Doğuma Hazırlık kızımın ismini Ayşe Lina koymak istiyorum nasıl sizce?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
SÜPERRRRRRRRRRRR.canım benim kızımın adıda lina.cennetdeki hurma ağacının fidesi,arapca anlamıda bizim için.ablasının ismide LARA.ismi ile yaşasın.adı belli oluca yazarsan sevinirim.

lina çok güzel bir isim bence..ayşe ismini sıradan bulmama rağmen bu ikilemeyi beğendim..hoş duruyor...sağlıkla gelsin bebeğiniz ...

ben kendi adıma arapça farsça ya da yabancı kelimelerden isim sevmiyorum bir türk olarak türkçe isim koymak daha mantıklı geliyor bana..hiç bir arabın bir türk ismi koyduğunu duymadım görmedim kuranda geçiyor evet arapça ama biz türkçe karşılığını kullanmalıyız diye düşünüyorum örneğin lina hurma ağacı ee hurma ağacı koyun o zaman ki bu da olmaz o zaman bence türkçe duyunca herkesin anladığı bir isim çok daha güzel..bu benim fikrim tabi diğer düşüncelere de saygı duyuyorum elbette..

Lina ismini bende çok seviyorum arap ve müslüman ülklerinde çok yaygın fakat türkiyede öyle değil...Rabbim banada nasib ederse Lina ismini düşünürüm:)

X