Kız kardeşim evli bir adamla kaçtı evde kıyamet kopuyor!

konu sahibin tabiki sucu en nihayetinde oda genc bir kiz, herkes ayni olgunluk ve mantiga sahip degildir hatanin buyugu anne ve babada malesef kacan hata yapan kizlarimiza oyle bir gozle bakiyorlar ki aile sahip cikmaya korkuyor, heleki hangi anne evladinin acisini gormek ister ama tore cinayetlerindede gordugumuz gibi sahip cikilmiyor destek olunmuyor ve sonuc boyle genecik canlar sonup gidiyor allah sabir versin..

Son düzenleme:
ben hata yapılmadığını söylemiyorum ki... Ama her ne olmuşsa zaten almaları gereken dersi almışlardır kanaatindeyim. Bu kadar çok üzerine gidilirse aynı gaflete düşmeyeceğinin garantisi var mı?
Burada Piyar a yüklenerek onun zamanında yaptığı hatanın aynısını yapmış olmaz mıyız?
Kimseyi ithaf ederek yazmadım okuduğum yorumlar kimlere aitti onu takip dahi etmedim yalnızca okuduklarımdan etkilenerek düşüncelerimi paylaştım, herkes gibi. Ama her ne olursa olsun bu kadar üzerine gidilmemeli. Evet belki bir cana mal oldu bu tutum, bir cana daha mal olmasına destek mi olalım.
Konuyu sizin kocanıza getirdim evet doğru bir örnek değil ama verilebilecek en iyi örnek.
Bir de aynı durumu başka bir bakış açısından değerlendirin istedim, yoksa kimseyle yada kimsenin kocasıyla bir alıp veremediğim yok.
Konunun kapatılmasını istiyormuş bir arkadaş, konuda ahlaka yada site kurallarına aykırı bir şey yok ne sebeple bunu talep edecek merak ettim. Eğer bu konuya girdiğinizde rahatsızlık duyuyor kendinizi kötü hissediyorsanız giriş yapmazsınız olur biter. Ama burada Piyar bir şeyler paylaşmak istemiş ancak onun talebiyle kapatılması normal olur bana göre. Lütfen bu yazdıklarımdan dolayı gireceğimiz konuyu sana mı soracağız şeklinde bir yanıt vermeyin, zira demek istediğim bu değil.

merhaba piyar;
öncelikle başınız sağolsun diyorum. Allah rahmet eylesin; huzur içinde yatsın.
İntihar hiçbirşeyin çözümümü değil evet; Allah'tan ümidi kesmekten başka birşey değil ki Rabbim yanıltıp böyle birşey yaptırmasın.
Lakin olan olmuş; kardeşin artık aramızda yok; bu gerçek değişmeyecek.
Sen ve ailen hatalar yapmış olabilirsiniz; sahip çıkmanızı beklerdim bu durumda; en azından yüzyüze gelip bir kez konuşmanızı; manavdan aldığınız domates değil ki bozuk çıkınca çöpe atabilesiniz.
Ama yapmamışsınız; olan olmuş; giden gitmiş.
Belki kardeşin eve dönse bile bunu atlatamayıp yine intihar edecekti; bilemeyiz.
Sen bambaşka bir mesaj atsan da sonu yine intiharla sonlanabilirdi; bilemeyiz.
Doğru yapmışsınız müstehakmış diyemem ama tüm kabahati omuzlarınıza yüklemeyin.
Duanızı eksik etmeyin; hem kendi gönül ferahlığınız için hem de kardeşiniz için.
Kendinizi suçlamak hiçbirşeyi değiştirmeyeceğine göre ona olan borcunuzu ona dua ederek ödemeyi deneyin.

HEYYYYYY, :88: size sesleniyorum !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

okuyorumda bazi yorumlari, yaziklar olsun boyle yazilanlara diyorum,

kiz kizkardesini kaybetmis, ve siz neler yaziyorsunuz, hersey olmus bitmis, akil vermeye degilde kizi teselli etmeye bakin... oda genc, ben sendede sucu gormuyorum, ailendede gormuyorum, toplumumuzda bozukluk var (Ayseyi Ahmetle gor, hemen kizi kotu bilelim, boyle bi toplumda yasiyoruz, neyazik ki,).. hemen herseyi yadirgiyoruz...

en guzel ispatta burada yazilanlar,,, yok ben olsaydim, yok ben boyle yapardim, keske keske keske, Alaah askina yaaaa, bu kiz yazdiklarinizla yikilmaz mi ? zaten yuku agir....

ya hic yazmayin , yada yazdiklariniza dikkat edin.!!!!!!!!!!!

