Kızıl bakır saçımı siyaha boyamak istiyorum.

cerridwennnn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2023
6
1
23
Merhaba ! Öncelikle doğal saç rengim koyu kumral fakat yaklaşık 5 yıldır kızılın her tonunu denedim. En son açıcı 3 yıl önce kullandım ve 3 yıldır da kızıl bakırım. Fakat çok sıkıldım ve siyah denemek istiyorum. Ama birkaç kişiye sorduğumda kızıl tonları üzerine siyah yapıldığında saçın sürekli kızılı kustuğunu ve siyahın ancak 5-6. sefere tam olarak tuttuğunu söylediler. Ayrıca siyahtan sıkılırsam naparım diye de korkuyorum açtırma kısmı çok problemli olduğundan. Öncelikle koyu kumrala boyayıp ardından yarı kalıcı bir siyah boyayla (Jean's color gibi) boyamayı düşünüyorum. Sizce bu yöntem işe yarar mı ? Ya da ne yapmalıyım ?

Hep uçlarda geziyorsunuz. Kızıl siyah. Dönüşü en zor renkler. Sıkılma ihtimaliniz varsa küllü kahveye boyatın. En azindan daha az yakarak dönersiniz.

Merhaba, kızıl kullanıyorum demişsiniz kızıl renk saçtan akar mı, akarsa ne renk olur beni bilgilendirebilir misiniz ? Zemin platin değilse yani boya yapılmadan önce açma işlemi yapılmadıysa saçtan akar mı yoksa kalır mı ?

Merhaba, kızıl kullanıyorum demişsiniz kızıl renk saçtan akar mı, akarsa ne renk olur beni bilgilendirebilir misiniz ? Zemin platin değilse yani boya yapılmadan önce açma işlemi yapılmadıysa saçtan akar mı yoksa kalır mı ?
Maalesef tamamen akmıyor. Uzunca bir süre Ateş Kızılı ve Vişne rengi kullandım açıcı kullanmadan doğal saç rengim üzerine. Benim saçım normalde koyu kumral saç rengine ve yapısına göre değişir illaki. Ama ateş kızıldından kızıl bakıra geçmek istediğimde yaklaşık bir 4 ay hiç
boyamadım saçımı. Renk sadece canlılığını yitirdi ama kızıl tamamen hiç akmadı. O yüzden çok uzak renkler olmasa bile açıcı kullanmak zorunda kaldım bakıra geçerken. Şimdi saçımın sadece uçlarında açıcı kaldı. Kızıl bakır akınca uçları sarıya çalıyor, açıcı kullanılmayan yerleri daha kahve bakır oluyor. Yani tamamen akmıyor hiç.

Hep uçlarda geziyorsunuz. Kızıl siyah. Dönüşü en zor renkler. Sıkılma ihtimaliniz varsa küllü kahveye boyatın. En azindan daha az yakarak dönersiniz.
Yani aslında hiç yanma problemiyle karşılaşmadım çok oynamama rağmen rengiyle. Yarı kalıcı boya fikri de siyahın sakıncalı bir renk olmasından kaynaklı zaten.

Yani aslında hiç yanma problemiyle karşılaşmadım çok oynamama rağmen rengiyle. Yarı kalıcı boya fikri de siyahın sakıncalı bir renk olmasından kaynaklı zaten.
o siyahı bir kez değdirirsen saçına tebeşir boya değilse kurtulanıyorsun donemiyorsun bence kahve yap hayatta siyaha girişme saç boyama gibi bir alışkanlığın varsa

Maalesef tamamen akmıyor. Uzunca bir süre Ateş Kızılı ve Vişne rengi kullandım açıcı kullanmadan doğal saç rengim üzerine. Benim saçım normalde koyu kumral saç rengine ve yapısına göre değişir illaki. Ama ateş kızıldından kızıl bakıra geçmek istediğimde yaklaşık bir 4 ay hiç
boyamadım saçımı. Renk sadece canlılığını yitirdi ama kızıl tamamen hiç akmadı. O yüzden çok uzak renkler olmasa bile açıcı kullanmak zorunda kaldım bakıra geçerken. Şimdi saçımın sadece uçlarında açıcı kaldı. Kızıl bakır akınca uçları sarıya çalıyor, açıcı kullanılmayan yerleri daha kahve bakır oluyor. Yani tamamen akmıyor hiç.
çok teşekkür ederim

Kızıl bakir tonları için asla açıcı kullanmaya gerek yok.Açilmazsa asla tutmaz diyenlere inanmayın.İki ya da en geç üç boyamaya renk saçınıza oturuyor,kızıl ve bakır tonları sürekli akan renkler zaten,markaya ve boyaya göre daha uzun ya da kısa sürede akarlar.Siyahi hiç tavsiye etmem,dönmesi en zor renktir.

Kızıl bakir tonları için asla açıcı kullanmaya gerek yok.Açilmazsa asla tutmaz diyenlere inanmayın.İki ya da en geç üç boyamaya renk saçınıza oturuyor,kızıl ve bakır tonları sürekli akan renkler zaten,markaya ve boyaya göre daha uzun ya da kısa sürede akarlar.Siyahi hiç tavsiye etmem,dönmesi en zor renktir.
Saçlarımın altında platine kadar açılmış paketler var. Tarçın bakır akınca hangi renge döner bir bilginiz var mı ?

Açıcı şu anda kullanmıyorum zaten. Saçımın tamamen turuncu olmasını istediğim için 3 yıl önce hiç kızıl kalmasın diye açıcı kullanmıştım. Sorum daha çok siyah içindi. Teşekkür ama.

Kendi haline bıraksam sarıya dönermi ki
Hiç zannetmiyorum açıkçası. Öyle bir şey mümkünse de en azından 1 yıl alır diye düşünüyorum. Çünkü bakır veya kızılın üstüne kahve tonları atıldığında bile 6-7 boyamada kızıl tamamen saçtan kayboluyor. Yani bu da en iyi ihtimalle ayda bir boyatsanız bile 7 ay demek. 7 aylık dip ve akma sürecindeki o turuncu rengin 7 ay kalması demek.

X