
Kişiler kendi seçtikleri yolda daha dirayetli olmalı.

Teşekkür ederim yapıcı yorumlarınız için.
Evet neden çalışmak istemediğimi anlattım ama bazıları bahane olarak görmüş.Ciddi anlamda yıprandığım için çalışsamda verim alamıyorum alamadım bu zamana kadar.Ama haklılar nereye kadar sürecek böyle bir şeyler yapmalı.

Ben de bunu düşündüm. Çok şey yazdım, ama kırıcı olmayı pek beceremediğim için sildim hepsini. En azından şunu söylemek istedim, kırılacağınız son insan anneniz. Eşinizin de ailesine karşı akıllandığını düşünüyorsanız, erken bir karara varıyorsunuz, borçlarınız bir bitsin, düze çıkın o zaman gözlemleyin bir daha.
Bir de şu çalışma mevzusu var. Formasyon alınacak, özel üniversiteler olmadığı sürece mezuniyet notunuza göre siraya giriyorsunuz, kontenjanlar sancılı oluyor bazen. Hadi aldınız formasyonu. KPSS denilen sınav ve atanma da ayrı bir dert. Anladığım kadarıyla edebiyat öğretmenliğinden gireceksiniz sınava. Puanlarını ve alımlarını takip ediyor musunuz? Atanma puanı alabilmek için edebiyat da okusanız en az orta düzeyde matematik neti yapmanız gerek. Alt yapınız nasıl? En kısa sürede mesleğe başlamanız için formasyon ve KPSS yi aynı zamanda çalışmanız gerekecek. Bir de üstünüzdeki sorumluluklar. Bunlar yapılamayacak şeyler elbette değil, ama aklımda birsürü şey varken çalışamıyorum dediğiniz için bu sürecin çok da kolay olmayacağını göstermek istedim.
Bir de atandığınızda ne olacak? Öğretmenlik de çok kolay bir meslek değil, bir sürü beden ve kafa yoğunluğuyla kazandığınız parayı yine kendiniz mi harcayacaksınız(hani o kadar yoruldum borçlara gitti dediğiniz için söyledim bunu)
Çok yazdım farkındayım. Ama son olarak eğer kimseden bir laf duymak istemiyorsanız şu atasözü benim prensibimdir: 'Tırnağın varsa başını kaşı'

Evet alımları ve puanları takip ediyorum.Babamın amcasının kızı da edebiyat öğretmeni bu zamana kadar dersanelerde yaptı şimdi oda kpss hazırlanıcak yakınız birlikte birşeyler yapacağız o daha önce çalıştığı için bilgi birikiminden faydalanacağım.Ayrıca matematik alt yapımı sormuşsunuz.Ben bazı sebeplerden dışardan okumak zorunda kaldım.Matematik alt yapım var şükür geçen sene sınava hazırlandım mat.seviyem yüksek .Alanı çok iyi halletmem gerekecek.Elimden geleni yapmak istiyorum.
Tabi ki hiç bir iş kolay değil ama inanın çok yıprandım. Hiç değilse istediğim bir şeyi yapacağım die düşüüyorum.
Yorumun için teşekkür ederim.

Canım istanbuldaysan kadın aile sağlığı merkezlerinde 11 seans ücretsiz terapi veriliyor bilgin olsun. Bence de çalışmalısın ,parası da sense dursun. Formasyon paranı biriktir,pazat paran olsun,kendi ihtiyacını al. Çocuk da yok henüz en mantıklısı bu. Bir de senin yerinde olsam o kayınvalide ve k.pedere içimi boşaltıp rahat ederdim. Zaten bi hayırları yok bari için rahat etsin.

Evet isanbuldayım canım bakalım araştırayım en iyisi.Hiç değilse ders çalışmamı engellemez bu sıkıntılarım..

Bence girdiğin işlerde dikiş tutturamaman biraz senin tembelligin.o formasyon alinacakta kpssye calisilacakta kazanilacakta atama beklenecek ölme esegim ölme. Bunları calisarakta yapabilirsin .Çocuğunda yok . Zamanin boldur yani

Bence eşiniz kötü bir eş değil sadece çok bunalmış.O tepkileri vermesi de çok normal,adamın hayatı kolay değil.Anneniz de aynı şekilde,inanın benim ailem olsa bu kadarını yapmazdı.Yapsa sizinkilerden çok daha fazla başıma kalkardı.Ailenizin ciddi çaba vermiş sizler için,o tepkiler de yine maddi sıkıntıdan oluyordur.Ama eşinizin ailesi bencilmiş gerçekten.Bu sıkıntılar hayatta hep oluyor,günlük ya da evden yapılabilecek işleri araştırın bence.