(piyar yazdiklarinda belirtti, kiz kardesim yogun bakimda yatti bir hafta (birinci) intihar etmisti o adamin yuzunden diye-ne yani bunun sucunuda mi bu kiza yukluyorsunuz???????????????????).

HEYYYYYY, :88: size sesleniyorum !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

okuyorumda bazi yorumlari, yaziklar olsun boyle yazilanlara diyorum,

kiz kizkardesini kaybetmis, ve siz neler yaziyorsunuz, hersey olmus bitmis, akil vermeye degilde kizi teselli etmeye bakin... oda genc, ben sendede sucu gormuyorum, ailendede gormuyorum, toplumumuzda bozukluk var (Ayseyi Ahmetle gor, hemen kizi kotu bilelim, boyle bi toplumda yasiyoruz, neyazik ki,).. hemen herseyi yadirgiyoruz...

en guzel ispatta burada yazilanlar,,, yok ben olsaydim, yok ben boyle yapardim, keske keske keske, Alaah askina yaaaa, bu kiz yazdiklarinizla yikilmaz mi ? zaten yuku agir....

ya hic yazmayin , yada yazdiklariniza dikkat edin.!!!!!!!!!!!

(piyar yazdiklarinda belirtti, kiz kardesim yogun bakimda yatti bir hafta (birinci) intihar etmisti o adamin yuzunden diye-ne yani bunun sucunuda mi bu kiza yukluyorsunuz???????????????????).

Öncelikle sakin ol ve şu soruya cevap ver;
Ailesi bu kızı millet ne diyecek saçmalığından kurtulup tekrar evladı olarak görüp eve alsaydı, onu her hatasıyla kabul edip sevgi gösterseydi her şey daha farklı olmaz mıydı?

Babam ona kizgin degil daha, tabiki okumak oda okumak ister fatiha ama intahar etigi icin cenazeyi kaldiranlar Hoccalar Fatiha okunaz diyo, bende bunu bilmek istiyorum, gercekten intahar eden birine fatiha okunmaz mi?
Benim babam 100% Kardesimi hemen afedip getirmedigine pisman,,, öyle olucagini bilseydi eminim oda getirirdi, ama okadar olay olduki be rawza artik öldü, ve nasil öldügünü biliyorsunuz intahar ederek, o yüzden herkez unutmaya yani unuturmaya ve konusmamaya kararli!!!
Eger ki kardesinin yazdigini soyleseydin hayatta olabilirdi.
Baban kizinin olmesindense onu kabulu tercih ederdi.

Almanyada buyumus ragmen cok cahil cuhele bi insan olmussun.
Kardesin senin ihmalin, korkun, cesaretsizligin, yalanlarin yuzunden olmus.
Emin ol bi yabanci olarak ben bile fatiha okurum kardesin icin.

Sen biraz olsun vicdanini rahatlatmak icin bile ona dua okuyup
Onun ruhunun huzura kavusmasina yardimci olamiyorsun.

NEDEN?
Sacma sapan duyumlar yuzunden, hem gercek bile olsa o gunahi yuklenemezmi insan
Kardesi icin?

Asil allah seni affetsin!!!!

Artık dayanamadım ve yazıyorum.

Şu da aklınızdan hiç ama hiç çıkmasın,kardeşinizin iki eli daima yakanızda olacaktır.

Siz hic birsey bilmiyosunuz; neler yasadigimizi, nasil yasadigimizi bilmiyorsunuz, benim aylem de öyle olmasini istemiyordu,,, hep hayran oldugum Babamin ne durumlara düstügünü nasil hakaretler aldigini ve nasil kücük düstügünü bilmiyorsunuz, o kizginlikla kardesime o msj yazdim ve burda onun icin kizginliklarimi yazdim, öyle olucagini bilmiyordum... Kendi ni öldürür diyodum ama gercekten de olucagini bilmiyordum,,, cok gururlu oldugunu ve önceden hep büyük konusuyodu bir erkek icin kendimi kücük düsürmem bunu sunu yapmam diyodu, ve sonra kacdi! Ve bu onun gururunu cok incitigini biliyordum,,, ama öyle olucagini Bilmiyordum. yanlis hareket etik biliyorum, ama daha önce buna benzer bisey yasamadigimiz icin olucaklari bilemedik!!!!!!!! Ama olanlardan sonra yani simdi biliyorum ki yasiyo olsaydi Babam onu kesin bi zaman sonra yine yanimiza alirdi, affederi !!! O zamanlar babam onu artik asla afetmez saniyordum okadar Hakareten kavgalardan sonra Babami ozaman ilk kez hayatimda agladigini gördüm ve onu bidaha affetmez diyodum!!! Ama kardesimin öldügünde ki tepki ve halini gördükten sonra biliyorum ki babam onu affederdi belirli bi zaman sonra!!

