kızlar antibiyotik bebiş için zararlı degil mi

• Konu Sahibi sekreter18282
--------------------------------------------------------------------------------

Kategori : ÇOCUK PSİKOLOJİSİ
25 aylık bir kız bir erkek ikizlerim var. Kızımız doğduğu zamandan beri uyku problemi çekiyor. Ancak şu aralar doruğa tırmandı. Uykuya oldukça geç dalıyor ve yattıktan birkaç saat sonra bir ağlamayla uyanıyor, evde çığlık çığlığa bağırıyor, kucağına alan kişiyi itiyor, tekmeliyor, ne yaptığını bilmiyor, çok agresif davranışlar içinde. Uzun süre de tekrar uyumuyor, yanımıza alıyoruz yatmıyor yoksa. Gündüz de çok sinirli yemeğini yemiyor, herşeyi eliyle itiyor, sakinleştiremiyoruz. Onun bu halini gören oğlumuz da normalde çok uslu bir çocukken onun yaptıklarının aynısını yapmaya başlıyor, çok perişan oluyoruz. Atarax vermemizin bir sakıncası olur mu? Ne kadar verebiliriz? Ve ya başka ne yapabiliriz? Yanıtınız çok önemli, Şimdiden teşekkür ederiz

Cevaplayan: Uzm.Dr. Osman YAĞMUR Tarih: 23.01.2008 15:KK23:17
Cevap:

atarax bir kaç gün deneyin ama çocuk psikiyatrisi desteği almanız iyi olacaktır

bakın netten buna benzer bir soruya dokdorun verdiği cevabakafamçokkarıştı

ya inanamıyorum ben ! yalnız annede bıkmış ki heralde cocuklardan aman sakınleşsinlerde ne olursa olsun diye.atarax nedir ya bilmiyorlar mı.çok yazık allahım böyle insnalara bebk vermesin.ve böyle doktorlarında mesleğini elinden alsın :kızgın:

a.s.a.s.bebegım 7 haftalıkken cok agır oksurukle bırlıkte 1 hafta grıp gecırdım ama ne oksuruktu gece 3 de kalkıp agrıdan oksurukten hungur hungur agladıgımı bılıyorum
dr um mınoset verdı banamısın demedı 2 gun kullandım gecmedı
tekrar aradım mıkrobun bebege gecmesınden korkuyorum dedı amoklavın verdı onuda 2 gun kullandım bırde perebron surup kullandım amoklavınle bırlıkte zar zor gectı
hastalıktan 10 gun sonra fılan hafıf lekelenmelerım oldu hemen gıttım meger bebegımın 8 bucuk haftalıkken kalbı durmus yaklasık 10 gun falan hıcbısey hıssetmeden kalmıs ıcımde ve aldılar kurtajla
sımdı 2 dusuk oldugu ıcın test yapcaz onu beklıyorum
bebegım hengı sebepten kalbı durdu bılemıyorum
ama hastalıgım cok sıddetlıydı ona baglıyorum.antibiyotık olmasada o mıkrop muhakkaka bebegıme gecer bır sekılde kalbı dururdu dıyorum cunku yasadıgımı kendım bılıyorum
allah sıfa versın dıyorum son olaraksenağlama

ayy canım cokcok uzuldum hakkında hayırlısı buymus ama mıkrop bebegıne gecmıs olabılır ve etkılemıs olabılır allahım tez zaman da tekrar bebek sahıb olmanı nasıp eder ınsallah

Bende çarşamba gününden beri inanılmaz bir boğaz ağrısı vardı. Ayrıca diş etlerimde aşırı derecede iltihap vardı. Cuma günü dr. gittiğimde söyledim, beni KBB uzmanına yolladı, aynı hastanede. Ben hiç olmazsa pazartesi gününe kadar bekleyeyim dedim belki geçer ama dr.um kesinlikle izin vermedi, iltihap bu şakaya gelmez pazartesiye kadar daha fena olursa ya geç kalırsak nolacak, ayrıca bebeğe zarar vermeyecek antibiyotikler var falan deyince gittim. KBB dr. bana 1000 mg augmentin verdi, sabah akşam birer tane, ayrıca parol verdi o da 6 saatte bir. Boğaz ağrım ve diş etlerimin sızlaması beni çıldırtmıştı tabii bunlardan dolayı kulağımda, başımda inanılmaz ağrıyordu. Dr. hamile olduğumu biliyor ve zarar vermeyeceğini söyledi. Bende cuma gününden beri kullanıyorum. Napsaydım ben? dr. umu dinleseydim, çevremimi? Bende içmek istemiyorum ama iltihap her yerimi o kadar sarmış ki başka çarem yoktu. Antibiyotiğin bebeğe ne gibi bir zararı var, bunu da açıklarsanız sevinirim.

