Kızım beni sevmiyor yardımmm

25burcu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2019
60
8
29
Merhabalar 2 yaşına yeni girmiş bir kızım var 1 aydır benimle ilgilenmiyor babası evde yokken biraz iyi geçiniyor normalde en çok beni isterdi yanında. Şimdi ne öpmeme ne sarılmama izin veriyor hele ki babası geldiğinde daha çok yemeğimi babam yedirsin ayakkabı babam giydirsin babamı seviyorum sen git sürekli beni kendinden dışlıyor sadece babası da değil yanımızda aileden biri oluncaya aynı durum ayakkabımı dedem giydirsin babaannenle oynucam annemle gidicem gün içinde sürekli onunla ilgilenip oyunlar oynuyorum ama o aralarda bile beni istemediği oluyor babası geldiğinde sadece bezini değiştirmem için geliyor ne yapmam lazım nasıl bir yaklaşımda bulunmam gerek bilmiyorum bu durum beni üzüyor hemde çocuğumdan uzaklaştırıyor saçma ama kırılıyorum ağlıyorum bu durumu yaşayan anneler varsa lütfen yardım edin

Merhabalar 2 yaşına yeni girmiş bir kızım var 1 aydır benimle ilgilenmiyor babası evde yokken biraz iyi geçiniyor normalde en çok beni isterdi yanında. Şimdi ne öpmeme ne sarılmama izin veriyor hele ki babası geldiğinde daha çok yemeğimi babam yedirsin ayakkabı babam giydirsin babamı seviyorum sen git sürekli beni kendinden dışlıyor sadece babası da değil yanımızda aileden biri oluncaya aynı durum ayakkabımı dedem giydirsin babaannenle oynucam annemle gidicem gün içinde sürekli onunla ilgilenip oyunlar oynuyorum ama o aralarda bile beni istemediği oluyor babası geldiğinde sadece bezini değiştirmem için geliyor ne yapmam lazım nasıl bir yaklaşımda bulunmam gerek bilmiyorum bu durum beni üzüyor hemde çocuğumdan uzaklaştırıyor saçma ama kırılıyorum ağlıyorum bu durumu yaşayan anneler varsa lütfen yardım edin
Çok kuralcı mısınız ? Çocuklar rahatı sever ve ister çünkü

Hiç bir fikrim yok aynı ilgi alaka aynı rutinler aynı sevgi bi değişiklik veya travmada söz konusu değil tamam kız çocukları babaya düşkün olurlar derler ama bizim ki babaya düşkünken beni reddediyor bütün gün eğlendirmek için kendimi paralıyorum biraz önce bile uyandı git diye ağladı herhangi kıracak üzecek bi davranışımda olmadı

bilmiyorum kırsın döksün kirletsin ses çıkarmam hatta eğlenerek dökülsün boşver sileriz diye bir sözümüz var yemek döküldüğünde bile benden önce o der sadece dışarda biraz pinpirilki olabilirim dikkat et düşersin koşarken önüne bak yavaş tarzı söylemlerim var

bilmiyorum kırsın döksün kirletsin ses çıkarmam hatta eğlenerek dökülsün boşver sileriz diye bir sözümüz var yemek döküldüğünde bile benden önce o der sadece dışarda biraz pinpirilki olabilirim dikkat et düşersin koşarken önüne bak yavaş tarzı söylemlerim var
Bu kadarını tüm anneler yapıyor bence pimpirikli olduğunuzu düşünmedim. Belki tüm gün sizle olunca sıkılıyordur. Farklı oynayacak birini istiyordur. Siz de belki fazla alınganlık yapmış olabilir misiniz ? Benim en küçük oğlum 8-9 aylıkken bile bende fazla durunca sıkılıp babasına yöneliyordu.

Çok kuralcı mısınız ? Çocuklar rahatı sever ve ister çünkü

Bu kadarını tüm anneler yapıyor bence pimpirikli olduğunuzu düşünmedim. Belki tüm gün sizle olunca sıkılıyordur. Farklı oynayacak birini istiyordur. Siz de belki fazla alınganlık yapmış olabilir misiniz ? Benim en küçük oğlum 8-9 aylıkken bile bende fazla durunca sıkılıp

Yani olabilir bütün gün benimle ama sürekli reddetmesi çok üzücü hele ki seni sevmiyorum diyince ister istemez kırılıp üzülüyorum

Benim kızda babacı oldu. Babaya gidelim, baba gelsin, babayi arayalim, baba yedirsin. Ama sizden farkli olarak baba yaninda yokken babaanne/hala/anneanne yapsin demiyor, bana geliyor.
Bir miktar benimde kalbim kırık bu konuda

Kiziniz mi seni sevmiyorum diyor? Sevmemeyi bilmesi bana ilginc geldi. Birisi ogretiyor olabilir mi
Evet sevmeyi biliyor babamı seviyorum diyor babaannemi seviyorum diyor dediğinizden biraz şüpheleniyorum bu tavırları başlamadan babaannesi gelmişti ondan sonra bi kaç gün sonra böyle oldu onlarında öyle huyu var mesela işim olduğunda bıraktığımız zaman seni hiç sormadı babasını sordu gibi söylemleri var ama bilmiyorum günahını da almak istemem

Evet sevmeyi biliyor babamı seviyorum diyor babaannemi seviyorum diyor dediğinizden biraz şüpheleniyorum bu tavırları başlamadan babaannesi gelmişti ondan sonra bi kaç gün sonra böyle oldu onlarında öyle huyu var mesela işim olduğunda bıraktığımız zaman seni hiç sormadı babasını sordu gibi söylemleri var ama bilmiyorum günahını da almak istemem

Babayi muhakkak soruyolar.
Ama sevmeme konusuna takildim. Cocuklar herseyi aileden öğreniyor. Biz herseye cici, guzel, sevdik, anne baba x'i seviyor gibi cumleler kullandigimiz icin benim kizim sevmemeyi bilmiyor, sevmeyi biliuor. O yuzden birisi ogretmis olabilir dedim.

evet o biraz şaşırttı bizide nasıl yaklaşacağımı bilmiyorum umarım düzeliriz

Dönemsel olabilir mi ? Benim oğlum 24 aylık geçen ay benim yanıma hiç gelmiyordu sürekli babayla oynamak istiyordu . Şimdi de bana aşırı düşkün . Sürekli benimle oyun istiyor babasina bakmıyor bile görseniz babası her gün dövüyor filan sanırsınız 😅😅😅

Umarım öyle olur şuan nasıl rahatlattınız beni bilemem çok teşekkür ederim 🥰 sürekli birlikte olup çok düşkünken biranda böyle davranınca gerçekten çok üzücü bi durum

evet o biraz şaşırttı bizide nasıl yaklaşacağımı bilmiyorum umarım düzeliriz

Babayla daha cok egleniuolar acikcasi. Kuduruyolar falan. Anneyle oynanan oyunlar daha sakin. Bende basta cok uzulmustum ama sonradan alistim. Sadece size seni sevmiyorum demesi sorun bence. Bunun kaynagini araştırın

X