Kız kardeşim evli bir adamla kaçtı evde kıyamet kopuyor!

Allah rahmet eylesin.Onun alın yazısı öyle yazılmış, ölüme bir şey bahane olacak. bununda evli adama kaçması babaevine dönememesi tepkilerin had safha da olacağı gibi.Hiçbir zaman içinizden,kalbinizden çıkmaz, ölene kadar bu sizinle gidecek.Şunu da unutmayalım o an onların ne yaşadıklarını bilemeyiz biz de buna benzer bir olayla karşılaştık hepimizi sildi Babam birinizin görüştüğünüzü duyarsam benim kapımı açmayın dedi.ne oldu üzüntüden babam felç geçirdi, sonra kardeşim geldi, barışmak için neye yaradı .Çünkü babam öldü. Bundan sonra Anne babanıza destek olun sımsıkı sarılın. Keşke öyle yazmasaydınız.Sağlığınız bozulmadan sağlığınızın kıymetini bilin.Bunlar hep bizlere ders yaşamayan bilemez dışarıdan söylenmesi, tepkiler, Allah hiç kimseyi böyle olaylarla imtihan etmesin, kimsenin alın yazısı böyle olmasın.

Okudum.

Olan oldu, ölen öldü, şimdi suçlamak kimiyse çok gereksiz. Yalnız başına gelen anlar bunları! Lütfen suçlamayın kimseni, sizin de kardeşiniz, kızınız, anneniz,babanız var, hayatta ne olacağını bile biz bilemiyoruz. Belki daha beteri başımıza gele bilir.

piyar-kendini suçlama kardeşim, sen böyle olmasını istemezdin ki.Allah sene, ailene sabr versin!
İnsan sinirinden her şey söyler, ama kanı bir canı bir kardeşin ölümünü görmek duymağı kimse istemez!

Allah rahmet eylesin! Mekanı cennet olsun!
İntihar edene de fateha okumaması çok saçma geliyor bana (kusura bakmıyın). Eger ki, kişi ne yaptığını bile bilmediği anda kendine zarar vurursa-bu günah sayılmaz! Piskoloji sarsıntı-bir hastalıktı!
Günaha kalsa okadar murdar kişiler eceliyle ölüb, onlara fatehe düşüyor, bu zavallı kıza düşmüyor? Kuranda varmı intihar edene fateha düşmüyor diye???

Dini iğrenc dereceye çatdırmayın!

çok etkilendim yaa
Allah size sabır versin
kardeşininde mekanı cennet olsun toprağı bol olsun

Hala bızım neler ysadıgımız bılmıyorsunuz ınsan ıcıne cıkamadık
vesvelerıni yazıyorsunuz yuh yanı:KK37:

ya senın kardesın gıtmıs be elın ınsanı ne der onun derdıne dusmussunuz
evli adama kactı ölsün demi.hata yapmıs olabılır ama bunu haketmedıgı kesin.
yazık olmus.. bence sız aılecek coktan rahata ermıssınız.
kusura bakma ama senın gıbı bı ablası oldugu ıcın cok sanssızmıs zaten..

