Kızım hiçbir şey yemiyor :(

Sebzeyi asla ağzına sürdüremiyorum, 1 yaşından sonra sebze işi bitti bizde ne yaptıysam yediremedim..
Meyve deseniz sadece muz yer, çocuk resmen diğer meyvelerin tadına bakmayı bile reddediyor.
İnşallah biri çıkar ben şu yolla çözüm buldum der hemen deneriz :KK43:
Ya ben yanlis oldugunu biliyorum ama cizgi film aciyorum ya da bahcede oynarken eline tutusturuyorum, o sekilde ufak ufak yiyor. Masaya oturayim da meyve yiyeyim diye bir sey mumkun olmuyor bizde.

Ya ben yanlis oldugunu biliyorum ama cizgi film aciyorum ya da bahcede oynarken eline tutusturuyorum, o sekilde ufak ufak yiyor. Masaya oturayim da meyve yiyeyim diye bir sey mumkun olmuyor bizde.
Doğru değil biliyorum ama çizgifilm olayını bende denedim son çare olarak yine sonuç alamadım. Artık gerçekten sinirlerim çok bozuluyor :KK43:

Allah razı olsun, duanız çok kıymetli 🙏🏻😍 bu konu için doktora da gittik, inanın ki fizyolojik hiçbir problem yok hatta enteresan şekilde değerleri bile iyi çıkıyor.
Ama yemin olsun ki kahvaltı öğünü dışında hiçbir şey yediremiyorum. Kahvaltı dediğim de öyle peynir vs değil. Artık vitamin alsın diye muzlu fındıklı yumurtalı bir karışım yapıyorum pekmez falan sabah onu yiyor
Belki geçiş dönemi gibi bir şey olabilir mutlaka geçecek bu dönem bazen o yaşlarda olabiliyormuş içinizi ferah tutun hem değerleri de iyiymiş Maşallah :KK36: :nazar:

Belki geçiş dönemi gibi bir şey olabilir mutlaka geçecek bu dönem bazen o yaşlarda olabiliyormuş içinizi ferah tutun hem değerleri de iyiymiş Maşallah :KK36: :nazar:
Çok teşekkür ederim, o kadar uzun sürdü ki inancımı kaybettim artık inşallah bir günde bozulduğu gibi yine bir günde düzelir 🙏🏻🙏🏻😍

Dønem dönem oluyor istahsizlik ,doktorun dedigi de bu sekilde hem de kendi cocuklarimdan biliyorum.
Degerleri boyu kilosu normal sinirlardaysa sikjnti yok

Dønem dönem oluyor istahsizlik ,doktorun dedigi de bu sekilde hem de kendi cocuklarimdan biliyorum.
Degerleri boyu kilosu normal sinirlardaysa sikjnti yok
Yaklaşık 1 yıldır böyle ite kaka yediriyoruz, inanın ki son 3 aydır ite kaka bile yemiyor :KK43:

Kafaya taktıkça daha kötüye gidiyor kendim deneyimlediğim için söylüyorum bırakınca bir süre sonra bakıyorsun yiyor

Kafaya taktıkça daha kötüye gidiyor kendim deneyimlediğim için söylüyorum bırakınca bir süre sonra bakıyorsun yiyor
O kadar uzun zaman oldu ki, dönemseldir dedim geçici dedim takmamaya çalıştım ama artık gerçekten moralim çok bozuluyor :KK43:

O kadar uzun zaman oldu ki, dönemseldir dedim geçici dedim takmamaya çalıştım ama artık gerçekten moralim çok bozuluyor :KK43:
Ben seni anlıyorum oğlum 2.5 yaşında senin kızla aynı . Doğumdan sonra hemen sütüm geldi çok güzel emiyordu 40 a yakınken bir akşam durduk yere sağ koluma yatınca ağlamaya başladı sağ göğsümü istemedi o zaman sorunlar başladı . Ben sağ tarafı da emsin diye zorladım bu sefer diğer tarafta da zorlandı vs bir şekilde emmeye devam etti ama ben bittim . 4. Ayda mama takviyesi yapalım dedik kabul etmedi . 5. Ayda ek gıdaya başladık çok güzel yiyordu 6. Ayda onu da bıraktı .9. Ayda sorun yaşatmadan emmeye devam etti 23 ay emdi . İştah olayı hep sorunluydu İnan ki daha yeni diş mevzuları bitmek üzere ve düzgün yiyor artık 18 aylıkken vs hep sorundu . O yüzden seni anlıyorum ama maalesef üzerine düştükçe bin beter kötüye gidiyor kendim deneyerek gördüm