Bence girdiğin işlerde dikiş tutturamaman biraz senin tembelligin.o formasyon alinacakta kpssye calisilacakta kazanilacakta atama beklenecek ölme esegim ölme. Bunları calisarakta yapabilirsin .Çocuğunda yok . Zamanin boldur yani

Kpssye çalışmaya başladım zaten.Nasip olursa formasyon bekliyorum. Teşekkür ederim.

Bence eşiniz kötü bir eş değil sadece çok bunalmış.O tepkileri vermesi de çok normal,adamın hayatı kolay değil.Anneniz de aynı şekilde,inanın benim ailem olsa bu kadarını yapmazdı.Yapsa sizinkilerden çok daha fazla başıma kalkardı.Ailenizin ciddi çaba vermiş sizler için,o tepkiler de yine maddi sıkıntıdan oluyordur.Ama eşinizin ailesi bencilmiş gerçekten.Bu sıkıntılar hayatta hep oluyor,günlük ya da evden yapılabilecek işleri araştırın bence.

Evet biraz öyle oldu galiba doldular doldular bana patladılar ama bende doluyum farklı bi durumda değilim zaten. Ne biliyim işte yaraladıkça yaraladı :/

Bu kadar uzun dertten Allaha sığınırm.Okuyamadım.Allah yardım etsin.Amin.

Annenizle aranızı düzeltin derim, evlenmişsiniz ama hiç ellerini üzerinizden çekmemişler. Anneniz muhtelemen eşinizin ailesiyle tartıştığı için bu kadar ısrar etti,dolayli yoldan eşinize ve ailesine tepkisi.
Eşinizin ailesi berbat insanlarmis zaten,resmen sizin cebinizdeki rızkınızı yiyorlar hemde aç mısınız, tok musunuz sormadan. Bu insanlara değil kredi çekmek beş kuruş borç bile vermeyin/verdirmeyin bundan sonra,sizi o yoklukta evden çıkarırken düşünselerdi.
Sizi anlıyorum,o borcu ödemek koyuyor ama çalışmalısınız, kendiniz için çalışmalısınız . Her halükarda o borç ödenecek ama sizinde geliriniz olursa bu dönemi madden daha az hasarla atlatırsınız. Kolaylıklar dilerim.

Annenizle aranızı düzeltin derim, evlenmişsiniz ama hiç ellerini üzerinizden çekmemişler. Anneniz muhtelemen eşinizin ailesiyle tartıştığı için bu kadar ısrar etti,dolayli yoldan eşinize ve ailesine tepkisi.
Eşinizin ailesi berbat insanlarmis zaten,resmen sizin cebinizdeki rızkınızı yiyorlar hemde aç mısınız, tok musunuz sormadan. Bu insanlara değil kredi çekmek beş kuruş borç bile vermeyin/verdirmeyin bundan sonra,sizi o yoklukta evden çıkarırken düşünselerdi.
Sizi anlıyorum,o borcu ödemek koyuyor ama çalışmalısınız, kendiniz için çalışmalısınız . Her halükarda o borç ödenecek ama sizinde geliriniz olursa bu dönemi madden daha az hasarla atlatırsınız. Kolaylıklar dilerim.

Annem çok garip gerçekten parayı eşime verdi onunla arasında anlaştılar ama benimle kavga etti ki ben bir şey demedim lafları saydı bana.Şimdi eşim aradı onunla gayet güzel konuşuyor tepkiler bana. İyi de darda sıkıntıda olan benim kavga edilen trip atılan yine benim.Ne bileyim ne olacak.
Teşekkür ederim güzel dileklerin için. İnşallah atlatırız
.

Annem çok garip gerçekten parayı eşime verdi onunla arasında anlaştılar ama benimle kavga etti ki ben bir şey demedim lafları saydı bana.Şimdi eşim aradı onunla gayet güzel konuşuyor tepkiler bana. İyi de darda sıkıntıda olan benim kavga edilen trip atılan yine benim.Ne bileyim ne olacak.
Teşekkür ederim güzel dileklerin için. İnşallah atlatırız
.

eğer eşinize tepki gösterse hem yüzgöz olacaklar
hemde el oğlu ya eşiniz annenizin dediklerini kaldıramayıp sizinle ilişkisini bozsa
anneniz çok haklı

eşinizin ailesi olmasa da olurmuş cidden keşke eşiniz görüşmese onlarla bundan sonra yine birşey bulup size borç yıkabilirler
annenizin burada bu şekilde sizden istemesi çok mantıklı
böylelikle eşinizinbir daha kolay kolay cesareti olmaz

Aslında olurda ama evlileri almıyorlar köle gibi çalıştıracaklar ya ,bence fes etme yinede başka işlere bak
Canım benim tuhafiyelere kitapevlerine sekreterliğe markete filanda başvurdum inan olmuyor yaa :KK43: nasip olmuyor bi türlü çok bunaldım.

X