Ya siz anlamiyosunuz yada ben anlatamiyorum, yaaa ne bu ya
Su an elalemin lafina bakan kim?????? biz zamaninda elalemi dinledigimiz icin kardesime o msj azdim ve o tepkileri veriyodum!!!!!!!!!! S u an elalemin ne dedigini ailemde umursamiyor,,,, hala konuyuyorlar ama biz orali olmuyoruz, cünkü derdimiz bize yeter! Bunu anlatmaya calisiyorum!!!!!!!!!!!!
Ailece Rahate ermisiz öylemi???? Allah göstermesin ama senin cocugun evladinin yapsin öyle yada okadar büyük konusdugun icin daha beterini yaparsa ve sizin hic kabull edemicegi bisey yaparsa ilk tepkileriniz ne olucak cok merak ediyorum,,,, hersey icin eyvallah massallah iyi yaptin yada tepkisiz davranirsaniz,,,, sizin karektersizligi gösterir!!!!!! Bu iyi davrandiniz anlamina gelmez..... yazdiklarim istedigim gibi anasilir mi bilmiyorum.......
Aylem Hata yapmis olabilir ama ben onlari dünyada herseyden cok seviyorum, ve en iyi anne ve baba olduklarini biliyorum, dedigim gibi ne yasadigimizi yanliz biz biliyoruz kardesimi geri getiremem onu da herseyden cok seviyorum, tüm aylemi kim ne derse desin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Konunun başlangıcını ve sonunu aynı anda okudum ve inanılmaz derecede üzüldüm.kelimelerle tarif edilememz.Olanlar olmuş ve herkes bu hatada kendine düşen payları gerçekleştirmiş.ama kesinlikle kimseyi yargılamak istemem.Çünkü herkesin başına her şey gelibilir yaşadıklarımdan biliyorum.allah rahmet eylesin.tekrar söylüyorum çok üzüldüm.

Ya siz anlamiyosunuz yada ben anlatamiyorum, yaaa ne bu ya
Su an elalemin lafina bakan kim?????? biz zamaninda elalemi dinledigimiz icin kardesime o msj azdim ve o tepkileri veriyodum!!!!!!!!!! S u an elalemin ne dedigini ailemde umursamiyor,,,, hala konuyuyorlar ama biz orali olmuyoruz, cünkü derdimiz bize yeter! Bunu anlatmaya calisiyorum!!!!!!!!!!!!
Ailece Rahate ermisiz öylemi???? Allah göstermesin ama senin cocugun evladinin yapsin öyle yada okadar büyük konusdugun icin daha beterini yaparsa ve sizin hic kabull edemicegi bisey yaparsa ilk tepkileriniz ne olucak cok merak ediyorum,,,, hersey icin eyvallah massallah iyi yaptin yada tepkisiz davranirsaniz,,,, sizin karektersizligi gösterir!!!!!! Bu iyi davrandiniz anlamina gelmez..... yazdiklarim istedigim gibi anasilir mi bilmiyorum.......
Aylem Hata yapmis olabilir ama ben onlari dünyada herseyden cok seviyorum, ve en iyi anne ve baba olduklarini biliyorum, dedigim gibi ne yasadigimizi yanliz biz biliyoruz kardesimi geri getiremem onu da herseyden cok seviyorum, tüm aylemi kim ne derse desin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bosver canım kımseye laf anlatamassın sonucta burdakılerde elalem kımse basına gelmeden anlayamaz.herkes ne anlamak ısterse onu anlar bır ınsan senı nasıl kabul edıyorsa oyledır.allah hepınıze sabır versınve kımseyı bu sekılde ımtıhan etmesın.sen ıyı ol yeter bende bır ablayım ve senı cok ıyı anlıyorum kızgınlık anında herşey olur.bende bazen sayarım kardesıme allah belanı versın derım ama ıcımden de tobe cekerım verme dıye dua ederım pişman olurum kımse boyle olmasını ıstemez.

Arkadaşlar hepiniz konu sahibine yüklendiğiminden bahsetmişsiniz. Deşme artık falan demişsiniz de konu deşilmek istenmese konu sahibi kapattırırdı zaten konuyu. Benim bahsettiğim şey konu sahibi üyelerle ailesini savunabilmek adına kavga ediyorsa benim de bunları söyleme hakkım elbetteki var. Bu sizin başınıza gelse triplerinde susturmaya çalışan üyeler var bir de. Çok merak ettiğiniz cevap bu ise vereyim kardeşim öyle bir şey yapmış olsa her ne kadar hatalı olsa da o benim kardeşimdir her hatasıyla kabul ederim elbette kızarım ama hiç bir zaman ölsün gebersin gibi şeyler asla demem. Ailemi de en iyi ben tanıyorum onlar da aynı fikirde olurlar olmazlarsa da telkinler vererek onlara en doğru şeyi söylerim. Ve şundan adım gibi eminim hiç bir zaman kardeşimi millet ne diyecek diye saçma bir düşünce yüzünden yabana atmam. Varsın küfür etsinler. Kim ne derse desin dediğimin arkasındayım. Son olarak konu sahibine soruyorum; o çok önemsediğiniz millet kardeşinizi geri getirebilecek mi?