Kardesimin bana Hakkini helal etmicegini biliyorum!!!! dedigin gibi belki eli yakam da olcak

sen de rahat edersin

intihar eden kişinin cenaze namazının kılınmayacağını biliyorum fakat arkasından fatihada mı okunmuyormuş ya :26:
bence şuan kardeşinize ne olursa olsun dua etmekten başka çareniz yok. evet intihar etmek çok büyük günahtır fakat Allah en büyük affedicidir , ve kimin cennete kimin cehenneme gideceğini Allah bilir, Allah karar verir çevrenizdekiler değil.

Ailesi bu kızı millet ne diyecek saçmalığından kurtulup tekrar evladı olarak görüp eve alsaydı, onu her hatasıyla kabul edip sevgi gösterseydi her şey daha farklı olmaz mıydı?

arkadaşım, iyi güzel diyorsun da o anki ruh halinde insanın kafası karmakarışık oluyor. ve sonradan pişman olacağın şeyler de yapabiliyorsun. şu an olayın üstünden baya zaman geçmiş daha sağlıklı düşünebilir belki aile bireyleri ama o anki ruh halini düşünmek lazım. biraz empati yapın lütfen.

ki zaten konu sahibi de o anki durumdan, sözlerinden çok pişman olduğunuz yazmış. daha ne diye deşiyosunuz ki? yok şöyle yapsan daha farklı olmaz mıydı? bilmem ne.. bitti, gitti ya durum. hem başkalarının hatalarını da yargılamayın lütfen. bu size kalmış birşey değil. ve hiçbirşey göründüğü gibi değildir. şu an yadırgadığınız şey sizin başınıza gelse acaba burdaki gibi rahat davranıp sağlıklı kararlara alabilecek misiniz? bence çok zor. kendimi piyarın yerine koyuyorum ve o an ki ruh hali, ezilmişlik, üzüntü, acı, başkalarının sözleri...çok zor gerçekten. Allah yardımcısı olsun.

Siz hic birsey bilmiyosunuz; neler yasadigimizi, nasil yasadigimizi bilmiyorsunuz, benim aylem de öyle olmasini istemiyordu,,, hep hayran oldugum Babamin ne durumlara düstügünü nasil hakaretler aldigini ve nasil kücük düstügünü bilmiyorsunuz, o kizginlikla kardesime o msj yazdim ve burda onun icin kizginliklarimi yazdim, öyle olucagini bilmiyordum... Kendi ni öldürür diyodum ama gercekten de olucagini bilmiyordum,,, cok gururlu oldugunu ve önceden hep büyük konusuyodu bir erkek icin kendimi kücük düsürmem bunu sunu yapmam diyodu, ve sonra kacdi! Ve bu onun gururunu cok incitigini biliyordum,,, ama öyle olucagini Bilmiyordum. yanlis hareket etik biliyorum, ama daha önce buna benzer bisey yasamadigimiz icin olucaklari bilemedik!!!!!!!! Ama olanlardan sonra yani simdi biliyorum ki yasiyo olsaydi Babam onu kesin bi zaman sonra yine yanimiza alirdi, affederi !!! O zamanlar babam onu artik asla afetmez saniyordum okadar Hakareten kavgalardan sonra Babami ozaman ilk kez hayatimda agladigini gördüm ve onu bidaha affetmez diyodum!!! Ama kardesimin öldügünde ki tepki ve halini gördükten sonra biliyorum ki babam onu affederdi belirli bi zaman sonra!!

