Kızlar 3 aylık bebek beslenmesi hakkımda.

MaviKelebekkk1

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2023
43
3
25
Kızlar bebeğim 3 aylık oldu. 2 saatte ya da 2 buçuk saatte 90 cc mama koyunca 100 oluyor mama içiyor. Sizce normal mi yoksa fazla mı. Daha versem içecek ama kusuyor bu seferde.

Kusuyorsa çok fazla geliyordur daha fazla vermessen iyi olur 90 normal bencede

Birde birşey sormak istiyorum. Ne kadar huysuz anmadan uyanık kalıyordu. Benim en fazla yarım saat ya da 40 dkka huysuzlanmadan duruyor. Hemen uyutuyorum bende.
Valla o aylarda max 1 saat uyanik kaliyodu galiba. Gece uykusundan once 1.5-2 saat duruyodu diye hatirliyorum. Uykusuzluga gelemiyodu benimki de hic.

Kızlar bebeğim 3 aylık oldu. 2 saatte ya da 2 buçuk saatte 90 cc mama koyunca 100 oluyor mama içiyor. Sizce normal mi yoksa fazla mı. Daha versem içecek ama kusuyor bu seferde.
Benim doktorum her hafta 10 ml arttırarak devam et demişti fazlasını kusar zaten ama kilo alsın toparlasın kendini diye öyle verdirdi hep yani benimki prematüreydi tabi ama şuan persentil tablosunu yakaladı 35 günlük daha ben şuan 100 ml veriyorum 1buçuk 2 saatte bir aptamilin ilk adımlar uygulaması var orada bu kısımdan vermen gereken miktar yazıyor tabi her bebek için aynı değil ama belki fikir oluşur aklında bende emzirmiyorum bu arada

Eklentiler

• IMG_1130.png
    IMG_1130.png
    245,7 KB · Görüntüleme: 34
Benim doktorum her hafta 10 ml arttırarak devam et demişti fazlasını kusar zaten ama kilo alsın toparlasın kendini diye öyle verdirdi hep yani benimki prematüreydi tabi ama şuan persentil tablosunu yakaladı 35 günlük daha ben şuan 100 ml veriyorum 1buçuk 2 saatte bir aptamilin ilk adımlar uygulaması var orada bu kısımdan vermen gereken miktar yazıyor tabi her bebek için aynı değil ama belki fikir oluşur aklında bende emzirmiyorum bu arada
Kusmasıda problem malesef ki . Hasımsızlık yaşar gaz olur diye de telaş ediyorum.

Önce suyu sonrada mamayı koyun karıştırın benim oğlum beş aya girdi 3 saatte 120 içiyor fazla verince çok kusuyor

Ne kadar uyuyordu peki gündüz ve gece? Eli sürekli ağzında benim de kafam karışıyor açmı hala nedir diye?
Gunduz uykulari kisaydi daha uzun uyusun diye ayagimda tutuyordum uyurken. Gece guzel uyurdu. Ellerini agzinda tutmasi artik acliktan olmayabilir. Ama o aylarda daha cok icen bebek de cok, benimki pek istahli degildi. Mama az geliyor olabilir sizinkine. Biraz kusma normal bebeklerde cok mu kusuyor ki?

Gunduz uykulari kisaydi daha uzun uyusun diye ayagimda tutuyordum uyurken. Gece guzel uyurdu. Ellerini agzinda tutmasi artik acliktan olmayabilir. Ama o aylarda daha cok icen bebek de cok, benimki pek istahli degildi. Mama az geliyor olabilir sizinkine. Biraz kusma normal bebeklerde cok mu kusuyor ki?
Yeni içtiği sütü kusuyor bazen az bazen fazla kusuyor. 120 de içse 2 saatte 2bucuk saatte istiyor mama. Bu sefer de gaz ve hazımsızlık yapmaz mı.

X