Kısmet nasıl bulunur

Hayatimda ilk goruyorum 23 yasindaki erkege evde kalmis muamalesi yapan aile
Köylerde, küçük yerlerde aileler öyle maalesef. Teyzemin oğlu geçen gün 21 yaşında nişanlandı. Benden 2 yaş küçük. Küçük yerlerde köylerde normal görülüyor. Ama bana yanlış geliyor çünkü insanın fikirleri her sene değişebilir. Bu sene beğendiğim kişiyi seneye begenmeyebilirim. Ben 24 yaşındayım. Geçen sene görücü geldi. Oğlan 24 yaşındaydı, ailesi yana yakıla oğlanı evlendirmek istiyor. Oğlan da uzun boylu bi kızla evlenmek istiyormuş. Evlilik sadece uzun boyla vs olacak bir şey değil. Ama oğlan olgun değil ki ne anlasın evlilikten. Aileler yüzünden gençler bunalıma giriyor. 20 yaşında tanıdık bi aile görücü olarak bizi aradı. Nasil ovuyorlar oğlanı bi bilseniz. Ev işi yapıyormuş da evi de varmış da ohooo. Annem de başladı fazla yaşın geçmeden evlenmelisin diye. Çok sinir oldum. Ben 28'den önce düşünmüyorum.

maalesef kendi bulma ihtimali sıfıra yakın. Hiç sevgilisi bile olmadi
Bir de iyice hassaslasti kardeşim

Bu kadar cekiniyorsa, sevgilisi dahi olmadiysa ve biri bulmasi sifira yakinsa harama nasil bulaşacak acaba? 😃
Ayrica haram olmasin diye 20lerin başlarinda evlendirmek mantikli değil erkekleri, sonra hem harama bulasiyor hem karisini aldatmiş olabiliyor. Evlendirmek boyle seylere cozum degil.
Zamani gelince olur

20-23 yaş arası kızlar da evlenip başımı yakayım diyordu 😂😂
Zor bulursunuz. Aklı başında normal bir kız bu yaşta koştura koştura evlenmez.
Kardeşiniz de annesine babasın haber salıp evlenme hayalinde bir tip birde. O yaşta gençler eğlenirler, gezerler tozarlar. Anam birini bulsun eversin demezler.
Zaman makinesi bulup 100 yıl eskiye gitseniz daha kolay bulursunuz 😂😂 siz zaman makinesini değerlendirin bence
yoo derler gayet
mülkiye bitirip
oradan bulduğu kaymakam kocişiyle evli, mutlu, çocuklu kuzenim var
ya da ilk 3 hukuk fakültesinden birini bitirip eşiyle biter bitmez evlenemedi diye ortalığı yıkan (kızın ailesi stajını bari bitir, bi işe girdiğini görelim dedi, ilkokul mezunu ana baba ah ettiler işe girmeden evlenmeyeceksin diye) küsmeler ayılmalar bayılmalar sonucu girdi , evlendi ve ayrıldı işten.

yani muhafazakar evleneyim, zevcesi olduğum beyefendiyle evladımla hane-, saadetimizin hanımefendisi olayım diyen kızlarımız da bol bol var..çoğu rektör, fabrikatör vs. gelini bizdekiler.

sadece bu kızlar ne kadar esnaf karısı olmak ister onu bilemem daha gözü yükseklerde oluyorlar, okul da okuyorlar ama çalışmıyorlar

muhafazakar olmayan çevremde bile bol bol var evlenme kafasında kızımız, Muğlada yaşlıyorum burada okuyan, gayet 1 karış şortla dolaşan, gece çıkan, muhafazakar tarzla alakası olmayan vs. kızlarımızın da bir kısmı mezuniyete kadar zor duruyorlar, hatta şimdi istedin istedin yoksa ayrılırız diye restler havalara uçuşuyor (malum 2.5 ay kaldı)- ben burada ailede muhafazakar vibe'ı aldım ondan oradan verdim ilk örnekleri

Eski isimden dolayı hafız genç kızlarla çok fazla iletişim kurmuştum, normalde dışardan bakan işte hafızlığını yapmış hayırlı bir kısmet arar diye düşünüyor ama çoğu oturup sınavlara hazırlaniyorlardi. Çevreleri evlendirme derdinde iken onlar baya ders çalışıyordu. Muhafazakâr çevredeki kızların da çoğu artık hayırlı kısmet diyip evlenmiyor. Biraz rahat bırakın kendisi bir şekilde iletişim kurar
hafız kızlar ayrı ama ya

hafız kızların -tanıdıklarımın yani- hepsi zehir gibi, onlar kendi çevrelerinde de zaten kendilerine denk bulmakta zorlanıyorlar. ayrıca geyikleri filan da güzel oluyor gerçekten ortalama muhfazakar adamla cidden yapamaz ki o kızlar.

