Kızlar 31 haftalik doğum yapan var mı ? Belirtileriniz nelerdi?

Busra8013

Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2022
58
17
25
Merhaba kızlar.. 30 +4 haftalık gebeyim .. erkendoğum riskim var.. 2 3 gündür mide bulantısı ve ishalim var.. kasıklarimda belli belirsiz sancı var.. Erken doğum yapmaktan çok korkuyorum.. bu belirtileri yaşayıp doğum yapan var mı acaba yada hangi belirtileri yaşadınız erken doğum yapanlar..

31 hafta değil ama 26 haftada doğum yaptım. Öyle belli belirsiz kasık sancısından ziyade oldukça yoğun sancım vardı doğumdan 3 gün önce başlayan. Aynı zamanda doğum nişanı geldi yine 3 gün önce. Sonraki 3 günde nts ciğer geliştirici iğne vs yapıldı sancılar gün geçtikçe arttı ama başından beri yoğun hissediyordum zaten.
Sizin belirtilerinizin erken doğumla alakalı olduğunu düşünmüyorum kalbinizi sıkmayın kötüyü düşünmeyin. Yapabiliyorsanız bol istirahat edin dinlenin. İçiniz rahat etsin istiyorsanız bi kontrole gidip nts bağlanın ama sizin bile belli belirsiz hissettiğiniz ağrı nts de görünmez bile. İnşallah vakti zamanında sağlıkla doğar bebişiniz.

31 hafta değil ama 26 haftada doğum yaptım. Öyle belli belirsiz kasık sancısından ziyade oldukça yoğun sancım vardı doğumdan 3 gün önce başlayan. Aynı zamanda doğum nişanı geldi yine 3 gün önce. Sonraki 3 günde nts ciğer geliştirici iğne vs yapıldı sancılar gün geçtikçe arttı ama başından beri yoğun hissediyordum zaten.
Sizin belirtilerinizin erken doğumla alakalı olduğunu düşünmüyorum kalbinizi sıkmayın kötüyü düşünmeyin. Yapabiliyorsanız bol istirahat edin dinlenin. İçiniz rahat etsin istiyorsanız bi kontrole gidip nts bağlanın ama sizin bile belli belirsiz hissettiğiniz ağrı nts de görünmez bile. İnşallah vakti zamanında sağlıkla doğar bebişiniz.
Canım dün akşam acile gittik sancim 50 60 70 civarında idi bi iğne vurdu yolladı eve birdaha olursa gel dedi anlamadım bende

Canım dün akşam acile gittik sancim 50 60 70 civarında idi bi iğne vurdu yolladı eve birdaha olursa gel dedi anlamadım bende
Acilden ziyade kendi doktoruna bi git ozaman canım yada polikliniğe git. eğer böyle bi durum olursa ciğer geliştirici yapmaları lazım 3 gün üst üste. Serum verip sancıyı durdurmaları lazım gerekirse yatış vermeleri lazım hastanede. Nasıl 70 sancıyla eve gönderirler Allah korusun erken doğum durumu olsa ciğer geliştirici olmadığından daha fazla kalacak bebek kuvezde. Gerçi böyle bi risk bilindiğinden önceden yapmışlardır belki ciğer geliştirici iğneyi

X