Kardesimin bana Hakkini helal etmicegini biliyorum!!!! dedigin gibi belki eli yakam da olcak

sen de rahat edersin

piyar,

bu dünyada herkes kendi seçimlerinin sonucunu yaşar. sakın kendini bu konuda sorumlu hissetme. Kimse kimsenin yerine hesap vermeyecek. Kardeşinin yaptıklarının da sen sorumlu değilsin. Bu yönden kendini de suçlu hissetme. Affet kendini artık. Belki onu affettin ama kendini affetmen daha zor gibi. Ailen nasıl ki konuyu açmıyorsa sen de açma artık. Açıp acılarını daha da tazeleme. Zamana göm ve unutmaya çalış. Maalesef şu saatten sonra yapılabilecke başka birşey yok. Şöyle yapsaydım böyle yapsaydım laflar da boştur. Herşey olmuş bitmiş zaten. Sen anneni, babanı, kardeşini ve kendini affet. Rabbin huzurunda dua et ve hakkını da helal et. Böylce ruhun biraz huzura kavuşur inşallah. Allah sabır ve güç versin canım sana...
p

sizin fikirlerinize ve yazdiklariniza saygi duyuyorum, ama sizde o "milletin" icinde yasiyorsunuz, sizinde onlar gibi on yargilariniz var suan... ben suan kabul edilseydi, kabul edilmeseydiyi bahsetmiyorum.... Allah´in her kulu hata yapar. Bize burda dusmez, hata yaptin, hata yaptin demek.. bu kizin uzerine bu kadar gitmenizde dogru degil, ben zaten yazdim onceki yazimda (okumadiginizi zannediyorum!),, yaptiklarinizi dogru bulmadim diye.. ama bu kadar suclanmak, yani lutfen.. olan olmus,,, Allah askina yaaaaa, yazdiklariniza sahip cikin biraz!!!! bu kiza kiz kardesinin olum sorumlulugunu onada vermekle onun ilerdeki hayatini, duygularini, gelecegini etkiliyorsunuz.....!!!!!!! lutfen.

cok haklisin canim, yerden goge kadar cok haklisin (yazsaydim, icin rahat mi edecek ??? )

evet farklı olurdu ama ben sizi anlayamıyorum arkadaşlar ya;
sizin yaptığınızı piyar'ın yaptığından farkı ne şu an cevap verebilir misiniz?
kardeşi bir hata yaptı ve ailecek sırt çevirdiler; piyar da öfkeyle bir mesaj attı; tasvip etmesem de tenkit de edemem böyle acılı bir durumda.
şimdi n'oluyor peki?
piyar ve ailesi hata yaptı diye siz ona sırt çeviriyorsunuz öfkeyle mesajlar atıyorsunuz.
farkı ne bunun kızdığınız şeyden?
ya da siz hiç öfkeyle herhangi biri için "ölse de kurtulsak bee" demediniz mi ömrünüz boyunca?
o kişi cinayete de kurban gitse intihar da etse suçlusu siz mi oluyorsunuz?
yanlış yapılmış ama zamanı geri sarmak mümkün değil; bir kişiyi bu şekilde bunaılma itmeye hakkınız yok; piyar da gidip kendine zarar verse şu an ona kızdığınız duruma düşeceksiniz haberiniz olsun.
piyarcım dua et lütfen;
fatihanı oku bol bol dua et.
kardeşinin 2 eli yakasında olmayacak; sizi sevdiği ve sizden utandığı için yaşanmadı mı tüm bunlar?
keşke onunla konuşsaydın, adam onu neden bırakıp gitti tehdit mi etti başkasına mı peşkeş çekti bunları hiç bilmeden reddetmişsiniz;
ama olan olmuşartık kendini suçlamak yerine bu ibretlik olaydan dersler alıp onun için devamlı dua et lütfen