Arkadaşlar hepiniz konu sahibine yüklendiğiminden bahsetmişsiniz. Deşme artık falan demişsiniz de konu deşilmek istenmese konu sahibi kapattırırdı zaten konuyu. Benim bahsettiğim şey konu sahibi üyelerle ailesini savunabilmek adına kavga ediyorsa benim de bunları söyleme hakkım elbetteki var. Bu sizin başınıza gelse triplerinde susturmaya çalışan üyeler var bir de. Çok merak ettiğiniz cevap bu ise vereyim kardeşim öyle bir şey yapmış olsa her ne kadar hatalı olsa da o benim kardeşimdir her hatasıyla kabul ederim elbette kızarım ama hiç bir zaman ölsün gebersin gibi şeyler asla demem. Ailemi de en iyi ben tanıyorum onlar da aynı fikirde olurlar olmazlarsa da telkinler vererek onlara en doğru şeyi söylerim. Ve şundan adım gibi eminim hiç bir zaman kardeşimi millet ne diyecek diye saçma bir düşünce yüzünden yabana atmam. Varsın küfür etsinler. Kim ne derse desin dediğimin arkasındayım. Son olarak konu sahibine soruyorum; o çok önemsediğiniz millet kardeşinizi geri getirebilecek mi?

Hayir geri getiremicek ler,,, ama her aile baska sizin aileniz öyle oldugu icin benim ailemde öyle düsünmeli diye birsey yok, o an öyle davranmak dogru gelmisdir belki, sinirlerine hakim olamadilar!!!!!!!!! Sen sinirden yaptigin hatalar söylediklerin söz ler yüzünden karsindaki hemen intahar mi edicek diye düsünürsün. Bi hata yapabilirsin ve o hata yüzünden cok daha büyük bi hata olusabilir... Ve pisman olursun, son pismanlik vayda etmez. yeter artik gercekten senin gibiler lütfen yazmasin hatali oldugumu biliyorum, siz de haklisiniz ama bunu kendinize saklayin duymak istemiyorum artik yeterrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr,,, yemin ederim ki ben de dayanamiyorum ve ölmek istiyorum, farkindaysaniz hep geceleri yaziyorum cünkü uyuyamiyorum artik karanlikta gündüz de 2 saat uyuorum okadar, okula gitmiyorum, isimden gitmedigim icin kovuldum,,, ve benim kötülediginiz aileme anneme babama bisey olursa kimsem kalmaz, ve ben yasiyamam, yanliz kalmaktan cok korkuyorum,,, ve eskiden hic düsünmedigim aklima bile gelmeyen seyleri simdi hep düsünüyorum, cok düsünüyorum odamdan sirf yemek yada banyo icin cikiyorum okadar, kimseyle konusmuyorum hic kimseyle... hic bir arkadasim kalmadi hepsiyle kontagim bittiiii, duygu sömürüsü yapmak istemiyorum... kardesimi kaybetigimizi yazdigimda son olcakti... ama nicin birakmadim buraya yazmayi bilmiyorum yazmak istiyorum hem istemiyorum, bazen bana iyi geldigini hisetiyorum arada bi de kötü... Ben hayatimi yine en kisa zamanda yoluna koycam, ve cok mutlu olcam ve ozaman asla bidaha buraya yazmicam...
nasil mutlu olcaksin kardesinin vebali üstündeykene diceksiniz, hatali oldugumu biliyorum, ama hepsi benim sucum degil, kizginlikta yaptim ve o da bunu biliyor, biz kardesiz cok tartismalar kizginliklar gecti aramizda ama sonra unutuluyordu... o onu kizginlikta yazdigimi da biliyor eminim!!!!
Ve ben kimseyle kavga etmiyorum burda.