Şaka mısınız siz 23 yaş neden yaaa, çocuk o çocuk rahat bırakın gençliğini yaşasın, sonra evlenince gözü açılıp pişman olacak, yuhh yani yaşı büyük bile olur demişsiniz ...
yaşı büyük değil, lütfen.
"1" (yazıyla bir) yaş büyük "bile" olur

yani düşünün nasıl bir fedakarlık, nasıl bir diğergamlık...

bir de şey mesela, yıl farkıyla 1 yaş ama ay farkı 15-16 ay, oluyor mu ki acaba?

Yo kızlar anlamadınız kardesimde istiyor evlenmek.
Ve bulamadikca psikolojik etkilenmeye başladı. Evet küçük ama işi iyi ev gecindirecek olgunlukta.

Kendi de bu kadar isteyip sonra depresiflesmeseydi bizde çok takmazdik ama bizi de üzmeye başladı.
Daha kendi iki lafı bir araya getirmekten aciz,siz bulsanız bile nasıl kadının gönlünü hoş edecek, sosyal hayatın getirdiklerini yapacak, evliliği sürdürecek?

İstek attı diye sevgilisi tehdit mi etti 🙄bana bin tane istek geliyor bazen silmiyorum öylece bekliyor eşim gördü geçen ne öyle onlar diye bir daha yollayamasınlar diye silmiyorum dedim ayrıca şuan sosyal medyadan bulmaya çalışıyorlar bu gayet normal eşimin arkadaşı da sosyal medyadan evlendi.

Adamı verecek kız bulamıyorsunuz, kendisi de bulamıyor gelmiş bir de harama bulaşmasın diyorsunuz.🤣🤣 keşke bulabilse de bulaşsa.Kısmet öyle arayarak bulunmuyor, hatta bir kısmımız için aramayacaksın da bulunmuyor.boş boş geldik boş boş gidiyoruz.o yüzden diyorum işte hayat hiç güzel birşey değil çocuk yapmayın diye.kimse kimsenin umrunda bile değil.durum bu.yaa sabırla umut etmeye devam edeceksiniz.ya da üzüntü içinde oturup duracaksınız
Çocuk ve cinsellik evliliğin tadı

Kardeşinizin işinden parasından başka neyi var peki evlenilecek? Konuşmayı beceremiyor belli ki, sosyal ilişkileri de zayıf gibi. Kızlar paraya pula bakmaz sadece. Kadınlarla nasıl konuşacağını bilmeyen adam evlenince eşiyle ne konuşacakmış?

Merhaba hanımlar. Öncelikle bu konuyla ilgili buraya yazacağımı hiç düşünmezdim ama oluyor maalesef..
Konu erkek kardeşim..
23 yaşında, belki bazılarınız için bu yaşta evlilik mi olur diyeceksiniz ama kendi işini kurdu dükkan açtı.
Babamda harama bulaşmasın (çok para kazanınca gençde olunca korktu) evlendirmeyi düşündü. Birkaç yıldır biz bunu dillendirdik. Yaşına uygun bulamadık. 1 yaş büyük bile olur diye düşünüyorlar. Ama olmadı maalesef bir de kardesimde çekingen maalesef kendi bulma ihtimali sıfıra yakın. Hiç sevgilisi bile olmadi
Bir de iyice hassaslasti kardeşim kendisinde sorun var kimse onu beğenmiyor sanıyor.
Sormayın derdimizi aile sorununa döndü resmen.
Annem babam arıyor kardeşimi doğru düzgün konuşmuyor bile mesafeli konuşuyor. Ben arıyorum benimle de aynı şekilde. Biz bulamiyoruz diye sitem ediyor sanki.
Ablası olarak neler dedim neler Instagram'dan istek gönder beğendiklerine şimdi öyle bulunuyor diyorum yok yollamiyor. Birde talihsiz birkaç olay geldi başıma onun için çekiniyor artık. İstek attığı Kızın sevgilisi kardeşimi tehdit etmiş önceden diyeyim anlayın işte.
Kaç arkadaşıma dedim aklimizda bulunsun dediler ama el elin eşeğini hesabı...

