Kısa boy ve kınalık/gelinlik bulamama sorunu

anonim244

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2024
83
93
26
Hanımlar merhaba hepinize, yaza düğünüm var nasip olursa ama şöyle bir sorunum var. Boyum 150' lerde ve çoğu zaman maalesef üzerime göre abiye, elbise vs bulamıyorum. Nişanım için kıyafetimi diktirmiştim çünkü mağazalarda denediğim her model üzerime çuval gibi gelmişti :KK43:

Şimdi de aklımda kına kıyafeti ve gelinlik var. Ramazan sonrası denemeye başlayacağım ama yine üzerime göre bulabileceğime inancım yok. Boyum dediğim gibi 150' lerde kilom da 49. Nişan kıyafeti için 13.000 TL para vermiştim ve tek kullanımlık oldu, hem bütçe hem de elimde kalmaması adına bu kez diktirmek istemiyorum. Benimle aynı dertten muzdarip olan var mı aranızda merak ediyorum. Üzerime göre bulabilir miyim sizce??

hollandada mi yasiyorsunuz ki 150’ye elbise bulamiyorsunuz? ortalama olsa olsa 160’dir zaten. kardesim gecen sene evlendi 155 boyunda, dunya kader elbise ve gelinlik denedi.
İstanbul' da yaşıyorum ama nişan için o kadar çok yere baktım ki inanım bulamadım

İstanbul' da yaşıyorum ama nişan için o kadar çok yere baktım ki inanım bulamadım
garip. ben kendime de gelinin kız kardeşi abiyesi almıştım, boyunu bile kestirmedim (hafif kısa giyiyorlar o modelleri galiba bana tam gelmişti) açıksanız belki açıklara zor diyeceğim ama açıklar için daha çok seçenek oluyor daha uygun fiyatlara

bu arada 7-8 cm stilettoya göre 13 cm platform daha rahat giyiliyor.

Hanımlar merhaba hepinize, yaza düğünüm var nasip olursa ama şöyle bir sorunum var. Boyum 150' lerde ve çoğu zaman maalesef üzerime göre abiye, elbise vs bulamıyorum. Nişanım için kıyafetimi diktirmiştim çünkü mağazalarda denediğim her model üzerime çuval gibi gelmişti :KK43:

Şimdi de aklımda kına kıyafeti ve gelinlik var. Ramazan sonrası denemeye başlayacağım ama yine üzerime göre bulabileceğime inancım yok. Boyum dediğim gibi 150' lerde kilom da 49. Nişan kıyafeti için 13.000 TL para vermiştim ve tek kullanımlık oldu, hem bütçe hem de elimde kalmaması adına bu kez diktirmek istemiyorum. Benimle aynı dertten muzdarip olan var mı aranızda merak ediyorum. Üzerime göre bulabilir miyim sizce??
Bende 155im çok gelinlik ve bindallık var topukluyla o fark kapanıyor zaten ben 12cm topuklu giymiştim sen o hatayı yapma rahat olmuyo oynayamıyorsun hareketlerini çok kısıtlıyor ayağında çok kaldığı için yürüyemiyosun bile 7-8cm yeterli bence almak yerine kiralayabilirsin ben öyle yapmıştım

garip. ben kendime de gelinin kız kardeşi abiyesi almıştım, boyunu bile kestirmedim (hafif kısa giyiyorlar o modelleri galiba bana tam gelmişti) açıksanız belki açıklara zor diyeceğim ama açıklar için daha çok seçenek oluyor daha uygun fiyatlara

bu arada 7-8 cm stilettoya göre 13 cm platform daha rahat giyiliyor.
Tesettürlü değilim ama çok açık kıyafet tercih etmiyorum. Mağazalarda da orta kesimlere hitaben çok seçenek bulunmuyor birde boy ve kilo olmayınca maalesef çok zorlanmıştım.

Bende 155im çok gelinlik ve bindallık var topukluyla o fark kapanıyor zaten ben 12cm topuklu giymiştim sen o hatayı yapma rahat olmuyo oynayamıyorsun hareketlerini çok kısıtlıyor ayağında çok kaldığı için yürüyemiyosun bile 7-8cm yeterli bence almak yerine kiralayabilirsin ben öyle yapmıştım
Eğer kiralama seçeneği bulursam kesinlikle satın almayı düşünmüyorum.
Ayakkabı için de bir kaç seçenek alıp evde deneyip iade süresi geçmeden de iade etmeyi düşünüyorum bu şekilde ayağımda hangisi rahat karar vermiş olurum 😌

ben düğünümde 20 cm topuklu giymiştim . doğru ayakkabıyı bulursanız sorun olmaz ben bütün düğün saniye oturmamıştım . üstteki yorumlarda da dendiği gibi türkiye ortalaması zaten 160. bence kolaylıkla bulursunuz dert etmeyin.

Evet Anadolu yakasındayım nişan için Pendik’ten baktım ama uygun bulamadım kendime gelinlik için de hem yaşadığım ilçeye hemde Pendik bölgesine bakıcam. Teşekkür ederim :)
Eserin abiye kısmını çok beğeniyorum ben aklınızda olsun abiye için . Gelinlik için de çeşit baya fazla var pendikte

Diğer yorumlardan sonra bir nebze olsun umudum olmuştu ama bakalım hayırlısı olsun bayram sonunda bakmaya başlayacağım 🙏🏻
Kafana takma. Uzun boylu da olsan aldığın abiyenin bir yanı cortluyor. Mutlaka yaptırmak zorunda kalıyorsun. 😁 Bulursun bulamazsan da yaptırırsın atelier sayfalar var. Abiye ile aynı fiyata geliyor. Açıksan bir tanesinin adını yazayım.

Umarım boyuma uygun istediğim gibi bulabilirim :) Teşekkür ederim not aldım bakıcam buraya da 🌸🙏🏻
Aslında bazı yerler aşırı yardımcı olmuştu dükkan ismi hiç hatırlamıyorum gelinlik için baya istediğiniz hale getirirler . Kadıköy'de boğanın asagidinda da gelinlikçi çok ama fiyatlar özellikle iyi yerler bana çok pahalı gelmişti diğer yerler de o kadar kaliteli gelmemişti. Ama bayıldığım bı gelinlik vardı ysin 39 bin dedi bağa:))

X