evet farklı olurdu ama ben sizi anlayamıyorum arkadaşlar ya;
sizin yaptığınızı piyar'ın yaptığından farkı ne şu an cevap verebilir misiniz?
kardeşi bir hata yaptı ve ailecek sırt çevirdiler; piyar da öfkeyle bir mesaj attı; tasvip etmesem de tenkit de edemem böyle acılı bir durumda.
şimdi n'oluyor peki?
piyar ve ailesi hata yaptı diye siz ona sırt çeviriyorsunuz öfkeyle mesajlar atıyorsunuz.
farkı ne bunun kızdığınız şeyden?
ya da siz hiç öfkeyle herhangi biri için "ölse de kurtulsak bee" demediniz mi ömrünüz boyunca?
o kişi cinayete de kurban gitse intihar da etse suçlusu siz mi oluyorsunuz?
yanlış yapılmış ama zamanı geri sarmak mümkün değil; bir kişiyi bu şekilde bunaılma itmeye hakkınız yok; piyar da gidip kendine zarar verse şu an ona kızdığınız duruma düşeceksiniz haberiniz olsun.
piyarcım dua et lütfen;
fatihanı oku bol bol dua et.
kardeşinin 2 eli yakasında olmayacak; sizi sevdiği ve sizden utandığı için yaşanmadı mı tüm bunlar?
keşke onunla konuşsaydın, adam onu neden bırakıp gitti tehdit mi etti başkasına mı peşkeş çekti bunları hiç bilmeden reddetmişsiniz;
ama olan olmuşartık kendini suçlamak yerine bu ibretlik olaydan dersler alıp onun için devamlı dua et lütfen

ben kendı adıma soylıyım, benım yaptıgım sey onu yargılamak degıl.. tabıı kı uzuntuludur tamam ama hala yorumlarında sunu soyleyebılıyo 'babam cuma namazına camıye gıdemıyo' yanı hala bı elalemın bakısını dusunmek war.. bunu asması lazım konu sahıbının, aılesı ıcın cok gec artık kalıplasmıs bı zıhnıyet bellı kı.. ama konu sahıbı genc.. ders cıkarıp ona gore hareket edebılır... en onemlısı su elalem ne der bakısından kurtulabılır.. yoksa bu kısır dongu halınde boyle dewam eder...

ben bisey daha belirtmek istiyorum, burada konuya cevap yazan bi arkadasimiz belirtmis, yurtdisinda yasiyorsunuz ve boyle cahillik vs.....

inanin yurtdisinda yasayan aileler birbirlerine ve torelerine cok baglilar, diinimize ve kulturumuze cok fark atan bi ulkede turk kizi olmak cok zor(ondan durum vaziyet bu duruma geldi), babalar daha bi kati oluyor, daha acimasiz oluyor, bizi (yurtdisinda yasiyanlari-gurbetcileri) sizlerle kiyaslamayin lutfen.kiz cocuklarina avrupa´da aileleri daha buyuk bi baski yapiyor kultur gereginden!!!! Turkiye cok degismis, hemde cok, gecen sene iki ay kaldim ve algilamakta cok zorluk cektim bazi seyleri, avrupa´da yetisenler torelerine daha baglilar (ya sakin bana birileri suan yazmasin, bizde bagliyiz, bize laf atma diye, ben kimseye laf atmiyorum, sadece benim acimdan gorduklerimi yaziyorum!!!!)-- ondan kiz kardesi intihar etmistir (diye dusunuyorum) babasini utandirdigi icin, tek kaldigi icin, torelerine ve kulturune karsi geldigi icin...... ben 20yildir avrupa´da yasiyorum, ve onuda cok iyi anliyorum... bence artik bu konu tamami ile kapansin, cunku cok uzerine gidiyorsunuz, ...

-demek istedigim avrupali turklerin cogu (eski jenerasyona deginiyorum) 21.yuzyila ayak uyduramamis,, nasil gelmisse avrupa´ya o akilla hayatina devam ediyor. yani ilerleme yok !!!!! ... (eger birisini suan kirdiysam ozur dilerim, ama ben yine kendi acimdan yaziyorum, yani hepinizi bi sepete koymuyorum).
yani, bu durumu yasiyan anlar...

canım en baştaki mesajda ayrılmalarında başka sebepler var demiş piyar.acaba inat için mi evlendi o da?? o da mı kararttı gözünü?baksana çoluğunu cocuğunu bile görmemiş gözü.. bunu göze alabildiğine göre o da seviyodu bence.....

sanmıyorum adamın sevdıgını canım sevseydı kızın ıyılıgını dusunurdu ben yuvamda mutluyum derdı kıza seven ınsan mutlu olmasını ıster oyle veya boyle bısekılde evlenmıs cocukları olmus onların ne gunahı vardı ıyılık ısteyen adam gerıye bakmazdı kıza umut vermıs evlılık cocuk oyuncagı mı ınat ıcın evlenılsın oyle evlılık yapanlarıda nasıl bır zıhnıyet tasıdıklarını anlamıyorum ınatla evlen bıde ustune cocuk yap sonra pısman ol yok efendım cok sacma sapan seyler bunlar