Son düzenleme:
Piyarciğim, lütfen bir psikiyatra görün, bunu kendi başına halletmeye çalışma. Sen ne kadar çabuk düzelirsen, anne babana da o kadar çabuk yardımcı olabilirsin. Sen git doktora biraz toparla kendini, belki sonra tüm aile devam edersiniz. Bunu acilen yapmanız gerekiyor bana kalırsa. Siz yurtdışındasınız sanırım, inşallah orada gidebileceğiniz bir uzman bulabilirsiniz.

Senin yaptıklarının nedeninin çevre baskısı olduğunu bile bile sana baskı yapmaya devam eden buradaki çevreye de aldırma. Sen zaten onların söylediğinin 100 katı fazla kendini suçluyorsun, ben ve bazılarımız bunun farkında. Geçmişte çevre baskısı yüzünden bugün çok pişmanlık duyduğun şeyler yaptın, artık bu baskıya kulaklarını tıka, seni tekrar etkilemesine izin verme. Çok öpüyorum seni, biran önce toparlanmanı diliyorum.

Piyarciğim, lütfen bir psikiyatra görün, bunu kendi başına halletmeye çalışma. Sen ne kadar çabuk düzelirsen, anne babana da o kadar çabuk yardımcı olabilirsin. Sen git doktora biraz toparla kendini, belki sonra tüm aile devam edersiniz. Bunu acilen yapmanız gerekiyor bana kalırsa. Siz yurtdışındasınız sanırım, inşallah orada gidebileceğiniz bir uzman bulabilirsiniz.

Senin yaptıklarının nedeninin çevre baskısı olduğunu bile bile sana baskı yapmaya devam eden buradaki çevreye de aldırma. Sen zaten onların söylediğinin 100 katı fazla kendini suçluyorsun, ben ve bazılarımız bunun farkında. Geçmişte çevre baskısı yüzünden bugün çok pişmanlık duyduğun şeyler yaptın, artık bu baskıya kulaklarını tıka, seni tekrar etkilemesine izin verme. Çok öpüyorum seni, biran önce toparlanmanı diliyorum.

cok sagol :KK61: evet ben de düsündüm, ama burda nette yazmak anlatmak kolay, ama bir insanin karsisina gecip sölüyemem anlatamam, yüz yüze olmaz... Bu yüzden bütün arkadasliklarim okulum isim bitti, beni gördüklerinde sorucaklar konusmak isticekler bu konuyu benlen diye herkez den uzak duruyorum!!! Yeni bi baslangic en güzel bu sehirden tasinarak olurdu, yeni arkadas yeni cevre edinerek,,, hatda türklerin olmadigi bi sehir de, burdaki türkler türkiye deki gibi degiler bunu icinizde burda yasayanlar biliyor!!!!!! hem bizim yasadigimiz yer kück bir sehir ve nerdeyse herkez birbirini taniyor, cok istiyorum burdan tasinmak ailemde istiyor, ama önce yasadigimiz evi satmamiz lazim ondan sonra diyo babam, ama bu sürer!!!

Son düzenleme:
:KK61: evet ben de düsündüm, ama burda nette yazmak anlatmak kolay, ama bir insanin karsisina gecip sölüyemem anlatamam, yüz yüze olmaz... Bu yüzden bütün arkadasliklarim okulum isim bitti, beni gördüklerinde sorucaklar konusmak isticekler bu konuyu benlen diye herkez den uzak duruyorum!!! Yeni bi baslangic en güzel bu sehirden tasinarak olurdu, yeni arkadas yeni cevre edinerek,,, hatda türklerin olmadigi bi sehir de, burdaki türkler türkiye deki gibi degiler bunu icinizde burda yasayanlar biliyor!!!!!! hem bizim yasadigimiz yer kück bir sehir ve nerdeyse herkez birbirini taniyor, cok istiyorum burdan tasinmak ailemde istiyor, ama önce yasadigimiz evi satmamiz lazim ondan sonra diyo babam, ama bu sürer!!!