canlarım hepinize cok cok gecmiş olsun..ben 10, haftamda ağır gribe yakalnmıstım..boğaz ağrsı öksürük,ve halszliğin hat safhaya cıktığı bir gripti.ilaçsız gecrirmeye calıstıkca dahada şiddetlendii..ömrümde bi daha ööle bir grip gecirmem heralde..en son doktorcuma gittim..augmentin 1000mg verdi..bana cok ağır geldi ilaç..kullanmasam dedim?kullanmazsan bebeğe enfeksiyon gecer bu da kötü sonuc demek dedi..allaha emanet diip içitim antibiyotiği..normal zamandan yine uzun sürdü gecmesi ama allaha şükür..doktorunuz verdiyse kullanın derim ben..onşarın tek istediği ateş olmasın..üstüne basa basa bunu sordu doktorcum..en cok 38 olmustu..bunu sakın gecirme dedi..sizde allaha emanet diip doktorunuz ne dediyse ve güveniyorsanız ona yapın..

canım zararı olan bir antibiyotik olsa dr un emin ol vermezdi korkma bazı antibiyotikler gebelikte güvenli ben de listeria taşıyıcısıyım o yüzden tam 1 ay kullandım aralıksız

canlarım hepinize cok cok gecmiş olsun..ben 10, haftamda ağır gribe yakalnmıstım..boğaz ağrsı öksürük,ve halszliğin hat safhaya cıktığı bir gripti.ilaçsız gecrirmeye calıstıkca dahada şiddetlendii..ömrümde bi daha ööle bir grip gecirmem heralde..en son doktorcuma gittim..augmentin 1000mg verdi..bana cok ağır geldi ilaç..kullanmasam dedim?kullanmazsan bebeğe enfeksiyon gecer bu da kötü sonuc demek dedi..allaha emanet diip içitim antibiyotiği..normal zamandan yine uzun sürdü gecmesi ama allaha şükür..doktorunuz verdiyse kullanın derim ben..onşarın tek istediği ateş olmasın..üstüne basa basa bunu sordu doktorcum..en cok 38 olmustu..bunu sakın gecirme dedi..sizde allaha emanet diip doktorunuz ne dediyse ve güveniyorsanız ona yapın..

Sana çok teşekkür ederim. İnan aksatmadan içiyorum ama her içtiğimde vicdan azabı çekiyorum. senin cevabın içimi rahatlattı. hiçbirimiz bebişlere zarar vermek istemiyoruz ama bazı durumlarda yapmak istemediğimiz şeyleri yapmak zorunda kalıyoruz. bende dr.a ısrarla sordum zararı yok dedi. onlar daha iyi bilir herhalde.
İnternettende araştırdım bayağı bir. bazı grup antibiyotiklerin zararı yok diyor.
Bundan sonrası allaha kalmış. Güzel allahım hepimize sağlıklı bebişler versin.
Kendinize iyi bakın.

yha benimde idrarımda kan warmış kızlar we eğer bi haftaya geçmesse mecburen antibiyotik wereceğini söyledi idrarda kan bulunması nedir??

dafi'cim canım çok geçmiş olsun... ama dikkat et ve sakın ihmal etme... gerekirse iki doktora görün bu konuda... ciddi bi problem çünkü bu... bol booooool su iç canım yaa...:teselli:

yha benimde idrarımda kan warmış kızlar we eğer bi haftaya geçmesse mecburen antibiyotik wereceğini söyledi idrarda kan bulunması nedir??

Canım demekki sistit olmuşsun. Herhalde idrara çıkarkende acı çekiyorsundur, ayrıca rahat çıkamayıncada bebeğede zarar verir mesanenin dolu olması . Hamileliğin ilk aylarında sistite çok sık rastlanırmış. İnşallah hemen geçerde hiç bişey almana gerek kalmaz.
Kendine iyi bak, çoraplarını ayağından çıkarma...yerimseniben

ÇOK ACİLL CEVAP BEKLİYORUM ARKADAŞLAR LÜTFEN!!

