kızım su içmeyi reddediyor ve dogal olarak kabız oldu

shannon

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2007
1.587
843
arkadaslar 7 aylık kızım var 6 ay anne sütü aldı su bile vermedim simdi anne sütü ve ek gıda veriyorum ancak cok zorlanıyorum corba dıdında hiç bir sey yemek istemiyor ve kesinlikle su içmiyor ne yapsam olmadı kac tane suluk denedim olmadı bardakla vermeye calıstım simdi kabız oldu ıkınıyor ama yapamıyor melegim ne yapsam care olarak ne önerirsiniz kabak yemegi yaptım suyundan içti biraz kayısı suyu yaptım içmedi bile dedim ya corba dısında bir sey istemiyor yogurt bile birde diş cıkartıyor ondan olabilirmi nolur yardımcı olun

Yoğurt tek başına kabızlık yapabilir içine biraz zeytinyağı koy canım benim kızım da bazen zorlanıyor özellikle armut ,elma püresi veriyorum içine de kuru kayısı atıp blenderden geçiriyorum son çare olarak da şırınga ile poposuna zeytinyağı enjekte ediyoruz

suyu bireronla ver kaşıkla ver belki suluktan içmek istemiyordur. benim kızım önce suluktan istemedi bir süre biberonla verdim sonra suluk kullanmaya başladım

benim kızımda çok zor su içiyor.kaşıkla besliyorum biberonu kabul etmedi.bişey verirken 2 3 kaşığın ardından 1 kaşık su veriyorum o zaman anlamıyor bile.dene istersen

Canım verdiğin besinlerin içine az zeytinyağı kat şüko nun dediği gibi yoğurt çok mantıklı..

aynı sorunu yaşadık şimdi başka bir arkadaşada yazdım ben bizim bebeğin kullandığı multitabs vitamin ilacının damlalığını kullanarak alıştırdım o damlalıkla oynarken farkında olmadan su da ıhlamurda meyvesuyuda içiyordu böyle bir hafta oynaya oynaya damak tadı alıştı şimdi bardakla bile içiyor.farklı yöntemler bulmak gerekiyor bebeğim su içmeyince kabız olmuştu.Doktor tavsiyesi kabız için yemeklerine bir tatlı kaşığı zeytin yağı,bir kere günde ıhlamur,kayısı kaynatıp verebilirsin kabak,elma iyi geliyor.

anne sütü alıyorsa su da içmek istemiyorsa zorlama dedi benim dr ben gene de kaşıkla veriyorum aklıma estikçe yarısı dökülüyor ama olsun o da yeter

X