Ama, arkadaşa anlatmakla bu aynı şey olamayacak ki, doktor orada işini yapacak, seni yargılamaya kalkmayacak. Biz burada ne kadar yardımcı olmaya çalışsak da biz bu işin profesyoneli değiliz. Doktor belki sana bazı ilaçlar verecek, önerilerde bulunacak. Ayrıca, sen kendini hazır hissetmediğin sürece seni herhangi bir şey için zorlamayacaktır doktor. Sen yine de bu konuyu biraz daha düşün istersen, kendini belki bir süre sonra daha hazır hissedersin.

İnşallah bir an önce arzu ettiğiniz çevre değişikliğini de yaparsınız, bu da dediğin gibi size iyi gelecektir.

cok sagol :KK61: evet ben de düsündüm, ama burda nette yazmak anlatmak kolay, ama bir insanin karsisina gecip sölüyemem anlatamam, yüz yüze olmaz... Bu yüzden bütün arkadasliklarim okulum isim bitti, beni gördüklerinde sorucaklar konusmak isticekler bu konuyu benlen diye herkez den uzak duruyorum!!! Yeni bi baslangic en güzel bu sehirden tasinarak olurdu, yeni arkadas yeni cevre edinerek,,, hatda türklerin olmadigi bi sehir de, burdaki türkler türkiye deki gibi degiler bunu icinizde burda yasayanlar biliyor!!!!!! hem bizim yasadigimiz yer kück bir sehir ve nerdeyse herkez birbirini taniyor, cok istiyorum burdan tasinmak ailemde istiyor, ama önce yasadigimiz evi satmamiz lazim ondan sonra diyo babam, ama bu sürer!!!

buraya yazıp anlatmak kolay olabılır burdakıler senın ruh saglıgını daha cok bozuyorlar.herkes sınırlıyken herseyı yapabılır.ben 13 yasımdan 20 yasına kadar gunluk tuttum ve sakladım sımdı yaşım 26 gecmısı okudugumda ne kadar gereksız seyler ıcın ne kadar sacma sapan sozler sarfetmısım neler yapmısım cahılleıkle o zamn aglayarak yazdıgım seylerı bıle sımdı gulerek okuyorum. sende sınırlıyken bır anda yazdın buraya ve bu yazdıklarından dolayıda yargılanman yanlıs.sen psıkolejık yardım al canım gecıcek herşey

piyar;
Konunu ılk okudugumda, boyle sonuclanacagını hıs dusunmemıstım.
Ofkeyle boyle konusuyorlar, zamanla unutacaklar, zamanla ıyı olacaklar dıyordum.

Son yazdıgın gelısem ıle cok sasırdım, ınanamadım.

Sen kardesın ıcın dua et, hıc degılse onu affetmesı ıcın mevlaya yalvar.

Rabbım acılarınızı bır an once hafıfletsın.

Sanırım bu olay, elalem ıcın yasamanın ne kadar manasız oldugunu anlamamız ıcın yeterlıdır.

'elalem ne der?!' ciler yüzünden gencecik bir kıza oldu olan...siz de ne ablaymıssınız pesss!

Uzaktan davulun sesi nasıl hoş geliyor demi arkadaşlar size.... Ama unutmayınki ateş düştügü yeri yakar..................

Anlamini bilen varmi????????????????????????????????