Ben şuan 9 haftalık hamileyim doktorumun istediği testler sonucunda idrar enfeksiyonu çıktı :KK43: doktorum aksef 500 mg antibiyotik verdi.İnternetten araştırdım kimi zararlı kimi zararsız diyo ama ben ilaç ya korkuyorum gelişimi durur yada dişlerini etkiler diye ama enfeksiyon bebeğe geçer diye düşününce daha çok üzülüyorum çok iyi gidiyodu her şey anne olduğumu şimdi anladım kahroldum kararsızlıktan iki tane içtim ama bide bana sorun kullanan kimse var mı yada bilgisi olan öle kötü hissediyorum ki anlatamam bu durum hamilelikte sık karşılaşılırmış ilk üç ay çok riskli değil mi antibiyotik içinn nolurrr cevap verinn kızlar!!!!!!!!!!

canım eğer dr.un verdiyse kar zarar oranını da düşünmüş olmalı
belki enfeksiyon riski antibiyotikten daha zararlıdır
bazen mecburiyetten antibiyotik kullanmak zorunda kalınabiliyor
ama dr.una güvenmiyorsan bir başka dr.a danışmanı öneririm
inşallah sorunsuz bir hamilelik geçirir ve sağlıklı bir bebek sahibi olursun sevgiler

Ben şuan 9 haftalık hamileyim doktorumun istediği testler sonucunda idrar enfeksiyonu çıktı :KK43: doktorum aksef 500 mg antibiyotik verdi.İnternetten araştırdım kimi zararlı kimi zararsız diyo ama ben ilaç ya korkuyorum gelişimi durur yada dişlerini etkiler diye ama enfeksiyon bebeğe geçer diye düşününce daha çok üzülüyorum çok iyi gidiyodu her şey anne olduğumu şimdi anladım kahroldum kararsızlıktan iki tane içtim ama bide bana sorun kullanan kimse var mı yada bilgisi olan öle kötü hissediyorum ki anlatamam bu durum hamilelikte sık karşılaşılırmış ilk üç ay çok riskli değil mi antibiyotik içinn nolurrr cevap verinn kızlar!!!!!!!!!!

merhaba aynı sorun bende de var... idrar yollarımda bir kez ilk aylarda iltihaplanma olmuştu purinol diye suda eriyen bir efervesan verdi doktorum (bence doktoruna bunu içsem fayda vermez mi diye sorabilirsin) şimdi iltihap çok yogun bir şekilde tekrarladı ve doktor bana augmentin antibiyotik verdi ve mutlaka kullanmalısın dedi (1000mg lık bir antibiyotik ve gunde iki kez) arastirdim genelde hamilelere bu veriliyormus basta bende senin gibi çok korkmuştum ama hamileliğinin son 4 ayı boyunca antibiyotik kullanmış bir arkadasim var... Senin durumunun tek tedirgin edici yani daha hamileliğinin çok basında olman, bu durumda dusunebilecegimiz tek sey "doktoruna guvenip guvenmediğn"... Ben basından beri doktoruma çok guvendim ve soylediği cogu seyi hiç sorgulamadım... Dolayısıyla sayet senin doktorun gerek gorduyse kullanmalısın diyecegim çünkü iltihapta erken dogum ve dusugu tetikleyebiliyor yine de için çok rahat etmiyorsa bir baska doktora daha danışabilirsin..
sevgiler,

mehaba;çok uzun zaman önce sormuş olduğunuz soruyu şimdi ben size soruyorum.aynen 9 haftalık hamileyim ve gribe yakalandım.ateş sebebiyle doktorum aksef 500 mg antibiyotik verdi.sizinle aynı şeyleri hissediyorumzararı varmı bebişe :KK43:

bende 18 haftalıkken faranjit olmuştum amoklavin vermişti doktor 1000 mg lık hamilelik kategorisi b imiş burun tıkanıklığına sadece deniz suyu öneriyolar. 24 haftalık hamileyim şuan ve yine faranjit oldum bu sefer de zinnat diye bi antibiyotik verdi gene b kategori imiş mecbur kalınca veriyolar çünki bebişler için iyileşmemiz gerekiyor sonuçta 1 hafta direndim sarmısak,ballı zencefil zerdaçal,meyve ama bir işe yaramadı aksine kötüleştim.şimdi ilaçlarımı almaya başladım.biraz daha iyi gibiyim.

X