Ben seni anlıyorum oğlum 2.5 yaşında senin kızla aynı . Doğumdan sonra hemen sütüm geldi çok güzel emiyordu 40 a yakınken bir akşam durduk yere sağ koluma yatınca ağlamaya başladı sağ göğsümü istemedi o zaman sorunlar başladı . Ben sağ tarafı da emsin diye zorladım bu sefer diğer tarafta da zorlandı vs bir şekilde emmeye devam etti ama ben bittim . 4. Ayda mama takviyesi yapalım dedik kabul etmedi . 5. Ayda ek gıdaya başladık çok güzel yiyordu 6. Ayda onu da bıraktı .9. Ayda sorun yaşatmadan emmeye devam etti 23 ay emdi . İştah olayı hep sorunluydu İnan ki daha yeni diş mevzuları bitmek üzere ve düzgün yiyor artık 18 aylıkken vs hep sorundu . O yüzden seni anlıyorum ama maalesef üzerine düştükçe bin beter kötüye gidiyor kendim deneyerek gördüm
Ya gerçekten anne olmak deli işi diyorum bazen, o yemedikçe benim de yiyesim gelmiyor :KK43: hiç zorlamıyorum yemeği tepsiye koyuyorum bırakıyorum önüne hani kendisi heves etsin yesin diye, internetten değişik şekilli tarifler buluyorum belki oyun gibi olur yer diye inan ki her yolu denedim.
Seni de çok iyi anlıyorum, benim de kızım doğunca hemen emmeye başladı 3 aylıkken bir anda meme reddi yaşadık iki meme için de. Tam 20 gün uğraştım, sadece gece uyku arasında emiyordu. Her yolu denedim, beraber ılık suyun altına girdik vs en son ten tene temasla aşmıştık.
İştahsız bebe çok zor :KK43: rabbim bütün bebelere iştah versin 🙏🏻
O kadar özeniyorum ki evde pişen yemeği sofrada yiyen bebeklere

Ya gerçekten anne olmak deli işi diyorum bazen, o yemedikçe benim de yiyesim gelmiyor :KK43: hiç zorlamıyorum yemeği tepsiye koyuyorum bırakıyorum önüne hani kendisi heves etsin yesin diye, internetten değişik şekilli tarifler buluyorum belki oyun gibi olur yer diye inan ki her yolu denedim.
Seni de çok iyi anlıyorum, benim de kızım doğunca hemen emmeye başladı 3 aylıkken bir anda meme reddi yaşadık iki meme için de. Tam 20 gün uğraştım, sadece gece uyku arasında emiyordu. Her yolu denedim, beraber ılık suyun altına girdik vs en son ten tene temasla aşmıştık.
İştahsız bebe çok zor :KK43: rabbim bütün bebelere iştah versin 🙏🏻
O kadar özeniyorum ki evde pişen yemeği sofrada yiyen bebeklere
Günlük düzenini bana yazar mısın ? Kaç öğün saat araljkları vs vs herşeyi

Günlük düzenini bana yazar mısın ? Kaç öğün saat araljkları vs vs herşeyi
Vallahi son 6 aydır hiç düzen yok çünkü yemiyor. Ama öncesinde sabah kahvaltısı, öğlen yemeği, ara öğün, akşam yemeği ve yatmadan önce muhallebi öğünü vardı.
Şimdi bir tek kahvaltı, gerisi yesin diye menü çıkarmak

Kızlar merhaba,
2.5 yaşında bir evladım var. 1.5 yaşına kadar çok güzel yemek yiyordu, geçen yaz Edremit'e anneannemin yanına gittik ev o kadar sıcaktı ki tarif etmemin imkanı yok biz yetişkinler bile o sıcakta yemeden içmeden kesildik yani, doğal olarak o dönem kızım da az yemeye başladı asla üstüne gitmedim çocuk sıcaktan bunalıyor bizim gibi diye.
O günden sonra bizim iştah sorunumuz başladı, ara ara düzeldi ama baki kaldı :KK43:
Yediği 3-5 tane şey var, bazen onları bile yemiyor. Sabah kahvaltı yapıyor sadece. Sonrası için ameliyatlı halimle tarifler buluyorum bir sürü menü çıkarıyorum ama yok, çocuk ağzına bile sürmüyor.
Doktorumuz değerleri normal sorun yok dedi ama ana yüreği çok üzülüyorum.
Bu çocuk böyle nasıl beslenecek? Makarna, pilav, patates kızartmasıyla ömür mü geçer? Hiçbir besin değerleri yok.
Eskiden tavuk, et, köfte, balık her şeyi yerdi. Her zaman çok yemek seçen bir çocuktu ama alternatif sunabiliyordum.
Kendimi o kadar çaresiz hissediyorum ki, ne olur bana akıl verin ne yapmak gerekiyor?
Aynı sorun bizde de var,bir buçuk yaş bizimki.ben de çok üzülüyorum.bizim bir de bazen yediği beğendiği şeyleri de reddediyor bir gün severse ertesi gün o sevdiğini de yemediği oluyor

Aynı sorun bizde de var,bir buçuk yaş bizimki.ben de çok üzülüyorum.bizim bir de bazen yediği beğendiği şeyleri de reddediyor bir gün severse ertesi gün o sevdiğini de yemediği oluyor
Bizim tam olarak geçen sene başladı, 1.5 yaşındaydı hala devam ediyor. İnşallah siz bize benzemeyin çok zor

X