Dün Sabah Annemle Hollanda ya gitik, eskiden eliyetimizi yeni aldigimizda hep rawzayla gidiyoduk alisverise, Hollanda da Venlo bize yarim saat uzaklikta en az 2 haftada 1 giderdik.
ilk yeni eliyeti aldigimizda ikimiz bi araba paylasiyoduk o yüzden hep tartisiyoduk kim sürcek diye, bidefa yolda kücük bi kaza yapmisti, lambada arkadan bi arabaya vurmustu!
Dün o yoldan gectim, o lamba Kirmizi oldu ve ben o gün aklima geldi kaza yaptigi gün, offff icim yandi, neyse
sonra aksam rüyamda nasil yazsicagimi bilmiyorum biraz karisikti bazi seyleri unutum.
Ben araba kulaniyordum rawza yanimda oturuyodu ve gülüyodu, o an öldügünü sanki unutmustum, keyfimiz yerindeydi sira bende diyodu bir yerde dur degistirek ben sürcem diyodu ama cok neseli ve gülerek, bende yok vermicem diyodum yarin tüm gün sen kulan gibi biseyler diyodum, o da arabanin ne diyolarcekmece gibi bisey aciliyo ya orda eskiden bi nazar boncegu vardi onu ariyodu hep gülüyo du nazar boncugu nerde dedi nicin burda degil dedi, hep yanimizda olsun yoksa bize nazar deger diyodu ve gülüydu yine sonra aklima geldi onun öldügü ve ben ona sen öldün dedim o da hic bisey demedi gülmesi kesildi ve üzüntülü bana bakti bende rawza sen öldün demi dedim yine o hep bakti cok üzüntülü hic konusmadi daha öyle uyandim

offfff basta nicin unutum öldügünü nicin sonra aklima geldi, niye okadar sacma sorular sordum rüyamda? Okadar cok sey bilmek istiyom ki nicin onlar dan birini sormak gelmedi ya aklima??acaba beni affeti mi diye sorsaydim gelen cevap,,,, gercekten rawza dan mi olurdu yoksa alti üstü anlamsiz bi rüyami?????? bU RÜYANIN BI ANLAMI VAR MI???????
normalde aksamlari yatamam ama dün cok uykum geliyodu, belki gercekten anlami var dir ?????????????????????

Son düzenleme:
arkadaslar yeter ya kiz buraya biraz rahatlamak icin yaziyor sizde kizi iyice cileden cikartiyorsunuz olan olmus gecmisi birakip önümüze bakalim piyara yardimci olalim sinirle hepimizin agzindan kötü sözler beddualar cikiyor ama sonra pisman oluyoruz bizler hicmi kardeslerimizle kavga edip kötü laflar sarfetmedik ama hepsi o anlik onlarin cani yansin istermiyiz kizin cektigi vicdan azabi yeter birde biz aci cektirmeyelim

lütfen olumsuz düsüncelerinizi kendinize saklayin yikici olmaktansa yapici olalim.................

araştırdım biraz rüyada ölen bir kişiyi gülerken görmek iyi temiz bir habere işarettir yazıyordu.

olan oldu için sızladı sızlamaya devam ediyor. ki emin ol kardeşini tanımadığım halde bile benimde içim cız etti.

artık zaman geriye dönmeyecek üzülme desem de yersiz olacak üzüleceksin ama onu iyi düşün hep.

onun için dua et. emin ol bu seni ve kardeşini çok rahatlatacak.

Canım...genellikle rüyalara inanılır...rüya yorumları...rüya tabirler...pekçok kitaplar vardır bu konuda.
Ama ben asla inanmıyorum....hiçbir zaman da acaba ne anlama geliyor diye düşünmem...çünki..biliyorum ki...o gün..o konuyla ilgili gibi bişeyler düşünmüş oluyorum...o gün aklıma gelmese bile sonradan düşününce buluyorum...yani..beynimiz hiçbir şeyi atlamıyor...biz farkında olmasak bile.
Sen de..anlattığın gibi...kardeşinle gittiğiniz yerden geçmişsin o gün bak.
Artık düşünme...insanların başına ne geleceği belli değil...öyle olsaydı...şöyle olsaydı diye düşünmeyi bırak.
Ayrıca...daha öncede yazdım...kardeşin, gittiğinde o sevdiği kişiden beklediklerini bulamadı ve esas bu sebepten üzülüp psikoloji bozuldu...eğer...orada mutluluğu bulmuş olsaydı....ailenin...yada senin söylediklerin hiçbir önemi yoktu. Çünki herşeyi göze almıştı zaten.
Ben...aynen böyle düşünüyorum...sende...bide böyle düşün.
.

Son düzenleme:
X