Son düzenleme:
Artık dayanamadım ve yazıyorum.
Bir iki gündür sürekli bu konu aklımda..Daha konunun başlarını okurken ''Ben böyle bir anne olmayacağım.'' demiştim.
Anneler dünyanın en güçlü insanlarıdır.
''İnsanlar ne derse desin bunlar onun evladım olduğu gerçeğini değiştirmeyecek.'' demiştim.
Şimdi bu düşünce beynimde ve kalbimde kazındı..
Nasıl üzülmem ve sinirlenmem size ve ailenize?
Aynı yaştaymışız !
..
Öncelikle depresyondan başlayayım..Zaten ortada bir intihar varsa yolunda gitmeyen birşeyler vardır.Anormallik vardır.
Büyük ihtimal depresyon tetiklemiştir.Depresyonda kişinin aklı,dimağı hastadır.Bazen midemiz bozlulu,ateşimiz çıkar ilaç içeriz geçer.Bu da öyle.Hormonlar düzenli çalışmaz bu yüzden kişi normalde yapmayacağı şeyleri yapabilir.Ailenize sebebini söyleyememişsiniz..
Aşk,aşık olmak günah mı?
Yolunda gitmeyen şeyler ardı ardına kovalamış birbirini.Domino taşları gibi..
Nasıl bir iletişimsizlik varmış sizde.
Nasıl annesine en iyi arkadaşlarından biri olan annesine haykıramadı ''Ben aşığım ! Ama adam gözümün içine baka baka evlendi.''
..
Olan olmuş ve kardeşiniz kaçmış.
Ben de utanırdım ben de insan içine çıkamazdım.
Ama bu kızım namussuz düşüncesiyle değil !
''Ben nasıl kızımın hislerini bilemedim?
Kızım hastaydı O'nu kurtaramadım..O adi adamdan kurtaramadım.Ben nasıl bir anneyim?Nasıl bir aileyim?''
İnanın burada çocuğuna tuvalet eğitimini çocuğu kabul etmiyor diye anneliğini sorgulayan üyeler var !
..
''Bir musibet bin nasihattan iyidir.''
Kardeşiniz çok kısa bir süre sonra anlamış Anyayı Konya'yı..
Ve kardeşinize hayran kaldım.Çok güçlü kızmış!
Burada pek çok konu açılır.
Kız evden kaçar evlenir.Resmi nikahla.Mutsuz olur der ki ''Ne yapayım şimdi?Ailem beni kabul etmez,ne yapayım?''
Kaderine razı olur o adamın kahrını çeker.Adam aldatsa da gidemez !
Kardeşiniz eyvallah etmiyor ve ayrılıyor..Size mesaj atıyor siz de ona beni beynimden vurulmuşa döndüren bir cevap yazıyorsunuz..
Baştan beri kalıplarla yetiştirilmişsiniz.Sevgi hiç yokmuş aslında bu ailede..Kardeşiniz büyük olasılıkla bu adamın iki canım cicimine gitmişti..Burada bulamadığı sevgiyi orada bulacağına inanmıştı.Adam evlense bile onu sevdiğine seveceğine inanmıştı.Karşılıksız koşulsuz sevgi !
Bu sevgi sadece ailede vardır.
Anne gecesini gündüzünü harcar.Ve karşılığı yoktur bunun..Bu aile hariç.
Ben sizin yerinizde olsam şunu sorardım ilk:
''O kadınla evli çocukları var diye niye üzüleyim demiştin..Şimdi mutlu değil misin?''
..
Anne-baba olmak güçlü olmak demektir.
Herşeye rağmen o benim kızım sizin laflarınız bunu değiştiremeyecek.Mutlu olacağına inandı ve gitti.
Ama annelik-babalık asla bitmez.Kapılarım ona her zaman açık.Çağırmıyorum!Ama ne zaman isterse gelebilir,demektir.
..
Tek çocuğum ben.Kardeş olma duygusunu yaşamadım.
Ancak herhalde,ne kadar görüşmesem araya dargınlıklar girse de ona birşey olduğunda anne babamdan izin istemeden yanına giderdim..
Ve diyorsunuz ki ''ölsün sürünsün !''
Bu kadar basit olduğuna inanamıyorum ben.Yok inanıyorum.Aynı annenin karnını paylaştınız.Aynı yemeği yediniz.Aynı evi paylaştınız.Seneleriniz geçmiş.
İçinde sevgi olmayan bir evi paylaşmışsınız.Şimdi sözlerinize şaşırmıyorum.
..
Ve nihayetinde intihar haberi..
Bu bir vadenin dolması değil..Buna şiddetle katılmıyorum.
Babasının başını öne eğdiği için de intihar etmedi.
Koşulsuz sevgiye,koşulsuz sevileceğine dair hiçbir umudu kalmadığı için intihar etti !