Lütfen kızlar bize fikir verin kız nasıl bulunur..
Ne var bende 23 yaşımda evlendim

Devir gereği bakis açınız ters kızmayın böyle yazanlara dünya değişti...İlerde yaş aldikca değişirse birde mutsuz olursa sizin burnunuzdan getirir.... Ömrünün sonuna kadar söylenir.....Böylece hem onun hem kızın hem doğacak çocukların günahına girmiş olursunuz.....Genele bakin tek tek mutluyum diye ortaya atılan fikirlere değil.....Genelde bu kadar erken evlenip mutlu kalan sayısı bir elin parmağını geçmiyor....Niyetiniz hayırlı bile olsa vakti zamanı Allah'a bırakmak hayırlıdır......

Bir akrabamin oğlu da hareketleri hala çocuk gibi. Hem çekingen, hem hiç olgun değil. Üstelik alkol problemi var çocuğun. Ailesi
de onu böyle birkaç senedir evlendirmeye uğraşıyor. Bulunan o "kısmet"ler çocuğu beğenmeyince daha beter oldu. Çocuk iyice içine kapandı. İyice alkole düştü. İşi gücü maddi durumu çok yerinde mesela. Ama bir evlilik yürütecek ne olgunlukta ne de mentalitede.. bazen olmaması daha iyidir. Üstelik karşısına çıkan kıza da yazık. Eğer bu çocuk gençliği yüzünden sorumluluk alamaz da mutsuz olursa, evlendiği kızı da mutsuz edecek. Bence salın. Zamanı gelince olursa olur. Hem herkes evlenmek zorunda değil.

Anladığım kadarıyla muhafazakar bir aile yapısına sahipsiniz. Instagram'dan istek atmak yerine klasik bir şekilde görücü gitmeniz daha uygun olur. Kardeşinizin o şekilde kendine uygun birini bulması daha olağan.

Merhaba hanımlar. Öncelikle bu konuyla ilgili buraya yazacağımı hiç düşünmezdim ama oluyor maalesef..
Konu erkek kardeşim..
23 yaşında, belki bazılarınız için bu yaşta evlilik mi olur diyeceksiniz ama kendi işini kurdu dükkan açtı.
Babamda harama bulaşmasın (çok para kazanınca gençde olunca korktu) evlendirmeyi düşündü. Birkaç yıldır biz bunu dillendirdik. Yaşına uygun bulamadık. 1 yaş büyük bile olur diye düşünüyorlar. Ama olmadı maalesef bir de kardesimde çekingen maalesef kendi bulma ihtimali sıfıra yakın. Hiç sevgilisi bile olmadi
Bir de iyice hassaslasti kardeşim kendisinde sorun var kimse onu beğenmiyor sanıyor.
Annem babam arıyor kardeşimi doğru düzgün konuşmuyor bile mesafeli konuşuyor. Ben arıyorum benimle de aynı şekilde. Biz bulamiyoruz diye sitem ediyor sanki.
Ablası olarak neler dedim neler Instagram'dan istek gönder beğendiklerine şimdi öyle bulunuyor diyorum yok yollamiyor. Birde talihsiz birkaç olay geldi başıma onun için çekiniyor artık. İstek attığı Kızın sevgilisi kardeşimi tehdit etmiş önceden diyeyim anlayın işte.

Allah başka dert vermesin tüm aile işini gücünü bırakmış çocuğu birisine yamamaya çalışıyorsunuz salın insanları ya öfff.

Konu erkek kardeşim..

Bende de bu modelden var. Sonunda evlendi ama hala kurtulamadık. Birkaç yıl içinde çevresindeki bekarlara evlenmeyin diye tavsiye vermeye başladı. Olgunlaşmayan erkek evlenmemeli. Harama düşmekten korkuyorsa oruç tutsun 😁 Bekarken psikolojisinin bozulması evliyken bozulmasından iyidir. Benim bir kız kardeş olarak size tavsiyem asla bulaşmayın. Evlendikten sonra daha çok başınız ağrıyacak. Ona bir kişisel gelişim-evlilik bilinci ile alakalı okkalı bir kitap listesi çıkarın. Başa Doğan Cüceloğlundan kitaplar koyun. Bu liste biterse ve adam akıllı sende değişim görürsem ben sana birini bulacağım deyin 😂 muhtemelen bitiremeyecektir. Bitirirse de bence evliliğe daha temkinli yaklaşacaktır.

Kardeşinizi lütfen rahat bırakın.. Yaşı çok genç evlenmek istiyorsa da acele etmesin biraz bekarlığın tadını çıkarsın.

Evlilik öyle tozpembe değil. 23 yaşındaki adamı geçim kaosunun içine sokmayın.

X