Son yazdıklarınız..Ölmeden önceki son durumu..
Kardeşinize hayran kaldım..
Yeni bir hayata dair umutları,güçlülüğü yeni baştan başlamak istemesi..Kendine bir düzen kurmaya çalışması.
Psikolojik yardım alması..
..
Ortada bir psikolojik sorun varsa bunun düzeltilmesi için bir psikolog yeterlidir.
Tek şart aranır:Hastanın bunu istemesi..
Bu şart tamamlanırsa bir psikolog ya da psikiyatrist hasta dimağı düzeltebilir.
İçiniz rahat olsun !
Kardeşiniz asla düzelemeyecekti..
Çünkü bu meselede bambaşka bir olay daha var:
Bir uzman hasta bir aklı,dimağı düzeltebilir ama önyargılarla,''elalem ne der''lerle,sevgilerin katili olacak kadar kurallara bağlılıkla hasta kalpleri düzeltebilir miydi?
Ne diyordunuz?
''Başımızı öne eğdirdi..Sürünsün gebersin ! Aileme birşey olursa kendim öldürürüm onu !Kendini zavallı hissetsin..''
Siz bir abla olarak bunu söylediyseniz ailenizin iç sesini hiç duymak istemem.Hayal bile edemem.
Görüyorum ki bu hasta kalpler düzelemezmiş..
İnsanların taşlamış fikirlerini topla tüfekle gelsen yıkamazmışsın arkadaş !
..
Daha konunun başında bir sorgulama yoktu sizde,şimdi de yok.
''Unutulacak bu konu kapanacak..''
Size zerre kadar üzülmüyorum.
Neden üzüleyim?
Konu kapanmış,olmuş bitmiş..
Yemek yiyorsunuz,temizleniyorsunuz buraya gelip yazıyorsunuz.Akşam uyuyorsunuz..
Ve en önemlisi nefes alıyorsunuz !
Gidene yazık.
Rabbim taksiratını affetsin.
Şu da aklınızdan hiç ama hiç çıkmasın,kardeşinizin iki eli daima yakanızda olacaktır.

kardesınızı 2 elı daıma yakanızda olacak kısmı bıraz agır olmus ona katılmıyorum pıyar mı demıs gıt evlı adama kac dıye bence 2elı yakasında olması gereken bırı varsa evlı oldugu halde kıza umıt veren sahıstır ya bu konuda kafam cok karısık cahıllık ıhmaller sonucunda yasanmıs, sanırım hıckımse sonucunun boyle olacagınmı tahmın bıle etmıyordu pıyarında zaten vıcdan azabı cektıgını dusunuyorum sınırle soylenmıs seylere takılı kalmayın herkez kendı yasadıgını bılır...

Hala bızım neler ysadıgımız bılmıyorsunuz ınsan ıcıne cıkamadık
vesvelerıni yazıyorsunuz yuh yanı:KK37:

ya senın kardesın gıtmıs be elın ınsanı ne der onun derdıne dusmussunuz
evli adama kactı ölsün demi.hata yapmıs olabılır ama bunu haketmedıgı kesin.
yazık olmus.. bence sız aılecek coktan rahata ermıssınız.
kusura bakma ama senın gıbı bı ablası oldugu ıcın cok sanssızmıs zaten..

kızlar bır aıle ne kadr muthıs olursa olsun evlatlarını ıyı yetıştırse yetıstırsın, hayatta herkes hata yapar kımseyı kınamam suclamam bızde aılesının yerınde olsak aynılarını yapabılırdık.belkı bırıne saplantı lı sekılde aşık olsaydık bızde kacardık.zaten kız kendı durumunu farketmış psıkolejık yardım almış.aılesının soyledıklerıde sadece kızgınlıktandı olmeseydı affederlerdı bır gun belkı ama kız dayanamamıs ıntıhar etmıs.allah sabır versın aılesıne ozellıkle kardesıne .....

X